Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rad sa DVD Architect 4.0

[es] :: Video softver :: Rad sa DVD Architect 4.0

[ Pregleda: 2456 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VUJTA
Branislav Vujtovic
Vrbas

Član broj: 84463
Poruke: 18
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Rad sa DVD Architect 4.013.05.2007. u 20:34 - pre 206 meseci
Imam jedno pitanje za poznavaoce DVD Architecta! Pokusao sam da napravim kompilaciju omiljenih spotova ali nikako nisam uspeo kako da napravim button " play all " odnosno taster kojim bi spotovi krenuli redom jedan za drugim! Ako neko zna zamolio bih ga da mi u najkracim crtama objasni, Unapred hvala!!!
 
Odgovor na temu

vRBL

Član broj: 78267
Poruke: 58
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Rad sa DVD Architect 4.015.05.2007. u 23:22 - pre 206 meseci
nemam architect na racunaru sa kojeg ti ovo pisem tako da cu napamet... u sustini imas dva nacina!
ali evo da ti objasnim ovaj s obzirom da si vec tako poceo da radis.....sa vise fajlova!
s obzirom da imas nekoliko fajlova (spotova) pustices ih sve zaredom tako sto ces klikom na levo polje tj. na spot dobiti opcije u desnom (properties) i tu pod tabom "end action" imas izbor sta zelis da se emituje nakon zavrsetka fajla koji si selektovao!
jednostavnim linkovanjem na sledeci spot dobices zeljeni rezultat, tako da u sustini mozes da napravis redosled emitovanja koji god ti padne na pamet!
to ti je ista fora kao kad bi hteo sa se nakon zavrsetka spota pojavi glavni meni gde bi izabrao sledeci spot!
znaci sve ti je u linkovanju!
provalices lagano....a dugme "play all" verujem da znas i sam da napravis
 
Odgovor na temu

VUJTA
Branislav Vujtovic
Vrbas

Član broj: 84463
Poruke: 18
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Re: Rad sa DVD Architect 4.016.05.2007. u 20:32 - pre 206 meseci
Nisam uspeo da uradim to sto si mi objasnio,pa cu pokusati da ti objasnim sta me koci! Krecem od pocetka! Odabrani spot sam jednostavno u (donjem prozoru) oznacio,desni klik pa "insert media" i tako jedan po jedan. Napravio sam i "page 2" posto sam imao dosta materijala! Postavio sam "background" sliku malo izmenio font (ukrasio). Sve ovo je prosto k'o pasulj , muke su nastale kada sam pokusao da napravim taster koji ce mi pokrenuti spotove jedan za drugim redom! Ovako posle svake pesme mi vrati na izbor novog spota! Pod opcijom "properties" imam samo informacije o fajlu (general). U radnom prozoru nema opcije "properties" izabranog fajla!!! U alatu ima opcija "navigation tool",pretpostavljam da se sa njom ovo sve radi ali ja nisam uspeo da provalim kako! Mislim da je ovo vrlo skakljiva tema koja ce mnogima zadati muke pa bi valjalo otkriti kako se radi! Ako neko ima zivaca neka se malo pozabavi a ja ako u medju vremenu uspem da provalim kako se to radi poslacu objasnjenje . Pozdrav !!!
 
Odgovor na temu

vRBL

Član broj: 78267
Poruke: 58
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Rad sa DVD Architect 4.017.05.2007. u 12:10 - pre 205 meseci
Evo malo zivaca...ali pre svega soree sto sam permutovao verzije, ja imam 3 ali sumnjam da su neke drasticne razlike po pitanju toga sto ti treba!
Dakle kao sto vidis na primeru http://www.sendspace.com/file/3gm8hd selektujes prvi spot obavezno dvoklikom da bi u desnom polju dobio "media properties" tog fajla i ukviru njega opciju "end action" zatim iz padajuceg menija "destination" selektujes spot 2 odnosno sta god hoces da ti se reprodukuje nakon zavrsetka selektovanog spota i tako redom (posle drugog treci, posle treceg cetvrti...:), kao sto vidis bice ti ponudjeni svi mediji koje si uvezao i svi meniji koje si napravio!
E sad postoji tu jos nekoliko opcija kao npr. da ti se emituje odredjeni deo fajla (spota) koji si na timelineu oznacio markerima i koji ti stoji odmah ispod-"destination chapter", ali da te na bunim sad time, a verovatno ti to sad i ne treba...
A alatkom navigation tool se postize nesto sasvim drugo, a to je pravljenje putanje kojom ces selektovati odredjen spot, chapter ili sta god...to ti je ono sto dobijas ako na daljincu stiskas tastere gore-dole-levo-desno.
Da ti napomenem da to morasa obavezno da nemestis jer se pri pravljenju menija to nekako samo zbrka i onda moze da ti se desi da ti komande idu haoticno npr. hoces da ides na dole a "kursor ide desno"...ako ti i to ne bude jasno objasnicu!
Imas podosta zezalica i sa bojama kao i sa stilovima dugmica (aktivni, neaktivni i selektovani)..aj pa javi ako si zavrsio pos'o!

P.S. eto vidis ja npr. ne znam da okacim sliku da mi se vidi u postu....:(
 
Odgovor na temu

qwertyon
qwertyon qwe
tu i tamo

Član broj: 103155
Poruke: 208
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Rad sa DVD Architect 4.019.05.2007. u 12:54 - pre 205 meseci
Citat:
VUJTA: Imam jedno pitanje za poznavaoce DVD Architecta! Pokusao sam da napravim kompilaciju omiljenih spotova ali nikako nisam uspeo kako da napravim button " play all " odnosno taster kojim bi spotovi krenuli redom jedan za drugim! Ako neko zna zamolio bih ga da mi u najkracim crtama objasni, Unapred hvala!!!


Nisam ni gledao ovde pa sam ti poslao na PP,a imas i ovde objasnjenje.
Poz
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Rad sa DVD Architect 4.0

[ Pregleda: 2456 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.