Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TV lcd marka diboss model LT-20HLF

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: TV lcd marka diboss model LT-20HLF

[ Pregleda: 3679 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AVETRENJACA

Član broj: 144402
Poruke: 1
*.inffo.net.



Profil

icon TV lcd marka diboss model LT-20HLF13.05.2007. u 07:40 - pre 206 meseci
Za ovaj TV nedostaje mi napajanje, koje je fabricki izdvojeno od samog TV-a. Na poledjini su podatci da se napaja sa 15V jednosmernom strujom, i potrosnjom od 70W. Interesuje me bilo kakva pomoc vezano za ovaj problem. Unapred zahvalan svima.
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: TV lcd marka diboss model LT-20HLF13.05.2007. u 15:31 - pre 206 meseci
Treba ti neko svičing (prekidacko) napajanje od laptop acunara ili stampaca ali da bude u granicama od 14 do 16V i mora
da daje 5 ili vise ampera. Probaj da ga nabavis u nekom servisu od rashodovanog uredjaja...novi su oko 50 eura.
Vodi racuna da ti se poklope plus i minus na prikljucku od monitora sa prikljuckom na napajanju.
Poz
 
Odgovor na temu

djordjeff senior
Zivko Djordjev
N.Beograd9

Član broj: 129827
Poruke: 10
82.117.193.*



Profil

icon Re: TV lcd marka diboss model LT-20HLF15.05.2007. u 11:37 - pre 206 meseci
a mogao bi tu lepo da pomogne punjac akumulatora 5A ili vise uz dodatak elektrolita 4700 - 10000 mikrofarada
 
Odgovor na temu

tomazo
TV serviser
Makedonija

Član broj: 143196
Poruke: 657
89.185.199.*



+15 Profil

icon Re: TV lcd marka diboss model LT-20HLF15.05.2007. u 11:50 - pre 206 meseci
Mozes iskoristiti napajanje koji ima svaki prosecan compjuter.Tamo ima vise izlaznih napona a medju njima i 12V 12A.Iskoristis samo dve zice ali pre toga trebas spojiti zelenu na masu.
MAT
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: TV lcd marka diboss model LT-20HLF16.05.2007. u 07:38 - pre 206 meseci
Citat:
djordjeff senior: a mogao bi tu lepo da pomogne punjac akumulatora 5A ili vise uz dodatak elektrolita 4700 - 10000 mikrofarada


A moze i alternator od automobila povezan na ventilator....`ajd` malo razmisli (????)...poz
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: TV lcd marka diboss model LT-20HLF16.05.2007. u 07:43 - pre 206 meseci
Citat:
tomazo: Mozes iskoristiti napajanje koji ima svaki prosecan compjuter.Tamo ima vise izlaznih napona a medju njima i 12V 12A.Iskoristis samo dve zice ali pre toga trebas spojiti zelenu na masu.

Nije losa ideja osim ako tv u svom napajanju nema neku undervoltage zastitu...
 
Odgovor na temu

filka

Član broj: 92966
62.162.96.*



Profil

icon Re: TV lcd marka diboss model LT-20HLF16.05.2007. u 12:56 - pre 206 meseci
Zasto majstore ne kazes narodski da ako nesto treba da radi na 15V to isto nesto NEMA da RADI na 12V pa kolko oces pusti mu ampere:)))))pozdrav i nasmejao si me sa ""undervoltage zastitu...""
 
Odgovor na temu

djordjeff senior
Zivko Djordjev
N.Beograd9

Član broj: 129827
Poruke: 10
82.117.193.*



Profil

icon Re: TV lcd marka diboss model LT-20HLF16.05.2007. u 13:14 - pre 206 meseci
I onda se vracamo na punjac akumulatora koji ce sa elkom dobiti 15-20 v , prekontrolisemo napon ,ako treba ogranicimo ga rednim stabilizatorom ( za ovu svrhu moze i jedan 2n3055 sa hladnjakom ) koji se nece preterano grejati -pad napona na stabilizatoru puta struja - i nas tv ima da radi a moj odgovor Majstor Duji u vezi alternatora nek pogleda sta rade taksisti pa ce videti da to moze -upaljen motor 14,4 v na instalaciji ugasen imaju 12,6 i masa malih TV a , LCD a , DVD ista sve vec ne ,radi bez problema -sta ce ljudima dosadno pa se snalaze , -bez uvrede ....pozdrav svima
 
Odgovor na temu

buzdumra

Član broj: 103286
Poruke: 173
213.244.197.*



Profil

icon Re: TV lcd marka diboss model LT-20HLF16.05.2007. u 20:27 - pre 206 meseci
Citat:
a moj odgovor Majstor Duji u vezi alternatora nek pogleda sta rade taksisti pa ce videti da to moze -upaljen motor 14,4 v na instalaciji ugasen imaju 12,6 i masa malih TV a , LCD a , DVD ista sve vec ne ,radi bez problema -sta ce ljudima dosadno pa se snalaze , -bez uvrede ....pozdrav svima

e prijetelju mislim da nisi u pravu sve je to napravito za napon od 12 do 14. to sto imaju taxi i ostali..
a ovo je napravito na 15v i 70w da ja nebi sad ulazijo u mutemlatiku izracunajte A...
Citat:
A moze i alternator od automobila povezan na ventilator....`ajd` malo razmisli (????)...poz

isto bih predlozijo coper napajanje zbog raznih prednosti..
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: TV lcd marka diboss model LT-20HLF17.05.2007. u 15:45 - pre 206 meseci
Citat:
djordjeff senior: ... i nas tv ima da radi a moj odgovor Majstor Duji u vezi alternatora nek pogleda sta rade taksisti pa ce videti da to moze -upaljen motor 14,4 v na instalaciji ugasen imaju 12,6 i masa malih TV a , LCD a , DVD ista sve vec ne ,radi bez problema -sta ce ljudima dosadno pa se snalaze , -bez uvrede ....pozdrav svima


Joj kad mi neko ovako odgovori dodjemi da se odselim na Tibet...Djordje, kakve veze ima TAXI i Elektronika?
Da li su sad i taxisti elektronicari? Vidjao sam ja svasta, od drvenih greda u ves-masinama, baterija od 9v umesto
stand-by napajanja u tv uredjajima pa nisam nikad nekom rekao: eto vidis, kako to moze da radi!
Imas masu slucajeva izgorenih automobila zbog nestrucnog povezivanja svega i svacega jer ljudi sve rade sami
i gledaju sto jeftinije da prodju a ne iz dosade...i onda naprave ogromnu stetu pa sede i placu.
Ne mozes da meris portabl TFT-DVD ili TV koji trose 20W ili 1,5A iz akumulatora sa ovim od 5, 6A!
Ja uvek trazim neko resenje koje ce da sacuva uredjaj a ne da ga upropasti...
Zamisli punjac za aku koji zuji u pozadini i sliku koja dishe i osciluje zbog bruma na LCD TV aparatu...
Ako neko zna da "nabudzi" nesto onda smo to i Buzdumra i Filka i ja i brdo ljudi dobre volje ovde ali to nije
"resenje" to je "karabudz"!
Nema uvrede samo ti pichi i uvek stavljaj osigurace sta god da radis....

Citat:
filka: Zasto majstore ne kazes narodski da ako nesto treba da radi na 15V to isto nesto NEMA da RADI na 12V pa kolko oces pusti mu ampere))))pozdrav i nasmejao si me sa ""undervoltage zastitu...""


Ma kuckao sam na nekom sajtu na engleskom pa se prebacio ovde pa nekako ispade ovako pola-pola...

Hvala Ranko!... Zajedno smo jaci....
 
Odgovor na temu

djordjeff senior
Zivko Djordjev
N.Beograd9

Član broj: 129827
Poruke: 10
82.117.193.*



Profil

icon Re: TV lcd marka diboss model LT-20HLF18.05.2007. u 15:18 - pre 206 meseci
Ma nemojte da se ljutite ljudi- Dodje meni prosle godine taksista-komsija pred svetsko prvenstvo u fudbalu sa nekim
CHANG DUNG FENG lcd tv-om i pita : Komso, jel mozes da mi prikacis ovo cudo na kola ? Pogledam ja , vidim spoljnji adapter mu nesto slicno kao i ovaj nas sa foruma 15v i nesto manje ampera 3,5 cini mi se i pocnem - znas nije to to , mozda se nesto osteti , mozda nece raditi kako treba bla ,bla i ode komsija ,a ja sav srecan sto nemoram da se znojim po parkingu . Posle par dana vidim ja komsiju sav sija.... klinci iz lokalnog servisa za alarme , brave ,ugradnju autoradija i zvucnika mu ga prikacili na upaljac za kola i jos covek sav srecan kaze -nisu mi uzeli puno 30 evra , a ja gledam i " ucim" ..............Odem ja do klinaca i pitam -dobro sta bi bilo da ste mu skenj..i tv ,a oni kazu - pa rekli bi mu da je to zbog akumulatora posto njemu treba 3,5 A a
akumulator je 55 A(h) . Mislim , sta reci???????Sto se tice taksiste jos mu radi TV
Puno pozdrava svima
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: TV lcd marka diboss model LT-20HLF

[ Pregleda: 3679 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.