Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CD zastita od kopiranja

[es] :: Security :: Kriptografija i enkripcija :: CD zastita od kopiranja

[ Pregleda: 8342 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vsi

Član broj: 34932
Poruke: 301
*.donet.co.yu.



Profil

icon CD zastita od kopiranja11.05.2007. u 19:16 - pre 205 meseci
Pozdrav, potreban mi je software ili uputstvo kako da zastitim CD od kopiranja preko Nera(disc to disc) i od prostog otvaranja pa zatim copy&paste, znaci da ga bez nekog dodatnog software-a nemogu kopirati?Naravno program ne mora da bude besplatan, ili uputstvo, u kranjem slucaju spreman sam i nesto da platim ako je to moguce uraditit.
 
Odgovor na temu

EArthquake

Član broj: 20684
Poruke: 884
77.46.224.*



+67 Profil

icon Re: CD zastita od kopiranja11.05.2007. u 19:21 - pre 205 meseci
vidi truecrypt ne stiti disk od kopiranja , ali ga moze enkriptovati , pa ne mozes da ga koristis bez sifre , vrlo fina stvarcica :)
 
Odgovor na temu

vsi

Član broj: 34932
Poruke: 301
*.donet.co.yu.



Profil

icon Re: CD zastita od kopiranja12.05.2007. u 21:07 - pre 205 meseci
ali nije u tome fazon, nego je fazon da ga moze koristit a da ga ne moze kopirati.
 
Odgovor na temu

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.tz2.dlp480.bih.net.ba.



Profil

icon Re: CD zastita od kopiranja14.05.2007. u 16:55 - pre 205 meseci
Pa po mojoj procjeni najbolji ti je alcohol 120% ja sam ga koristio ali ima mali problem ako praviš autoplay na cd onda nemože jer moraš prvo zipovati pa onda napraviti .iso fajl da bih ga on snimio, nisam ga puno ni ja koristio pa bih bilo dobro ako tko zna kako napraviti da fajlovi preko alcohola se snimaju bez zipanja.

i ako ti treba full mogu ti poslati no problem.
 
Odgovor na temu

vsi

Član broj: 34932
Poruke: 301
*.donet.co.yu.



Profil

icon Re: CD zastita od kopiranja14.05.2007. u 18:27 - pre 205 meseci
@Neznalac, aj molim te pusti mi detaljnije uputstvo.
 
Odgovor na temu

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.tz.dlp50.bih.net.ba.



Profil

icon Re: CD zastita od kopiranja14.05.2007. u 22:30 - pre 205 meseci
E ajd vazi na e-mail,ali nerece imasli full alcohol 120%
 
Odgovor na temu

vsi

Član broj: 34932
Poruke: 301
*.donet.co.yu.



Profil

icon Re: CD zastita od kopiranja15.05.2007. u 10:13 - pre 205 meseci
Ako mislis na Achocol 120% ima full verziju, tj.registrovanu.
 
Odgovor na temu

EArthquake

Član broj: 20684
Poruke: 884
77.46.225.*



+67 Profil

icon Re: CD zastita od kopiranja15.05.2007. u 15:46 - pre 205 meseci
ispravite me ako gresim , ali zar nece i sam alkohol moci da iskopira taj disk kad ga on i nareze ?
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: CD zastita od kopiranja15.05.2007. u 16:30 - pre 205 meseci
Citat:
EArthquake: ispravite me ako gresim , ali zar nece i sam alkohol moci da iskopira taj disk kad ga on i nareze ?


moci ce... kao ste co to uraditi i bilokoji drugi program...i autoplay se zaustavlja drzanjem tipke shift kod ubacivanja cd-a
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

EArthquake

Član broj: 20684
Poruke: 884
77.46.225.*



+67 Profil

icon Re: CD zastita od kopiranja15.05.2007. u 17:05 - pre 205 meseci
pa to sam i hteo da kazem, coveku je problem da napravi disk koji nece moci da se iskopira , a nde da napravi kopiju bilo cega, za sta alkohol inace sluzi , akos e dobro secam tog programa , on i nema opciju da sam pravih image , tj dodajes fajlove po zelji , vec samo narezuje gotovo sve cd image formate

alkohol nikako nece pomoci da disk ne moze da se iskopira
 
Odgovor na temu

vsi

Član broj: 34932
Poruke: 301
*.donet.co.yu.



Profil

icon Re: CD zastita od kopiranja16.05.2007. u 08:13 - pre 205 meseci
Ok ako ne moze da se uradi to da se ne moze kopirati, moze li se napraviti da se ne moze kopirati sa cd-a na cd preko npr Nero Burning Room-a.Znam da ima neki algoritam u Neru, koji proverava da li je cd copy r., ali kako dodati to da taj algortiam misli da ima cr. cd?
 
Odgovor na temu

vlaiv
Vladimir Vlaisavljevic
Novi Sad

Član broj: 15993
Poruke: 352
212.200.249.*



+1 Profil

icon Re: CD zastita od kopiranja18.05.2007. u 13:00 - pre 205 meseci
Ja svojevremeno napravio nesto na bazi Twin sector-a ...

Odlicna fora ..., radilo je sa svim cd copy software-ima koje sam probao (Nero, Alcohol, ...)

Potrebno je par stvari imati na umu:

Da bi se ovaj fazon uspesno primenio, potrebno je manje vise rucno napakovati image i snimati ga alkoholom
pod uslovom da rezac koji reze disk ima mogucnost da radi DAO 96 (sada vise ne mogu da se setim jel 96 ili koji
je broj bio) - disk at once mod rezanja ...

Bilo koji iskopiran disk nece biti veran originalu ali je potrebno napisati software za detekciju da li je disk ispravan
ili ne - i recimo spakovati ga u installer ili player (za slucaj da je u pitanju media)

Znaci disk je moguce ripovati, ali ne 100% sadrzaja, ima deo koji nece biti ispravno ripovan i tu lezi kljuc
zastite, taj deo isto moze da se iscita ali na poseban nacin ... - to radi program i to bez nekih tamo
instalacija drajvera kao oni securomovi i sl ...

Postoji nacin da se i ovakav disk iskopira, ali je potrebno puno znanja i home made alata ...
(pod uslovom da se zna da je disk ovako zasticen, potrebno je par sati skeniranja strukture
diska da bi se to izbunarilo gde se nalazi ...)

za vise referenci ... potrazite Twin Sectors diskusije na cdfreaks forumima i skinite spath tools
za Twin Sektore ...

Ako neko hoce onaj moj kod, neka baci PM pa cu videti da iskopam vremena da sastavim uputstvo
i da izbunarim onaj moj kod iz arhive ...

P.S. Posto fazon exploatise ne savrsenost optickih uredjaja postojala je prica da mozda nece raditi na
nekim drajvovima - svi koje sam ja probao (ukljucujuci i neku SCSI 4x optiku) su funkcionisali bez problema, a ako
bi se i desilo da ne radi, ne bi bilo moguce kopirati, samo bi datom korisniku i original bio iscitan kao kopija - odnosno ne
bi mogao da instalira software (a u tom slucaju - refund :) )
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Kriptografija i enkripcija :: CD zastita od kopiranja

[ Pregleda: 8342 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.