Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24799 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rebel
Beograd

Član broj: 12105
Poruke: 10
*.yubc.net



Profil

icon CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)19.07.2003. u 17:05 - pre 252 meseci
Vidim da je nekome jako zasmetao moj tekst "wireless revolucija" pa je brze bolje zatvorio tu temu, sto je mali presedan jer nista nisam psovao, samo sam rekao cinjenice. Nemate cega da se plasite, vama ostaje vas deo trzista - budzenje i cene za bogatase, provajderi ostaju sa dial-up pristupom a ostalo je nase. :)

Posto ne mogu tek tako da kazem poslovnu tajnu, ne smem da iznesem informacije o frekvencijama, o tipu uredjaja, brzini prenosa i slicno dok to ne krene sa radom zbog mogucih problema. Administrator konferencija je naveo to kao razlog sto je zatvorio temu ali evo sada nesto konkretnije, pa cemo mozda da vidimo neki novi izgovor.

Uredjaji su puno napredniji - sledece generacije, montaza svega sto je potrebno je toliko jednostavna da moze bukvalno svako to da uradi (ubodi i vozi), nema kablova po zgradi, nema AP-a, nema ogranicenja u mogucnosti prijema bilo gde da se nalazite u gradu. Cena pretplate je duplo niza od trenutne ponude mada ako se sami organizujete moci cete da je dobijete po ceni dial-up-a ali mi s tim nista nemamo da ne kvarimo posao provajderima. Uredjaj cete moci nabaviti toliko povoljno da prakticno odmah mozete da se odlucite za. U pitanju su strana ulaganja u milionima dolara, sistem radi na Sun Solaris-u i samo je "uvezen" iz USA kao veoma dobro resenje.

O svim ostalim detaljima bicete obavesteni uskoro a posto smo ovde krenuli sa cenzurom, molim sve zainteresovane da pisu na [email protected] pa ce biti obavesteni kad servis pocne sa radom. Pozdrav svima koji su pisali u onoj zatvorenoj temi, a zao mi je sto ni ovde ne mogu da odgovaram na tehnicka pitanja jer nisam ovlascen za to. Ostalo pitajte slobodno.
 
Odgovor na temu

del-boy
Bojan Delić
Beograd

Član broj: 9330
Poruke: 1089

Sajt: www.delic.in.rs


+21 Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)19.07.2003. u 18:11 - pre 252 meseci
Citat:
zao mi je sto ni ovde ne mogu da odgovaram na tehnicka pitanja jer nisam ovlascen za to


ja imam gomiu tehnickih pitanja .

Ali i par "normalnih".

•Da li ce to raditi samo u BGu ili i u provinciji?

•Kada se preracuna cena sata kod vas i kod recimo Verata sta je povoljnije i za koliko (ovde ne mislim da uzimate u obzir brzinu).

•Koliko puta to treba da bude brze od obicnog dial-upa (OK, OK ako je ovo previse tehnicko pitanje ne moras da odgovoris).

Ako budem imao jos pitanja javicu se.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.verat.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)19.07.2003. u 18:48 - pre 252 meseci
hmmmmm.

Vidim da se i Yahoo ukljucio u projekat... Cim koristite adresu @yahoo.com, vrednu minimum 2e6$

 
Odgovor na temu

legend
Beograd

Član broj: 4393
Poruke: 519
*.ppp-bg.sezampro.yu

Sajt: www.icb.rs


+1 Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)19.07.2003. u 19:02 - pre 252 meseci
Ajde odgovaraj na pitanja......pun ti je email box.....
...da bi ponovo dosli, morate prvo da odete...
http://www.icb.rs
 
Odgovor na temu

Darko Pipic
Darko Pipic
B e o g r a d

Član broj: 93
Poruke: 880
217.26.67.*

Sajt: www.kontrol-inzenjering.c..


Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)19.07.2003. u 20:46 - pre 252 meseci
E stvarno, mail na yahoo.com :)

Life is a game - play to win
irc.elitesecurity.org #es
darnik.com
 
Odgovor na temu

Rebel
Beograd

Član broj: 12105
Poruke: 10
*.yubc.net



Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)19.07.2003. u 21:58 - pre 252 meseci
E-mail jeste BESPLATAN, na Yahoo i ja sam ga danas napravio bas za odgovore jer NARAVNO da ne mogu jos da dajem adresu registrovanog COM i CO.YU domena firme - to je jos uvek poverljiva informacija. Ja nisam vlasnik firme mada sam jako dobar sa njim :), imam svoje mesto u firmi i zato ne mogu tek tako da dajem informacije koje mogu da stete celom projektu.

Dobronamerna pitanja i komentari su dobrodosli, a na ostale ne odgovaram ubuduce.

Ljudi, kako ne kapirate, zar vam nije dosta sto su vas godinama pljackali za internet a davali vam bednu uslugu za vase pare? Zato treba da podrzite svaki projekat koji nasi ljudi iz sveta zele da ucine za dobrobit Srbije. Eto jos jedne informacije.

Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

Rebel
Beograd

Član broj: 12105
Poruke: 10
*.yubc.net



Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)19.07.2003. u 23:57 - pre 252 meseci
ODGOVORI:

> Da li ce to raditi samo u BGu ili i u provinciji?

Za pocetak bice u celom Beogradu (sa Zemunom i NBG) a cim se malo stabilizuje situacija idemo dalje - NS, Nis, Kraljevo i redom sva veca mesta. Van velikih centara bice moguc prijem na daljinama do par km, ali u principu moze da se radi svuda gde postoji dovoljno interesovanja.


> Kada se preracuna cena sata kod vas i kod recimo Verata sta je povoljnije i za koliko (ovde ne mislim da uzimate u obzir brzinu).

Verat nudi cini mi se SparkLan indoor varijantu za oko 480 evra sa pretplatom od 45 evra na 64 kbps! Katastrofa! SC net je jos gori, traze 1500(!!!) evra za postavljanje outdoor varijante a pretplata je oko 80 evra, ako ne verujete pitajte ih licno! Ono sto cemo mi ponuditi trzistu ce biti sigurno najpovoljnije u Srbiji a usput i mnogo brze od ovoga sto se nudi.


> Koliko puta to treba da bude brze od obicnog dial-upa (OK, OK ako je ovo previse tehnicko pitanje ne moras da odgovoris).

Nije previse tehnicko pitanje: dial-up je potpuno besmisleno porediti sa ovim. Znaci kad kliknes imaces utisak kao da otvaras stranice sa hard diska, cak i za vece fajlove.

 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)20.07.2003. u 02:31 - pre 252 meseci
Samo mi reci: da li je o vama pre par meseci bio tekst u Svetu Kompjutera? I jel imate svoj link ka inostranstvu ili zakupljujete od domaćih provajdera?
 
Odgovor na temu

Darko Pipic
Darko Pipic
B e o g r a d

Član broj: 93
Poruke: 880
217.26.67.*

Sajt: www.kontrol-inzenjering.c..


Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)20.07.2003. u 02:55 - pre 252 meseci
E Rebel, sve je ovo super, ali ja sam npr vrlo nestrpljiv, o cemu se radi ? Ako moze malo vishe info.
Life is a game - play to win
irc.elitesecurity.org #es
darnik.com
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.eunet.yu

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)20.07.2003. u 14:40 - pre 252 meseci
Rebel, mora da si iz Beograda ...


"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

Rebel
Beograd

Član broj: 12105
Poruke: 10
*.yubc.net



Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)21.07.2003. u 01:13 - pre 252 meseci
> Rebel, mora da si iz Beograda ...

Iz Zemuna, ali tu smo. Korisnici van BG ne moraju da brinu, postoji point to point mogucnost (ili point to multipoint) za mesta van gradova a svi veci gradovi ce biti pokriveni.

> E Rebel, sve je ovo super, ali ja sam npr vrlo nestrpljiv, o cemu se radi ? Ako moze malo vishe info.

Moze ali iskljucivo na e-mail, sorry. Najblize sto mogu da kazem je: 2-8 Mbit, 5-30 evra pretplata, 5-30 evra uredjaj na 12 meseci, start septembar u BG. Ovo su sve nezvanicne informacije!

> Samo mi reci: da li je o vama pre par meseci bio tekst u Svetu Kompjutera? I jel imate svoj link ka inostranstvu ili zakupljujete od domaćih provajdera?

Ne. Imamo svoj link koji nema nikakve veze sa Telekomom i zato mozemo sami sve da odredjujemo a oni mogu samo da nas gledaju jer su i frekvencije nezavisne od bilo koga.

Strpite se, ima jos posla oko toga ali svakim danom idemo napred! Malo nas koce sa svih strana ali bice na kraju sve OK.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[SER]ChatNick

Član broj: 354
Poruke: 147
*.vexi.net



Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)21.07.2003. u 04:29 - pre 252 meseci


Very interesantno :) Necu da raspravljam o ideji, cak sta vise, svaka ideja koja ce da donese napredak je cool i veoma pozeljna, ali moram da kazem da ako je tacno da je neko ulozio milione (strana ulaganja) kao sto pise, da se gadno zajebao, jer da ih vrati u zemlji Srbiji nema sanse :) Tesko ce da vrati i 100-200k, a kamoli milione :)

No, tudje pare, pa braco Srbi arcite :)

 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)21.07.2003. u 14:27 - pre 252 meseci
Jedva cekam da to probam. Kako dobro zvuci cudi me da to niko u svetu nema.
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)21.07.2003. u 15:23 - pre 252 meseci
Aha, znači nema veze sa ovim:

"Ekipa mladih i sposobnih ljudi, mahom profesionalaca iz oblasti Interneta i telekomunikacija, okupljenih u okviru firme „SerbiaOnLine” trudi se da Srbiju uvede u grupu tehnološki razvijenih zemalja, bar kada su u pitanju Internet veze i kablovska televizija. Ova firma se prvenstveno bavi Internet tehnologijama i telekomunikacijama, a njeni primarni ciljevi su da korisnicima ponude usluge bežičnog Interneta i Interaktivne digitalne kablovske televizije (IDKT).
...
Prvi projekat koji je trenutno u toku je priprema infrastrukture za uspostavljanje bežičnog Interneta. U toku su radovi na repetitorima na Avali, Ovčaru, Jastrepcu... Korišćenjem ovih repetitora i putem radio-relejnih linkova, Internet će stizati do lokalnih provajdera koji će ga dalje distribuirati kranjim korisnicima i sve to bežičnim putem. Uz to, ovaj vid komunikacije omogućiće izuzetno velike brzine prenosa podataka (od 2 do 16 Mbit/s) uz smanjenje troškova.
...
Treći veliki projekat na kojem će se ova firma angažovati predstavlja provlačenje optičkih kablova kroz Srbiju. Plan je da se taj projekat finansira i obavi do početka Olimpijskih igara u Atini 2004. godine. Na taj način svi signali vezani za direktni video prenos mogli bi se prenositi kroz našu zemlju.

Ukupna planirana vrednost investicija koja bi omogućila kompletno pokrivanje Srbije interaktivnom digitalnom kablovskom televizijom procenjuje se na oko 200 miliona USD. Do sada je obezbeđeno oko 50 miliona evra, što je dovoljno da se ovaj sistem implementira u nekoliko većih gradova. U svakom slučaju, nadamo se da će ovaj projekat što pre zaživeti i da ćemo uskoro moći da se pohvalimo sistemom i tehnologijom kakva ne postoji još nigde u svetu."

( http://www.sk.co.yu/2002/07/skin06.html )

Pa, puno sreće, nadam se da ćete proći bolje nego gore pomenuti projekat :)
 
Odgovor na temu

Rebel
Beograd

Član broj: 12105
Poruke: 10
*.yubc.net



Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)22.07.2003. u 01:48 - pre 252 meseci
>
...ako je tacno da je neko ulozio milione (strana ulaganja) kao sto pise, da se gadno zajebao, jer da ih vrati u zemlji Srbiji nema sanse :) Tesko ce da vrati i 100-200k, a kamoli milione :)
>

Samo oprema koja ide kod korisnika kosta kol'ko hoces, plus repetitori, plus serveri, plus lokacija, plus registracija, plus porezi, plus link ka svetu, plus meni plata... :)

Ne brini, moze da se zaradi. Nama je dovoljno 1000 korisnika u BG i idemo dalje. A milioni (ne bas toliko) su fond koji treba da pokrije troskove za prvih nekoliko meseci jer necemo odmah imati cist profit.



>
Jedva cekam da to probam. Kako dobro zvuci cudi me da to niko u svetu nema.
>

Ovo zvuci malo ironicno ali nema veze. Nismo mi to izmislili BRE, to postoji vec neko vreme u USA i Kanadi, raspitaj se malo.



>
Aha, znaci nema veze sa ovim:...
>
Pa, puno srece, nadam se da cete proci bolje nego gore pomenuti projekat :)
>

Nema veze s njima, pu, pu, hrrrrk PU! :) Njih je upropastilo sto su megalomani, a sigurno je i Telekom tu pomogao.


Nego, imali smo danas sastanak i dogovoreno je da ne dajemo suvise informacija u javnosti, zato necu mnogo da pricam ovde a ako nekoga nesto vise zanima neka pise na: wirelessnfo at yahoo.com. Uglavnom, bicete obavesteni ukratko kako stoje stvari.
 
Odgovor na temu

Le Piaf
Bgd

Član broj: 1871
Poruke: 41
*.ppp-bg.sezampro.yu

Jabber: lepiaf@bgwireless.net


Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)22.07.2003. u 03:28 - pre 252 meseci
Ovaj mozda i ne prica na pamet, na nbgd-u se pre par dana pojavio EXTREMNO jak signal wireless mreze koja nosi mudar naziv test (a ponekad i proba). Gde god da se okrenem hvata se 100%, kakva im je to omni, 100 fukin db-a? No nebitno, akcija wireless komjunitija se nastavlja... A ako neko pochne da nam na kvarno krshi signal budzeci svoj preko dozvoljene granice (tipa da bi zaradio kesh na tome), vraticemo istom merom :>...

cyah
El Piaffo
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.wireless.org.yu

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)22.07.2003. u 04:41 - pre 252 meseci
@Le piaf
na kojoj lokaciji hvatas taj signal, na kojim kanalima daj detalje...
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

Corleone
don Vito Corleone
Palermo,Sicilija

Član broj: 10621
Poruke: 788
213.163.107.*



+1 Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)22.07.2003. u 04:54 - pre 252 meseci
Rebel, šta kažeš na ovo:
oprema data na korišćenje besplatno (svakom korisniku, ne samo meni), mesečna pretplata 35 jevrejčića, montaža opreme 40 jevrejčića, mrežna karta 15 evrića.
Kada downloaduje, onda skida brzinom i do 48 Kbs a onda padne na nekih 36 Kbs.
Stranice otvara kao da su u RAM memoriji.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Le Piaf
Bgd

Član broj: 1871
Poruke: 41
*.ppp-bg.sezampro.yu

Jabber: lepiaf@bgwireless.net


Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)22.07.2003. u 12:59 - pre 252 meseci
Citat:
torbica:
@Le piaf
na kojoj lokaciji hvatas taj signal, na kojim kanalima daj detalje...


uhvacen u 62om bloku, i u 70, bez ikakve razlike u kvalitetu signala (100%) izmedju te dve pozicije. Hvatan je na otvorenom i bez extra antene na kartici. Ako neko zna o chemu je rech (a pogotovu ako Rebel zna) neka kaze, chisto da znamo s kim imamo posla :)

cyah
El Piaffo
 
Odgovor na temu

Rebel
Beograd

Član broj: 12105
Poruke: 10
*.yubc.net



Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)22.07.2003. u 16:16 - pre 252 meseci
> kakva im je to omni, 100 fukin db-a?


To sto si uhvatio nije nas signal, mi se drzimo propisa i ne prelazimo dozvoljeni nivo. Sta vise, nama nije ni potreban jaci signal jer sistem uopste ne ide na misice!


>
Rebel, sta kazes na ovo:
oprema data na koriscenje besplatno (svakom korisniku, ne samo meni),
mesecna pretplata 35 jevrejcica, montaza opreme 40 jevrejcica, mrezna
karta 15 evrica.
Kada downloaduje, onda skida brzinom i do 48 Kbs a onda padne na nekih
36 Kbs. Stranice otvara kao da su u RAM memoriji.
>


Kazem, dobra ponuda, mada je vazno i kakav sistem je u pitanju. Nekima sam vec pisao na mail da i mi imamo u planu pored prodaje i iznajmljivanje opreme. S tim sto je pretplata oko 30 evra (mozda i manje), brzina do 2 Mbit/s (max. 8), montaze nema jer i dete moze to da prikljuci. Ima i druga varijanta gde vise korisnika deli jednu vezu i onda placa smesnih 5 evra za tu brzinu koju pominjes. Naravno, necemo nuditi javno tu opciju jer nije fer prema ostalim provajderima ali ako nas pitate za to, dacemo vam sve potrebne informacije kako da to uradite sami.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24799 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.