Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24829 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

reinkjet

Član broj: 9756
Poruke: 93
*.sab.sezampro.yu



Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)22.07.2003. u 16:27 - pre 252 meseci
Niko vam ne moze ponuditi wireless konekciju jeftinije od onoga sto mozete sami da uradite. wireless community je definitivno najeftiniji nacin povezivanja.
pre svega da razjasnimo ja sam prodavac wireless opreme ali niko nije glup i nema razloga da se lazemo.
svako ko hoce da vam pruzi broadband (valjda napisah dobro :))) pristup u to mora da uracuna troskove svoje infrastrukture, ljudi koji rade za njega (a to su specijalisticki poslovi), veliki troskovi prema drzavi i na kraju krajeva svoju zaradu.
nije poenta da neko hoce da vas opljacka, jednostavno to sve kosta.
ali svako ko kaze da ce to da bude dzaba laze, kad se dim razidje i sve na kraju sracuna bilo i na 5 godina sva ona gore navedena cifra mora da se ispostuje ili ce da propadne.
nema u tome nista lose ali to ima svoju cenu i tacka.
sto se tice community-ja to nije za mamine maze, na ovaj ili onaj nacin i tu masa stvari mora da se odradi da bi stvar funkcionisala. u velikim sredinama u americi, poput sietla, njujorka s.franciska koje imaju ogromne community mreze to nije toliko veliki problem jerbo postoji kriticna masa ljudi koja je spremna da potrosi vreme za dzaba (il makar za slavu i vezbu), odradi podrsku svake vrste itd.
u svakom slucaju treba vam uredjaj, mozete da zbudzite svaki za pocetak, konektori kablovi, antena i to je to, niko vam to nece prodati na gotovo jeftinije nego sto svako od vas moze sam da izbunari.
aj pa srecom
 
Odgovor na temu

InterGonzo
Dejan Tasic
freelancer
Beograd

Član broj: 11558
Poruke: 22
*.yubc.net

ICQ: 18171948


Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)22.07.2003. u 18:09 - pre 252 meseci
Ja samo drzim palceve da ovi ljudi krenu u posao. Trziste je jedino merodavno da kaze cija je ponuda dobra ili ne, i da li je prevara ili ne.
Pa kad, kao korisnik, imas da biras izmedju raznovrsnih ponuda, mnogo je lakse. Uostalom, zasto bi se ostali provajderi plasili malo konkurencije ako misle da je to prevara ili laz i da ce brzo propasti, i ako su sigurni u svoj kvalitet usluge i povoljne cene?

Dejan
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)22.07.2003. u 21:21 - pre 252 meseci
hmm... meni ovo sve deluje malko bajkovito, ali hajde, da vidimo da li cemo i ovo uvrstiti u zbirku "moderne srpske bajke i basne (edicija kamiJoni-aviJoni)", ili ce nesto od ovoga i biti. iskreno govoreci skeptican sam zbog ovakvog nastupa. komercijalni projekti koji obuhvataju siroku populaciju se obicno ne najavljuju po forumima, a ako su vec ulozeni silni miliJoni u celu stvar reklamna kampanja bi bila mnogo "zesca", no let sing together and see what happens...
 
Odgovor na temu

Rebel
Beograd

Član broj: 12105
Poruke: 10
*.yubc.net



Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)23.07.2003. u 21:10 - pre 252 meseci
> wireless community je definitivno najeftiniji
> nacin povezivanja.

Ja uopste ne mislim da je to lose, super je ako nesto takvo moze da se nabavi za 100 evra ali ako to vise kosta onda bolje da se odvoji jos malo pa da se dobije stvarno super kvalitet i brzina. Pravo da ti kazem, da nisam sada u ovom poslu, najverovatnije da bih i ja instalirao to kod sebe.

Troskovi jesu veliki ali samo pocetni, kad se to pokrije, ostaje da se isplacuju plate, komunalije, prostor, porez, odrzavanje,... a to nije tako mnogo. To placaju svi provajderi i opstaju, a posto je ovo skuplja tehnologija, veci su i prihodi pa ne bismo trebali da imamo problema. Mi smo sve lepo preracunali jer ako bilo cime hoces da se bavis, moras prvo da napravis biznis plan, da snimis trziste i da vidis da li uopste da ulazis u to. Mi smo snimili sve i vidimo da ima mesta za nas u ovoj Internet guzvi.

Dzabe nece biti sigurno, cena je oko 30 evra mesecno pa ko ima potrebe i para, odlucice se za to. A ipak postoji mogucnost da bude i skoro dzabe (5e mesecno!) ali da se deli brzina, sto sam vec opisivao ranije, a sto upravo vi i koristite.

>
> Trziste je jedino merodavno da kaze cija je
> ponuda dobra ili ne

Bas tako, Pera nudi ovo, Zika ono, mi nesto trece a korisnici neka biraju sta im najvise odgovara. Pera i Zika su se vec pokazali kao drparosi (mislim na provajdere) i kad se pojavi Paja (mi) :) mislim da ce ipak imati malu prednost.


>
komercijalni projekti koji obuhvataju siroku populaciju se obicno ne najavljuju po forumima, a ako su vec ulozeni silni miliJoni u celu stvar reklamna kampanja bi bila mnogo "zesca"
>

Mala ispravka, ja nisam mogao vise da gledam o cemu se pise na ovom sajtu i koliko je petljancije ukljuceno u tu pricu sa wireless-om: da korisnici jure komsije jer bez njih ne mogu nista, da se pominju neke antene po krovovima ("jel vidis Genex", "jel vidis ovo ili ono...") ispred kojih ne sme da bude nista, itd... pa sam morao da napisem par reci potpuno nezvanicno i onda je cela stvar pocela da se razvija. Na kraju, nisam mogao da cutim i ne odgovaram na pitanja zainteresovanih, kojih uzgred ima jako puno. Evo, kako da ti ne odgovorim da ovo nije nikakva kampanja nego neobavezno dopisivanje, a kampanja krece naravno tek kada sistem zvanicno bude pusten u rad. A nas sistem nije namenjen "sirokoj populaciji" kako kazes, jer sa uredjajem od 300 evra i pretplatom od 30 evra nema sanse da to bude masovno. Kvalitet kosta, kome treba neka izvoli. Medjutim, imamo neke povoljnije varijante (kredit na 12 meseci, iznajmljivanje opreme, prikljucivanje vise korisnika na jedan uredjaj itd.) pa bi ovo trebalo da naidje na solidno interesovanje.
 
Odgovor na temu

Le Piaf
Bgd

Član broj: 1871
Poruke: 41
*.ppp-bg.sezampro.yu

Jabber: lepiaf@bgwireless.net


Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)23.07.2003. u 22:50 - pre 252 meseci
Citat:
Rebel:
Mala ispravka, ja nisam mogao vise da gledam o cemu se pise na ovom sajtu i koliko je petljancije ukljuceno u tu pricu sa wireless-om: da korisnici jure komsije jer bez njih ne mogu nista, da se pominju neke antene po krovovima ("jel vidis Genex", "jel vidis ovo ili ono...") ispred kojih ne sme da bude nista, itd...


Malo si promashio, tvorcima (n)bgd wireless community-a nije ideja da daju net dzabe, nego da povezu zainteresovane u LAN (WAN) za shto manju kintu. Zashto? Jer svako od nas ima tonu podataka (da se tako izrazim) koje bi sherovao, gomilu igara koje bi igrao od kuce, ili shta vec... I kad se jednom postavi nece nikad placati bilo kakvu mesechnu pretplatu ili shta vec... Da imamo "budzet" ne bi bilo cimanja oko toga, koliko se gde vidi (da li je moj krov vishi od tvog :), da krpimo antene ili shta... Kupimo lepo par gridova za gde treba, par laserski sechenih omni :) i reshimo muke. Kao shto se Reinkjet lepo izrazio, taj komjuniti nije za mamine maze. Gledamo da redukujemo troshkove toliko, da smo doshli do toga da za jednostavnog usera (user koji nije na zajebanoj lokaciji, tj vidi neku omni) troshkovi izadju ispod 100jura. Dakle, petljancija je takva jer se SHTEDI, tj nema para, ne nameravamo da zaradimo, ne nameravamo da se kachimo sa provajderima. Vi ste potpuno drugi igrachi i nudite potpuno drugaciju uslugu sa potpuno drugachijim ciljevima...

p.s. Da uzimamo 300 jura po mestu, napravili bi mrezu da zinete...

p.p.s. Nemoj da shvatish ovo kao prozivku, ako uradite to shto prichate, ja cu prvi da povezem svoju zgradu na vas. Ali i dalje ne nameravam da placam neshto shto mogu da nadjem kod Spidera, igors-a, cabooma i ostalih... Sa neta cu da skinem giga, ali sa nashe mreze 10x vishe. Pa mi reci da se ne isplati...

cyah
El Piaffo
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)24.07.2003. u 00:00 - pre 252 meseci
Citat:

Mala ispravka, ja nisam mogao vise da gledam o cemu se pise na ovom sajtu i koliko je petljancije ukljuceno u tu pricu sa wireless-om: da korisnici jure komsije jer bez njih ne mogu nista, da se pominju neke antene po krovovima ("jel vidis Genex", "jel vidis ovo ili ono...") ispred kojih ne sme da bude nista, itd... pa sam morao da napisem par reci potpuno nezvanicno i onda je cela stvar pocela da se razvija. Na kraju, nisam mogao da cutim i ne odgovaram na pitanja zainteresovanih, kojih uzgred ima jako puno. Evo, kako da ti ne odgovorim da ovo nije nikakva kampanja nego neobavezno dopisivanje, a kampanja krece naravno tek kada sistem zvanicno bude pusten u rad. A nas sistem nije namenjen "sirokoj populaciji" kako kazes, jer sa uredjajem od 300 evra i pretplatom od 30 evra nema sanse da to bude masovno. Kvalitet kosta, kome treba neka izvoli. Medjutim, imamo neke povoljnije varijante (kredit na 12 meseci, iznajmljivanje opreme, prikljucivanje vise korisnika na jedan uredjaj itd.) pa bi ovo trebalo da naidje na solidno interesovanje.


a-ha... pa vidi... izvini na mojem skepticizmu, ali cim cujem kljucne reci tipa "uredjaji sledece generacije", "budite spremni", "revolucija" u meni se probudi onaj slabasan glas razuma koji mi govori da ili gledam los sci-fi, ili me neko pali. ja se izvinjavam, ali ja sam glup i prizeman covek koji se rukovodi primitivnim i jednostavnim stvarima kao sto je npr. logika, nemam vizije i predskazanja i time nisam podoban kadar za management. elem, krenimo redom:
1a)
Citat:
Uredjaj cete moci nabaviti toliko povoljno da prakticno odmah mozete da se odlucite za. U pitanju su strana ulaganja u milionima dolara, sistem radi na Sun Solaris-u i samo je "uvezen" iz USA kao veoma dobro resenje.

2a)
Citat:
A nas sistem nije namenjen "sirokoj populaciji" kako kazes, jer sa uredjajem od 300 evra i pretplatom od 30 evra nema sanse da to bude masovno. Kvalitet kosta, kome treba neka izvoli. Medjutim, imamo neke povoljnije varijante (kredit na 12 meseci, iznajmljivanje opreme, prikljucivanje vise korisnika na jedan uredjaj itd.) pa bi ovo trebalo da naidje na solidno interesovanje.


ovde vidim blagi trag nedoslednosti, ali me to ne brine toliko koliko bajkoviti revolution pristup, kao i pitanje: jel, kako vi mislite da uvezete link a da to nema veze sa telekomom?
mene licno __uopste__, ali veruj mi __uopste__ ne zanima wan na nivou beograda, ne zanima me 2-merni satelitski link sa charobnim pingtime-ovima i takve kombinacije. ako mi treba tako nesto, to mogu i sam da sredim uz manje ili vise cimanja. poenta je da su ljudi ovde dovoljno ocajni trenutnom situacijom ciji je prauzrok telekom, da su spremni da se uhvate za bilo koji tracak nade. ovce su spremne za sisanje i samo je pitanje ko' ce ih osisati i sta ce ovce imati od toga (dzemper svakako nece). meni samo nije jasno zasto si izasao u javnost sa ovakvom "bice, bice" pricom? neobavezna konverzacija sa kolacima uz caj mi ne zvuci nekako stvarno.
jos jednom, sorry na mom skepticizmu, ali nisi ni prvi ni poslednji koji se pojavljivao sa velikim obecanjima, a ako hoces da ti npr. ja (a cenim i jos podosta drugih ovde prisutnih) verujem moras da izbacis gomilu tehnickih detalja, a ne pricu o tome kako nista nije problem i kako se radi o sledecoj generaciji necega. povrh svega jos prica o poslovnim tajnama... ma daj, zasto si onda bilo sta postovao ovde?
 
Odgovor na temu

Le Piaf
Bgd

Član broj: 1871
Poruke: 41
*.ppp-bg.sezampro.yu

Jabber: lepiaf@bgwireless.net


Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)24.07.2003. u 02:06 - pre 252 meseci
Citat:
caboom:
...a ako hoces da ti npr. ja (a cenim i jos podosta drugih ovde prisutnih) verujem moras da izbacis gomilu tehnickih detalja, a ne pricu o tome kako nista nije problem i kako se radi o sledecoj generaciji necega. povrh svega jos prica o poslovnim tajnama... ma daj, zasto si onda bilo sta postovao ovde?


zao mu nas sto se pentramo po krovovima sa dvogledima i snajperima i cimamo komshije u 10 uveche :)

shala, nisam mogao da odolim :)

cyah
Le Piaf
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
195.252.98.*

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)24.07.2003. u 14:23 - pre 252 meseci
Citat:
Le Piaf:
zao mu nas sto se pentramo po krovovima sa dvogledima i snajperima i cimamo komshije u 10 uveche :)


to je zato sto nemas opremu sledece generacije koja se samostalno telediriguje i transmituje signale kroz 5-tu dimenziju bez gubitaka i minornih efekata kao sto su odrzanje energije. ;)

 
Odgovor na temu

Rebel
Beograd

Član broj: 12105
Poruke: 10
*.yubc.net



Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)24.07.2003. u 17:25 - pre 252 meseci
Ljudi, smesni ste, moram da vam kazem. Priznajem da nisam trebao nista ovde da pisem ali kad vec nisam mogao da odolim, ne znam zasto me toliko napadate kao da ja pricam bajke ovde. A smesni ste mi jer testiram tu opremu svaki dan i onda mi neko kaze kako to ja u stvari sanjam. Stvarno mi je zao sto ne smem da pisem nista konkretnije od onoga sto sam do sada napisao, ali oni koji su mi pisali na mail su dobili blize informacije i mislim da nemaju vise sumnji koliko je ovo naprednija ali i sasvim izvodljiva stvar.


Objasnjenje za CABOOM-a:

Prvo sam napisao ovo:

>
Uredjaj cete moci nabaviti toliko povoljno da prakticno odmah mozete da se odlucite za.
>

A kasnije ovo:

>
A nas sistem nije namenjen "sirokoj populaciji" kako kazes, jer sa uredjajem od 300 evra i pretplatom od 30 evra nema sanse da to bude masovno.
Medjutim, imamo neke povoljnije varijante (kredit na 12 meseci, iznajmljivanje opreme, prikljucivanje vise korisnika na jedan uredjaj itd.) pa bi ovo trebalo da naidje na solidno interesovanje.
>

Sta je tu nedosledno? Tacno je da su nam ciljna grupa oni koji imaju dovoljno para da sami plate 300 evra i 30 za pretplatu, ali ako procitas nastavak, videces druge povoljne varijante kao sto su kredit ili podela linka na vise korisnika cime se i cena deli na recimo 10! Naravno po cenu brzine ali opet kad podelis 2 Mbps na 10 ostaje ti 200kbps za neku smesnu pretplatu. A onako usput, nije ovo neko cudo iz pete dimenzije nego nesto slicno imas i kod kuce ali u drugom obliku, samo sto se neko u svetu setio da to prenese na kompjutere.


Le Piaf, iskreno, super je to sto radite jer i ja sam oduvek zeleo da se povezem sa mojim drugarima u naselju u mrezu i da pichimo igrice, razmenjujemo muziku itd, cak i bez interneta. Vidim da vi radite slicnu varijantu a te pare moze skoro svako da odvoji. Medjutim, mi radimo ozbiljne stvari oko Internet provajdinga i kao sto si i sam rekao, to su dva razlicita sveta a mi ne mozemo Internet usluge da prodajemo dzabe jer i nas mnogo kosta samo link mesecno, a gde su ostali troskovi.


OK, posto nemam nameru da ovde izigravam nekog krivca i da se pravdam, niti mogu na sva vasa pitanja da odgovorim iz razloga koje sam pominjao, necu vise odgovarati na optuzbe i provokacije :) a za sva ostala pitanja mozete pisati na: wirelessnfo at yahoo.com.

Svi koji su zainteresovani neka pisu na mail i bice prvi obavesteni kada budemo krenuli sa radom.

Odjavljujem se, pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

InterGonzo
Dejan Tasic
freelancer
Beograd

Član broj: 11558
Poruke: 22
*.yubc.net

ICQ: 18171948


Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)24.07.2003. u 20:43 - pre 252 meseci
ok, koga je zanimalo taj je i nasao... :)

Iz postovanja prema coveku necu da iznosim detalje, ali sada sam jos vise uveren u pricu. Uostalom procitajte pazljivo njegov poslednji odgovor pa ce vam biti jasnije koje informacije da potrazite na net-u.

Dejan
 
Odgovor na temu

Le Piaf
Bgd

Član broj: 1871
Poruke: 41
*.ppp-bg.sezampro.yu

Jabber: lepiaf@bgwireless.net


Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)24.07.2003. u 21:45 - pre 252 meseci
Citat:
InterGonzo:
ok, koga je zanimalo taj je i nasao... :)

Iz postovanja prema coveku necu da iznosim detalje, ali sada sam jos vise uveren u pricu. Uostalom procitajte pazljivo njegov poslednji odgovor pa ce vam biti jasnije koje informacije da potrazite na net-u.
Dejan


ma tv, radio ili struja... ne znam shta bi drugo (cetvrto) bilo... Tv kapiram da nije, radio mozda, struja isto mozda

cyah
Le Piaf
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
195.252.98.*

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)25.07.2003. u 10:24 - pre 252 meseci
Citat:
Le Piaf:
ma tv, radio ili struja... ne znam shta bi drugo (cetvrto) bilo... Tv kapiram da nije, radio mozda, struja isto mozda

cyah
Le Piaf


ja ipak tipujem na kosmicke zrake...
 
Odgovor na temu

InterGonzo
Dejan Tasic
freelancer
Beograd

Član broj: 11558
Poruke: 22
*.yubc.net

ICQ: 18171948


Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)25.07.2003. u 10:40 - pre 252 meseci
Citat:
ja ipak tipujem na kosmicke zrake...


pa jedino ako ti ili neko od tvojih prijatelja kosmicke zrake koristite kod kuce :)

Citat:
A onako usput, nije ovo neko cudo iz pete dimenzije nego nesto slicno imas i kod kuce ali u drugom obliku


a veruj mi, mnogo ljudi to ima kod kuce...

evo jos jedne smernice: 2.4GHz ne prolazi kroz prepreku, dok ~88MHz do ~108MHz hvatate bez problema sobnom antenom. I jedno i drugo su radio talasi... :)

Dejan
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
217.26.67.*

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)25.07.2003. u 22:48 - pre 252 meseci
Citat:
InterGonzo:
pa jedino ako ti ili neko od tvojih prijatelja kosmicke zrake koristite kod kuce :)


da, da, kuvamo rucak i prebacujemo inter-net uz pomoc nji. hvaktaMo i' uz pomo' alu folije.

Citat:

a veruj mi, mnogo ljudi to ima kod kuce...

evo jos jedne smernice: 2.4GHz ne prolazi kroz prepreku, dok ~88MHz do ~108MHz hvatate bez problema sobnom antenom. I jedno i drugo su radio talasi... :)


FM? smejao bih se da imam snage... da nije mozda i "flat rate" :)

elem, nije ni bitno...
 
Odgovor na temu

InterGonzo
Dejan Tasic
freelancer
Beograd

Član broj: 11558
Poruke: 22
*.yubc.net

ICQ: 18171948


Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)26.07.2003. u 00:01 - pre 252 meseci
nemoj da se smejes zato sto nije FM... to sam samo naveo kao primer (pomenuh i rec "smernica") za razmisljanje... :)

Da li znas da 2.4 GHz nije jedini 'nelicencirani' (ili kako se to vec kaze) opseg?

Dejan
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)26.07.2003. u 00:04 - pre 252 meseci
Citat:
caboom:
FM? smejao bih se da imam snage... da nije mozda i "flat rate" :)


Štooo? A ti se ne sećaš kad je Zoran Modli puštao programe za Spektrum preko radija (202-ka, beše?) :))) Lepo snimiš na kasetu pa se posle igraš do mile volje :))
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)26.07.2003. u 09:38 - pre 252 meseci
Citat:
InterGonzo:
nemoj da se smejes zato sto nije FM... to sam samo naveo kao primer (pomenuh i rec "smernica") za razmisljanje... :)

Da li znas da 2.4 GHz nije jedini 'nelicencirani' (ili kako se to vec kaze) opseg?

Dejan


2.4Ghz vise nije 'nelicencirani' opseg, ako se ne varam izasao je prilicno neprijatan zakon lately.

Citat:

Štooo? A ti se ne sećaš kad je Zoran Modli puštao programe za Spektrum preko radija (202-ka, beše?) :))) Lepo snimiš na kasetu pa se posle igraš do mile volje :))


o da... kzzzzhhhhgggkrrrrr... zhhzhzhzhhzzhohoho...
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ihug.net



+3 Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)26.07.2003. u 14:15 - pre 252 meseci
Citat:

Citat:

Štooo? A ti se ne sećaš kad je Zoran Modli puštao programe za Spektrum preko radija (202-ka, beše?) :))) Lepo snimiš na kasetu pa se posle igraš do mile volje :))


o da... kzzzzhhhhgggkrrrrr... zhhzhzhzhhzzhohoho...

[/quote]

Pure techno!
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)26.07.2003. u 15:51 - pre 252 meseci
Da i ja kažem svoj utisak o Rebelovoj priči. Koliko god bih voleo da je to tačno i da konačno svane u Srbiji što se tiče interneta, mislim da je priča naduvana i da ju je smišljala osoba koja nije dovoljno svesna realnosti i cene internet linka.

Dakle, sve i da je kompletno istinita priča o naprednijim wireless uređajima (zašto da ne, to polje će se tek razvijati..), linkovi 2-8mbita do krajnjih korisnika su u Srbiji daleka budućnost. Kažeš da vam je 1000 korisnika u Beogradu dovoljno. Da svi uzmu najmanji link koji nudite - 2mbit, treba vam 2Gbit link ka inostranstvu koji nemate niti će ga u Srbiji biti još jedno 3-4 godine, a i to je pitanje. Za 10.000 ili 100.000 korisnika je cifra za link brrrrr... ogromna. Kao prvo nemate tehničkih sredstava da toliki internet "uvezete" u Srbiju, ako misliš da ima, molio bih objašnjenje - kako? Pošto od telekoma nema vajde, oni u cenovniku najbrže što imaju je 622mbit a i to je i za njih same naučna fantastika i verujem da se to našlo u cenovniku samo zato što je neko hteo da ispadne pametan i pokaže kako barata ciframa. A 622mbit uopšte nije neki pojam vredan pažnje na zapadu kada su backbone linkovi u pitanju, pa vi vidite gde smo mi sada.. Telekom ne možete da zaobiđete tako da te milione ne možete ni da uložite u postavljanje optike - to po zakonu ne smete da radite. Ne znam šta donosi novi zakon po tom pitanju ali verovatno se ništa ne menja do prestanka monopola telekoma.

Sve ovo VRLO podseća na priče vlasnika TurboMuzika.com sajta koji je pre par meseci počeo veliku kampanju i obećanja o super brzom internetu u srbiji. Pričali su o 4000KBPS-8000KBPS INTERNETU U VAŠIM DOMOVIMA, a na kraju smo došli do toga da je to samo kapacitet celog servisa, a da se saobraćaj naplaćuje po MEGABAJTU i to papreno ili paprenije, u zavisnosti od toga kakav prioritet na transponderu želite. Svodi se na to da taj servis bez par stotina eura mesečno za megabajte nije upotrebljiv ni za šta ozbiljnije, čak ni za redovno skidanje sadržaja turbomuzika.com sajta! Skydsl.co.yu pa pogledajte..

Zatim, podsetimo se smart.aim.technologies. Zaista puno obećanja i zanimljivih ponuda, ali još uvek nismo videli ništa implementirano, pa da možemo da proverimo šta je od priče tačno. Još uvek postoji negde taj aimportal sajt i Dušan ozbiljno priča da će uvoditi brz satelitski internet po domovima, pa ostaje samo da čekamo i nadamo se najboljem.

Ali sve se svodi na isto - mi se samo NADAMO, a male su šanse da će se to desiti. 500k dinara trenutno košta 2mbit link mesečno, a vi ga obećavate za 5 eura. To bi automatski značilo trenutno gašenje svih ostalih internet linkova i prelazak na vaš od strane svih provajdera, makar im naplaćivali to i 100 puta više nego fizičkim licima, opet bi se isplatilo.

I sad kad bolje o svemu razmislim, ne znam zašto sam uopšte pisao sve ovo, ali pošto ne može da škodi,.. ;)
 
Odgovor na temu

InterGonzo
Dejan Tasic
freelancer
Beograd

Član broj: 11558
Poruke: 22
*.yubc.net

ICQ: 18171948


Profil

icon Re: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)26.07.2003. u 16:18 - pre 252 meseci
Ma poenta je sto je max brzina tih uredjaja 2Mbps (a nesto noviji mozda idu i do 8Mbps). verovatno zato i nisu u svetu preuzeli primat od brzih (i verovatno jeftinijih) 2.4GHZ uredjaja.
Ali ipak i 2Mbps je dovoljna brzina za nase uslove, a mislim da se ponuda u brzini prenosa za korisnike nece puno razlikovati od ovdasnjih wireless provajdera (64, 128, 256 Kbps). Ipak, Non-Line-Of-Sight i jednostavna instalacija, plus ~10 EUR mesecno za 64Kbps bi i dalje bila sjajna ponuda na nasem trzistu.

Dejan
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: CENZURA NA SAJTU! (wireless revolucija)

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24829 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.