Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Server 2003 Kerio Win Route and NTP problem.

[es] :: Windows mreže :: Server 2003 Kerio Win Route and NTP problem.

[ Pregleda: 1866 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Server 2003 Kerio Win Route and NTP problem.10.05.2007. u 14:43 - pre 206 meseci
Imam server 2003 koji je domain controler, podignut DNS, DHCP sto je vazno za ovo pitanje. Imam problem sa sinhronizacijom vremena klijenata i servera. Svi klijenti imaju pogresno vreme. Gde gresim?

U Scope Options u DHCP sam aktivirao NTP i podesio da taj server bude server za vreme.
Probah i ne radi. Zatim odem na GP OU Kompjuteri(gde su svi accounti) i podesim u Computer sekciji pa Administrative tools ... Client NTP (ili nesto slicno) Enable i podesim Advanced da pitaju za vreme mog servera.
Opet nece. Odem na GP Domain controlera (i opet u istu sekciju GP ali sad stavim Enable na Server). I opet nista. Moguce da sam malo zakomplikovao ali nece.

Jel moze neko korak po korak da mi objasni kako da klijenti rade sinhronizaciju sa serverom (koji je inace domain kontroler). Ne mora detaljno nego ono 1-2-3-4... nematu mnogo matematike ali mi ne radi!

Drugo pitanje WinRoute. Instalirah ga i da skratim pricu sve radi dobro. Imam dve mrezne jednu povezanu na lokal druga ide na net. E sad stvarno sam probao sve kombinacije i jednostavno ne mogu da postignem zeljeni efekat. LEpo se integrisao sa AD bazom pokupio usere i to je ok. Izmedju lokala i servera nema ogranicenja a servera i neta ima nekih (ustvari ima dosta nije ni vazno). Sta hocu? Hocu da mi odredjeni user iz AD recimo Pera nema uopste pristup internetu! Znam da zvuci debilno ali ja to ne mogu da namestim.


Odem na trafic Policy napravim new rule i stavim u Source (izaberem usera ali probao sam ovde sve zivo da stavim) u Destination stavim (firewall ali probao sam ovde sve zivo da stavim) saobracaj Any i Deny All! I nece ... E sad probao sam sva obrtanja u Source i Destination ( sa svim mogucim varijantama i nekako ne mogu da odradim) i sa stavkama (mreznih adaptera u source i destination, zatim vise stavki ma ne postizem rezultat)

Pitanje. Sta tacno da stavim u Source polje, Destination da odredjenom userau grupi iz AD ne dozvolim pristum netu.
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Server 2003 Kerio Win Route and NTP problem.11.05.2007. u 09:03 - pre 206 meseci
Time service na Win 2003 serveru može da se poj**be ako si radio migraciju da jednog DC-ja na drugi, i kad prvi DC ugasiš. To moraš da iščačkaš sa Windows Time Service-om na DC-ju, koristi komandu w32time iz command prompta. Iščačkaj po helpu komande w32time tačno šta treba da uradiš da bi ti DC postao autoritet za time service u domenu, nije teško, a mene sad mrzi da ulazim u to.
Što se tiče zabrane jednom korisniku da izlazi na net preko Kerio Winroute, probaj da razmišljaš obrnuto od onoga kako si krenuo: dozvoli izlaz svim korisnicima osim tom korisniku; znači, ne daš "allow" za "everyone", nego daš "allow" za tog i tog i tog i tog... i tu izostaviš Peru. I Pera nema izlaz na Internet... Jadan čovek, u svakom scenariju Pera izvuče deblji kraj.
Javi šta si uradio.

Pozz
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Server 2003 Kerio Win Route and NTP problem.11.05.2007. u 17:53 - pre 206 meseci
Namestih nekako vreme ... ni sam ne znam kako samo videh u Event da je ok synhronizacija... A sto se tice Win Route nisam resio. Iskoristio sam blagodeti GP pa sam ih kasirao za net - pojedine!
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Server 2003 Kerio Win Route and NTP problem.

[ Pregleda: 1866 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.