Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reinstalacija Windows XP-a na IBM ThinkPad R52

[es] :: Windows desktop :: Reinstalacija Windows XP-a na IBM ThinkPad R52

[ Pregleda: 5797 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miskomisko

Član broj: 143793
Poruke: 24
217.23.201.*



Profil

icon Reinstalacija Windows XP-a na IBM ThinkPad R5230.04.2007. u 20:39 - pre 206 meseci
Posjedujem lap top IBM ThinkPad R52 sa licenciranim Windows-om (naljepnica sa donje strane na kojoj je serijski br.), međutim pri kupovini nisam dobio insatlacioni disk za sistem niti drivere za pojedine uređaje. Na samom računaru međutim postoji jedan folder u kojem se nalaze driveri kao i dio instalacije Windows-a (folder i386). Čitao sam u okviru jedne teme nešto o pravljenju boot-abilnog cd-a sa ovim folderima, međutim sam postupak nije detaljno objašnjen, kao ni sama instalacija (da li se razlikuje od klasične).
Molim nekog ko ima isti ili sličan računar i zna kako se to radi da mi opiše postupak pravljenja tog diska. Takođe me interesuje šta se prilikom nove instalacije dešava sa skrivenom particijom na kom se nalazi IBM-ov paket programa.
 
Odgovor na temu

gogo_drazindo
Gordan Šakota
Trebinje
Trebinje,RS

Član broj: 64125
Poruke: 307
*.teol.net.

Sajt: gordansakota.foliohd.com


Profil

icon Re: Reinstalacija Windows XP-a na IBM ThinkPad R5201.05.2007. u 11:16 - pre 206 meseci
Na toj skrivenoj particiji ti je smješten Windows sa programima.
Ne trebaš praviti nikakav bootabilni disk.

Jednostavno, uđeš u Rescue and Recovery, (perilikom restarta koliko se sjećam pritisneš plavo dugme access IBM), i tamo treba da nadješ opciju za ponovno vraćanje sistema na fabričko stanje.
Ne sjećam se tačno, davno sam radio reinstalaciju na Laptopu, ali snađi se.
Uglavnom poslije pokretanja te funkcije sve je dalje automatizovano i za otprilike 40min imaš reinstaliran windows sa "njegovim" nekim podrazumjevanim programima.

Ako nešto nije jasno, pitaj!
Gordan
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.adsl.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Reinstalacija Windows XP-a na IBM ThinkPad R5201.05.2007. u 12:23 - pre 206 meseci
Nisi naveo zasto radis ponovnu instalaciju windowsa.
Mozda imas neki manji problem koji nije za instalaciju?Lap da nepitam je legalan??
Taj folder i386 koje je velicine?
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

miskomisko

Član broj: 143793
Poruke: 24
217.23.201.*



Profil

icon Re: Reinstalacija Windows XP-a na IBM ThinkPad R5202.05.2007. u 13:41 - pre 206 meseci
Za sad nemam nikakvih problema sa računarom. Ovo mi je prvi brand name računar, pa me interesuje kako se vrši instalacija sistema, jer kad tad ću ga jednom morati instalirati. Instalaciju klasične piratske verzije Windowsa poszanajem i dosta puta sam je radio. Takođe mi je frka zbog tih drivera. Folder i386 je otprilike iste veličine kao kod instalacionog diska. Nije mi jasno ako se instalacija vrši preko onog plavog dugmeta (access Ibm) sa skrivene particije, šta će mi na C particiji ovi file-ovi (folder LAP-TOP files u kom su driveri i folder i386).
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Reinstalacija Windows XP-a na IBM ThinkPad R5202.05.2007. u 15:07 - pre 206 meseci
Što se tiče drajvera, to je najmanji problem, odeš na www.lenovo.com i možeš skinuti sve drajvere koji ti trebaju. Ono što preporučujem je da praviš bekap sistemske particije sa IBM-ovim Rescue and Recovery i da u slučaju potrebe ga "vratiš", bez reinstalacije sistema. Pri boot-u pritisneš plavo dugme i dalje je prilično jednostavno, prate se uputstva (ako imaš instaliran Rescue nad Recovery, a trebalo bi).
Ja sam bio uradio klasičnu reinstalaciju Windowsa i iako mi se servisna particija nije izbrisala, više nije bila butabilna niti skrivena kao pre reinstalacije. Tako da sam je izbrisao na kraju. Nisam siguran kako se može ponovo instalirati sistem, a da sve ostane kako je bilo fabrički.
 
Odgovor na temu

iMiki
Milorad Latovljev
Beograd

Član broj: 68615
Poruke: 651
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Reinstalacija Windows XP-a na IBM ThinkPad R5203.05.2007. u 13:38 - pre 206 meseci
Nacin prvi.
Udjes u i386 i pokreni WINNT za instalaciju iz dos-a ili WINNT32 za instalaciju iz Win. Ponudice ti Upgrrade i svezu instalaciju, izaberi svezu da se osvezis.

Nacin drugi.
Prilikom instalacije Win2000 u jednom trenutku pita iz kog foldera da se instalirai i ponudi puanju na i386 folder na CD-u, samo promenis prvo slovo (koje ce biti D ili E) u C i vuci ce fajlove iz tog foldera.

Nemoj da se zacudis ako instaler prijavi da kopira fajlove, kopira ih iz i386 u windows folder.

mmwc edit: Off topic.

[Ovu poruku je menjao mmwc dana 03.05.2007. u 17:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

miskomisko

Član broj: 143793
Poruke: 24
217.23.201.*



Profil

icon Re: Reinstalacija Windows XP-a na IBM ThinkPad R5203.05.2007. u 16:53 - pre 206 meseci
Ljudi dobio sam 3-4 odgovora na pitanje (hvala svima koji su poslali bilo kakav odgovor), a meni i dalje jedno nije jasno. Da li i kako korištenjem foldera i386, mogu da napravim novu instalaciju tako da komp. ponovo bude u fabričkom stanju tj. sa org. Windowsom, ibm aplikacijama i svim instaliranim driverima. Još jednom hvala!
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Reinstalacija Windows XP-a na IBM ThinkPad R5203.05.2007. u 20:59 - pre 206 meseci
Nisi pažljivo čitao. Pročitaj još jednom prvi odgovor koji si dobio.
 
Odgovor na temu

blaza
n/a

Član broj: 961
Poruke: 743
*.cache.telstra.net.



+3 Profil

icon Re: Reinstalacija Windows XP-a na IBM ThinkPad R5203.05.2007. u 21:48 - pre 206 meseci
Pripremi 2 DVDa i uradi sledece:
Citat:

Creating your startable recovery media



To create your startup recovery media now, do the following:

Go to All Programs (in Windows(R) 2000, Programs)-->ThinkVantage-->Create Recovery Media.
Select the radio button for the type of startup media you want to create.
Click OK.
Follow the instructions on the screen.


If you do not want to make startup media now, click Cancel.


Kada zelis da reinstaliras OS, uradi ovo:
Citat:

Using your startable recovery media



To use your startup recovery media, do one of the following:

Insert the startup CD into your CD or DVD drive, then restart your computer.
Attach your USB device to one of the USB connectors on your computer; then, turn on your computer.


When the startup recovery media starts, Rescue and Recovery workspace opens. Help for each feature is available from Rescue and Recovery workspace.


O_o
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.adsl.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Reinstalacija Windows XP-a na IBM ThinkPad R5203.05.2007. u 21:58 - pre 206 meseci
U tom folderu i386 da li ti se nalazi serijski broj posto je legalan win?
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Reinstalacija Windows XP-a na IBM ThinkPad R5203.05.2007. u 22:04 - pre 206 meseci
Serijski brojevi se nikada ne nalaze u folderima (osim ako koristite piratski Windows) već isključivo na nalepnici na kućištu.
 
Odgovor na temu

miskomisko

Član broj: 143793
Poruke: 24
*.loc.akton.net.



Profil

icon Re: Reinstalacija Windows XP-a na IBM ThinkPad R5226.02.2008. u 20:06 - pre 196 meseci
Ljudi, kao što sam i rekao kad sam započeo ovu temu: "Doći će vrijeme kad ću morati da reinstaliram sistem na svom računaru...", i došlo je. Naime slučajno sam "čisteći" komp. o virusa obrisao i jedan Windows file. I gle stvarno R 52 kao i drugi Think Pad računari na skrivenoj particiji imaju punu instalaciju Windowsa sa pratećim programima i driverima. Postupak reinstalacije je veoma jednostavan (pomalo i debilski). Bilo kako bilo, sada sve opet radi ok (kao iz fabrike), a ja želim da se zahvalim svima koji su učestvovali i pratili ovu temu. Preporuka za sve da koriste IBM Think Pad i ostale računare sa legalnim softwareom. Pozdrav i hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Reinstalacija Windows XP-a na IBM ThinkPad R52

[ Pregleda: 5797 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.