Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc - snimanje akusticne gitare

[es] :: Muzička produkcija :: Pomoc - snimanje akusticne gitare

[ Pregleda: 3940 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Krhki Koja
Koja Kojic
BiH

Član broj: 143535
Poruke: 30
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Pomoc - snimanje akusticne gitare30.04.2007. u 01:28 - pre 206 meseci
Snimao sam jedan mini koncert akusticne gitare sa mic AKG Solid Tube-om, pre amp-om i naravno to sve belezio na komp. Posto mi je malo komplikovana varijanta da iznosim komp iz kuce, ima li neko neko prakticnije resenje a da ne izgubim na kvalitetu snimka, posto bih morao da ponovim takvo snimanje jos nekoliko puta.
Hvala unapred na odgovorima!!!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Pomoc - snimanje akusticne gitare30.04.2007. u 10:10 - pre 206 meseci
A koje je to pretpojačalo na koje kačiš AKG? Koje I/O ima? Koja ti je ta zvučna karta?

Laptop je majka, ali ako imaš neki PCI-zvuk, ne gine ti EVENTUALNO neki malečak barebone sa PCI-slotom, kao ovi, npr.





Mada, sve ovo nije NIMALO praktično... a da se prebaciš možda na neki prenosni snimač?




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Krhki Koja
Koja Kojic
BiH

Član broj: 143535
Poruke: 30
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Pomoc - snimanje akusticne gitare30.04.2007. u 15:14 - pre 206 meseci
Mic i pre amp mi nije frka da prenosim ali komp mi je uzas, mrzim da ga iznosim iz kuce. Ako postoji neki snimac da nije velik i preterano skup a opet kvalitetan i funkcionalan, molim da mi kazete.
Pozdrav i hvala unapred!!!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Pomoc - snimanje akusticne gitare01.05.2007. u 07:05 - pre 206 meseci
http://www.m-audio.com/products/en_us/MicroTrack2496-main.html

ali, ako ti je preskupo tih 400 i kusur evra...

http://www.bossus.com/index.asp?pg=1&tmp=157

on je max. 200 i kusur!
 
Odgovor na temu

Krhki Koja
Koja Kojic
BiH

Član broj: 143535
Poruke: 30
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Pomoc - snimanje akusticne gitare02.05.2007. u 12:03 - pre 206 meseci
Ma da, ovo je neka varijanta gitarskog snimaca sa paternima i sl. Mene samo brine da ne izgubim kvalitet snimka koji sam imao sa kompom (a bio je savrsen), jer ako izgubim kvalitet, gubim i posao!!!
Jeste li imali iskustva sa ovim snimacem?
Od manjih snimaca jedino sa onim Korg-om malim (ne znam kako se zove) sam malo radio ali mi je kvalitet tog snimka skoro ocajan pa to ne bih da ponavljam.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Pomoc - snimanje akusticne gitare02.05.2007. u 12:40 - pre 206 meseci
Hmmm, ŠTA je to "gitarski snimač"? Taj M-Audio Microtrack je PROsumer oprema za terensko snimanje...

Vidi, imaš i drugo rešenje. Kupi polovan portabl DAT-recorder (recimo TEAC DA-P20) i snimaj full profi! Od mene ćeš na poklon da dobiješ pet DAT-kaseta!





I da... ja ga nemam, a i nemoj me pitati GDE da ga kupiš!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dr.octagon

Član broj: 141670
Poruke: 22
88.191.51.*



Profil

icon Re: Pomoc - snimanje akusticne gitare02.05.2007. u 19:24 - pre 206 meseci
MicroTrack ima samo 32V napajanje, i neki kondenzatorski mikrofoni nece da rade s njim.

Ja bih na tvom mestu potrazio neki polovni MD. Triput su manji od najmanjeg DAT snimaca, jeftiniji, podjednako stabilni, i sam medij je jeftiniji.

 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
89.110.196.*



Profil

icon Re: Pomoc - snimanje akusticne gitare02.05.2007. u 21:45 - pre 206 meseci
A šta je to "polovni MD", o kojim cenama pričamo, gde to ima novo?

Mole me neki studenti da im snimam na terenu (kratki igrani filmovi, vucaranje opreme po Kalemegdanu i sličnim šumarcima). Do sada sam mislio da je najjeftinija oprema za terensko snimanje polovan laptop i USB zvučna na temu E-MU 0404 USB (pošto ima ugrađena mikrofonska pretpojačala); naleteh na pomenuti M-Audio ali 400 e je... eh, da su meni te pare ne bih ja planinario sa studentarijom... onda je tu još i Zoom H4 ali se nisam usudio da mu proverim cenu kod nas; i na kraju sam se zaglavio sa shotgun mikrofonima, mogu da zamislim pošto je tako specijalizovan mikrofon...

Ima li neko savete i za mene?
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

Krhki Koja
Koja Kojic
BiH

Član broj: 143535
Poruke: 30
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Pomoc - snimanje akusticne gitare02.05.2007. u 23:29 - pre 206 meseci
Kad sam napisao gitarski snimac mislio sam na Boss-a a ne na M-Audio-a, toliko glup nisam.
Vidim da ja tako lako necu moci zameniti varijantu komp-a a da mi kvalitet bude isti (a naravno i pare velike da ne "bacam").
Mogao bih da isprobam neku varijantu Lap Top-a (nekog jeftinijeg) sa USB muzickom kartom, ali opet je to para i para.........
Ma da, koliko para-toliko i muzike!!!!!!!!!!
Ponadao sam se da postoji neki Mini snimac a da je i jeftin i dobar, zato sam i postavio ovu temu, mada pocinjem gubiti nadu....
Hvala vam svima na odgovorima,puno hvala!!!!!!!!!!
Ako se neko seti jos neke varijante, neka napise.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Pomoc - snimanje akusticne gitare03.05.2007. u 13:05 - pre 206 meseci
Ne znam što si se uvredio, ja te glupim proglasio nisam?

A nisam ti ja kriv što NE VIDIŠ da Boss ima line in/mic ulaze (stereo), što sa malo truda... može da ti ZAVRŠI posao. Mada, nikada nisam saznao KOJI preamp koristiš, tako da se isključujem iz daljeg muštranja ovde.

@all:

MD je neprofesionalan, tj. to je consumer format jer U STARTU komprimuje podatke sopstvenim, ATRAC-metodama. Što je stariji, ima stariji algoritam... tako da ga zaista za profesionalni rad ne smem preporučiti!

Ljudi, ako već snimate terenski, snimajte nekomprimovano.

Dalje, fantomsko napajanje je standard koji NIJE zaheftan na 48V. Ako mikrofon traži isključivo 48 v, onda nije za terensko snimanje... simple as that.

Over and out.
 
Odgovor na temu

dr.octagon

Član broj: 141670
Poruke: 22
*.informatik.RWTH-Aachen.DE.



Profil

icon Re: Pomoc - snimanje akusticne gitare03.05.2007. u 17:27 - pre 206 meseci
Poenta je da se MicroTrack reklamira da ima 48v napajanje, a nema ga. Takodje.. rekao bih da 'terenski' mikrofoni primaju ogromnom vecinom primaju 1.5v bateriju - ali to nista nema veze, jer decko vec ima pre.

komprimovan ili ne, MD, poredjen sa DAT-om, nece izgubiti na kvalitetu, jeftiniji je, a zavrsice posao.

U idealnoj situaciji, zaobisao bi i MD i DAT u sirokom luku.
 
Odgovor na temu

Krhki Koja
Koja Kojic
BiH

Član broj: 143535
Poruke: 30
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Pomoc - snimanje akusticne gitare03.05.2007. u 18:04 - pre 206 meseci
Ma nisam se uopste uvredio, izvini ako je tako izgledalo, naprotiv, hvala vam svima na odgovorima.
Mislio sam da preamp nije bitan zato sto Solid Tube ima svoje napajanje i mogu da ga cakim bilo gde, inace koristim Focusrite - Voice Master ali ga ne bih nosio na sledeca snimanja, mislim da mi nije potreban. Razmisljao sam ako nabavim zamenu za kamp, na tom snimacu cu imati neki preamp pa cu moci da pojacam signal, zato nisam ni pisao o mom preamp-u.
OK Ton Majstore, izvini za cimanje i hvala ti jos jednom.
Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Pomoc - snimanje akusticne gitare03.05.2007. u 18:05 - pre 206 meseci
Doktore, potpuno si u pravu... mada... ja sam bio OSUĐEN 1995. na DAT.

A taj što je na slici mi je pružio sate neslućenog uživanja u toku snimanja na sred livade BEZ ŠUMA! Dotada je ŠUM bio obavezan (trake...).

JA vama momci, preporučujem OVO:

Nagra ARES-BB+:



http://www.nagraaudio.com/pro/index.php

Ima sve što svima ovde treba, moderna je (ima i 48V)... a cenu ne znam... ah, da: KREĆE od 2900 CHF.

Citat:
Mislio sam da preamp nije bitan zato sto Solid Tube ima svoje napajanje i mogu da ga cakim bilo gde,


Silno grešiš sinko... nije zvuk MIKROFON, nego PREAMP. Ali, polako. A taj Focusrite je vrlo OK sprava.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Pomoc - snimanje akusticne gitare

[ Pregleda: 3940 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.