Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

12 Mbit/s

[es] :: ISP :: 12 Mbit/s

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10258 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
80.93.229.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon 12 Mbit/s16.07.2003. u 13:29 - pre 252 meseci
I to za samo $21 dolar mesecno. Gde smo mi a gde je svet. Do pre dva meseca mi smo to placali na Veratu za 56Kbit/s. Cisto ono ljudi da znate da Verat i dalje ima visoke cene :)))) iako su sadasnje cene jako prihvatljive svima.

http://www.wired.com/wired/archive/11.08/pipedream.html
 
Odgovor na temu

radovic

Član broj: 313
Poruke: 533
*.verat.net



+3 Profil

icon Re: 12 Mbit/s16.07.2003. u 14:26 - pre 252 meseci
Potpuno se slazem sa ovom konstatacijom.

cene su i dalje BAS previsoke!!!!!!....samo je pitanje dana...kada ce stici ADSL ili neka druga vrsta broadband konekcije ...


poz
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: 12 Mbit/s16.07.2003. u 17:46 - pre 252 meseci
smrc ... buaaa... ocu Fat Pipe ... :-)
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: 12 Mbit/s16.07.2003. u 20:14 - pre 252 meseci
Ajde ponovo pročitajte članak:

Softbank founder Masayoshi Son lost $75 billion in the dotcom crash. His new master plan: superfast, supercheap DSL for the masses.
...
Softbank is spending $250 to acquire every new customer - - $50 million per month.
...
Will Son survive long enough to see his huge bet pay off? Softbank's plan for making money isn't nearly as remarkable as its fancy new network. To a legion doubters, Yahoo! BB is a return to that most foolish of dotcom ploys: selling a dollar for 80 cents and making it up on volume.

Mislim, po tom sistemu mogu i ja da napravim 100 Mbps pristup, samo da nađem dovoljno ovaca^H^H^H^H^H perspektivnih bizMismena koji će da investiraju ;)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: 12 Mbit/s16.07.2003. u 21:00 - pre 252 meseci
Citat:
cene su i dalje BAS previsoke!!!!!!....samo je pitanje dana...kada ce stici ADSL ili neka druga vrsta broadband konekcije ...


;-) Mikis poenta price je da MI hoćemo broadband konekcije, a ne Masayoshi Sona i njegove munje :-)
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: 12 Mbit/s16.07.2003. u 21:09 - pre 252 meseci
Citat:

12 megabits per second - eight times faster than what Americans are used to - for about $21 a month.


Ja bi i sa ovom americkom bio prezadovoljan i to po duplo skupljoj ceni. :D
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: 12 Mbit/s16.07.2003. u 23:40 - pre 252 meseci
Citat:
secret:
smrc ... buaaa... ocu Fat Pipe ... :-)


I tata bi sine ... :)
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: 12 Mbit/s17.07.2003. u 02:33 - pre 252 meseci
Da mi ovakvu uslugu ponudi Verat, tj. flat 1 Mb (da bas kao SIOL.si), od ovih studentskih 'primanja' bi se naslo tih 30-50 € za Internet
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.verat.net

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: 12 Mbit/s17.07.2003. u 03:11 - pre 252 meseci
e a pazi ovog lafa koji kaze da je verat skup i jos kao ima i obrazlozenje tipa

I to za samo $21 dolar mesecno. Gde smo mi a gde je svet. Do pre dva meseca mi smo to placali na Veratu za 56Kbit/s. Cisto ono ljudi da znate da Verat i dalje ima visoke cene :)))) iako su sadasnje cene jako prihvatljive svima.

http://www.wired.com/wired/archive/11.08/pipedream.html





kako bi radovic rekao...idi na obilicev venac da ti malo tamo hostuju za sitne pare!

obilicev venac--->eunet.yu
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: 12 Mbit/s17.07.2003. u 03:23 - pre 252 meseci
xtraya nisi morao da navedes to poslije znka >
jer su tu podrazumijeva "enterpiCe" provider



 
Odgovor na temu

l4m3r
Student pod "stare" dane
VISER
Beograd

Član broj: 6349
Poruke: 209
*.etf.bg.ac.yu



+8 Profil

icon Re: 12 Mbit/s17.07.2003. u 04:50 - pre 252 meseci
radovicu, a kako to mislis, "samo je pitanje dana..." ??
Kad svi mi znamo sta telekom nudi, i za kolike pare to nudi, i vama, kao provajderima, i nama, kao user-ima !
Daj boze da verat nesto preduzme po tom pitanju, pa da do kraja godine, barem Beograd ( za pocetak ) dobije adsl .. bilo kakav, al da nema mesecnog limita, i da brzina nije ispod 128 kbit/s ...
ALI............................
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: 12 Mbit/s17.07.2003. u 05:19 - pre 252 meseci
I da ne kosta vise od 6.5 dinara mjesecno
Eh... neka Telekom prvo providerima i home korisnicima ponudi normalne uslove i napravi dobru infrastrukturu (centrale, vodove...). Onda je to temelj za dalji razvoj i nove servise tipa ADSL... Jer kada bi cio Beograd bio digitalizovan (a ne treba samo tako gledati, Srbija nije samo beograd. Ima ljudi i u nisu, a i u malom mokrom lugu) onda je poslije lako nabaviti softver i hardver da se doda ADSL koji ce biti dostupan svima koji podnesu zahtjev. Nego telekom srbija je jedna velika spora masinerija koja nesto slabo ulaze u razvoj mreze. Ako bi oni svakog mjeseca zamijenili po jednu centralu u Beogradu, to bi bila prava stvar i ljudi bi vidjeli da oni nesto ulazu i rade za svoje korisnike.
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: 12 Mbit/s17.07.2003. u 14:48 - pre 252 meseci
Verat ni bilo koji drugo provajder ne može da uradi NIŠTA po pitanju ADSL-a bez Telekoma, jer je Telekom taj koji mora da postavi odgovarajuću opremu u svoje centrale.

Zadnji trač koji sam čuo je da je u aprilu trebala da počne test faza ADSL-a. Možda Radović zna nešto što mi ne znamo? ;)

Drugo, u Beogradu se uveliko vrši zamena, odnosno proširivanje telefonskih centrala. Stvarno misliš da je za mesec dana moguće zameniti centralu sa desetak ili nekoliko desetina hiljada korisnika? :) Možda i veći problem od centrala u Bgd je očajna infrastruktura. Ko se seća, kada je pre desetak godina promenjena tada jedna od najstarijih, predratnih centrala u centru grada i zamenjena novom, digitalnom Alkatelovom (sadašnji brojevi 32*), modemske veze su i dalje bile katastrofalne zbog drugih faktora.

Sećam se priče da se uopšte ne šta kuda prolazi ispod centra grada jer su Nemci prilikom povlačenja uništili sve planove :))
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net



+7173 Profil

icon Re: 12 Mbit/s17.07.2003. u 15:15 - pre 252 meseci
Citat:

Ko se seća, kada je pre desetak godina promenjena tada jedna od najstarijih, predratnih centrala u centru grada i zamenjena novom, digitalnom Alkatelovom (sadašnji brojevi 32*), modemske veze su i dalje bile katastrofalne zbog drugih faktora.


Ja se secam :-) Bila bese 1993, prvo je trebalo nekoliko meseci da izdebugguju sve probleme sa rutiranjem brojeva i ispadanjem veza, za neke brojeve u Srbiji je 32x bio skroz nedostupan jedno vreme... ali bar kod mene je modemska veza bila ok. Hehe, a ta centrala pre nje je odmah otisla u muzej, i danas se secam koliki je to ocaj bio telefonirati odatle..



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.verat.net

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: 12 Mbit/s17.07.2003. u 18:05 - pre 252 meseci
bese to centrala 32X-XXX i 33X-XXX

groooznoooooo e sad pazite ovo:

secam se jos tada 1992 da je telekom gromoglasno najavljivao usluge tipa CALL WAITING,sekretarica, CID, direktno budjenje i tako to...alkatel centrala bla bla truc, digitalizacija i tako to...tad je direktor telekoma bio valjda onaj brkati jaksic cini mi se.....

s tim sto je to de facto standard u evropi vec bio uveliko....i tada se u nemackoj ISDN reklamirao kao kod nas danas.....


medjutim primeticete da u toj slatkoj prici telekoma srbija fali jedan GAP od 10 godina tako da ni dan danas nemate odmah dostupne dodatne usluge vec moraju molbe ,zalbe i tako to...

serbia rulez
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
195.250.117.*



+17 Profil

icon Re: 12 Mbit/s20.07.2003. u 21:08 - pre 252 meseci
Citat:
radovic:
Potpuno se slazem sa ovom konstatacijom.
cene su i dalje BAS previsoke!!!!!!....samo je pitanje dana...kada ce stici ADSL ili neka druga vrsta broadband konekcije ...
poz


ma da :)
e ... uveo sam cable net :) [sbb]
i ne da pichi nego izuva :)

tako da ono modem i ostale zajebancije...

 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
195.250.117.*



+17 Profil

icon Re: 12 Mbit/s20.07.2003. u 21:12 - pre 252 meseci
Citat:
mikis:
Verat ni bilo koji drugo provajder ne može da uradi NIŠTA po pitanju ADSL-a bez Telekoma, jer je Telekom taj koji mora da postavi odgovarajuću opremu u svoje centrale.


niko od provajdera nema iza sebe kapital da uleti u neke krupne poslove ;)
kablirash (za kablovsku tv) zemun, nbgd, ovchu, borchu itd...
znash koja su to naselja ... i koliko bi tamo imao mushterija za net :)))
 
Odgovor na temu

radovic

Član broj: 313
Poruke: 533
*.verat.net



+3 Profil

icon Re: 12 Mbit/s21.07.2003. u 00:33 - pre 252 meseci
samo se vi smejte .. a svakim danom smo sve blizi Evropi, a takodje smo i svakim danom blizi ADSL-u..... (mnogo skorije nego sto se nadate) bice od raznih providera u ponudi flat na ADSL-u.

zivi bili pa videli :)

 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: 12 Mbit/s21.07.2003. u 00:56 - pre 252 meseci
jel to g. radović zna nešto što opšta javnost ne zna? ;)

ako je tako (u šta ne sumnjam ;), mogao bi bar "okvirno" da "nagovesti" kada to možemo očekivati, i sa koliko nula će se završavati cena svega toga ;)

(kao što ste to uradili u vezi smin-a pre par meseci ;)


btw, samo da vam prijavim da sam u međuvremenu uredno došao u beograd, otvorio nalog kod vas, uplatio flat*, a i dalje ne mogu da vam pristupim iz niša..

* (dobro, šalim se. nisam valjda lood da odmah uplaćujem flat. uplatio sam samo par sati da proverim ;)


ali stvarno, ne radi iz niša. poveže se sve pristojno, ali neće ni jednom sajtu da pristupi. eventualno učita koju stotinu bajtova sa stranice, i toliko..

a što je smešno, mail i icq rade.. samo http neće...
 
Odgovor na temu

[SER]ChatNick

Član broj: 354
Poruke: 147
*.vexi.net



Profil

icon Re: 12 Mbit/s21.07.2003. u 01:11 - pre 252 meseci

ADSL u srbiji = SMIN phase 2

S obzirom da je SMIN phase 1 prosao kako tako, red je da se puste Alcatet 1000 E10 switchevi i eventualno test sa recimo 7770 switchem istog proizvodjaca i da krene ADSL test SMIN phase 2 :)

eto toliko :)

 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: 12 Mbit/s

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10258 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.