Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cisco ATA 188 - konfiguracija - VoIP provider

[es] :: VoIP :: Cisco ATA 188 - konfiguracija - VoIP provider

[ Pregleda: 3235 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Robinzon Kruso

Član broj: 41475
Poruke: 191
*.omik.org.



Profil

icon Cisco ATA 188 - konfiguracija - VoIP provider27.04.2007. u 15:53 - pre 206 meseci
Postovani Profesionalci i Amateri...

Nabavio sam Cisco ATA 188. Nemam bas puno iskustva sa VoIP. Povezao sam telefon na ATA i njega preko J45 na hab u mrezi. Uradio sam pocetno restartovanje/reset uredjaja na fabricke parametre, DHCP je dodelio IP addresu i pristupio sam na stranicu za konfigurisanje preko Web Browsera. Radi se H323 standardu a verzija je 3...

I moje pitanje je sta dalje... Koristim Wireless vezu sa provajderom. Znam da bih koristio obican telefon preko ATA treba da imam account kod nekog VoIP service provajdera, ali koga, kako i na koji nacin to platiti jos mi je nepoznato iako googlam vec nekoliko dana.

Da li neko ima iskustva oko ovoga, i sa ovim uredjajem, bare nesto, da napravim bar jedan korak napred u ovome....

Hvala unapred



[Ovu poruku je menjao misk0 dana 06.05.2007. u 00:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
195.252.113.*



+267 Profil

icon Re: Cisco ATA 188 - konfiguracija - VoIP provider - P O M O C !!!!!28.04.2007. u 08:01 - pre 206 meseci
Pa prvo razmisljanja vezi za SIP protokol, imas na ciskovom sajtu upustva iza v.2.5 i za v.3

Onda prosetas po ovom forumu i vidis savete kako platiti neke poznatije i povoljnije provajdere ... 5 do 10 eura je ulaznica.
Zaboravi skajp, gugle tok, justvoip i slicne koji imaju svoje protokole.

Ako si vec dao pare za ciska, mozes sebi priustiti i nekog skupljeg americkog provajdera ...


U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

blagec
novi sad

Član broj: 91980
Poruke: 66
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Cisco ATA 188 - konfiguracija - VoIP provider - P O M O C !!!!!28.04.2007. u 08:15 - pre 206 meseci
www.voicelineserbia.com
 
Odgovor na temu

Robinzon Kruso

Član broj: 41475
Poruke: 191
82.114.82.*



Profil

icon Re: Cisco ATA 188 - konfiguracija - VoIP provider - P O M O C !!!!!29.04.2007. u 13:14 - pre 206 meseci
Prijatelji hvala na savetima...

Ovaj uredjaj sam kupio preko ebay-a i platio ga 35Eura sa postarinom... ali podrzava samo H323 protokole a na netu sam naso dosta VoIP provajdera koji daju i free SIP trial svojih usluga a za H323 tako nesto nisam nasao...

Trazim nekog provajdera kao sto je Skype kojeg koristim i veoma sam zadovoljan i cenama i hvalitetom i veoma jednostavnom uplatom preko moneybookersa... jasno mi je da on ima svoj protokol i da ne mgou da krositim ATA 188 sa skypeom....

Nesto sam juce trazio i uradio i dobio sam prvi signal na telefonu, sto je za mene uspeh... tragam dalje, citam, ucim....

u svakom slucaju hvala na vremenu koje ste posvetili...

svaka informacija o pokretanju ovog cuda je dobro dosla.... Ma samo da cujem kako zvoni pozvani broj... i prvo halo...

Pozdrav....
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
195.252.113.*



+267 Profil

icon Re: Cisco ATA 188 - konfiguracija - VoIP provider - P O M O C !!!!!30.04.2007. u 07:56 - pre 206 meseci
Treba ti verovatno zamena firm-a. Neznam sta si od programa dobio uz hardver ... Tu je jedan tekstualni fajl sa parametrima, sam kod i jedan exe fajl koji sve to izmesa i spremi ti konacan firmwere. Sad ti treba neki FTP server da to prebacis .... Nije bas tako jednostavno ako ranije nisi radio. Obezbediti SIP verziju firm-a je prica za sebe -> nije za forum ovog tipa, ali i nije neki problem.

Svojevremeno je ovaj ATA davan povoljno uz vonage, ali je pokrstavanje na drugu voip firmu bila ozbiljna avantura. Ako je neki strucnjak u toj prici dosao do pola moze da bude i katastrofa. Da ne baksuziram, ponovo te upucujem na cisco sajt...
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.dynamic.sbb.co.yu.



+18 Profil

icon Re: Cisco ATA 188 - konfiguracija - VoIP provider02.07.2007. u 20:29 - pre 204 meseci
Da li negde moze da se nadje Cisco ATA 188 (ili 186)? I po kojoj ceni?
Svejedno, nov ili polovan.

P.S. Ako neko ima, neka baci PP.
YU2MP
 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: Cisco ATA 188 - konfiguracija - VoIP provider

[ Pregleda: 3235 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.