Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Programi tipa AutoCAD, ArchiCAD, CorelDRAW...

[es] :: 3D programiranje :: Programi tipa AutoCAD, ArchiCAD, CorelDRAW...

[ Pregleda: 2980 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pedjav
Java Developer
Belgrade

Član broj: 62878
Poruke: 104
212.5.210.*



Profil

icon Programi tipa AutoCAD, ArchiCAD, CorelDRAW...24.04.2007. u 11:59 - pre 206 meseci
Ljudi, sta se koristi da se napravi program tipa Corel Draw, AutoCAD, ArchiCAD? Treba da napravim analizu opravdanosti jednog projekta ali pre toga treba da znam koje tehnologije sve dolaze u obzir, da li ima gotovih komercijalnih ili open source biblioteka koje se mogu nadgraditi ili mora da se krene od najosnovnijih api-ja za 2D. Koliko vidim OpenGL, Direct3D etc. se koriste za 3D, da li se oni mogu koristiti i za 2D ili se to radi drugacije? Ovo je za mene nova oblast a na netu nisam uspeo da pronadjem nista vise od nekih prostih primera koji mi ne izgledaju ubedljivo (mozda ne poznajem terminologiju). Molim za pomoc.
 
Odgovor na temu

glorius
Damir Nikolic
C++ developer
SR

Član broj: 4366
Poruke: 428
217.26.79.*

ICQ: 208550327


+14 Profil

icon Re: Programi tipa AutoCAD, ArchiCAD, CorelDRAW...21.06.2007. u 01:04 - pre 204 meseci
Pa, za simulaciju 2D crtanja koje radi AutoCAD je dovoljan cak i Windows GUI ( mada, mucenje je, veruj mi... ).
OpenGL i DirectX su veoma mocni, tako da je u njima moguce napraviti i 2D i 3D sistem koji funkcionise kao AutoCAD. ( I sam sam probao neshto tako slicno i nije lose islo [ naravno, nikad zavrseno :) ] )

EOF
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D programiranje :: Programi tipa AutoCAD, ArchiCAD, CorelDRAW...

[ Pregleda: 2980 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.