Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Google checkout dostupan i van Amerike

[es] :: E-Kupovina :: Google checkout dostupan i van Amerike

[ Pregleda: 2938 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drale

Član broj: 18653
Poruke: 15
*.ikomline.net.



Profil

icon Google checkout dostupan i van Amerike19.04.2007. u 10:31 - pre 207 meseci
Da li se ja to varam ili je Google Checkout proradio i za ostale države. Pogledajte link http://checkout.google.com/sup...ell/bin/answer.py?answer=42871

Hmmmm, jeste da to ne pomaže onima koji hoće da kupuju na ebay, ali je to dobra opcija za one koje hoće prodavati digitalne materijale preko interneta a žive u Srbiji. Iz Srbije se mogla takva roba prodavati samo preko 2CO ili moneybookers (koji uzimaju dosta veliki procenat a nisu baš moćni kao paypal). Google Checkout će verovatno za par godina biti u rangu paypala. Videćemo, uglavnom nadam se da će ovo rešiti probleme ljudi koji hoće u Srbiji pokrenuti neki internet biznis.

Molim Vas ako neko zna nešto više o ovome da napiše, jer mislim da je ovo stvarno zanimljivo.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Re: Google checkout dostupan i van Amerike19.04.2007. u 10:56 - pre 207 meseci
Khm...

Citat:
Google Checkout is available to U.S. and U.K. merchants.

Citat:
Google Checkout is available to buyers with billing addresses in... [Serbia]

Molim da se ubuduće ne igrate ovako sa mojim žiFcima :)
 
Odgovor na temu

drale

Član broj: 18653
Poruke: 15
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Google checkout dostupan i van Amerike19.04.2007. u 12:50 - pre 207 meseci
Ajde molim te stavi linkove odakle si uzeo te rečenice, da bi ih video kako glase do kraja, dosta je to bitno sve.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Re: Google checkout dostupan i van Amerike19.04.2007. u 13:07 - pre 207 meseci
To je sa linka koji si ti ostavio gore.
 
Odgovor na temu

drale

Član broj: 18653
Poruke: 15
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Google checkout dostupan i van Amerike19.04.2007. u 13:28 - pre 207 meseci
Pfuf, to i mene buni jel je tamo sve dosta šturo objašnjeno.

Pogledajte ovaj link http://checkout.google.com/sup...y?answer=43348&ctx=sibling . Koliko ja ovo kapiram možete kupovati robu iz država sa lista preko Googla ali na svoju odgovornost jer je support u Engleskoj.

E meni je problem da nađem da li Google Checkout podržava prodaju fajlova iz ovih država sa lista.

Mada, koliko vidim počela su tamo neka dešavanja i videćemo šta će dalje biti. Nadam se da neće krenuti stopama Paypal-a.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Re: Google checkout dostupan i van Amerike19.04.2007. u 13:45 - pre 207 meseci
Stvar je vrlo prosta:

- ako se tvoja država nalazi na onoj listi, možeš slobodno da kupuješ preko Google Checkout;

- ako hoćeš da prodaješ (tj. naplaćuješ) preko Google Checkout, moraš da budeš iz USA ili UK. Tačnije, ne ti nego vlasnik Google merchant account-a ;)
 
Odgovor na temu

drale

Član broj: 18653
Poruke: 15
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Google checkout dostupan i van Amerike19.04.2007. u 13:57 - pre 207 meseci
E to je taj najveći užas, tokovi novca uvek vode do njih. Opet se vraćamo na 2CO dok se nešto ne promeni. Mada koliko vidim moneybookers uzima veću proviziju ali je priznatiji u svetu od 2CO, e popelo mi se sve na vrh glave.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Re: Google checkout dostupan i van Amerike19.04.2007. u 17:25 - pre 207 meseci
Trudim se da te razumem, ali mi nešto ne ide od ruke...

Ko su 'oni'? :) I zašto bi svesno plaćao veću proviziju iako to ne moraš da radiš?

Google kao brend može za doručak da pojede 2CO i MB zajedno, i prilično sam siguran da će im zadati velike glavobolje u dogledno vreme.
 
Odgovor na temu

drale

Član broj: 18653
Poruke: 15
212.200.237.*



Profil

icon Re: Google checkout dostupan i van Amerike19.04.2007. u 18:50 - pre 207 meseci
Pa osuđen sam da idem na 2CO jer samo preko njih mogu da naplaćujem usluge po svetu. Ja prodajem određene dokumente preko interneta i problem je to naplatiti, pošto preko paypala nema šanse da to radim morao sam da nađem nekog ko hoće da posluje sa nama. Našao sam 2Co ali oni imaju veću proviziju duplo od paypala. Veliki je problem što nemam pojma koliko na tome gubim. Pogledaj to ovako: dođe neki amerikanac na moj sajt i sviđa mu se nešto, ode u odeljak za kupovinu i naravno on čeka paypal ili neki normalan način plaćanja za njih .... šta će on uraditi kada naiđe na 2CO. Da li će on otići na 2co da se registruje i onda mi uplati ili će negde u tom procesu odustati. Ostaje opcija da ja idem u mađarsku i tamo otvorim račun i idem na paypal što je po meni dosta komplikovano znajući da ne znam jezik ...

Google je veliki brend i jedva čekam da se pojavi i kaže da radi sa svima iole normalnima, mada je pitanje kada će to biti i da li će tako biti. videćemo.

Ko su oni, to zaključi sam hehe

Pozdrav
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Google checkout dostupan i van Amerike19.04.2007. u 19:11 - pre 207 meseci
Citat:
Da li će on otići na 2co da se registruje i onda mi uplati ili će negde u tom procesu odustati.


Naravno, nisi potrosio vreme da saznas da pri placanju preko 2co ne moras nigde da se registrujes.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Re: Google checkout dostupan i van Amerike19.04.2007. u 21:59 - pre 207 meseci
Citat:
drale: Pa osuđen sam da idem na 2CO jer samo preko njih mogu da naplaćujem usluge po svetu. [...] dođe neki amerikanac na moj sajt i sviđa mu se nešto, ode u odeljak za kupovinu i naravno on čeka paypal ili neki normalan način plaćanja za njih .... šta će on uraditi kada naiđe na 2CO.

Upravo na to sam i pokušao da ti ukažem gore - ti i sada možeš da koristiš Google za procesiranje kartica ali uz pomoć nekoga iz USA ili UK. Po mom shvatanju stvari, verovatnoća da John Doe zatvori prozor i odustane od kupovine nakon što skonta da procesiranje radi Google je znatno manja u odnosu na situaciju kada je reč o 2CO/MB. E sad, da li ti je ta šema isplativija od ove koju trenutno koristiš, to moraš sam da izračunaš...

Citat:
Ko su oni, to zaključi sam hehe

Da nisu ovi iz McKracken-ovog potpisa?
 
Odgovor na temu

drale

Član broj: 18653
Poruke: 15
212.200.237.*



Profil

icon Re: Google checkout dostupan i van Amerike20.04.2007. u 09:17 - pre 206 meseci
Hvala Vam na odgovorima.

Videću, nastaviću sa 2CO pa ćemo videti šta će se dalje desiti sa googlom i paypalom. Bilo bi lepo da se nešto promeni, mada čisto sumnjam da će to biti skoro.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Google checkout dostupan i van Amerike

[ Pregleda: 2938 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.