Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PRS SE Custom ili Ibanez JEM555

[es] :: Muzička produkcija :: PRS SE Custom ili Ibanez JEM555

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17188 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jackhammer
Stefan Cirkovic
Beograd

Član broj: 118415
Poruke: 46
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: PRS SE Custom ili Ibanez JEM55516.04.2007. u 19:42 - pre 207 meseci
To u vrh glave u zemlji srbiji moze da te izadje 300 € (naravno oba magneta)
 
Odgovor na temu

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: PRS SE Custom ili Ibanez JEM55516.04.2007. u 21:59 - pre 207 meseci
Ne bi trebalo da je vise od 300 - 400 evra za dva. Verovatno manje. Ali to ti je + 300 evra za nista posebno.

900 evra za makar sta. + Flojd koji rastimava gitaru.

Srce ce mi stati ...
Apsolutni subjektivizam !
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.adsl-1.sezampro.yu.



+45 Profil

icon Re: PRS SE Custom ili Ibanez JEM55516.04.2007. u 22:30 - pre 207 meseci
Citat:
Rocket Roll: Tri hiljade dolara za Custom 24? Negde daleko odavde. Ovde je on tačno u dinar trista trideset i tri hiljade dinara. Dodajte još malo na to i kupite umesto toga Juga - mada ja mislim da je PRS bolja investicija.

Ako vas ne mrzi malo da prokomentarišete - šta to konkretno imate protiv tog sirotog PRS SE? Sva moja iskustva govore suprotno, a neću sada o pozitivnim komentarima na američkim i evropskim forumima: bottom line, između "budžet" PRSa i "budžet" Ibaneza, ne vidim zašto insistirate na Ibanezu?


Jel to kod Dzindzera taj PRS?
pa ovde preteruju i to mnogo,bas nemaju obraza, u Kanadi sam nasao Custom 24 za 2500eur, novo naravno, u radnji
 
Odgovor na temu

Gitarista
Gitarista
Kraj monitora,onog crnog

Član broj: 83280
Poruke: 285
80.74.160.*



+1 Profil

icon Re: PRS SE Custom ili Ibanez JEM55517.04.2007. u 02:26 - pre 207 meseci
Ma sta lupate,2 dimarzio magneta 300 evra,jeste li normalni????Jedan kosta u mixu oko 70-80 eura.Na popustu su cak 60 eura.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: PRS SE Custom ili Ibanez JEM55517.04.2007. u 09:30 - pre 207 meseci
Napisao sam najvise 300 evra. Toliko je bar bilo pre.

Pozdrav ...


Apsolutni subjektivizam !
 
Odgovor na temu

Gitarista
Gitarista
Kraj monitora,onog crnog

Član broj: 83280
Poruke: 285
80.74.160.*



+1 Profil

icon Re: PRS SE Custom ili Ibanez JEM55517.04.2007. u 10:21 - pre 207 meseci
Pa kad nesto pises prvo proveri a nemoj da pises nesto sto je bilo "pre".Ja ne znam da su 2 dimarzia ikad kostala 300-400eura!Nesto si ti tu pobrkao,mozda se radilo o markama mada se opet ne secam da je neko puko 400DM za 2 magneta.Pre ovakve provale mogli ste bar preko googla da proverite koliko se krecu cene dimarzia po netu.Kod nas
je jedan naskuplji u mix-musicu plafon 85 eura!Ja sam kupio 2 na snizenju po 4500 dinara.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: PRS SE Custom ili Ibanez JEM55517.04.2007. u 14:44 - pre 207 meseci
Ne pratim to vec duze vreme. Ja sam svoje paf pro prodao polovne za 150 evra/kom, provitvrednost (bili su sa Jam 77, originalni).

Covek je pitao da nisu 1000 evra, ja sam napisao da nisu.

Nije razlog za paniku...

[Ovu poruku je menjao kompozitor dana 17.04.2007. u 17:07 GMT+1]
Apsolutni subjektivizam !
 
Odgovor na temu

Gitarista
Gitarista
Kraj monitora,onog crnog

Član broj: 83280
Poruke: 285
80.74.160.*



+1 Profil

icon Re: PRS SE Custom ili Ibanez JEM55517.04.2007. u 18:23 - pre 207 meseci
OK.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

jackhammer
Stefan Cirkovic
Beograd

Član broj: 118415
Poruke: 46
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: PRS SE Custom ili Ibanez JEM55517.04.2007. u 22:24 - pre 207 meseci
Secam se pre nekog vremena sam gledao neke singl dimarzije koji su u inostranstvu bili po 50-60 evra a kod nas bili 90 evra, a sada sam na musicians friendu (!) nasao da se paf pro krece od 70-130 dolara, a ne znam koliko ovi nasi pljackaju pa sam rekao u vrh glave 300 evra
 
Odgovor na temu

Kemfree
Beograd

Član broj: 27874
Poruke: 30
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: PRS SE Custom ili Ibanez JEM55519.04.2007. u 13:28 - pre 207 meseci
Vidim da se polovan JS1000 prodaje za 900-1000 evra. Jel vredan? Ako bih to kupio, ne bi mi ostalo za pojacalo...
Vidim da ima dosta jeftinije na eBay-u. Jel postoji šansa da se nešto odatle isporuči u Srbiju?
Impossible is nothing!
 
Odgovor na temu

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: PRS SE Custom ili Ibanez JEM55519.04.2007. u 14:30 - pre 207 meseci
Iskreno, nije .

Ali najbolje je da ipak das 1000 evra, pa da se sam uveris...
Apsolutni subjektivizam !
 
Odgovor na temu

Kemfree
Beograd

Član broj: 27874
Poruke: 30
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: PRS SE Custom ili Ibanez JEM55519.04.2007. u 19:27 - pre 207 meseci
Iskreno, ne ispadaju mi pare iz džepa da se uveravam za 1000 evra... ;)
I ponovo, šta je najbolje za tu cenu?
Impossible is nothing!
 
Odgovor na temu

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: PRS SE Custom ili Ibanez JEM55520.04.2007. u 14:11 - pre 207 meseci
Koliko si nestrpljiv? Mozes li da sacekas i koliko?

Jer jedino i dobro resenje je "ulovis" kad nesto naleti. Napr. moj zet je prodao Fendera Telekastera za 550 evra, star 29 godina, savrseno ocuvan, prvi pragovi, sviran samo u studiju, nikad ogreban...

Drug je kupio Gibsona, isto extra stanje, neke smesne pare za takvu gitaru (prilicno ispod 1000 evra)...

Jedan idi(j)ot je menjao Gibson SG za Ibaneza RG...

JEDINA dobra stvar kod "modernih" gitara je sto se na njih "loze", pa sad nesto sto dobro svira vise nije na ceni, jer nema "flojd" & sljokice.
U 99% slucajeva taj flojd rastimava gitaru (pogledaj na koncertima - stalno menjaju gitare).

Uz to, takve gitare obicno losije stimaju i kad se ne koristi to. Napr. Snimao sam bio sa Jam 77 (najskuplji) i sa Jam555. Velika je razlika u zvuku izmedju ove dve gitare, ko kaze da nije, gluv je.

A iskreno Jam77 je najlosije zvucao od svih dobrih gitara koje sam probao na svom pojacalu.I 6 zica slabije stima (iako gitara kosta uzasno mnogo)...

Svi modeli Gibsona koje sam probao, su zvucali bar za jednu klasu bolje (najmanje) od tog Jam 77 (sa sve cveticima).


NISU SVE gitare jedne marke iste, (zavisi od serije, a i u seriji nisu sve iste). Moras PROBATI.
DAKLE, oglase u sake, daj OGLAS (tipa): kupujem dobru/odlicnu/ocuvanu gitaru, imam novac - placam SOLIDNO, samo kome je hitno, preprodavci ne zovite.

Mislim da nema sanse da naletis na dobrog Stratokastera (na loseg hoces, 100%). Ali sta ce ti ponuditi to pre svega MORAS CUTI i probati, povedi nekog sa sobom + obri cenu za jos 150 evra.


Ja bi ti savetovao da uzmes nesto provereno, jer ovi "novi" modeli ti samo na sminku (oblik, dizajn & "popularnost") uzmu 200 - 600 evra, a to se NE CUJE.


Dok, nesto sto nije "in" mozes dobiti za smesne pare i imati pravu gitaru celog zivota. Njoj ce porasti cena za 15 - 20 godina drasticno, ako napr. budes prodavao Gibsona starog 50 godina, savrseno ocuvan...

Pamet u glavu: nazoves, raspitas se. Prvo pitaj da li je to "moderna gitara", glumi klinca - paljevinu. Ako jeste, reci zbogom.

Ako pocne da ti prica to je je stara, ocuvana, Fender, Giboson i sl. pitaj: A jel ima "flojd" i "aktivnu elektroniku", ne razumes se, izvinjavas se, pocetnik si (odnosno obori cenu). Naglasi da IMAS NOVAC i da bi dosao da probas/vidis. Ali nema "flojd" i "aktivnu" i sta vec. Oboris cenu jos malo.

Prvo probaj gitaru bez pojacala ("na suvo"), mora da "peva". Pogledaj vrat, da li je udarena, pragove, civije, magnete. Probaj je i sa pojacalom, ako je sve ok; reci - ne znam, svidja mi se, ali nema (vec znas sta). Nemoj preterati da covek ne poludi.


Uz malo srece, pazarices bogovski. Izmedju 550 i 750 evra.


Videces kad kupis, da je izrada starih modela vrhunska: SVIRA (na svim pojacalima, sve tehnike), stima, traje + dobro izgleda.

Svejedno da li je cist ton, distorzija, lampe, tranzistori, "stil/muzicki pravac": odsviras samo akord ili jedan ton - brrrr...
To je to,


Srecno!


P.S.
eBay-u ne vredi, jer nije moguce isprobati gitaru, a nerazumno je kupovati gitaru "na slepo". Uz to neka prava gitara preko kosta 3X vise nego kod nas...


Apsolutni subjektivizam !
 
Odgovor na temu

Kemfree
Beograd

Član broj: 27874
Poruke: 30
212.200.218.*



Profil

icon Re: PRS SE Custom ili Ibanez JEM55526.04.2007. u 09:17 - pre 207 meseci
Obišao sam radnje, i nigde nisu imali SE Custom na lageru, pa sam probao nekoliko Ibaneza, i sve mi se čini da ću uzeti Ibanez SAS36FM. Šta mislite o njemu?
Impossible is nothing!
 
Odgovor na temu

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: PRS SE Custom ili Ibanez JEM55526.04.2007. u 15:16 - pre 207 meseci
Nigde ga neces ni naci na "lageru".

Lovi po oglasima nesto ispod 80 godista, a da je ocuvano. Moze se naci, kome je hitno za pare, a sad je takvo vreme.

Ne mislim o Ibanezima. Snimao sam najskupljeg, ne vredi ni trecinu cene.

Ne moras mi verovati. O ovom modelu za koji pitas ne znam nista.

Pozdrav ...
Apsolutni subjektivizam !
 
Odgovor na temu

Gitarista
Gitarista
Kraj monitora,onog crnog

Član broj: 83280
Poruke: 285
80.74.160.*



+1 Profil

icon Re: PRS SE Custom ili Ibanez JEM55526.04.2007. u 17:19 - pre 207 meseci
Ibanez sas36fm,hm....sta znam,za 500 evrica dobijas gitaru koja nema floyd fec obican tremolo
a samim tim i nema locking ima krs ibanezove magnete i to 2 singla i 1 humbucker
ali mi se svidja telo koje je uradjeno od mahagonija tako da bi kupovinom recimo seymour duncan
JB humbackera dobio sjajan ton u bridge poziciji a mogu tu da dodju i razni
dimarzio-i.Neznam sta da ti kazem,ako ga kupujes moraces pre ili kasnije da zamenis ove njegove magnete
koji su zujalice ako hoceh kvalitetniji ton a i taj sto si probao je sigurno made in Korea sto je
dodatni minus jer je opste poznato da su Japanski Ibanezi kvalitetnije izrade.Ako kupujes Ibaneza juri
japanske.Ti sad odluci,ako si ga probao i svidja ti se takav ton onda ne vidim razlog da ga ne kupis
ali se meni njegov zvuk ne svidja zbog magneta iako ima mahagoni telo.Ali dodati jos 80-tak evra za
dobar humbucker i nije mnogo strasno.

@kompozitor
Ne pise se JAM nego JEM77 i taj Ibanez je u sustini pa recimo tipican RG sa paf-pro humbackerima.
A kosta ko 3-4 rg-aAko mi ne verujes uzmi recimo RG450,RG470 ili RG550 i slicne sa basswood telom
i nabaci mu pafove i dobices isti zvuk.Ja sam se za ovih 14 godina koliko sviram elektricnu gitaru
nasvirao Ibaneza i samo sam sa RG470 koji je bio korejski imao problemcica sa floydom,dok trenutno
imam japanski RG550 iz 1990 sa dimarzio-ima i potpisujem ti da kada stavim zice i pritegnem lock
potpuno zaboravim na stimovanje iako sviram svakog dana po 4-5 sati minimum.Nemoj da mislis da nemam
slucajno stimer
Drugo,decko je napisao da svira od Santane do Metallice tako da mu je Floyd neophodan tako da se
ne bi nasvirao bas sa Gibsonom.
A sto se tice zvuka Ibaneza i Gibsona,to je vec stvar ukusa.Ako facama kao sto su Satriani,Vai,Andy Timmons,
Paul Gilbert,Friedman,Yann Armellino,George Benson,Pat Metheny,John Scofield,pa likovi iz offspringa,korna,
system of a down,Diecast,crazy town,biohazard,sonata arctica,P.O.D.,linkin park itd. ne smeta zvuk Ibaneza
onda ne vidim u cemu je problem.Neko voli Ibaneza,neko Fendere,Gibsone,Jacksone kao sto neko vise voli
Intel od AMD-a.Ja recimo mrzim clean zvuk koji imam sa mojim Ibanezom i tu ga strat sije za 2 klase ali opet
je to stvar ukusa,dok sam sa distorzijama zadovoljan.Mada da imam kintu pazario bih i Ibanez PM120
koji svira Pat Metheny i koji ima clean ko Bog.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.228.*



+35 Profil

icon Re: PRS SE Custom ili Ibanez JEM55526.04.2007. u 18:16 - pre 207 meseci
Da ne otvaram novu temu...
Vlasnik sam matorog Ibaneza,ovog modela(st-200):

http://cgi.ebay.com/Vintage-Ib...1QQcategoryZ2384QQcmdZViewItem

Na gitari se nalaze 2 DiMarzio humbucker-a,ali... cini se da je neki od prethodnih vlasnika nesto tu 'doterivao', pa imam problem sa preneglasenim basovima.Ton je sve u svemu- solidan(ne preterano skup, ali ok), ovom gitarom se moze svirati i blues(sto nije odlika nadrndanih 'rogatih' Ibaneza:))...ali basovi su prenaglaseni i clean je 'mutan' vise nego sto bi trebalo...

Sta mi savetujete:
-da li da pokusam sa zamenom magneta?
-koliko sam cuo, zamena magneta povlaci za sobom zamenu kompletne elektronike (neki kondenzatori su vec menjani-da li je to mozda doprinelo promeni zvuka???)
-koje biste magnete preporucili, ako bi ova akcija uopste imala smisla...
-na pp mi mozete ostaviti neku preporuku(kome poveriti ovaj zadatak)

Hvala i
pozdrav!

 
Odgovor na temu

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: PRS SE Custom ili Ibanez JEM55526.04.2007. u 19:43 - pre 207 meseci
Jam ili Jem, (meni je svejedno kako se pise) - ne valja.

Nije to pitanje ukusa, nego ubodes gitaru - svira, i ubodes gitaru - ne svira.

Od toga sto si pobrojao nisam cuo ni JEDNU (kod) NAS, da SVIRA. I tih par sto sam probao koje su 5x skuplje od te koju hoce, nisu ni za sta, a kamoli za bacanje ogromnih.

Svi Gibsoni koje sam ikad probao kod mene i na drugom mestu su svirali EXTRA. Isto tako i Telekaster. Stratokastera ima i losih, probao sam jedan takav.

A ove gitare "SA SLJOKICAMA" jednostavno NEMAJU TON, ne svira, ni cisto, nikako. To nije posao.

Ali moze da posluzi, ako zivis kraj jezera, kao veslo (u nedostatku pravog).

Ostaje da ipak covek ipak rikne $, pa da se uveri, to je proveren metod...
Apsolutni subjektivizam !
 
Odgovor na temu

Gitarista
Gitarista
Kraj monitora,onog crnog

Član broj: 83280
Poruke: 285
80.74.160.*



+1 Profil

icon Re: PRS SE Custom ili Ibanez JEM55526.04.2007. u 19:56 - pre 207 meseci
Pa sama zamena magneta ne bi trazila zamenu elektronike sem ako hoces aktivne magnete gde se elektronika dodatno budzi
ali dimarzio to ne pravi,aktivne rade SD i EMG.E sad,zasto imas previse basa?Moguce je da su stavljeni magneti tipa
dimarzio tonezone,breed,superdistortion i sl. koji su bas masni.E sad kazes da su menjani i kondezatori???Moguce da je tu problem.Ko zna sta je tu cackano?A sto se tice zamene magneta malo je nezahvalno da od nas trazis preporuku jer neznamo
kakav zvuk volis,ajde reci koju vrstu muzike sviras.Mada je najbolje da izaberes magnete po gitaristi koga skidas,bar je po meni tako najbolje.A i imas opciju na www.dimarzio.com "pick a pickup" koja te moze dovesti do magneta koje trazis.
A majstore ti preporucujem na pp.
@Kompozitor
Idi na koncert Alogie pa ces cuti kako Ibanez zvuci uzivo kod nasMiroslav svira JS100 sa dimarzio-ima a Srdjan nekog meni nepoznatog Ibaneza sa nortonom i SD Jazz-om.Prijatelju,nije Ibanez za svakog,ocito nije ni za tebe,Ibaneza prvenstveno vole shreder gitaristi zato sto je fin za brzo soliranje.Ajde samo objasni decku
kako ce da svira metal sa gibsonom gde je floyd prosto potreba.A sto se tice JEM-ova lepo sam ti napisao da je to u sustini s***** od gitare odnosno rg sa boljim magnetima samo 5 puta skuplji a ti si imao bas njega i
po njemu donosis sud o celoj firmiDaleko od toga da je JEM(bilo koji) vrh Ibaneza,bas naprotiv.
Satrianievi ili Andy Timmonsovi Ibanezi su perverzija za hard rock i pravi progressive heavy zvuk.Kad probas njih onda donosi ocene.A za clean zvuk Pat Matheny-jev ibanez je majka,covek svira jazz i sa tom gitarom je postavio standarde.Ako te zanima kako Ibanez moze da zvuci mocno mogu da ti posaljem par koncerata
Dream Theatera ili recimo koncert G3(Satriani,Vai,Johnson) i tu mozes da cujes koliko JS ima lepsi ton
od JEM-a jer ima par stvari gde sva trojica gitarista sviraju zajedno.
Pozdrav!




[Ovu poruku je menjao Gitarista dana 26.04.2007. u 21:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kemfree
Beograd

Član broj: 27874
Poruke: 30
212.200.218.*



Profil

icon Re: PRS SE Custom ili Ibanez JEM55526.04.2007. u 23:06 - pre 207 meseci
Uz SAS36FM sam probao još jednog Ibaneza, ali nisam siguran koji model. Uglavom, kako mi je tip u radnji rekao, ima bolje magnete (HSH) i bolje telo, a ima i floyd tremolo. Međutim, vrat je vrlo neudoban (meni). Čini mi se da ima jumbo pragove, dok SAS36FM (na čijem sam vratu mnogo lakše svirao) ima medium. Koja je bitna razlika između jumbo i medium pragova?
Impossible is nothing!
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: PRS SE Custom ili Ibanez JEM555

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17188 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.