Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Help!Gde da nadjem gibson sg u srbiji i gibson sg ili neka ibanez do 1000€?

[es] :: Muzička produkcija :: Help!Gde da nadjem gibson sg u srbiji i gibson sg ili neka ibanez do 1000€?

[ Pregleda: 6417 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ville Valo
Milan Joksimovic
Despotovac

Član broj: 120850
Poruke: 5
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Help!Gde da nadjem gibson sg u srbiji i gibson sg ili neka ibanez do 1000€?10.11.2006. u 22:27 - pre 212 meseci
Moze li mi neko pomoci!Treba mi pomoc?Hteo bih da kupim gibson sg.Pre pola godine sam video na sajtu skymusica imali su a sad je nemaju.Hteo bih da kupim i tvrd kofer sa njega original i da bude original gibson.A imam i dilemu.Da li da kupim gibson sg ili neku ibanez gitaru do 1000€ posto se dvoumim.Molim vas da mi neko pomogne jer mi bend zavisi od toga!
Love's the funeral of hearts and I can't help it
 
Odgovor na temu

KnightOfDoom
Otpusten.
Beograd

Član broj: 27310
Poruke: 497
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Help!Gde da nadjem gibson sg u srbiji i gibson sg ili neka ibanez do 1000€?10.11.2006. u 23:56 - pre 212 meseci
Sta moras da imas neku fancy gitaru od 'iljadu evra da bi upao u taj bend ?
Salu na stranu, sky je krenuo da valja samo Ariu koliko vidim, ali ih pozovi pa pitaj da li ima.Mozda je ostalo nesto.
Ako ti dzitra treba za metal(skontao sam iz tvog nicka) po meni je bolje da uzmes Ibanez ili cak mozda Jackson. Za 1000 evra ne moz' da se zeznes.
A i sg nema tremolo (ima onaj jedan model ono NESTO). Ne znam jel ti treba uopste? Mada za te pare ne bi bilo lose da ima .

Ja sam za Ibanez...uvek . Ne bih znao koji da preporucim jer ne znam cene kod nas.Imam osecaj da su ovi sto mi padaju na pamet preko 1000evra. Koliko je neki jem, js, bolji rg?


..:: MUZICKI-FORUM ::..
All Glory to The Hypnotoad !
 
Odgovor na temu

Ville Valo
Milan Joksimovic
Despotovac

Član broj: 120850
Poruke: 5
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: Help!Gde da nadjem gibson sg u srbiji i gibson sg ili neka ibanez do 1000€?11.11.2006. u 08:30 - pre 212 meseci
Znam ja za taj tremolo bar sto sg nema ali je zvuk te gitare opasan!!!Zbog toga se i razmisljam oko ibaneza i sg-a.A jel mozes da me uputis na neki nas sajt sto ima ibanez i gibson gitare u prodaji.A i steta sto su izbacili gibson i ibanez gitare iz sky-a!!!Upropastili su firmu time!

Love's the funeral of hearts and I can't help it
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Help!Gde da nadjem gibson sg u srbiji i gibson sg ili neka ibanez do 1000€?11.11.2006. u 09:08 - pre 212 meseci
LyraStyle je jedina prodavnica u Beogradu u kojoj sam video izložen SG (lako ćeš ih izgooglati). Opcija br. 2 su ti HaloOglasi, mada SGje nisam tamo video od kada je moj poznanik prodavao SG Specijal iz osamdeset i neke (tada mu ga je otkupio Đule Fan Gof).

To JeSu sjajne gitare - kako neko reče, "kao napuklo zvono koje čuješ kroz vodu" - na kraju krajeva, to je taj zvuk: Santana na Vudstoku, Robi Kriger na bilo kojoj pesmi Doorsa, Pete Townshend pre nego su mu uši eksplodirale, mlađi Jang iz ACDCja. Vrat im je maltene teži od tela (vuče dole), ali to nije problem - pravi problem je u tome što dobar novi SG košta više od 1000 evra, verovatno je mnogo bliži 3000. Ova najniža klasa (Studio), koju bi još mogao da priuštiš, meni uopšte dobro ne izgleda. Hej, to je politika kompanije Gibson - oni prodaju statusne simbole, ne gitare.
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

Ville Valo
Milan Joksimovic
Despotovac

Član broj: 120850
Poruke: 5
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: Help!Gde da nadjem gibson sg u srbiji i gibson sg ili neka ibanez do 1000€?11.11.2006. u 10:09 - pre 212 meseci
Gde si bre video od 3000 €!!!U sky-ju je bila standard verzija od 1000 €!dali je ona dobra ili nije?Fala za uput!

Love's the funeral of hearts and I can't help it
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Help!Gde da nadjem gibson sg u srbiji i gibson sg ili neka ibanez do 1000€?11.11.2006. u 12:25 - pre 212 meseci
Pa to ti i kažem, 1000 e je Studio (eventualno Standard). Tu je kontrola kvaliteta GORA nego na višoj klasi "kosookih" gitara - ono što plaćaš kada kupuješ tu "nižu" klasu Gibsona je IME na glavi gitare, ne kupuješ superioran kvalitet. Ako se razumeš u gitare, shvatićeš šta govorim posle pet minuta sa tim SG Studiom. Uostalom, kao i uvek, nemoj me držati za reč, progooglaj "quality control" za Gibsone... Ta se kompanija pretvorila u Harley Davidson u svetu gitara: NeVeRoVaTnO skupe "igračkice", pritom daleko od kvaliteta "pirinčanih proizvoda". Plaćaš stil, klasu, imidž, "Made in USA", American Way of Life, itd. Historici i ostale deluxe verzije Gibsona koji jesu kvalitetne - e to je 3000 e.

Poenta, ne moraš da mi veruješ, ali bih rekao da ćeš proći bolje sa, recimo, Peaveyjem ili Washburnom, ili Fenderovim Stagemasterima, ili sa Blade/ Hammer/ Cort, ili (na kraju krajeva) sa Ibanezom, i to za (verovatno) manje para.
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

SasaDee

Član broj: 19683
Poruke: 173
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.sasad.co.sr


Profil

icon Re: Help!Gde da nadjem gibson sg u srbiji i gibson sg ili neka ibanez do 1000€?11.11.2006. u 15:22 - pre 212 meseci
SG je najbolja gitara za rokanje bez pogovora. Sreca u nesreci sa cenama je sto su polovne prilicno jeftine samo treba strpljivo traziti, najpre kod starijih tezgarosa koji su ih ranije kupovali pa prelazili na Fender zato sto je duplo laksi pa ne odvaljuje rame kad se svira ceo dan ili noc. Prosle godine je moj prijatelj, nije tezgaros ali poslednjih godina ne svira, prodao SG Standard iz '82 sa originalnim koferom za 600€ i to posle visemesecnog cekanja posto je dobijao ponude od 400 - 500 €. Secam se da je gitara imala poseban tretman pre pakovanja u kofer i bila je skoro kao iz fabrike osim sto mu se desio maler da je prilikom renoviranja stana ostavio u garazu na 10-15 dana i da je malo pokupila vlagu i napukao lak na jednom mestu. Dakle, posto vec trazis SG znaci da znas sta hoces i samo prioni pretragu oglasa i slicne stvari.
If it was easy everybody would do it,
if you got a problem, well, you gotta work through it.
 
Odgovor na temu

Gitarista
Gitarista
Kraj monitora,onog crnog

Član broj: 83280
Poruke: 285
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Help!Gde da nadjem gibson sg u srbiji i gibson sg ili neka ibanez do 1000€?11.11.2006. u 17:01 - pre 212 meseci
Ibanez gitare imash da kupish u MIX-MUSIC-u,i to sve modele iz ibanezovog programa.
Ako bash neki nemaju moze da se poruchi.Ja bih ti preporuchio Ibanez S serije(S470IB,S520EX
S520EXMGF)sjajne su gitare,imaju mahogany telo,wizard 2 vrat,fino zvuche a i izgledaju
ko Sindi Kraford,gola,naravno:)
A mozesh da potrazish i JEM-a ili JS-a polovne,video sam skoro u oglasima da lik prodaje
polovan ibanez JEM555 BK(mislim) za fantastichinih 500 eura a ja toliko platio mog RG550:(
pre 7 godina.
Ti sad odluchi,ja bih pre uzeo nekog signature Ibaneza nego tog Gibsona,sve je na tebi.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Ville Valo
Milan Joksimovic
Despotovac

Član broj: 120850
Poruke: 5
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: Help!Gde da nadjem gibson sg u srbiji i gibson sg ili neka ibanez do 1000€?11.11.2006. u 21:21 - pre 212 meseci
Jos visse ste me zbunili!Ja sam cuo da su ibanez za metal ZAKON!!!!E da kad smo kod toga,jel ima negde da se nadje ibanez sa sedam zica?Ja sam prvo mislio da uzmem ibanez jer sam u to vreme bio napaljen na te gitare jer opasno izgledaju a i dobro zvuce a i to sto sam u to vreme slusao korn pa mi se dopao zvuk head-ove gitare!Ali GIBSON JE GIBSON!!!!!!!!!!!!!!!!Jeste da nema tremolo bar ali je zvuk opasan!A i gde da nadjem u oglase original i kako da znam da je original jer ja nisam iz Beograda nego iz Despotovca(Bučina pokraj Jagodine)!!!!Kod mene niko nema gitaru da proda ima jedan moj drug ali bass,jedan akusticnu pre 30 god,a ja Fender pre 20 god. a bubnjar u mom bendu ima klasicnu gitaru od pre 40 godine sva je raskomadana i to je to u opstini od 5000 ljudi!!!I gde sad ja da nadjem te stare tezgarose koji prodaju te sg-e!!!!e moze ovako ako neko vidi neku gibson sg gitaru da mi kaze jer mi treba,ova moja je s***** od gitare pa cu ja da dodjem da vidim kakva je i u kakvom je stanju!E ako mozete da uradite to ja sam vam zauvek zahvalan posto sam freak za gitare!!!!!Hvala za uput za ibanez gitare!!!!!!!!!!!!
Love's the funeral of hearts and I can't help it
 
Odgovor na temu

jackhammer
Stefan Cirkovic
Beograd

Član broj: 118415
Poruke: 46
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Help!Gde da nadjem gibson sg u srbiji i gibson sg ili neka ibanez do 1000€?12.11.2006. u 00:03 - pre 212 meseci
Slazem se da je Gibson gibson, ali sg ne vredi kupovati bez oznake standard. Studio i special varijante jednostavno ne vrede tih 900-1000 evra. Standardima se cene krecu oko 1000-1500 evra mada ih je kod nas skoro nemoguce naci. Mozes da odes u mega music i da narucis gitaru koja te zanima (ne znam tacno koji procenat od cene ti naplate, ali ako bas hoces odredjeni instrumenat ta razlika te nece toliko boleti). Trenutno se informisem oko epiphone sg-a jednog... ipak nemam tih 1000+. U pitanju je sg 400 tony iommi potpis (ima magnete kao i gitara koja kosta bar cetiri puta vise). Trebala bi da bude u pitanju dobra gitarica. Takodjer ima u mitrosu jedan ESP sg, ne znam tacno koji model ali je napravljen u koreji (ltd), i kosta oko hiljadarke (sa EMG aktivnim magnetima)
 
Odgovor na temu

Gitarista
Gitarista
Kraj monitora,onog crnog

Član broj: 83280
Poruke: 285
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Help!Gde da nadjem gibson sg u srbiji i gibson sg ili neka ibanez do 1000€?12.11.2006. u 02:21 - pre 212 meseci
Pa tako kazi,znachi treba ti gitara za metal sa sedam zica.Zajebi tog Gibsona i
pogledaj u MIX-MUSIC-u Ibanez RG 1527 RB,to ti je gitara za tu svirku,ima 7 zica,
2 humbackera(ibanezova,dobro,ipak je u pitanju rg),basswood telo itd.
Onda imash Ibanez RG7321 BK sa slichnim karakteristikama i 7 zica naravno.
Imash i onaj Steve Vai-ov Ibanez JEM UV777P BK sa sedam zica i dimarzio pickupovima(blaze II)
ali to je bash skuplja varijanta.Nije problem da pazarish nekog od ova dva RG-a i na njih nabacish
ove humbackere(1 koshta oko 80-90 eura u istoj radnji) i imacesh 99% identichan zvuk VAI-ovog
Ibaneza.
Ako te ne interesuje nishta sem KORN-a kod njih mozesh da nabavish Ibanez K7 koji sviraju
Head i Munky,ali ne znam njihovu cenu,verovatno su papreno skupi.Na njima imash Dimarzio
Paf7 humbackere(bridge i neck),pozovi ih ako te zanima pa pitaj za cenu.
A ovo da si chuo da su Ibanez gitare zakon za metal,dobro si chuo,evo shta bih ja uradio
na tvom mestu:prvo bih zaboravio tog Gibsona,onda bih lepo pazario neka od ova dva RG Ibaneza
i nabacio kasnije ove Dimarzio Paf7 magnete i tako dobio zvuk gitare kakav imaju ovi likovi iz
Korna.
A za Gibsona ne mislim nishta loshe ali pazi,ako svirash metal mislim da ce ti floyd-rose
chesto faliti,ma ne chesto nego preeeeeeechesto prijatelju:)
Nadam se da sam ti pomogao a ne josh vishe zbunio:)
Uzdravlje!
 
Odgovor na temu

Ville Valo
Milan Joksimovic
Despotovac

Član broj: 120850
Poruke: 5
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: Help!Gde da nadjem gibson sg u srbiji i gibson sg ili neka ibanez do 1000€?12.11.2006. u 12:35 - pre 212 meseci
Juce sam gledao na ibanez sajtu i mnogo mi se svideo K7.Sta mislite jel ne kosta vise od 1000-1200 €?Ako je tako onda cu verovatno da uzmem tu jer ako je ovoliko tesko da nabavim original gibson sg onda bolje da uzmem K7 nego sg.Opasan zvuk ima sg ali nije toliko za metal kao ibanez.Imam i pitanje jel te gitare sa sedam zica imaju 4 bass zice ili cetiri sopran zice i zanima me na koji nacin radi tremolo bar na K7-ici jer sam video da je na kobilici i dali je istina toliko tesko odrzavanje njihovih kobilica.Hvala za uput na ibanez gitarama niste me sad zbunili!
Love's the funeral of hearts and I can't help it
 
Odgovor na temu

jackhammer
Stefan Cirkovic
Beograd

Član broj: 118415
Poruke: 46
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Help!Gde da nadjem gibson sg u srbiji i gibson sg ili neka ibanez do 1000€?12.11.2006. u 13:15 - pre 212 meseci
Te K7 kostaju preko 1500 evra. I ja ti preporucujem da uzmes neki jeftiniji 7 zicani (kao sto ti gitarista rece za onaj 7321 i 1527) i da ubacis dobre magnete

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Gitarista
Gitarista
Kraj monitora,onog crnog

Član broj: 83280
Poruke: 285
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Help!Gde da nadjem gibson sg u srbiji i gibson sg ili neka ibanez do 1000€?12.11.2006. u 13:35 - pre 212 meseci
Rekoh ti da ne znam cenu ali ako te zanima pozovi sutra mix na 011/2620-478
ili pogledaj na www.mixmusic-company.com
Mozda ga nemaju na lageru trenutno ali sigurno ga donose ako ga poruchish jer su oni
Ibanezov distributer za Srbiju.Mada vidim da po netu ovaj ibanez koshta oko 1500$ shto je u
evrima oko 1000-1200 valjda,ne znam sad kurs dolara tachno ali znam da je oko 60 dinara.
Mislio sam da je daleko skuplji,ono,2000-2500 dolara ali na tvoju srecu nije:)
E sad zavisi koja je cena kod nas????
Shto se tiche tremolo-a,pa sve je isto kao na shestozichanoj gitari odnosno floyd ko floyd
samo sa 7 zica,ne znam shta te tu zbunjuje oko odrzavanja,uostalom pitaj sutra u mixu.
Jedino je beda kad menjash zice,moracesh da kupujesh 7 komada,he,he,he ali zato sa tom gitarom
ima da prosto zakucavash eksere u glavu koliko mocan zvuk ima odnosno distorziju,ma chista perverzija.
A shto se tiche shtima face iz korna imaju ovaj shtim:A-D-G-C-F-A-D mada nije nikakav problem da ti nastimujesh
H-E-A-D-G-H-E,potrebno je samo malo pritegnuti opruge floyda sa zadnje strane gitare da bi se podesio ugao floyda
odnosno spustile zice,dakle shtim ti je klasichan sa sedmom H zicom za jako niske tonove,odnosno duboke riffove.
Pozdrav!


[Ovu poruku je menjao Gitarista dana 12.11.2006. u 19:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Help!Gde da nadjem gibson sg u srbiji i gibson sg ili neka ibanez do 1000€?12.11.2006. u 20:32 - pre 212 meseci
U jednoj od pomenutih firmi (kahm!) koja svakako nije od "derikožkih" (naprotiv - verujte mi, imena izostavljam da bi se zaštitili nevini) Vaijev Jem 77 B je tačno 230670 dinara. To je MnOgO dinara. Bar meni. Blago onom kome je to jedna mesečna plata! Malo je jeftiniji Satrianijev JS1200, košta tačno 146070 dinara. Mada je i Vaijev model malo dete za PRS Custom 24, kojeg možete dobiti za bijednih 333000 dinara...

E, o tijem novcima mi pričamo, moja braćo po nevolji (gde je nevolja - život ovde gde ga živimo)...

"Halo, Bing? Kako brat?"

(PS: upravo gledam njihov cenovnik i navedeni jeftiniji modeli se uopšte ne pominju. Ako treba suditi po proporciji sa pomenutim cenama, ne očekujem ništa dobro.)

[Ovu poruku je menjao Rocket Roll dana 13.11.2006. u 00:25 GMT+1]
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

Gitarista
Gitarista
Kraj monitora,onog crnog

Član broj: 83280
Poruke: 285
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Help!Gde da nadjem gibson sg u srbiji i gibson sg ili neka ibanez do 1000€?13.11.2006. u 01:38 - pre 212 meseci
@Rocket Roll

Ma nek proveri chovek prvo,rekoh vam da sam na netu nailazio na cene od 1500$,e sad
koliko je kod nasheg distributera lako je proveriti,na primer,na sajtu
www.musiciansfrend.com Ibanez K7 je 1500 dolara,dok Vai-ov JEM77 kog si spomenuo koshta
2.329.99$ a sedmozichani Vai-ov JEM UV777P je oko 1900$,dakle JEM77 je skuplji od K7
za 839 dolara!!!Znachi od tih signature ibaneza K7 spada u jeftinije.Ibanez RG 1527 je oko
800 $ dok RG7321 koshta duplo manje.
Ako choveku K7 prelazi budzet onda mu valja ona varijanta sa ovim sedmozichanim RG-ima
i PAF7 humbackerima koje i nemora da kupi odmah ali sa njima dobija 90% zvuk Ibaneza K7.
Poredjenje koje si pravio sa K7 i JEM-om ne mora da bude verodostojno.
Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Gitarista dana 13.11.2006. u 02:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Help!Gde da nadjem gibson sg u srbiji i gibson sg ili neka ibanez do 1000€?13.11.2006. u 08:56 - pre 212 meseci
@Gitarista - svakako, sve dok čovek ne proveri cenu ne zna tačno na čemu je. Prosto nisam očekivao da ću ikada za gitaru - koja je ipak instument ograničenog veka i na kojoj ima mnogo potrošnih delova - čuti da jedan serijski model košta 5000 e. Usudio bih se reći da je gramzivost naših trgovaca gargantuanska.
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

Gitarista
Gitarista
Kraj monitora,onog crnog

Član broj: 83280
Poruke: 285
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Help!Gde da nadjem gibson sg u srbiji i gibson sg ili neka ibanez do 1000€?13.11.2006. u 12:52 - pre 212 meseci
Danas sam proverio u pomenutoj firmi i nemaju K7 vec se posebno poruchuje,a ni cenu ne znaju
sve dok ne provere mailom tako da nam K7 ostaje enigma za sada.
A ovo oko astronomskih cena,pa jedan moj poznanik je puko pre 10-tak godina
za nekog POLOVNOG PRS-a 7000DM pa kada je skapirao da je platio IME a ne i kvalitet zvuka
prodao ga je za 6000DM i pazario novog strata i Ibaneza a verovatno mu je ostalo josh kinte.
Gledao sam onog gitaristu iz Divljih Jagoda na TV-u,doneo chovek svog Gibsona za kog tvrdi
da je pripadao Jimy Page-u i da ga procenjuje na 100 000$!!!Mislim da ce
skoro da ga proda,mada nema neku nameru za to:)MA nek se nose vishe sa tim
prodajama IMENA.
 
Odgovor na temu

PetarA

Član broj: 133704
Poruke: 4
212.200.179.*



Profil

icon Re: Help!Gde da nadjem gibson sg u srbiji i gibson sg ili neka ibanez do 1000€?11.02.2007. u 15:00 - pre 209 meseci
Hej, ako je tema jos aktuelna i ako si zainteresovan za 7 zicanog ibaneza, mozda mogu pomoci..!
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Help!Gde da nadjem gibson sg u srbiji i gibson sg ili neka ibanez do 1000€?

[ Pregleda: 6417 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.