Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows Picture and Fax Viewer u XP-u

[es] :: Windows desktop :: Windows Picture and Fax Viewer u XP-u

[ Pregleda: 4659 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slovas
Beograd

Član broj: 5906
Poruke: 245
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Windows Picture and Fax Viewer u XP-u11.07.2003. u 13:39 - pre 252 meseci
Ne znam da li je ovo vec bila tema negde na ovom forumu, ja nisam uspeo da je pronadjem pa se unapred izvinjavam ako sve ide ponovo.

Naime, u Windows-u XP Professional podrazumevani editor za slike je gore navedeni Windows Picture and Fax Viewer. Posto mi taj program iz vise razloga ne odgovara, pokusao sam da podesim da vise ne bude default i da stavim ACDSee, ali nisam uspeo. To sam pokusao preko Folder Options-a u Control Panel-u kao i mnogo puta ranije i naizgled uspeo, jer sam podesio da default bude ACDSee, pa cak uspeo i da ikona za slike bude ACDSee-jeva, ali bez obzira na to, klikom na ACDSee-jevu ikonu otvara se Windows Picture and Fax Viewer.

Pokusao sam i tako sto sam prilikom instalacije ACDSee-a i Photoshop-a u toku Setup-a podesio da bude default i isto se desilo - ikone su ACDSee i Photoshop, ali program koji ih otvara je WPaFV.

Pozdrav i hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Corleone
don Vito Corleone
Palermo,Sicilija

Član broj: 10621
Poruke: 788
213.163.107.*



+1 Profil

icon Re: Windows Picture and Fax Viewer u XP-u11.07.2003. u 13:47 - pre 252 meseci
Jesi li probao da u Folder Options, pa u File Types namestiš da se slike određene ekstenzije npr. JPG i JPEG otvaraju sa ACDSee-om.
Trebalo bi i da u samom programu ACDSee u Tool/File Association namestiš da program ima podršku za određeni format slike, npr. GIF, JPEG, TIFF.
Probaj pa javi.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

slovas
Beograd

Član broj: 5906
Poruke: 245
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: Windows Picture and Fax Viewer u XP-u11.07.2003. u 14:01 - pre 252 meseci
Pa upravo sam to i opisao da sam uradio, ali se izgleda nismo razumeli.
 
Odgovor na temu

Corleone
don Vito Corleone
Palermo,Sicilija

Član broj: 10621
Poruke: 788
213.163.107.*



+1 Profil

icon Re: Windows Picture and Fax Viewer u XP-u11.07.2003. u 14:09 - pre 252 meseci
Probaj desni klik na sliku pa Open with... pa tu namestiš ACDSee.
Za sada mi to jedino pada na pamet. I ja sam pre nekih mesec dana imao isti problem, ali sam ga rešio na gore pomenuti način.
Javi ako ima promena.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

slovas
Beograd

Član broj: 5906
Poruke: 245
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: Windows Picture and Fax Viewer u XP-u16.07.2003. u 11:31 - pre 252 meseci
Da, probao sam desni klik na sliku i uspelo je. Glupo, ali zavrsilo je posao.

Hvala puno!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows Picture and Fax Viewer u XP-u

[ Pregleda: 4659 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.