Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pop3 client podesavanje za SSL enkripciju

[es] :: Windows mreže :: pop3 client podesavanje za SSL enkripciju

[ Pregleda: 1870 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dongoran
DON Goran
IT manager

Član broj: 29292
Poruke: 133
212.200.176.*



Profil

icon pop3 client podesavanje za SSL enkripciju10.04.2007. u 19:42 - pre 207 meseci
Stanje je ovako:
exchange server 2003, domen od 50 kompova, dc i ISA 2004 (sve odvojene masine)

Hocu da mi klijenti preko pop3 nalogo skidaju mail od kuce, posto trenutno ne mogu da podesim OWA (imam problema sa sertifikatima, tj. moram da jos citam :) Uradio sam sledece. Konfigurisao po uputstvu sa MSExchange.org sajta sve za Secure Exchange Server 2003 POP3 Publishing. Pogledajte link http://www.msexchange.org/tutorials/securepop3pub.html
E sada kada sam ovo sve po uputstvu uradio, ostaje koliko je kapiram da podesim klijente. TO sam ovako uradio:
1. pop3 nalog na outlooku, zatim unesem sve sta je potrebno, username, pass, pop3 i smtp server (kucam ip adresu servera ili FQDN).
2. Odem na More Settings, pa advanced i stikliram opciju Leave message on server, da neskida sa Exchange postu
3. Stikliram My server requires SLL
4. Kliknem na TEst, on prodje sve osim kad treba da se uloguje na POP3 sever. Kaze da ne moze da se uloguje jer ima problem sa SSL.

Da li neko moze da mi pomogne, tj. da mi kaze kako treba pravilno da se konfigurise POP3 mail. Znaci da ne bude Basic autentification (tekst se salje kao CLEAR), nego da postoji 128bitna enkripcija (TLS).

I jos jedno pitanje da li treba sertifikat koji sam napravio na Exchange-u da izvezem i da, ne znam kako, distribuiram klijentima?
HVALA SVIMA
Solo tu ti amo DIO
Solo credo a DIO.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: pop3 client podesavanje za SSL enkripciju

[ Pregleda: 1870 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.