Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Intelecing i video obrada !!!

[es] :: Video produkcija :: Intelecing i video obrada !!!

[ Pregleda: 2319 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

apatin25
apatin25
Apatin

Član broj: 36350
Poruke: 34
77.46.179.*

Sajt: www.zanimljiv.org


Profil

icon Intelecing i video obrada !!!09.04.2007. u 19:48 - pre 207 meseci
Uradio sam capture sa kamkodera CANON mv800 i tv kartice u mpeg2 ! Slika i ton su dobri ali imam problema sa interlesingom !? Pošto sa kamere nisam mogao da prebacim video materijal preko DV, (jednostavno neće a vidim u drugim forumima da su se dosta njih javili u vezi toga - a nema rešenja) morao sam u mpeg2 preko VHS izlaza ! Kasnije kada obradim snimak i snimim u DVD format vidi se seckanje (dupliranje) slike kod brzih scena ! Saznao sam da je to što snimak nije deinterlesiran !!! Probao sam u Premieru i drugim malim programima i isto ! Pa, da li neko zna koji sam korak izostavio u obradi videa na PC !? Ili nešto je drugo !?

Napomena: Na kameri sam probao opciju AUTO i Sport za brze scene ali ni to nije pomoglo ! Ovo mi najviše treba zato što snimam amaterski fudbal u kojem su scene brze !

Da li se neko od Vas bavi sa tim pa da mi kaže koje programe koristi !!

Hvala !!!

Iako naša zemlja zauzima važan geografski položaj, mi još uvek ne znamo gde se nalazimo.
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Intelecing i video obrada !!!09.04.2007. u 20:42 - pre 207 meseci
Verovatno je capture-ovano progresivno, umesto u interlace, pa zato secka. Ako je tako, onda će tako i osati. Druga mogućnost je da nije lepo podešeno pri renderovanju, tj da field-ovi postavljeni na up first.
Mada, ja mislim da će pre da pude ono prvo.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

autarh
Beograd

Član broj: 15115
Poruke: 173
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 7780504
Sajt: www.serbiangamers.com


Profil

icon Re: Intelecing i video obrada !!!09.04.2007. u 21:54 - pre 207 meseci
provuci ti to kroz EDIUS (Canopus pro coder baci antiflicker filter) pa onda autoruj na DVD, veorvatno si zeznuo fildove. idealno bi bilo ako sa DVD playera mozes da capturujes jedan frame i postavis ga ovde ...
StormBringer
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Intelecing i video obrada !!!09.04.2007. u 22:42 - pre 207 meseci
Bavim se time , nisam imao nikad problema , a koristim Vegas i DVD Arhitekt . Na kameri postoji opcija Sport (za brza kretanja ) ali je ne koristim . Nije mi jasno koje su to brze scene u fudbalu ? Kao prvo nije valjda da zumiras par igraca i onda juris kamerom loptu po terenu . Po meni poenta je da vidis bar cetvrtinu terena , odnosno da se vidi i raspored ostalih igraca ako neko posle analizira igru , tako i kada setas kamerom (ne znam kako se to stucno kaze ) pokreti nisu nagli a nesmaras onog sto gleda . Naravno procenis kada ces koristiti zum ( korner ili aut ) ili posle postizanja gola (radost igraca i gilgetera ) . Najvaznije je da snimas sa visine , tribine ili slicno , jer ako si u ravni snimak je interesantan za licnu arhivu ali za neku analizu zaboravi . A da kamera je Sony HC96 . Naravno sve je amaterski ali oni koji odgledaju gotov DVD smatraju da je dobro odraden ( verovatno bi strucniji nasli neke zamerke ali boze moj ...). Tu jos imas varijante da u montazi markerima obelezis odredene scene ( gol , kontre , odbrane ) pa u Arhitektu uradis scene u meniju i onda biras sta ces gledati . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

autarh
Beograd

Član broj: 15115
Poruke: 173
*.sbb.co.yu.

ICQ: 7780504
Sajt: www.serbiangamers.com


Profil

icon Re: Intelecing i video obrada !!!10.04.2007. u 09:24 - pre 207 meseci
Sony HC96 je odlicna kamera 2,1Mega pixela u video modu..
StormBringer
 
Odgovor na temu

apatin25
apatin25
Apatin

Član broj: 36350
Poruke: 34
77.46.227.*

Sajt: www.zanimljiv.org


Profil

icon Re: Intelecing i video obrada !!!10.04.2007. u 11:47 - pre 207 meseci
Slika se nalazi ovde: http://www.zanimljiv.org.yu/temp/

Frejm je uzet iz "sirovog" mpeg2 fajla ! Na frejnu se vidi trenutak kad su igrači mirni ali se kreće kamera !!!

Inače, takva je slika i pre capturinga, tj. kad se samo gleda na monitoru, slika se šalje preko VHS izlaza kamere ! DV mi neradi na mojoj kameri !

Iako naša zemlja zauzima važan geografski položaj, mi još uvek ne znamo gde se nalazimo.
 
Odgovor na temu

autarh
Beograd

Član broj: 15115
Poruke: 173
*.sbb.co.yu.

ICQ: 7780504
Sajt: www.serbiangamers.com


Profil

icon Re: Intelecing i video obrada !!!10.04.2007. u 12:58 - pre 207 meseci
ja bih reko definitivno problem sa fildovima.. nemoj da renderujes celu sekvencu vec koristi MPEG VIDEO WIZARD on ce samo promeniti field order , znaci ne menjaj nista sem field ordera i izaberi MPEG transport
StormBringer
 
Odgovor na temu

d4rk3lf
Boban Krsmanović

Član broj: 84104
Poruke: 268
87.116.128.*



Profil

icon Re: Intelecing i video obrada !!!11.04.2007. u 19:29 - pre 207 meseci
Probaj prvo da deliću tog materijala u premieru daš reverse fields, pa izrendaj samo taj mali deo i proveri.
Ako ovo ne pomogne, probaj da uradiš deinterlace. Seckaće, ali manje.
 
Odgovor na temu

apatin25
apatin25
Apatin

Član broj: 36350
Poruke: 34
77.46.179.*

Sajt: www.zanimljiv.org


Profil

icon Re: Intelecing i video obrada !!!13.04.2007. u 21:14 - pre 207 meseci
Hteo bi samo da se zahvalim da propuštanje filtera kroz reverse fields je pomoglo da upšte nisam primetio treperenje slike ! Hvala svima !!!
Iako naša zemlja zauzima važan geografski položaj, mi još uvek ne znamo gde se nalazimo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Intelecing i video obrada !!!

[ Pregleda: 2319 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.