Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jel moze neko da nacrta ovu funkciju

[es] :: Matematika :: Jel moze neko da nacrta ovu funkciju

[ Pregleda: 2644 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

radojko

Član broj: 6022
Poruke: 241
*.ppp-bg.sezampro.yu



+3 Profil

icon Jel moze neko da nacrta ovu funkciju10.07.2003. u 17:43 - pre 252 meseci
Naravno uz pomoc kompa, imam problema sa Mathematica 4 programom jer su velicine velike.
Dali moze u ovom programu da se poveca tacnost da bi ovakvi problemi bili resivi?

Ova f-ja krece od 1 i za vrednosti t izand 10^10 pocinje asimtotski da tezi 0, cisto da znate gde da trazite.

F-ja je u attachment-u.


[Ovu poruku je menjao radojko dana 11.07.2003. u 01:54 GMT]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

radojko

Član broj: 6022
Poruke: 241
*.ppp-bg.sezampro.yu



+3 Profil

icon Re: Jel moze neko da nacrta ovu funkciju10.07.2003. u 19:07 - pre 252 meseci
Ako je nekome lakse da radi u MATLAB-u evo i sistema diferencijalnih jednacina, potrebno je da se odredi funkcija : R=1-P4-P5
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.et.tudelft.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Jel moze neko da nacrta ovu funkciju15.07.2003. u 10:48 - pre 252 meseci

A da probaš da prikažeš funkciju u logaritamskoj razmeri? Ne verujem da će da ti pomogne bilo kakvo povećanje tačnosti jer se vrednosti funkcija kreću kroz više redova veličine. Funkcija kreće od 1, dostiže čak , izgleda da se u ove dve oblasti potpuno različito ponaša.

Jedini lek ovde ti je da izdvojiš na grafiku oblast koja te zanima i da je onda posebno nacrtaš. Tada možeš i da odbaciš delove funkcije koji su nižeg reda jer je crtanje grafika aproksimacija.

f
 
Odgovor na temu

radojko

Član broj: 6022
Poruke: 241
*.ppp-bg.sezampro.yu



+3 Profil

icon Re: Jel moze neko da nacrta ovu funkciju15.07.2003. u 21:37 - pre 252 meseci
Koristim Mathematica 4 program i on je bas za ovakve stvari, sam odredjuje opseg.
Tako na primer sa isti sistem jednacina u kome je umesto 10^6 dato 10^4 program radi OK, i u tom slucaju da mu zadam vrednosti t od recimo 10^3 do 10^8 on crta dijagram u rasponu od 10^6 do 10^8 jer je u tom delu prelaz, znaci sam sve prepoznaje.
Program donekle radi i sa 10^5 ali problemi vec pocinju da se stvaraju, valjda su prevelike velicine, ali neko izgura i dobiju se dobri grafici uz napomenu da je doslo do prekoracenja.
Ali sa ovim 10^6 nema sanse.

Ovakvi problemi se resavaju tako sto se ovaj sistem resi rucno sa koeficijentima, pa se oni unose date velicine koeficijenata i crta programom grafik, ali ja hocu da uradim to uz pomoc programa, jer nemogu da se zamlacujem sa papirom i olovkom.

Program nema sanse da resi sistem sa koeficijentima, imam dobru masinu i cekao sam 5 sati pri cemu sam uneo samo jedan koeficijent i na kraju sam prekinuo jer je doslo do toga da bih pre rucno resio problem. Sa vrednostima se resi za nekoliko sekundi. Uopste ne znam u cemu je caka i kako ne moze da resi ovaj mali sistem.

Jedino moze da mi pomogne neko ko je resavao ovakve probleme inace nema vajde razbijati glavu.

 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Jel moze neko da nacrta ovu funkciju

[ Pregleda: 2644 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.