Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Programski Jezici - Šta se najviše isplati

[es] :: Art of Programming :: Programski Jezici - Šta se najviše isplati

[ Pregleda: 3844 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
*.adsl.net.t-com.hr.



+19 Profil

icon Programski Jezici - Šta se najviše isplati08.04.2007. u 15:49 - pre 206 meseci
Programiram u Vb.netu i c#.eh sad učim javu, međutim zanima me dali se isplati, pošto je bolje znati jedan i to pošteno nego 100, a ni jedan kak se spada.
eh sad neki kažu da java ima najbolji IDE razvoj, međutim ja se ne bi složio.java nema dosta alata šta ima VB.net i C#.također svaki objekt ima jako malo event-a u odnosu na navedene jezike.zanimaju me vaša mišljenja.pošto, od čega se danas živi su poslovne aplikacije.aplikacije pisane u VB.netu ili c# su jako kvalitetne, ako se dobro naprave.aplikacije u vb.netu su malo sporije, ali danas u većini slučajeva to ne smeta.dok u c# se izvode normalno.
s druge strane aplikacije pisane u javi su jako brze i prenosive na drugi OS i platformu.
 
Odgovor na temu

vlaiv
Vladimir Vlaisavljevic
Novi Sad

Član broj: 15993
Poruke: 352
212.200.249.*



+1 Profil

icon Re: Programski Jezici - Šta se najviše isplati09.04.2007. u 09:40 - pre 206 meseci
Citat:
MarkoBalkan: ... s druge strane aplikacije pisane u javi su jako brze i prenosive na drugi OS i platformu.


Nisam siguran da se slazem sa tobom ...

Java je generalno sporija zato sto je u pitanju interpreter pseudo op koda ...

Sto se tice ostalog,

Cini mi se da je bilo dosta rasprave na ovu i sl teme na ovom i ostalim forumima pa pogledaj ...

Tema je generalno nezahvalna za diskusiju, programski jezici i razvojni alati su nesto poput robe - svaka ima svog kupca :)
Upotreba odredjenog alata jako zavisi od namene i samog projekta na kom se radi ...
Takodje i pojam "isplativosti" ucenja necega ... Moje licno misljenje je da se manje vise sve isplati nauciti a
stavljao na vagu, od kog programskog jezika sam najvise zaradio hleba, to nisam radio ...
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.194.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Programski Jezici - Šta se najviše isplati09.04.2007. u 11:52 - pre 206 meseci
isplati se uciti koncepte, programrianje
jezici su najmanji problem ako znas da programiras

nije problem sa Jave preci na C# i obrnuto


postoje ovavke diskusije, srecno u pretrazi

Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Dundjerski Nemanja
Srbija

Član broj: 13846
Poruke: 167
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Programski Jezici - Šta se najviše isplati09.04.2007. u 12:19 - pre 206 meseci
Generalno, po rezultatima na koje sam nailazio na internetu, najvise posla ima za java programere.
Unices are great!
 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
*.adsl.net.t-com.hr.



+19 Profil

icon Re: Programski Jezici - Šta se najviše isplati09.04.2007. u 12:38 - pre 206 meseci
na stranici http://careers.msn.com/ kad se upiše java pojavi se oko 12000 poslova.naravno to je u americi, dok je vb.net ili c# oko 1000.

 
Odgovor na temu

vlaiv
Vladimir Vlaisavljevic
Novi Sad

Član broj: 15993
Poruke: 352
212.200.249.*



+1 Profil

icon Re: Programski Jezici - Šta se najviše isplati10.04.2007. u 11:04 - pre 206 meseci
Citat:
MarkoBalkan: na stranici http://careers.msn.com/ kad se upiše java pojavi se oko 12000 poslova.naravno to je u americi, dok je vb.net ili c# oko 1000.


Sto nije nikakav pokazatelj, bar po mom misljenju ...

Postoji realna mogucnost da su upitanju sitniji ili manje placeni poslovi, da se radi o projektima gde treba spoljni saradnik a obim posla je
takav da ne zahteva stalan radni odnos ...

No mozda i gresim, ne pratim trendove u smislu "sta se trazi a sta ne ..."
 
Odgovor na temu

rj444
Radomir Jakovljevic
Beograd

Član broj: 48212
Poruke: 354
*.ETF.BG.AC.YU.



Profil

icon Re: Programski Jezici - Šta se najviše isplati14.04.2007. u 17:52 - pre 206 meseci
Kao sto neko rece, treba uciti programiranje, a ne programske jezike. Ne postoji ni jedan programski jezik koji je najbolji za sve vrste problema, vec se treba prilagodjavati problemu.

Npr. Da li se isplati pisati Kernel operativnog sistema/embedded sistema u Javi/C# i da li se isplati praviti kompleksan GUI u asembleru ili C-u?

Obratite paznju da ni kriterijumi, po kojima se odredjuje isplativost u gornjem pitanju, nisu isti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Programski Jezici - Šta se najviše isplati

[ Pregleda: 3844 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.