Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prikazivanje ko je online na sajtu? pomoc

[es] :: PHP :: Prikazivanje ko je online na sajtu? pomoc

[ Pregleda: 3295 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zrnoo
Vukašin
dizajn, programiranje
Beograd

Član broj: 73204
Poruke: 312
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 56375637
Sajt: www.Tjuner.com


Profil

icon Prikazivanje ko je online na sajtu? pomoc08.04.2007. u 12:11 - pre 206 meseci
recimo da je ovo deo koda koji koristim za logovanje (ne bukvalno)...znaci koristim sesije...e sada me interesuje, kako i na koji nacin bi moga oda resim pitanje ko je online na sajtu!? Ustvari mene interesuje da me neko uputi na neki help, malo objasnjenje ili tako nesto slicno - da ja vidim kako to uopste fukncionise..ili ako zna gde ima da se skine gotova skripta ..

Code:

<?
session_start();
$ime = "ime";
$password = "password";
if (($_POST['ime'] == $ime) && ($_POST['password'] == $password)) {
$_SESSION['ime'] = $_POST['ime'];
$_SESSION['password'] = $_POST['password'];
echo "uspesno ste se ulogovali";
echo "<meta http-equiv=\"refresh\" content=\"3;URL=test.php\">";
} else {
?>
<form name="form1" method="post" action="">
  <input name="ime" type="text" id="ime"><br>
  <input name="password" type="text" id="password"><br>
  <input type="submit" name="Submit" value="Submit">
</form>
<?
}
?>

 
Odgovor na temu

hatebreeder
Sinisa Bobic
Belgrade

Član broj: 48145
Poruke: 192
*.cpe.vektor.net.

Jabber: sinisabobic@gmail.com
ICQ: 339407553
Sajt: www.sinisabobic.com


Profil

icon Re: Prikazivanje ko je online na sajtu? pomoc08.04.2007. u 14:03 - pre 206 meseci
Pa svako ucitavanje strane od strane nekoga nek povuce neku funkciju koja kao ulazni podatak dobija nesto tipa korisnicka sesija itd i da zapamti u neko polje kad je poslednji put ucitao neku stranu (polje nek bude u tabeli users jer jega mozes upotrebiti za jos neke stvari) Na kraju samo napravis neku funkciju za ispis koja proverava ko je bio izmedju trenutnog vremenskog intervala i onoga koji je bio pre npr 5 minuta

znaci:

- pri svakom ucitavanju stranice korisniku koji je ucitava se updatuje vreme u bazi
- proveravas koji od korisnika zadovoljava vreme od trenutnog do -5 minuta od trenutnog i to ispisujes

ukoliko treba neka dodatna pomoc slobodno se obrati. nadam se da si sad stekao neku predstavu o tome
 
Odgovor na temu

nezki
Miodrag Lapcevic
Beograd

Član broj: 101503
Poruke: 438
212.62.53.*

Sajt: www.websolutions.co.rs


Profil

icon Re: Prikazivanje ko je online na sajtu? pomoc17.04.2007. u 15:19 - pre 206 meseci
na www.hotscripts.com ukucaj kao termin za php counter i dobices masu primera z ato sto tebi treba ai na PHP Class imas puno primera.
Poz
djLapac
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
82.208.211.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Prikazivanje ko je online na sajtu? pomoc17.04.2007. u 15:22 - pre 206 meseci
Cekaj, a sto bi trazio php counter? Ili sam ja nesto propustio...
 
Odgovor na temu

Dr NIK
Novakovic Marko
BG

Član broj: 19744
Poruke: 132
194.106.175.*

Sajt: www.mnovakovic.info


+1 Profil

icon Re: Prikazivanje ko je online na sajtu? pomoc17.04.2007. u 20:57 - pre 206 meseci
Reci mi zasto ne bi sesije storovao u BAZI? Ako tako uradis, odnosno ako ti oslonac za sesije bude baza, mozes vrlo lako da radis sta ti dusa oce!

Na primer, i sessid, i trenutnu sranicu na kojoj je i vreme logovanja, i user id -ove, odnosno i logovane i guestove sve mozes iz baze da vidis. Tako na primer mozes da vidis koliko je usera na nekoj odredjenoj strani, koliko je aktivnih u poslednjih x minuta (posto ko je trenutno online je malo apstraktno, mozda je neko samo svratio i odmah otisao, a jos uvek mu nije istekao sess).

Dakle, kada sam ja u svojoj aplikaciji ovako implementirao, bas sam osecao da mi je aplikacija jako stabilnija i robusnija!!!

Ali odmah da ti kazem da je malo teze savladati te sesije..... Odnosno implementirati ovo kako treba... Ali kada to odradis, odradio si veliki posao

Ja sam deo ideja pozajmio iz PHPBB2, oni su to po meni fino uradili - baratanje sa sesijama (mada iskusniji programeri se ne slazu samnom), ali sljaka ok + relativno je jednostavno!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.dynamic.sbb.co.yu.



+19 Profil

icon Re: Prikazivanje ko je online na sajtu? pomoc18.04.2007. u 21:29 - pre 206 meseci
Koje se vreme najčešće koristi kao okvir u kojem se broje who_is_on_line posetioci ?

Na nekom opensource forumu sam video 15 minuta, hatebreeder malo pre pomenu 5 minuta, šta je najčešće korišteno ?
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

Dr NIK
Novakovic Marko
BG

Član broj: 19744
Poruke: 132
194.106.175.*

Sajt: www.mnovakovic.info


+1 Profil

icon Re: Prikazivanje ko je online na sajtu? pomoc18.04.2007. u 21:45 - pre 206 meseci
PA ako ti je forum popularan kao sto je [es] :-), onda stavis 10 minuta, ako nije, onda pola sata, ceo dan...

Ali ti bi trebao da napravis fleksibilnu aplikaciju koja moze da prikazuje za poslednjih x minuta, pa da setujes to preko nekog konfiga naprimer....
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.adsl.beotel.net.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Prikazivanje ko je online na sajtu? pomoc18.04.2007. u 22:00 - pre 206 meseci
Mi smo juce stavili 10min na nekom dating sajtu
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Prikazivanje ko je online na sajtu? pomoc

[ Pregleda: 3295 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.