Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...

[es] :: Advocacy :: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...

Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35 36

[ Pregleda: 159196 | Odgovora: 707 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...21.02.2009. u 00:52 - pre 184 meseci



Godina 2034...

Salu na stranu, uskoro izlazi 9.04 BETA, a ko ce bolje opisati eventualne
nedostatke nego nas cuveni ubuntu-beta-tester... :)

Verbatim, 10 komada.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...07.03.2009. u 23:55 - pre 184 meseci
Kernel-1 trebao si i broj poruka da mu izmenis na bar 2-3 miliona

Sala na stranu, jedva cekam da Dimke testira 9.04 bice to nedelja dobrog smeha, obozavam da citam njegove postove vezane za objasnjenje problema na linuxu

Citat:
icobh: Nije Tomo bitno šta dobiješ već, već šta koristiš.


pod 1. ne znam kako se to vista brze instalira od ubuntu, jer meni instalacija traje 15 min max sa flesha, ali to nije bitno. Mozda je njemu CD citac nesto zakazao u odnosu na DVD ;p

Dobijes brdo software za rad (ma kakav bio)! Dok kod windowsa dobijes IE, WMP, FreeCell, Minesweeper, Paint i Wordpad.

Od cega ni jedno ne koristis, ako izuzmemo igrice jer ostalo nema upotrebnu vrednost

A i sta ce ti nesto drugo po default kad imas 43 new hardware found upozorenja, imas preca posla

 
Odgovor na temu

MasterRW

Član broj: 65162
Poruke: 400



+24 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...08.03.2009. u 11:10 - pre 183 meseci
Prvo bih da se zahvalim Ivanu Dimkovicu na ovoj temi jer mi je ulepsao ovaj kisovit dan :)

Tema je jako interesantna a tvoji postovi ili bolje-receno tekstovi (muke po Ivanu?) su odlicni i verujem da dosledno opisuju tvoje napore da ukrotis Pokemona. Mozda bi trebao da razmisljas o pisanju knjige, mozda "Bio jednom jedan Linux" ili slicnog naziva?

Doticnog pokemona verovatno ne mozes da ukrotis jer nisi dovoljno dobar Pokemon trener kao Ash Ketchum
 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...08.03.2009. u 13:23 - pre 183 meseci
Citat:
icobh: Nije Tomo bitno šta dobiješ već, već šta koristiš. Evo ja npr. ne koristim WMP već KMP i Apollo za mp3. To dalje implicira da ću ja te programe morati naknadno instalirati i time produžavam instalaciju Windows-a itd... Ali to je moj problem, jer ja na raspolaganju već imam WMP. Ništa drugačije nije ni na Linuxu. Šta ako ja neću da koristim AmaroK? Hoću nešto drugo, npr. BMPx?! Ajd ti njega instaliraj kod sebe na Mint-u a ja ću kod sebe Apollo na Win-u, pa da vidimo ko će prije?!


E sad si malo preteruješ ili si (ne)informisan. Kanda je upravljanje paketa nešto što niko ne može da ospori da je superiorno na GNU/Linuksu u odnosu na sve druge operativne sisteme. Ili ti tvrdiš da će sporije da bude npr. „sudo conary update bmpx“ ili „sudo apt-get install bmpx“ od otvaranja veb pregledača, ukucavanja stranice http://www.kmplayer.com, skidanje instalacionog fajla, njegovo aktiviranje i kliktanje sto puta na next?

Citat:
icobh: Pojedincima su oči zamazane, ne vide dalje od nosa i služe se onim: bitno je da Open Source itd...


Pogrešno si se izrazio, pravilno se kaže slobodni softver. Ovaj izraz koji ti koristiš je smislio određeni čovek koji radi u Majkrosoftu (doduše otpušten je u međuvremenu).
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

lermi
Freelancer

Član broj: 230692
Poruke: 62
77.222.30.*



+5 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...21.08.2009. u 13:49 - pre 178 meseci
Pročitao sam prvi post i još nekoliko, i slatko sam se nasmijao. Ne sporim zasluge Linux zajednice, ali sistem je zaista... zaista... way too geeky.. I to bez obzira koliko se ljudi trude.

Npr, jednom sam pitao kako na Ubuntu da štampam sa obje strane. Na Windowsu obrnete papir i kliknete na Next. U Ubuntu su stvari išle od jednostavnog objašnjenja (prvo neparne pa parne) do isto tako jednostavnih nekoliko komandi kojima se 1) fajl za štampanje sačuva kao pdf 2) komadom se dobiju dva fajla, jedan sa parnim, drugi sa neparnim stranicama 3) onda se sve šalje na štampu. Ma dajte molim vas...

E da mi je vidjeti na Ubuntu jednostavan način da odabarem default zvučnu karticu! Kao na Windosu, bez mnogo muke! A Linux.. ALSA, SALSA, OSA, mikser ovaj, mikser onaj itd. I ništa *ne radi*.

Imam Microsoft kamericu koju Ubuntu ne prepoznaje... Diskriminacija? :) Ma nije. Srećom, bilo je rješenje, a glasilo je da ručno popravim bug u nekoj biblioteci i sve ponovo kompajliram. Yeah, right...

A sve to ne bi bilo moguće da nisam resetovao konfiguraciju da koristi VESA drajver (i to zanimljivo, novije distribucije prave problem).

Debijan, na kome je zasnovan Ubuntu, u jednoj od novijih distribucija nemoguće je povezati na internet preko ADSL modema bez dodatne instalacije jednog programa. Pa kao da svi na net idu ruterom!

Nema sumnje da se mnoge stvari mogu popraviti na Linuxu uz debele živce.

Ali, ko ima vremena za tako nešto, kad mora da se *radi*? Lakše je platiti licencirani Windows i na taj način "kupiti" sve one časove frustracije na Linuxu. I sve to bez priče o softveru i hardveru na ovim platformama.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...21.08.2009. u 14:08 - pre 178 meseci
Sta znam, imam novu firmicu koja radi sw. i za Linux pa sam vise u kontaktu sa kojekakvim Linuxoidima nego ranije...

Sto se desktopa tice, Ubuntu je danas bolji nego one verzije koje sam testirao - mada, opet, kao i uvek do sada - ako sve radi kako treba, onda je super - medjutim ako nesto negde zaglavi, neka ti je bog u pomoci.

Recimo imali smo neki problem sa paralelnim izlazom na DVI i LVDS na jednom sistemu... citav tim ljudi iz 2 firme je lupao glavu sa tim... pazi kada sam u ocaju i ja krenuo da editujem xorg.conf :-)

Bilo kako bilo - mislim da Linux na netboocima moze da odradi elementarni posao... mada, to je mogao i vec duzi niz godina. Problem je ako korisniku zatreba nesto vise - od poznatog softvera preko nekog parceta hardvera na koji ekipa iz distribucije nije mislila... e onda... neka vam je bog u pomoci.

Meni je jako zao sto BSD kao sistem nije popularniji - iskreno mislim da je BSD kvalitetnije napisan od Linuxa i da spada u retke izuzetno kvalitetne OSS projekte.

Uzgred, pre neki dan sam gledao neki open-source projekat (codec), cisto iz zanimacije sam hteo da vidim kako radi pod Windowsom - i krenem ja da ga prepravljam da radi u Visual Studio-u... naravno milijardu upozorenjja, gresaka.. krenem da gledam kod i ono... prestravim se kako je ODVRATAN...

Code:

 /*This is (val>>l-16), but guaranteed to round up, even if adding a bias
       before the shift would cause overflow (e.g., for 0xFFFFxxxx).*/
    if(l>16)val=(val>>l-16)+((val&(1<<l-16)-1)+(1<<l-16)-1>>l-16);
    else val<<=16-l;


Da ovo radi neki developer za mene u mojoj firmi - ne bi dugo ostao na svom radnom mestu. Na vise mesta takodje neki hakovi koji su zapravo nedefinisani u C standardu, sto znaci da rezultat moze da varira od kompajlera do kompajlera...

Ili recimo hit:

Code:

    _this->dif^=_this->dif&_this->dif-1&EC_CODE_TOP;


Pa ***ote...

Razmazi coveka komercijalni kod.... polisa da ima 0 upozorenja, adekvatno kontrolisanje bafera, jasan i nepromenljiv stil, i tako to... :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.dsl.iskon.hr.



+25 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...21.08.2009. u 14:22 - pre 178 meseci
Citat:

E sad si malo preteruješ ili si (ne)informisan. Kanda je upravljanje paketa nešto što niko ne može da ospori da je superiorno na GNU/Linuksu u odnosu na sve druge operativne sisteme.


Ti zvucis totalno neinformirano. Upravljanje paketima i portovima je najbolje implementirano tamo gdje je i izmisljeno, na BSDu. Fascinantno kako Linuxi samo kupe stvari odredom iz BSDa, a raznorazni FLOSS zealoti likuju nad takvim "dostignucima".

Naravno, ne prozivam tebe vec cisto dajem primjedbu prema navedenoj GNU/Linux zajednici.

Citat:

Debijan, na kome je zasnovan Ubuntu, u jednoj od novijih distribucija nemoguće je povezati na internet preko ADSL modema bez dodatne instalacije jednog programa. Pa kao da svi na net idu ruterom


S kojeg asteroida ti dolazis? pppd se vec 10 godina koristi kao glavni PPPoE dialer na *nix sistemima. Sve one glupave graficke alatke koriste pppd kao backend.

Citat:

Razmazi coveka komercijalni kod.... polisa da ima 0 upozorenja, adekvatno kontrolisanje bafera, jasan i nepromenljiv stil, i tako to... :-)


Ovdje definitivno nema mjesta za generalizacije. Nije bitno jeli open source ili komercijalno, bitno je tko i kako vodi projekt.
Naravno da ce covjek koji nema iskustva u timskom programiranju i dugorocnim projektima pisat tako ruzan kod.


Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...21.08.2009. u 14:33 - pre 178 meseci
Citat:

Ovdje definitivno nema mjesta za generalizacije. Nije bitno jeli open source ili komercijalno, bitno je tko i kako vodi projekt.


Potpuno se slazem, Boze me sacuvaj kakvog sam se sve oss koda nagledao, prljavi hack-ovi, manjak komentara, totalne nebuloze i neozbiljnost i slicno ali isto tako sam vidjao clean code gde je bila milina prepraviti problematicni deo koda koji je recimo pozivao neke deprecated header-e i slicno, matoro ali elegantno... :)

Ja ne mogu da sudim drugim korisnicima ali po meni linux je easy as it gets, to sto je drugaciji od windows-a ne znaci da je complicated...
make love - !war
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...21.08.2009. u 15:24 - pre 178 meseci
Ja sam IT samouk, nemam ni minuta zvanicnog obrazovanja. Jeste da sam na pocetku imao koga da pitam po nesto, ali je trebalo znati sta pitati, a ja duduk. To je bilo recimo 1985 pa naovamo. Naravno, prvo sam koristio DOS OS i aplikacije - Word Star, ACAD za DOS itd. Doso Windows, koristio njega sve do pocetka nase legalizacije (pokojni Djindjic i njegova vlada valjda). Tad sam krenuo na Linux, jer sam mislio da ipak ima bezbroj prioritetnijih stvari da se sredjuju od Windowsa.

Od tada koristim samo Linux. Naravno, u pocetku muke Tantalove, a sada ... pa, malo je bolje . Ovako dugacak uvod samo da neko ne pomisli da mrzim Linux.

Ali ljudi, pa ne mozes da nadjes jedan Linux da ti na njemu bas sve radi i tu mislim na programe koji postoje, ne na ono cega jos nema. Ako imas nekoliko distribucija na masini, a ja ih uglavnom imam, onda nekako uspes sve da uradis.

Svezi primeri:

- Mint xfce ne pamti podesavanje tastature; stavim US + cirilicu + YU latinicu i on to brlja na nekoliko nacina - ne vidi jednu od njih, obrise oznaku trenutne tastature iz panela, u panelu pise RS a tastatura kuca US, cudo jedno

- ista distribucija, krecem da narezm sveze skinuti ISO na RW DVD - ne moze, nema mesta. Tako bar kaze jedna od poruka i rezac izbacuje disk, kao neupotrebljiv, a druga poruka mi je rekla sekundu ranije da je disk uspesno obrisan i da je spreman za rezanje. Stavim drugi disk - isto, treci - isto. Uzmem drgui rezac (to su eksterni rezaci, USB konekcija), opet sve isto - nema mesta i gotovo! Probam drugu distribuciju - nema problema! Kako sad normalan covek da resi taj problem ako ima samo jednu distribuciju na racunaru?

- ista distribucija, Firefox se povremeno nacisto ukoci; kad pokusam da napisem odgovor na ES - nema sanse, sve stoji, kursora nigde nema*

- jedna od novijih distribucija, doduse Alfa, u kojoj su "aktivirani Intel drajveri za grafiku", sa plocom sa Intel integrisanom grafikom nece ni da startuje

- nekoliko novijih, standardno izdanje, muku muce sa Intel grafikom a gomila starijih radi normalno - cemu onda novije distribucije kad rade losije ili uopste ne rade? Jednostavno ne razumem. STARIJE DISTRIBUCIJE RADE SA INTEL GRAFIKOM, to je verovatno VESA, ali sta mene kao obicnog korisnika to briga? I novije distribucije treba to da imaju, pa biraj - hoces sminku - isprsi se za bolju plocu i graficku karticu, neces sminku - neka radi na maleckoj Intel / Atom ploci kao sto je red

Ovo oko Intel grafike nervira mnoge korisnike, nisam samo ja, pisalo na Distrowatch.

Zasto se ne vratim na Windows? Jedan od razloga je i novac, ali me mnogo vise nervira sto je i tamo slicno. Neko rece da lepo platis Windows i tako si otkupio silne sate mucenja koje bi imao sa Linuxom, ali je moje iskustvo sa Windowsom takodje bilo mucno. I tamo je bilo zezanja na tone. Sad ne radi jedno, sad drugo, ako ne ides strogo po redu sa instalacijom nesto se zezne. Uostalom, krenuo ja da probam Windows 7, skinuo, pokrenuo i on mleo nekoliko koraka i kad je dosao do zadnjeg - obavestenje: "Dalje ne ide." bez ikakvog objasnjenja, uputstva sta dalje, razloga zasto ne moze dalje. Zeznuo me na samom pocetku demo instalacije!

U celom tom haosu me je prijatno iznenadio PCLinxOS 2009.2. Na njemu mi cak radi i stampac LBP2900, koji je na najnovijim regularnim izdanjima Ubuntu / Minta "poludeo" i stampa bez veze, pomereno. Za sada jos nisam nasao nesto da mi na PCLinuxOS-u ne radi ili da sistematski brlja. Daj boze da tako ostane i dalje

*) Ista jadna plocica Intel / Atom ali PCLinuxOS i to cak KDE evo uspesno pise ovaj odgovor koji Mint xfce nije mogao da napise. Jeste da je browser Opera, ali je zato KDE umesto xfce, da je distribucija losa i ovde bi moralo da crkne.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...21.08.2009. u 15:33 - pre 178 meseci
Citat:
Ali ljudi, pa ne mozes da nadjes jedan Linux da ti na njemu bas sve radi i tu mislim na programe koji postoje, ne na ono cega jos nema. Ako imas nekoliko distribucija na masini, a ja ih uglavnom imam, onda nekako uspes sve da uradis.


A po čemu se jedna distribucija razlikuje od druge? Uglavnom po /etc/init.d i po formatu paketa. Samo sa make možeš postići da ti sve radi, i glupo je imati više od jedne distribucije na kompjuteru.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...21.08.2009. u 17:05 - pre 178 meseci
Citat:
tdjokic
STARIJE DISTRIBUCIJE RADE SA INTEL GRAFIKOM, to je verovatno VESA, ali sta mene kao obicnog korisnika to briga


Pa mislim da bi te bilo briga kada ukapiras da treba sekunda da se iscrta prozor i da je nemoguce pustati video, a to je slucaj sa recimo Atom-om i VESA drajverima...

VESA je minimum minimuma i treba da postoji samo kao debug/failsafe alternativa.

Meni se cini da je sam X Server jedan od najvecih problema Linuxa...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...21.08.2009. u 19:13 - pre 178 meseci
Citat:
Ako imas nekoliko distribucija na masini, a ja ih uglavnom imam, onda nekako uspes sve da uradis.

Volim i ja da eksperimentišem sa distroima, ali ovo je, Tomo, ipak mazohizam Jedino ako ih ne vrtiš pod vmware
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...21.08.2009. u 20:29 - pre 178 meseci
Citat:

Meni se cini da je sam X Server jedan od najvecih problema Linuxa...


2nd that...

Vec je trebao da izadje xorg 7.5 ali naravno od toga nista, nema ni bete ni nicega, nikakvih announcement-a a trebao je kobajagi da se pojavi jos u aprilu, pa u avgustu pa sad ko zna kad, oktobar, novembar mozda i kasnije. Kao sto sam vec spomenuo negde manjak beta testera i developera prave problem tu najveci.
make love - !war
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
62.68.118.*

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...21.08.2009. u 20:39 - pre 178 meseci
Joj joj joj, Linux! Znate šta se meni nekidan dogodi?! Instaliram Fedoru 11. I na kraju ne mogu se logovati, ni kao user ni kao root. Skontam ja na kraju šta je u pitanju, kuca on meni ćirilicom sve, iako sam ja keyboard postavio na Serbian (Latin). Prebacim na Bosnian, ali opet ne radi. Prebacim na Croatian, opet ne radi. I pazi sad fazona kako sam se uspio logovati. Prebacim sa Serbian na Bosnian i onda kliknem na Login dugme! Alo, ljudi, ja čitavo vrijeme lupao po enteru. O gospode, pa je li ne smijem?! Sva sreća pa sam bio instalirao na VM, pa sam odmah pukao na Stop, inače bilo bi nekakvog šutanja po kući...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...22.08.2009. u 00:27 - pre 178 meseci
@ Ivan Dimkovic: mozda je trebalo da napisem da me nije briga pod navodnicima. Naravno da me je briga, ali se ja trenutno ne bunim ako ne mogu da pustam video, samo da mogu kako, tako da pisem odgovor na ES, makar i pod xfce, a evo sada ga pisem cak i u KDE. Valjda su svi korisnici svesni da neke stvari moraju da se menjaju na bolje, ali dok se to ne uradi, zasto muce one koji ni ne traze nista vise? Da je recimo Mint od februara 2007, ver.2.2, jos uvek podrzan, da mu nisu repozitoriji nedostupni, ja ne bih trazio nista bolje, ni jace. Na njemu sve radi, bar za moje potrebe.

Citat:
icobh: Joj joj joj, Linux! Znate šta se meni nekidan dogodi?!
O tome pricam - mali milion malih brljotina i uvek te negde cekaju u zasedi :-) .

Citat:
maksvel: Volim i ja da eksperimentišem sa distroima, ali ovo je, Tomo, ipak mazohizam :( Jedino ako ih ne vrtiš pod vmware ;)
Vidi, ja to imam za te ekstremne slucajeve, ne skacem svaki cas tamo, ovamo. Ali hajde, naveo sam nekoliko konkretnih problema - kako bih uopste hipoteticki krenuo da resavam ono "na disku nema dovoljno mesta" a disk cist, obrisan? Mozda negde na nekom forumu imaju slican problem, ali muka je to, zivci popustaju, ja samo okinem restart, izaberem drugu distribuciju i - evo nas, pricamo, zahaljujuci bas tome sto mi je alternativna distribucija omogucila da narezem taj ISO!

Citat:
bojan_bozovic: A po čemu se jedna distribucija razlikuje od druge? Uglavnom po /etc/init.d i po formatu paketa. Samo sa make možeš postići da ti sve radi, i glupo je imati više od jedne distribucije na kompjuteru.
Ne znam ja po cemu se razlikuje, nisam strucnjak, ja sam obican korisnik. Meni je mnogo lakse i "jeftinije" da imam 2, 3 isprobane distribucije, koje mi odgovaraju, pa da za ekstremen slucajeve preskocim iz jedne u drugu nego da glumim spasioca ili developera Minta ili Ubuntu-a ili bilo kog. Distribucija jednostavno TREBA DA RADI ako je namenjena obicnim korisnicima desktopa, onima bez poznavanja programiranja i slicno. Ako nije tako, kazite, pa da si kupim jedan Win 7 i gotova prica.

Dosla nova verzija moje glavne distribucije, stampac poludeo, a drajver je fabricki, gotov, nista se ne kompajlira, nista make, install, samo ga skines, raspakujes, sa dve komande instaliras vec gotova 2 drajvera, prijavis stampac na USB i jos nesto i gotovo. Gde sam ja tu mogao da pogresim? Nigde. To sam vec uradio "milion" puta, samo copy&paste i radi. Sta tu da radi prosecan korisnik? Glupo bi bilo imati 2 ili vise distribucija kad bi obe radile besprekorno, a ovako je to cesto spas zivaca i vremena.

Pazi, ja znam da sam za Advocacy "nepismen" ali napisem cesto po nesto, da bi videli kako na iste stvari gleda neko bas takav IT "nepismen", i kako sve te strucne stvari pogadjaju njega, kao nestrucnjaka.

U Linuxu retko nesto poprave, najcesce menjaju, menjaju, menjaju, sto nekad kao propratnu pojavu ima i poboljsanje, ali po mom misljenju preovladava trka za "vise, jace, brze" po svaku cenu i da se pridobiju novi korisnici u smislu zarade neke kinte.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.225.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...22.08.2009. u 22:38 - pre 178 meseci
Citat:
U Linuxu retko nesto poprave, najcesce menjaju, menjaju, menjaju...


:D

Ima tu istine Tomo ;)

Nema tu, ako 'oces da radi sve fino, sednes i sastavis masinu
koja je najbolje podrzana u Linuxu i vozi. Ali mislim da neces
dugo cekati, sto se tvoje Atom masine tice, jos malo ce oktobar,
finalna verzija Ubuntu-a 9.10 (pokemon, jel'te), i to ce da radi.

[prorok] Garant :D [/prorok]


 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...23.08.2009. u 00:00 - pre 178 meseci
Citat:
Srđan Pavlović:  sto se tvoje Atom masine tice, jos malo ce oktobar,
finalna verzija Ubuntu-a 9.10 (pokemon, jel'te), i to ce da radi.
Iz tvojih usta, u Bozje usi! Bas me nerviralo - covek kaze kako masa notebook-ova lepo radi sa Atomom a mene Firefox + Mint xfce ubise nacisto. Za sada je "dobitna kombinacija" PCLinuxOS 2009.2 + Opera.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...23.08.2009. u 00:13 - pre 178 meseci
Zavisi od cipseta - ako imas 945GM/GSE cipsete, koji obicno dolaze na 90% netbookova ne vidim zasto bi imao problem sa Atomom - taj 945x cipset je mator 5 godina i Linux ga danas podrzava sasvim solidno sa OSS drajverima. Ako te nesto zeza tu, uvek mozes da stavis IEGD drajvere od Intel-a.

Problem je US15W cipset, i tu je manje kriv Linux kao Linux koliko je tu kriv Intel - drajveri za US15W su u stanju katastrofe, postoji nekoliko sasvim drugacijih vrsta (UMG / IEGD / itd...) - i oba su prikovana za "MID" verzije Ubuntu-a i neke matore kernele / X servere.

Ironicno, cak ni Moblin 2.0 ne radi sa US15W cipsetom kako treba.. iako je iza Moblina Intel :)

Doduse cela ta prica pokazuje u kakvom je stanju haosa ceo taj X server.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.225.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...23.08.2009. u 01:39 - pre 178 meseci
Videcemo sta ce doneti verzija 7.5.

A kad ce, bog te pitaj :)

Evo kako stoje stvari...

http://lists.x.org/archives/xorg-devel/2009-April/000774.html

:(

A ko je dovoljno... voljan da testira - https://launchpad.net/~sarvatt/+archive/xorg-testing

:)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...23.08.2009. u 07:01 - pre 178 meseci
Izgleda da je ovaj LXDE neka munja! Trenutno radim sa Live CD a lici kao da radis sa nekom distribucijom iz RAM-a. Prvi utisak je prilicno dobar.

Citat:
Zavisi od cipseta - ako imas 945GM/GSE

Na nalepnici koja je dosla uz moju Intel Atom plocu pise: DG945GCLF, jedan cip je ICH, drugi MCH i treci Processor.

PARDON: jedan post sam slucajno obrisao, tako da ovde rec LXDE nema podlogu, "visi" u vazduhu. U tom obrisanom postu sam napisao i to da postoji PCLinuxOS LXDE, koji se sada prilicno populise i trebalo bi da je u rangu xfce ili fluxboxa, i da cu ga probati. To je to.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...

Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35 36

[ Pregleda: 159196 | Odgovora: 707 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.