Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...

[es] :: Advocacy :: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...

Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36

[ Pregleda: 159249 | Odgovora: 707 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...13.07.2008. u 19:17 - pre 191 meseci
Znači, kad čujem Ubuntu sam se naježim. Evo uskoro će 2 godine kako sam počeo prijavljivati jedan te isti bug, zbog kojeg mi Ubuntu upropasti računar. Volio bih i da vidim gdje Ubuntu napravi dump-ove, kad se računar sa njim uopšte ne može ni upaliti. A da mijenjam računar zato što mi neki Ubuntu ne radi, ja mislim da to ni RMS nebi uradio...

A da mi neki unixoid treba, tačno je, no kad bih se uzdao u pokemon, nebi ja daleko dogurao..
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

boodala2
savetnik u avokaci forumu za
istraživanje ruda i gubljenje vremena
Tunguzija

Član broj: 182069
Poruke: 60
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...14.07.2008. u 09:26 - pre 191 meseci
u syslog ,naravno ili /var/log/messages (kad je instalisan jer od live cd-a ne moze dase
ocekuje da snimi negde log )
ali se tesko uoce jer nisu 512MB veliki...
原子公爵
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...14.07.2008. u 12:18 - pre 191 meseci
Nemoguće je da je zapisao log jer se grub čak ne može podignuti a kamo li da piše kojekakve logove.
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.228.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...14.07.2008. u 15:28 - pre 191 meseci
icobh, kakva ti je tacno konfiguracija kontrolera / diskova na ploci -
znaci koji je kontroler, kako je podeseno u BIOSU sve vezano za
kontroler i gde su ti nakaceni diskovi, kako su setovani, itd.

Daj da vidimo sto si ti tako talican sa tim Ubuntu-om pa nece da ti radi :)
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...14.07.2008. u 16:09 - pre 191 meseci
HDD su obični ATA spojeni na IDE interfejs, koji vodi do matične ploče preko RAID HPT kontrolera. Diskovi nisu u RAID nizu. Znači, loading Stage1.5 i buf restart a bod SuSE-a piše loading Stage2 i radi sve kako treba...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.228.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...14.07.2008. u 17:10 - pre 191 meseci
Citat:
koji vodi do matične ploče preko RAID HPT kontrolera


Koji je tacno kontroler u pitanju (tacna oznaka)?
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...14.07.2008. u 18:05 - pre 191 meseci
HPT372 UDMA/ATA133 Raid Controller
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.125.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...14.07.2008. u 21:59 - pre 191 meseci
hm, za pocetak sam na ovo naleteo na nekom linux forumu:

Citat:
It's not the kernel that's the problem, the card is buggy when you get to high disk capacities.


neki navodi da je moguci bug u samom GRUB-u kod detekcije diskova:

http://www.mail-archive.com/[email protected]/msg10830.html

i jos nesto slicno ovde:

http://www.linuxquestions.org/...oller-on-abit-kr7a-raid-57221/

U svakom slucaju, problem je tu negde oko tog kontrolera sto GRUB nece da se instalira kako treba.

Citat:
As you can see, the first partition on each drive is of type 0xfd which
is Linux Software Raid type. But, for some reason GRUB cannot see the
fourth drive at all and misidentifies the third drive first partition as
fat. So I'm suspecting I've stumbled across a bug in GRUB which is
preventing this system from booting. Has anyone run across this before?

 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.196.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...31.07.2008. u 10:56 - pre 191 meseci
A ovako bejase nekada daleke 2007. godine.... :)


Citat:

Džeronimo:

Član broj: 101777
Poruke: 298
*.smin.sezampro.yu.
OS: Ubuntu Linux

Citat:
bojan_bozovic: Nije 1987! Vecina ljudi nece da koristi komandnu liniju vec iskljucivo GUI i iskljucivo next-next-finish metodom.

Je l' si ti uopšte video neku noviju User friendly distribuciju? Izgleda da nisi.

Na novijim User friendly distribucijama niko ne tera korisnika da koristi Terminal jer skoro sve može da uradi preko GUI-ja, a neke stvari se rade čak i lakše nego na Win-u.

Evo, naprimer, ceo postupak instalacije (za veliku većinu programa) na Ubuntu se svodi na ovo:

1. Otvoriš Add/Remove ili Synaptic
2. Izabereš koje programe hoćeš da instaliraš
3. Klikneš na Apply

Nakon toga menadžer paketa preuzme programe koje je korisnik označio i instalira ih automatski.

Korisnik nema potrebe da traži programe po internetu jer je većina programa tu. Dovoljno je samo da odabere šta hoće i da se to instalira automatski.



Citat:

03.04.2007. u 12:48 Odgovor na temu
bojan_bozovic
Sir Lancelot
Član broj: 29028
Poruke: 2317
*.dynamic.sbb.co.yu.
OS: Windows 2000

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS 03.04.2007. u 14:26
@ Dzeronimo
I Nokia N80 ce da radi, kazes? I iPod? A podesavanje fajl seringa, preko Sambe, automatski isto? Podesavanje rutinga, za home network, isto? X1900 ATI radi out-of-the-box, samo klik na install drajvera, ili se kompajliraju neki kernel moduli (joj GCC 3.4 imam a ne 4.0+)?

:)


Evo, iz ovog poslednjeg posta, mislim da sada nema problema ni sa jednom stavkom... :)
 
Odgovor na temu

boodala2
savetnik u avokaci forumu za
istraživanje ruda i gubljenje vremena
Tunguzija

Član broj: 182069
Poruke: 60
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...08.09.2008. u 00:03 - pre 190 meseci
http://en.wikipedia.org/wiki/Business_ethics

原子公爵
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.ptt.rs.



+11 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...18.10.2008. u 03:12 - pre 188 meseci
boodala2:

Citat:
......stara mora da ima a) ispravno napajanje, b) ispravnu memoriju........


believe it or not.. cak ne mora da ima ispravnu memoriju ....
http://rick.vanrein.org/linux/badram/
ali je malko komplukovano u ovom slucaju...

Ovo može i na Windows-u, kako bi rekli, iz kutije.

Pre x godina kada sam imao Athlon-a 2000+ i 512 rama i kada je memorija bila skupa k'o pivo na house party-ju, desilo mi se da mi crkne RAM. Komp se redovno resetovao, nekad za pet minuta nekad za sat vremena ali redovno. Naravno testirao sam memoriju sa memtest-om čisto da se zna. Pošto nisam imao keša da uzmem movu memoriju googlao sam i naleteo negde na maxmem switch u boot.ini fajlu.
Tako sam ograničio memoriju na 480 MB i komp je proradio savršeno. Nije se resetovao (možda jednom u mesec dana) a 30 mega manje nisam ni osetio.

Ne znam da li je ovo bila slučajnost, jedinstven slučaj ali eto meni je to odradilo posao.

Poz...

P.S. Hoće li biti test 8.10 verzije? Na prvi pogled deluje lepo.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.29.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...22.10.2008. u 05:56 - pre 188 meseci
Biće 100% - samo da main- tester izgoogla nešto što ovoga puta ne radi ;)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7173 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...22.10.2008. u 09:39 - pre 188 meseci
Tesko, izgubio sam interes u Pokemon a imam i pametnija posla koja su malo viseg prioriteta ;-)

Mozda za 3-4 godine.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DeathStar
Beograd

Član broj: 201824
Poruke: 172
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...07.12.2008. u 17:40 - pre 187 meseci
Nigde nisam mogao da nadjem temu "Windows - Neprikosloveni OS..." pa evo može i ovde, slikano pre 1h u Knez Mihajlovoj ulici u Beogradu





#sudo make me a sandwich --yes
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.221.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...09.12.2008. u 13:00 - pre 187 meseci
Brate mogo si malo da smanjis tu sliku, od ovol'kog BSOD-a moz' da se rikne :) - i jos "stresena" fotka :)))

pa dobro - verovatno im administraciju tog kompa vrsi dizajner izloga - pa mu se ovo "uklopilo" u zamisao :))
 
Odgovor na temu

gorankx
Goran Gonjevic
Zvezdara
beograd

Član broj: 99632
Poruke: 143
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...11.12.2008. u 11:27 - pre 186 meseci
e jos mi fali i tv sa plavim ekranom smrti
to sam ja ! ! !
 
Odgovor na temu

kvaju

Član broj: 168744
Poruke: 517
77.221.0.*



+16 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...08.02.2009. u 00:30 - pre 184 meseci
Benchmarked: Ubuntu vs Vista vs Windows 7

http://www.tuxradar.com/conten...d-ubuntu-vs-vista-vs-windows-7
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...08.02.2009. u 10:23 - pre 184 meseci
Čudan mi je taj benchmark...
Kao prvo meni se Vista instalira skoro duplo brže od Ubunta 8.10 (oba instalacija sa DVD-a odnosno CD-a).
Vista oko 20 min od početka instalacije do prvog logovanja.
Ubuntu skoro 40 min.
Drugo kopiranje fajlova (barem velikih) mi isto radi duplo brže u Visti
Vista oko 60 MB/s
Ubuntu oko 30-35 MB/s
Napominjem da je disk u NTFS-u pa je verovatno to uzrok.
Boot i shutdown time su dobro pogodili kod oba

Samo niko da uradi benchmark surfovanja internetom! Nikako da nateram Ubuntu da se ponaša brzo kao Windows. Svaka stranica koja ima Flash ga jednostavno ubija. Nije strašno ali nije za prineti Windowsu.

Da ne bude da pljujem Linux, na Ubuntu mnogo brže podesim sistem nakon instalacije (drajveri, kodeci, instalacije programa koje koristim itd.) Prosto me oduševljava kako prepoznaje hardver. Utakneš i koristiš. Nema download prave verzije drajvera, install itd. Ali kad neće da radi onda da se ubiješ da ga namestiš

Ah, da... Odnos cena/performansa je ubedljivo na Linux strani
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...08.02.2009. u 11:45 - pre 184 meseci
Citat:
component:Kao prvo meni se Vista instalira skoro duplo brže od Ubunta 8.10 (oba instalacija sa DVD-a odnosno CD-a).
Ne nameravam da pljujem ni Vistu, ni Ubuntu, jednostavno me zanima, a Windows odavno nemam, pa zaista ne znam - sta se dobije nakon osnovne instalacije Viste u odnosu na Ubuntu, koji dodje sa Open Office i jos nekim programima "viska", za koje verujem da kod Viste treba da se kasnije dodaju, bilo komercijalni, bilo besplatni, ali nisu u osnovnoj instalaciji?

Meni se stalno desava da zaboravim da iskljucim Internet prilikom instalacije Minta (= Ubuntu), pa kad navali da skida podrsku za sve jezike, valjda za Opne Office, instalacija se oduzi jos 15 - 20 minuta bez veze, a izbegavam da prilikom instalacije koristim Cancel za bilo sta, da se jadnicak ne zbuni :-)

Nisam detaljno proucio ovaj link sa benchmarkom, pa ako negde tamo pise - pardon!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...08.02.2009. u 12:20 - pre 184 meseci
Nije Tomo bitno šta dobiješ već, već šta koristiš. Evo ja npr. ne koristim WMP već KMP i Apollo za mp3. To dalje implicira da ću ja te programe morati naknadno instalirati i time produžavam instalaciju Windows-a itd... Ali to je moj problem, jer ja na raspolaganju već imam WMP. Ništa drugačije nije ni na Linuxu. Šta ako ja neću da koristim AmaroK? Hoću nešto drugo, npr. BMPx?! Ajd ti njega instaliraj kod sebe na Mint-u a ja ću kod sebe Apollo na Win-u, pa da vidimo ko će prije?! Pojedincima su oči zamazane, ne vide dalje od nosa i služe se onim: bitno je da Open Source itd...

Kad se samo sjetim kako je neko okačio screenshot sa ubuntu-a da pokaže kako kod njega nisu fontovi muljavi a ne vidi da mu fali pola prozora koji nije dobro izrendovan itd...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...

Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36

[ Pregleda: 159249 | Odgovora: 707 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.