Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da li je MacBook za mene ili moram PRO?

[es] :: Mac hardware :: da li je MacBook za mene ili moram PRO?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5288 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

La_Mar
Marko Lazovic

Član broj: 140826
Poruke: 123
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon da li je MacBook za mene ili moram PRO?05.04.2007. u 11:57 - pre 207 meseci
Prvo pozdrav svima od novog clana?
Hajde pomognite buducemo kolegi po OS-u i preporucite pravi mac!
Treba mi samo mobilna varijanta a ja ciljam na MacBook 2.0 sa 80GB HDD-om ali ako mislite da pomenuti nije za mene be free da kazete.
Iz nuzde cu morati zadrzati Windows kao drugi operativni i to samo zbog AutoCAD-a (po pretragama sam pronasao da ga odavno ne prave za Mac) ali mi tu nije jasno ovo deljenje ram memorije (ako sam dobro razumeo) koju bih dao za Win. Da li je dovoljno 1GB RAM-a ili da dokupljujem? Takodje mi AutoCAD treba zbog faxa ali samo u 2d varijanti pa ako ima neki programcic koji je da kazem sinhronizovan sa AutoCAD-om koji bih mogao koristiti i snimiti fajl na disk a da se taj fajl moze kasnije otvoriti i editovati u AutoCAD-u?!?
Znaci posto sam stalno u pokretu treba mi manja varijanta i zato nebih PRO. Do pre par dana sam imao Sony VAIO koji se pokvario usled previsokog napona elektricne mreze te stoga nije bilo moguce zameniti plocu u garanciji a za pare koliko bi me kostala nova ploca sam imao i novi Sony, kupio sam drugi lap-top privremeno dok ne sakuim dovoljno novca za Mac i ne odlucim tacno koji bih. Stoga da li u slucaju gore pomenutog kvara Mac priznaje garanciju i kakva im je servisna podrska u srbiji?
Mac kupujem (da budem iskren 90% zbog dizajna pa onda) zbog stabilnosti, dugotrajnosti i autenticnosti ali razmisljam da ga naucim bar kao sto sam znao rad sa Win-om (odrzavanje software-a i hardware-a) a posto sam malo upucen u Linux (Ubuntu) treba mi neka knjizica iz koje bih lako naucio osnove koje bih kasnije sam usavrsavao (skinuo sam sa Mac sajta onaj deo o prelasku sa Win-a na Mac kao i jos neke knjige tipa OS X For Dummies) sta vi preporucujete.
Posto u stanu imam PC sa kablovskim flat netom, lap-top (moj), lap-top (devojcin), Pocket PC a doci ce i Mac da li je moguce da kupim wireless home network i da okacim na PC sa kojeg bi svi ostali uredjaji delili mrezu (znam da svi osim Mac-a mogu jer imaju wireless ali da li je moguce to na Mac-u jer je drugi OS i sl.)?
Moze li mi neko objasniti sta je tacno Cinema display? Da li ja sa mac-a imam izlaz na bilo koji monitor ili tv ili samo na te Cinema display-e i da li postoje neki adapteri koji bi mi sliku sa Mac-a poslali na standardni Sony-jev PAL tv na video-in da mogu da gledam sliku na velikom ekranu?
E sada ja sam cak razmisljao i o kupovini nekog polovnog uredjaja ali kako su sada cene novih relativno pristupacne (jos kada bi mi devojka otisla za Nju Jork i odatle donela :-) ) izdojicu 127000 koliko sam nasao da kosta moj zeljeni model. Sta mislite o ovom modelu? jel imao neko losa iskustva i sl.
Za sada toliko i sorry ako su Vam ova pitanja smesna ali ja se uvek drzim one Nije glup onaj ko ne zna pa pita vec onaj kome objasnjavaju a ne pamti, unapred TNX!

P.S. Kada se sledeci put odrzavaju ovi skupovi o Mac-u i gde i da li ja kao laik mogu da dodjem (necu da ih pipam :-) )
 
Odgovor na temu

cikaKosta
Jovan Jovanović
iLike APR / Filmski Centar Srbije
Kragujevac/Pančevo

Član broj: 61357
Poruke: 558
*.geatel.net.

Sajt: www.steamsrbija.com


+60 Profil

icon Re: da li je MacBook za mene ili moram PRO?05.04.2007. u 13:14 - pre 207 meseci
Citat:
La_Mar: Prvo pozdrav svima od novog clana?
Hajde pomognite buducemo kolegi po OS-u i preporucite pravi mac!


Poz i tebi, i dobrodoshao u "klan"


Citat:
La_Mar:Mac kupujem (da budem iskren 90% zbog dizajna pa onda) zbog stabilnosti, dugotrajnosti i autenticnosti ali razmisljam da ga naucim bar kao sto sam znao rad sa Win-om (odrzavanje software-a i hardware-a) a posto sam malo upucen u Linux (Ubuntu) treba mi neka knjizica iz koje bih lako naucio osnove koje bih kasnije sam usavrsavao (skinuo sam sa Mac sajta onaj deo o prelasku sa Win-a na Mac kao i jos neke knjige tipa OS X For Dummies) sta vi preporucujete.


Ne treba ti apsolutno nishta, sve ce ti se samo reci, a i integrisani help nudi sve shto ce tebi kao (za pocetak) klasichnom korisniku trebati.


Citat:
La_Mar:
Moze li mi neko objasniti sta je tacno Cinema display? Da li ja sa mac-a imam izlaz na bilo koji monitor ili tv ili samo na te Cinema display-e i da li postoje neki adapteri koji bi mi sliku sa Mac-a poslali na standardni Sony-jev PAL tv na video-in da mogu da gledam sliku na velikom ekranu?



Cinema display je "klasichan" tft monitor (samo malo veci, i bolji), i mozesh ga zakachiti na bilo koji pc, kao i shto bilo koji klasichan monitor mozesh zakachiti na mac. U zavisnosti od konektora, u lap top varianti ti trebaju adapteri za monitor, koji se mislim, isporucuju uz nov racunar.


Citat:
La_Mar:
P.S. Kada se sledeci put odrzavaju ovi skupovi o Mac-u i gde i da li ja kao laik mogu da dodjem (necu da ih pipam )



Sledeći sastanak se održava 14.04.2007. u galeriji Ozon na Andrićevom vencu u Beogradu sa početkom u 12h...i tako svake druge subote u mesecu. Ne ustruchavaj se da dodjesh...
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: da li je MacBook za mene ili moram PRO?05.04.2007. u 14:51 - pre 207 meseci
Citat:
La_Mar: Prvo pozdrav svima od novog clana?
Hajde pomognite buducemo kolegi po OS-u i preporucite pravi mac!
Treba mi samo mobilna varijanta a ja ciljam na MacBook 2.0 sa 80GB HDD-om ali ako mislite da pomenuti nije za mene be free da kazete.
Iz nuzde cu morati zadrzati Windows kao drugi operativni i to samo zbog AutoCAD-a (po pretragama sam pronasao da ga odavno ne prave za Mac) ali mi tu nije jasno ovo deljenje ram memorije (ako sam dobro razumeo) koju bih dao za Win. Da li je dovoljno 1GB RAM-a ili da dokupljujem? Takodje mi AutoCAD treba zbog faxa ali samo u 2d varijanti pa ako ima neki programcic koji je da kazem sinhronizovan sa AutoCAD-om koji bih mogao koristiti i snimiti fajl na disk a da se taj fajl moze kasnije otvoriti i editovati u AutoCAD-u?!?
Znaci posto sam stalno u pokretu treba mi manja varijanta i zato nebih PRO. Do pre par dana sam imao Sony VAIO koji se pokvario usled previsokog napona elektricne mreze te stoga nije bilo moguce zameniti plocu u garanciji a za pare koliko bi me kostala nova ploca sam imao i novi Sony, kupio sam drugi lap-top privremeno dok ne sakuim dovoljno novca za Mac i ne odlucim tacno koji bih. Stoga da li u slucaju gore pomenutog kvara Mac priznaje garanciju i kakva im je servisna podrska u srbiji?
Mac kupujem (da budem iskren 90% zbog dizajna pa onda) zbog stabilnosti, dugotrajnosti i autenticnosti ali razmisljam da ga naucim bar kao sto sam znao rad sa Win-om (odrzavanje software-a i hardware-a) a posto sam malo upucen u Linux (Ubuntu) treba mi neka knjizica iz koje bih lako naucio osnove koje bih kasnije sam usavrsavao (skinuo sam sa Mac sajta onaj deo o prelasku sa Win-a na Mac kao i jos neke knjige tipa OS X For Dummies) sta vi preporucujete.
Posto u stanu imam PC sa kablovskim flat netom, lap-top (moj), lap-top (devojcin), Pocket PC a doci ce i Mac da li je moguce da kupim wireless home network i da okacim na PC sa kojeg bi svi ostali uredjaji delili mrezu (znam da svi osim Mac-a mogu jer imaju wireless ali da li je moguce to na Mac-u jer je drugi OS i sl.)?
Moze li mi neko objasniti sta je tacno Cinema display? Da li ja sa mac-a imam izlaz na bilo koji monitor ili tv ili samo na te Cinema display-e i da li postoje neki adapteri koji bi mi sliku sa Mac-a poslali na standardni Sony-jev PAL tv na video-in da mogu da gledam sliku na velikom ekranu?
E sada ja sam cak razmisljao i o kupovini nekog polovnog uredjaja ali kako su sada cene novih relativno pristupacne (jos kada bi mi devojka otisla za Nju Jork i odatle donela :-) ) izdojicu 127000 koliko sam nasao da kosta moj zeljeni model. Sta mislite o ovom modelu? jel imao neko losa iskustva i sl.
Za sada toliko i sorry ako su Vam ova pitanja smesna ali ja se uvek drzim one Nije glup onaj ko ne zna pa pita vec onaj kome objasnjavaju a ne pamti, unapred TNX!

P.S. Kada se sledeci put odrzavaju ovi skupovi o Mac-u i gde i da li ja kao laik mogu da dodjem (necu da ih pipam :-) )


Imam MacBook C2D beli sa 1GB RAMa, 80GB HD... Preskocicu ono na sta je vec cikaKosta odgovorio.

1. Windows na Macu: mislim da bi ti dobro doslo 2GB, sa 1GB radi super dok ima slobodnog RAMa :) a 1GB brzo potrosis (Paralles, Office, FireFox i cao memorija.)

2. za garanciju nemam pojma ali i mene zivo interesuje. da li postoje garantni uslovi koji su univerzalni za Apple ili to zavisi od dilera do dilera?

3. MacBook ima miniDVI izlaz. Na njega kacis kablove miniDVI > DVI ili miniDVI > S-Video + Compositni. Ovi kablovi kostaju nesto preko 2000din. po komadu :)

4. Za umrezavanje svega i svacega pogledaj Apple AirPort Express ili Extreme. U apple AirPort gurnes LAN kabl i onda na njega mogu da se zakace i MacBook i PC i PocketPC i Nokia i ... sve sto ima wireless u sebi :)
Razlika izmedju Express i Extreme verzije je sto na Express mozes da zakacis: USB stampac i HiFi audio pojacalo. Na Extreme mozes da zakacis externi USB harddisk ali nemas audio izlaz za pojacalo :(
Osim toga Extreme podrzava 802.11n standard i Apple TV.

5. MacBookPro za razliku od "obicne" MacBook verzije ima ATI graficku kartu za razliku od integrisane GMA grafike, ima osvetljenju tastaturu i senzor za svetlo, lepse kuciste :) i veci ekran koje mozes da bude i mate. Ja bih isao na obican MacBook jer je OSETNO jeftiniji, a ako imas novca onda Pro :) (mada PRO ne vredi bas toliko vise po meni)

pitanje: da li se zna kada se pojavljuje MacBookPro 12" ???

eto, to je to ukratko.
 
Odgovor na temu

Dachaz
Darko Zelić
Amsterdam

Član broj: 1948
Poruke: 510

Jabber: dachaz@dachaz.net
Sajt: www.dachaz.net


+2 Profil

icon Re: da li je MacBook za mene ili moram PRO?05.04.2007. u 15:12 - pre 207 meseci
Zar će uopšte da se radi mali MBP? (koji bih očekivao da bude 13"... wide i te fore)
Čudno mi je pošto spekulišu po TUAW-u (i drugde) da će da izbace 15" MacBook...

...then again, maybe it's just me :)
iThink, therefore iMac.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.static.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: da li je MacBook za mene ili moram PRO?05.04.2007. u 16:06 - pre 207 meseci
Sačekajmo da vidimo...
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.static.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: da li je MacBook za mene ili moram PRO?05.04.2007. u 17:29 - pre 207 meseci
Citat:
Znaci posto sam stalno u pokretu treba mi manja varijanta i zato nebih PRO. Do pre par dana sam imao Sony VAIO koji se pokvario usled previsokog napona elektricne mreze te stoga nije bilo moguce zameniti plocu u garanciji a za pare koliko bi me kostala nova ploca sam imao i novi Sony, kupio sam drugi lap-top privremeno dok ne sakuim dovoljno novca za Mac i ne odlucim tacno koji bih. Stoga da li u slucaju gore pomenutog kvara Mac priznaje garanciju i kakva im je servisna podrska u srbiji?

Mislim da već dugo nijedan proizvođač hardvera ne priznaje garanciju ukoliko se ovo desi a računar nije bio nakačen na UPS. Obično piše negde sitnim slovima.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: da li je MacBook za mene ili moram PRO?05.04.2007. u 19:58 - pre 207 meseci
ma daj... sta treba i laptop da drzim na UPSu
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: da li je MacBook za mene ili moram PRO?05.04.2007. u 20:33 - pre 207 meseci
Citat:
cikaKosta:Cinema display je "klasichan" tft monitor (samo malo veci, i bolji),



Ne bih se slozio sa tobom cika Kosta.I ja sam mislio tako dok nisam malo pazljivije pogledao karakteristike monitora.Naravno da ce SVAKI monitor da pasuje na Mac-a, ali Cinema display ima osetno vecu rezoluciju od "obicnih" monitora iste velicine.A to je jako bitno kod TFT monitora.
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

Borko Savic
Thessaloniki

Član broj: 86
Poruke: 359
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 16333000


Profil

icon Re: da li je MacBook za mene ili moram PRO?05.04.2007. u 20:37 - pre 207 meseci
Citat:
Dachaz: Zar će uopšte da se radi mali MBP? (koji bih očekivao da bude 13"... wide i te fore)
Čudno mi je pošto spekulišu po TUAW-u (i drugde) da će da izbace 15" MacBook...

...then again, maybe it's just me :)


kolko sam ja čitao, za leto se očekuje neki ultramali mb pro sa fleš memorijom umesto hdd-a. e sad, pošto su koristili termin "subnotebook", moguće je čak i da će biti 11tica... no dobro, to ćemo još da vidimo. meni je to jedina opcija za nadogradnju (trenute 12tice G4), pošto su mi ovi 15 laptopovi malo preglomazni. a što se tiče 15 macbooka, nema razloga da se ne pojavi - i ibook je postojao u više varijanti
Reincarnation:
Life sux and then you die. And then life sux again...
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: da li je MacBook za mene ili moram PRO?05.04.2007. u 23:54 - pre 207 meseci
Citat:
ma daj... sta treba i laptop da drzim na UPSu

Ne treba, ali ako crkne napajanje neće ti biti priznata garancija ako nije bio na UPS-u.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

Borko Savic
Thessaloniki

Član broj: 86
Poruke: 359
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 16333000


Profil

icon Re: da li je MacBook za mene ili moram PRO?06.04.2007. u 01:20 - pre 207 meseci
e, a šta zapravo crkne na lap topu prilikom strujnog udara, ono plastično sranjce na kablu il nešto u unutrašnjosti?
Reincarnation:
Life sux and then you die. And then life sux again...
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: da li je MacBook za mene ili moram PRO?06.04.2007. u 12:52 - pre 207 meseci
Citat:
madamov: Ne treba, ali ako crkne napajanje neće ti biti priznata garancija ako nije bio na UPS-u.


mislis nece biti priznata garancija na napajanje ili na celokupan racunar (npr. crkne napajanje i maticna ploca)?

ajd jos jednom da pitam: da li postoje neki opsti/internacionalni uslovi garancije koji vaze za sve Macove ili je to sve u nadleznosti lokalnih prodavaca?
 
Odgovor na temu

La_Mar
Marko Lazovic

Član broj: 140826
Poruke: 123
*.mainstream.co.yu.



Profil

icon Re: da li je MacBook za mene ili moram PRO?06.04.2007. u 19:56 - pre 207 meseci
Prvo hvala na toploj dobrodoslici!!!

Citat:
madamov: Mislim da već dugo nijedan proizvođač hardvera ne priznaje garanciju ukoliko se ovo desi a računar nije bio nakačen na UPS. Obično piše negde sitnim slovima.


U internacionalnoj garanciji pise da i ovo spada pod garanciju u zemljama gde Sony moze da podigne novcanu nadoknadu od osiguranja elektrodistribucije (a.k.a normalnih evropskih zemalja), to pricam za konkretno moj slucaj sa Sony notebook-om

Citat:
calimero: ma daj... sta treba i laptop da drzim na UPSu


Pa ja kada sam kuci pored UPS-a ja koristim jacu fixnu masinu a punim bateriju na lap-top-u i update-ujem sve sto moze (u tom trenutku mi je i crkao)

Citat:
Borko Savic: e, a šta zapravo crkne na lap topu prilikom strujnog udara, ono plastično sranjce na kablu il nešto u unutrašnjosti?


Meni nije crknulo plasticno sra..ce vec maticna ploca ali tako da je zasmrdela kao motor ves-masine (usled slanja medjufaznog napona na elektricnu mrezu)


Nista onda ovako:
-posto moze da se posalje slika i na klasican TFT monitor za sada me Cinnema Display ne zanima;
-bas sam danas citao SK i u njemu na test run-u Virtual PC, tako da je i to izvodljivo;
-eto da ne bih ponavljao teme (posto sam uredno pretrazivao po forumu predjasnje postove) malo mi nije jasna ta politika ovolike cene u Srbiji ali dobro mozda ga dobijem i iz Nju Jorka po mnogo povoljnijoj ceni sa nekim popustom za americke studente eventualno ako ne moze da se prosvercuje na aerodromu da platim carinu;
-zanima me koliko traje baterija u klasicnom radu tipa surf i kuckanje dokumenata?
-da li (shvatam da mogu ali ipak da pitam) je izvodljivo nakaciti mobilni 3G i koristiti njegov net sa Book-om (planiram da uzmem net paket kod telekoma)?
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: da li je MacBook za mene ili moram PRO?07.04.2007. u 21:39 - pre 207 meseci
Citat:
Znaci posto sam stalno u pokretu treba mi manja varijanta i zato nebih PRO.


MacBook Pro 15" je zadivljujuce kompaktan. U torbi se ne oseca neka velika razlika izmedju iBook-a (G4) i MBP-a od 15".

Citat:
treba mi neka knjizica iz koje bih lako naucio osnove koje bih kasnije sam usavrsavao (skinuo sam sa Mac sajta onaj deo o prelasku sa Win-a na Mac kao i jos neke knjige tipa OS X For Dummies) sta vi preporucujete.


Prvo shto bih ti ja (kao "switcher") preporuchio je da zaboravish navike iz Ubuntu & Windows sveta. Ako krenesh sa "tabula rasa" pristupom Mac ce ti se chiniti jako logichnim. Najgoru uslugu cesh uchiniti sebi ako krenesh poput mnogih sa "ali ovo radi ovako na Windwosu, a na Mac-u nece".
Nakon toga mozhe koja god knjiga, ima ih milion na temu Mac OS X Tiger Visual Guide i sl.

Citat:
Posto u stanu imam PC sa kablovskim flat netom, lap-top (moj), lap-top (devojcin), Pocket PC a doci ce i Mac da li je moguce da kupim wireless home network i da okacim na PC sa kojeg bi svi ostali uredjaji delili mrezu (znam da svi osim Mac-a mogu jer imaju wireless ali da li je moguce to na Mac-u jer je drugi OS i sl.)?


Uzmi bilo koji kablovski wireless (801.11g ili .n) router i nemash problema. Mac ima savrsheno odradjen wireless, namesti AirPort da prima IP adresu preko DHCP-a i sve je gotovo za par sekundi (u mojoj kuci se na jedan WiFi router bez problema kache FreeBSD, Ubuntu, Windows i Mac, u isto vreme)


Citat:
Moze li mi neko objasniti sta je tacno Cinema display?

Neko je pomenuo da je veca rezolucija glavna odlika Cinema DIsplay-a, shto nije tachno. Glavna vrlina (i razlog visoke cene) je mnogo bolji kvalitet boja, i prikaza uopshte, na Cinema display-u u poredjenju sa bilo kojim popularnim "narodskim" TFT-om danas.
To vazhi kako za 20" tako i za 30" modele.

 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: da li je MacBook za mene ili moram PRO?07.04.2007. u 21:40 - pre 207 meseci
Citat:
La_Mar
-zanima me koliko traje baterija u klasicnom radu tipa surf i kuckanje dokumenata?
-da li (shvatam da mogu ali ipak da pitam) je izvodljivo nakaciti mobilni 3G i koristiti njegov net sa Book-om (planiram da uzmem net paket kod telekoma)?


ja koristim GPRS sa Nokiom E61 na MacBooku i radi ocajno lose (064).

nisam siguran za bateriju ali cini mi se oko 3 sata.
 
Odgovor na temu

Dachaz
Darko Zelić
Amsterdam

Član broj: 1948
Poruke: 510

Jabber: dachaz@dachaz.net
Sajt: www.dachaz.net


+2 Profil

icon Re: da li je MacBook za mene ili moram PRO?07.04.2007. u 21:54 - pre 207 meseci
Mislim da Telekom za 3G nudi i ExpressCard varijantu, a ExpressCard možeš da ubodeš u MBP.
Da li i kako to radi sa Mac-om - nemam pojma :)
iThink, therefore iMac.
 
Odgovor na temu

La_Mar
Marko Lazovic

Član broj: 140826
Poruke: 123
*.mainstream.co.yu.



Profil

icon Re: da li je MacBook za mene ili moram PRO?08.04.2007. u 12:09 - pre 207 meseci
TNX a lot, i kako kapiram taj Cinnema Display mi za sada nece trebati jer ima vaznijih stvari za kupiti ali videcu!

Verovatno cu instalirati Mac na neki od mojih racunara privremeno da se malo navikavam pa me zanima da li je bolje da to uradim na AMD Athlon 64 ili na Intel based notebook-u? Na Wikipedia sam nasao da je notebook na listi komptambilnih uredjaja ali mislim da bi to malo brze radilo na PS-u? E sada da li ako odvajim particiju za Mac sa njim ne mogu pristupiti NTFS particijama ili gresim?
Nemojte me zasipati sa postovima jer znam da je to krivicno delo i ja to ne shvatam kao pirateriju jer mi je to privremeno resenje! Zaista zelim da kupim Mac i da imam sve legalne programe na njemu ali do tog puta moram jos malo koristiti P2P nelagalni software.

U sustini odlucio sam, uzecu MacBook 2.0 (jer on ima 4MB Cash memorije a slabija varijanta 2MB) ali ipak model sa 80GB HDD-om. Sledece subote dolazim na sastanak pa cu ako budem imao srece i sam videti kako radi!

Hvala puno na savetima i Sretan Uskrs !!!
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: da li je MacBook za mene ili moram PRO?08.04.2007. u 12:44 - pre 207 meseci
Citat:
calimero: ja koristim GPRS sa Nokiom E61 na MacBooku i radi ocajno lose (064).


Zbog brzine GPRS-a u poređenju sa UMTS-om ili generalno loše u poređenju sa tim kako bi GPRS trebalo da radi. Kad si već na Telekomu, zašto ne koristiš UMTS? Aha, sad pogledah lokaciju :) Sve mi je jasno.


Citat:
La_Mar
Verovatno cu instalirati Mac na neki od mojih racunara privremeno da se malo navikavam pa me zanima da li je bolje da to uradim na AMD Athlon 64 ili na Intel based notebook-u?

Kao budući Macovac moraš povesti više računa o terminologiji :) Kao što ne možeš da instaliraš PC ili Intel, tako ne možeš ni Mac, ali možeš OS X :)
Citat:
La_Mar
E sada da li ako odvajim particiju za Mac sa njim ne mogu pristupiti NTFS particijama ili gresim?

Možeš ih samo čitati, ali sa macFuse-om možeš dodati podršku za pisanje po NTFS-u.


Citat:
La_Mar
Nemojte me zasipati sa postovima jer znam da je to krivicno delo :-) i ja to ne shvatam kao pirateriju jer mi je to privremeno resenje! Zaista zelim da kupim Mac i da imam sve legalne programe na njemu ali do tog puta moram jos malo koristiti P2P nelagalni software.

Kupićeš i Photoshop? :D Ne, stvarno, moral priznaje otklone na ovu ili onu stranu, vrlo je rastegljiv pojam, ali zakon ne. Ili si kriv ili nisi :)

Citat:
La_Mar:
Hvala puno na savetima i Sretan Uskrs :-) !!!


Hvala, takođe :)
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: da li je MacBook za mene ili moram PRO?08.04.2007. u 12:52 - pre 207 meseci
Citat:
NastyBoy: Prvo shto bih ti ja (kao "switcher") preporuchio je da zaboravish navike iz Ubuntu & Windows sveta. Ako krenesh sa "tabula rasa" pristupom Mac ce ti se chiniti jako logichnim. Najgoru uslugu cesh uchiniti sebi ako krenesh poput mnogih sa "ali ovo radi ovako na Windwosu, a na Mac-u nece".


Ćuti, ja još uvek psujem tastaturu kad moram da za dolazak na kraj i početak reda pritisnem dva tastera :)
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

Dachaz
Darko Zelić
Amsterdam

Član broj: 1948
Poruke: 510

Jabber: dachaz@dachaz.net
Sajt: www.dachaz.net


+2 Profil

icon Re: da li je MacBook za mene ili moram PRO?08.04.2007. u 13:47 - pre 207 meseci
Ma to uopšte ne bi bio problem da 20-il-kol'ko% vremena ne provodim programirajući na PC-u (na faxu) i onda nastaje totalna konfuzija šta koj taster i šta koja prečica radi...
iThink, therefore iMac.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mac hardware :: da li je MacBook za mene ili moram PRO?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5288 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.