Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

aspnet_wp.exe could not be started

[es] :: .NET :: aspnet_wp.exe could not be started

[ Pregleda: 3113 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon aspnet_wp.exe could not be started04.04.2007. u 16:21 - pre 207 meseci
Imam WinXP SP2, IIS 5.1, Visual Studio 2005 Professional Edition (ASP.NET 2.0.50727)

Statičke html stranice se otvaraju bez problema.
Međutim, kada iz VS-a napravim nov projekat (New Web Site - ASP.NET Web Site) i uredno za njega novi Web Application unutar Local IISa, i kada probam da otvorim localhost/ime_aplikacije/Default.aspx , dobijem ovako nešto:
Citat:
Server Application Unavailable

The web application you are attempting to access on this web server is currently unavailable. Please hit the "Refresh" button in your web browser to retry your request.

Administrator Note: An error message detailing the cause of this specific request failure can be found in the application event log of the web server. Please review this log entry to discover what caused this error to occur.


Event Viewer (Application Log) kaže sledeće:
Citat:
aspnet_wp.exe could not be started. The error code for the failure is 80004005. This error can be caused when the worker process account has insufficient rights to read the .NET Framework files. Please ensure that the .NET Framework is correctly installed and that the ACLs on the installation directory allow access to the configured account.


Probao sam i http://support.microsoft.com/kb/811320 , ali nije pomoglo.
napominjem da u osnovi IIS radi, tj. mogu da otvorim statičke html stranice tipa localhost/ime_aplikacije/index.html
Neke ideje?


edited:
naknadno sam uočio i ovo u Event Logu
Citat:
aspnet_wp.exe could not be launched because the username and/or password supplied in the processModel section of the config file are invalid.



probao i ovo http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;EN-US;q315158 ... i dalje sve isto

[Ovu poruku je menjao Milos Stojanovic dana 04.04.2007. u 17:47 GMT+1]
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: aspnet_wp.exe could not be started04.04.2007. u 16:51 - pre 207 meseci
asp.net kad se instalira kreira account ASPNET, ili si promenio lozinku tom accountu ili si ga obrisao.

Kreiraj ponovo account ako si ga obrisao i nadju machine.config file u framwork folderu (npr C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\CONFIG\) i nadji processmodel tag i ubaci novi password tamo.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: aspnet_wp.exe could not be started04.04.2007. u 17:17 - pre 207 meseci
C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\2.0.50727\CONFIG\machine.config
Code:
 ...
<system.web>
    <processModel autoConfig="true" userName="ASPNET" password="test"/>
    <httpHandlers />
    <membership>
...
yup... i to sam probao. :(

[Ovu poruku je menjao Milos Stojanovic dana 04.04.2007. u 18:41 GMT+1]
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

Drasko M
Beograd

Član broj: 136941
Poruke: 37
*.adsl.beotel.net.

Sajt: www.direktnaprodaja.com


+1 Profil

icon Re: aspnet_wp.exe could not be started09.04.2007. u 19:08 - pre 207 meseci
Ako ti IIS otvara html strane , a ne i asp.net strane moguce je da nisi pokrenuo asp.net_regiis.exe.Nalazi se na C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727
mislim da se IIS za asp.net pokrece sa asp.net_regiis - i , ili -p (pogledaj help za komandu)
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: aspnet_wp.exe could not be started12.04.2007. u 11:20 - pre 207 meseci
Nope, ni to nije pomoglo.

Proradilo je nakon reinstalacije .NET Frameworka. Izgleda da je problem kada se instalira framework a tek nakon toga IIS. Mada više ni sam nisam siguran šta sam sve probao
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: aspnet_wp.exe could not be started12.04.2007. u 13:51 - pre 207 meseci
Nije to bio problem sigurno. Da je to bio problem, IIS ne bi ni pokusavao da startuje worker proces, jednostavno bi ti servirao sors aspx stranice.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: aspnet_wp.exe could not be started12.04.2007. u 19:51 - pre 207 meseci
Ja mislim da je instalacija .net frameworka nešto uradila pravima pristupa ASPNET korisnika ili tako nešto
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

Drasko M
Beograd

Član broj: 136941
Poruke: 37
*.adsl.beotel.net.

Sajt: www.direktnaprodaja.com


+1 Profil

icon Re: aspnet_wp.exe could not be started12.04.2007. u 20:20 - pre 207 meseci
http://p2p.wrox.com/topic.asp?TOPIC_ID=4650

ima i drugih foruma pa ko hoce moze da googl-a. Inace copy/paste teksta greske u google moze da bude solidna strategija koja skracuje vreme pronalaska resenja.
Kada se asp.net aplikacije pokrecu na localhost-u mnogi ljudi ne znaju ili zaborave da prethodno pokrenu aspnet_regiis - i iz komand prompta.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: aspnet_wp.exe could not be started

[ Pregleda: 3113 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.