Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Protocni bojler i potreban presek po fazi???

[es] :: Elektronika :: Protocni bojler i potreban presek po fazi???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 41763 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sinte
Sinisa Krstic
penzioner
Nis, Srbija

Član broj: 152359
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: http:\\www.sinte.in.rs

icon Re: Protocni bojler i potreban presek po fazi???16.10.2008. u 20:13 - pre 154 meseci
Ostaje da u nedelju kad dodje majstor da vidim sta ce da uradi. Hvala na odgovoru. Pozdrav !

Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com

+209 Profil

icon Re: Protocni bojler i potreban presek po fazi???16.10.2008. u 20:15 - pre 154 meseci
http://www.elitesecurity.org/p845171 - na ovoj temi je jedan uporan clan nacrtao semu za FID sa nulovanjem. U krajnjem slucaju uradi kako je on nacrtao - pseudo-uzemljenje - ako bas nemas mogucnosti za nesto bolje. To je ona zuta zica na slici, koja se vuce lokalno, ne ide bas u zemlju, nego na nulu, ali pre FID-a. Ona tu odradjuje posao, da bi nulovana uticnica uopste mogla da funkcionise.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!

Odgovor na temu

sinte
Sinisa Krstic
penzioner
Nis, Srbija

Član broj: 152359
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: http:\\www.sinte.in.rs

icon Re: Protocni bojler i potreban presek po fazi???16.10.2008. u 20:16 - pre 154 meseci
Hvala na odgovoru a meni ostaje da kad u nedelju dodje majstor da vidim kako ce to da izvede.

Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
93.86.137.*

+101 Profil

icon Re: Protocni bojler i potreban presek po fazi???16.10.2008. u 20:18 - pre 154 meseci
Majstor valjda zna da se :

-Nula iz mreze vodi preko FID-ovke na potrosac !---a NE direkno sa NULE od strujomera !!!!!!!!!!!!
-I sve pripadajuce Faze ( dal 3 ili Jedna-nije bitno-bitno je znati spojiti FID-ovku!)--idu PREKO FID SKLOPKE !!!!!

E,tako ce jedino da " FUNKCIONISE ZASTITA " FID-ovke
( za rad FID-sklopke : savet od Elite-Foruma ili Wikipedije,,,pa ko sta za'vati

[Ovu poruku je menjao robert63 dana 17.10.2008. u 06:35 GMT+1]

Odgovor na temu

jovana_st
Srbija

Član broj: 332263
*.mediaworksit.net.

icon Re: Protocni bojler i potreban presek po fazi???03.02.2016. u 13:50 - pre 65 meseci
E ovako, molim za savet. Nedavno nam je crkao jedan od 3 grejaca na simensovom protocnom bojleru. Negde je curkala voda kroz njega i doslo je do kratkog spoja. Da bi se izbegla veca steta, skinut je i odnet u simensov servis. Kazu, otisao grejac (kao sto smo znali) i neka sklopka i sve to kosta 25000din! Kako je to uopste moguce, ako ceo bojler kosta od 25-40 hiljada! Po toj logici, kad ti odu sva tri grejaca, popravka te kosta 75000din, jel?

Molim sve poznavaoce materije da mi pomognu ukoliko mogu i/ili upute na neki normalan servis u Beogradu koji me nece olesiti! Hitno je, jer imamo malo dete i opet smo trudni, a bez tople vode se mucimo sa loncima i grejanjem vode za osnovne potrebe.

Hvala unapred!

Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540

+936 Profil

icon Re: Protocni bojler i potreban presek po fazi???03.02.2016. u 14:11 - pre 65 meseci
Ovo pitanje je za podforum "Elektrotehnika",
al posto ti je prvi post (prvo pitanje) da ne ispadne da se nema tolerancije.

Koliko znam, sva 3 grejaca su na jednoj prirubnici (flansni).

To znaci da, kad od 3 grejaca strada jedan ne mozes da zamenis samo taj jedan,
nego se menja cela ta skalamerija koja u sustini ima "3 grejaca u jednom" komadu mehanickog dela.

Siemensov protocni bojler ima samo jednu sklopku a to je sklopka diferencijalnog pritiska.

Ona je "srce i komandant" sistema i ona ukljucuje te silne Kilowate na 3-Faznim grejacima
u momentu kad pustite vodu da tece kroz bojler.

Cena popravke jeste visoka, ali kad se 3-Fazni grejac i diferencijalni presostat (sklopka) izvade
iz bojlera ----ostade samo plasticni oklop i malo bakarnih cevi (znaci skoro nista).

Zbog toga je "remont" tako skup, fakticki se sve pametno i bitno u bojleru menja na NOVO.

pOz

Odgovor na temu

jovana_st
Srbija

*.mediaworksit.net.

icon Re: Protocni bojler i potreban presek po fazi???03.02.2016. u 14:23 - pre 65 meseci
Hvala na odgovoru.

Dakle, iako je bojler radio i sa 2 grejaca, svakako mora da se menja ceo sklop? Pa realno, bolje je da kupim nov bojler?

Odgovor na temu

Living Light

+936 Profil

icon Re: Protocni bojler i potreban presek po fazi???03.02.2016. u 16:19 - pre 65 meseci
Citat:
jovana_st: Dakle, iako je bojler radio i sa 2 grejaca, svakako mora da se menja ceo sklop?

Na zalost je tako.

To sto je bojler radio sa dva grejaca a treci je "crko"---to moze biti opasno po zivot.

Ako je treci grejac ostecen i probije ka vodi, on ce i struju da sprovede ka vodi,
a to moze da povredi/usmrti korisnike.

U popravci, NE menjate samo grejace, vec se

-za te pare menja i "SKLOPKA" (diferencijalni presostat) koji je mozda i skuplji od grejaca.

Poenta je da su riknula dva najvaznija elementa u bojleru.

Bez njih, bojler je "prazna plastika".

pOz

Odgovor na temu

Living Light

+936 Profil

icon Re: Protocni bojler i potreban presek po fazi???03.02.2016. u 16:41 - pre 65 meseci
U celoj prici mi jedino NIJE JASNO kako su istovremeno "riknuli" i grejac i sklopka ???

To sto je to konstatovao Siemens-ov servis u Srbiji to ne znaci da se Srbija Siemens !

Ima li sanse da bojler pregleda jos neko Relevantan (osim tog servisa)
i da da misljenje o celoj prici ?

Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
*.team.ba.

+1145 Profil

icon Re: Protocni bojler i potreban presek po fazi???03.02.2016. u 22:08 - pre 65 meseci
Ja bi pozvao Boru Radar-a,on je guru za bojlere :)

Salim se.. imam protocni bojler nije Siemens ali manje vise isto kino.Takodje mu riknuo jedan grijac i kako kolega rece sva tri su na jednom deklu.
Nije uzrok da zbog njega curi voda. Posto se malo kontam u struju samo odspojio i elektricni osigurao ostatak.Do duse ne grije bas kako bi trebalo ali zadovoljava potrebe u radionici.Vec godina dana tako pozz
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!

Odgovor na temu

jovana_st
Srbija

*.mediaworksit.net.

icon Re: Protocni bojler i potreban presek po fazi???04.02.2016. u 09:06 - pre 65 meseci
Ne znam kako je crklo i jedno i drugo. Ja sam skontala da je otisao jedan grejac, onda sam primetila curenje vode, pa sam resila da se skine da ne bude belaja i da se vidi sta je. Iz servisa su rekli da je i sklopka otisla, a kuda voda curi pojma nemam.
Kako god, hvala vam puno na pomoci. Sve mi se cini da cu sutra uzeti obican bojler, a protocni je otpevao svoje! :)

Odgovor na temu

Living Light

+936 Profil

icon Re: Protocni bojler i potreban presek po fazi???04.02.2016. u 17:03 - pre 65 meseci
Citat:
jovana_st: Kako god, hvala vam puno na pomoci...

Nema na cemu.

Lepo je sto si se registrovala na ES-u.

Svako Dobro,

Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Protocni bojler i potreban presek po fazi???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 41763 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.