Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa malom kucnom Wireless mrežom.

[es] :: Wireless :: Problem sa malom kucnom Wireless mrežom.

[ Pregleda: 2524 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
*.nst.co.yu.



Profil

icon Problem sa malom kucnom Wireless mrežom.02.04.2007. u 21:30 - pre 207 meseci
Postavio sam malu kućnu mrežu radi deljenja interneta i za to sam iskoristio PLANETov WAP-4033 Access Point. Na udaljenom računaru sam instalirao D-Link Air Plus DWL-G520+ mrežni adapter. Računar se podigne, konektuje na mrežu, signal je OK, internet radi na udaljenom računaru, ali ta konekcija uvek traje kratko. od 3 do 15 min i zatim se raskonektuje... Udaljkenost između računara i Access Point-a je oko 8m i jedan zid. Da li je problem u prijemu? Da li postoji neka sobna antena sa kojom bih pojačao signal na udaljenom računaru?
 
Odgovor na temu

psihe_delos
Vuckovic Zeljko
Stanišić

Član broj: 34978
Poruke: 16
212.24.171.*



Profil

icon Re: Problem sa malom kucnom Wireless mrežom.02.04.2007. u 21:33 - pre 207 meseci
Vrlo verovatno ti je problem u vezi. Gde si gledao signal !!! Wireless je dvosmerna komunikacija, možda ti se AP i probije kroz zid ali ti je kartica slaba i sl. A inače takvu udaljenost ja rešavam "KABLOM" mnogo je bolje radi a i jeftinije je ;-)
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
*.nst.co.yu.



Profil

icon Re: Problem sa malom kucnom Wireless mrežom.02.04.2007. u 22:04 - pre 207 meseci
Citat:
psihe_delos: Vrlo verovatno ti je problem u vezi. Gde si gledao signal !!! Wireless je dvosmerna komunikacija, možda ti se AP i probije kroz zid ali ti je kartica slaba i sl. A inače takvu udaljenost ja rešavam "KABLOM" mnogo je bolje radi a i jeftinije je ;-)

Kada otvorim prozor status u okviru mrežne veze imam podatak od 3 crtice i stanje brzine 54 Mb/s.
Što se tiče kablova za tih 8 m morao bih da provučem bar 16 m kabla, a u kući sam stalno u problemu zbog "viška kablova". Da li postoji neka dodatna antena za karticu da malo pojača prijem i predaju?
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.108.*



+11 Profil

icon Re: Problem sa malom kucnom Wireless mrežom.04.04.2007. u 09:49 - pre 207 meseci
Tri crtice je malo. Uz to, prebaci uredjaje na b-only. u g režimu značajno opada i snaga predajnika i osetljivost prijemnika. Trebalo bi da primetiš drastičnu razliku ako bežičnu vezu ograničiš na b standard.

Uz to, na AP možeš da staviš neku bolju antenu. Čak i da uzmeđ onu mali 3 db antenicu sa kabom, tako da možeš da je podigneš, osetićeš razliku, ali je bolje da uzmeš neku sa većom dobiti. Isto važi i za bežične kartice, čak je kod njih i bitnije, jer su one vež zavučene iza računara i ona antenica koja je na njih direktno zakačena znatno gubi efekat.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Problem sa malom kucnom Wireless mrežom.04.04.2007. u 10:39 - pre 207 meseci
Ja u ruter masini ovde imam TP-Link TL-WN551G karticu, i na laptopu broadcom bcm4318, posto je kartica na laptopu slaba, desava mi se da u slucaju da mi se na putu izmedju laptopa i ruter masine nadje sudopera ili nesto slicno od metala, signal drasticno smanji, iako je razdaljina manja od 7m izmedju te dve tacke... Caskom sve predje u 802.11b (11mbit), dok kad odmaknem malo laptop za 10-ak cm, odma predje na 802.11g, i to na 54mbit..

Probaj da promenis lokaciju ap-a ili kompa... Moze svasta da pravi probleme, kao npr neka elektricna instalacja ili sta vec...
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
*.nst.co.yu.



Profil

icon Re: Problem sa malom kucnom Wireless mrežom.04.04.2007. u 17:14 - pre 207 meseci
Citat:
broker: Tri crtice je malo. Uz to, prebaci uredjaje na b-only. u g režimu značajno opada i snaga predajnika i osetljivost prijemnika. Trebalo bi da primetiš drastičnu razliku ako bežičnu vezu ograničiš na b standard.Uz to, na AP možeš da staviš neku bolju antenu. Čak i da uzmeđ onu mali 3 db antenicu sa kabom, tako da možeš da je podigneš, osetićeš razliku, ali je bolje da uzmeš neku sa većom dobiti. Isto važi i za bežične kartice, čak je kod njih i bitnije, jer su one vež zavučene iza računara i ona antenica koja je na njih direktno zakačena znatno gubi efekat.


Na AP-u sam nasao i podesio na B only, ali ne mogu da nadjem gde se to podesava na kartici. Inace sam stavio opciju da mi windows konfigurise karticu, jer je nesto program koji ide uz nju brljao. Sto se tice antene mislim da si u pravu samo gde da kupim jacu kucnu antenu?
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.108.*



+11 Profil

icon Re: Problem sa malom kucnom Wireless mrežom.04.04.2007. u 22:41 - pre 207 meseci
Imas u Netiksu par modela.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Problem sa malom kucnom Wireless mrežom.

[ Pregleda: 2524 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.