Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubuntu Linux - neprikosloveni OS

[es] :: Advocacy :: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 70716 | Odgovora: 486 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 20:36 - pre 207 meseci
^Bojane, nemoj da smetaš, molim te, vidiš da radim :) Ja nemam pojma šta je to taj kerning.. I ne, nemoj da mi objašnjavaš, ostavio si link, pogledaću :) Inače, u pitanju je Paint.NET, ne onaj standardni.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 20:44 - pre 207 meseci
Citat:
degojs: Sad ja treba da gledam, tražim ili znam i koji program kako prikazuje fontove?

Ovde je reč o Ubuntu Linuxu (to je i tema), a ne nekoj drugoj distribuciji.
Ja tih problema nemam, ni u jednom programu.

Citat:
degojs: Ma daj, pa nisam primetio da se takve stvari dešavaju na Windowsu sa promenom programa ili Windows teme.

Promena kompletnog radnog okruženja nije ni približno isto što i promena teme. Ni na Ubuntu nema problema sa fontovima kada se promeni GTK tema ili program.

Citat:
degojs: A Gedit je editor :) zar ne?

Pa pošto si ti stavio screenshot Notepada, ja sam stavio screenshot Gedita (koji je mnogo bolji od tog tvog Notepada), podrazumevanog uređivača teksta na Ubuntu. :)
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
77.46.231.*

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 20:48 - pre 207 meseci
Vidi:

Citat:
I kad se stave ti MS fontovi, opet ne izgleda kao na Windowsu, šta izmišljate.


Ne bilo ti teško, pogledaj da li sam pisao da li će fontovi izgledati kao na Windowsu, ili nisam?

Ko onda izmišlja?

Iskreno, smatram da je ClearType na Windowsu uradio sjajan posao. Dobio sam danas od prijatelja screenshot kako to izgleda, izgleda sjajno.

Da se ne lažemo, ako ćemo prebrojavati piksele, ClearType šije Linux samo tako, slika je sjajna, uporedite i sami:

slika 1:


...

slika 2:


Mogao sam dobiti bolju sliku na Linuxu ako bih čačkao DPI i RGB vertikalne i horizontalne parametre, ali nisam hteo, neka sve bude po defaultu.

Obratite pažnju: Na drugom je degojs više bold, na prvom je Sajt: više bold; Na prvom dijakritici (na č, š) škripe, na drugom ne; Na jednom povlaka između 10-15 stoji
ispravnije; Na prvom je Commercial-Free!!! puno čistije nego na drugom.

---

Nagradno pitanje: koji je screenshot na XP-u, a koji je na omraženoj kupusari?

Pokušajte dati odgovor bez skidanja fotografije i uveličanja na 200 ili 400% ... i bez približavanja očiju monitoru.




 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 21:12 - pre 207 meseci
Ma sta da kazemo da je bolje, reci ces da je Ubuntu, nego vidi ovo:



Vidis li da w nije tacno izmedju dva e, i da je suvise veliki razmak izmedju a i s?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 21:14 - pre 207 meseci
Ono dole je windows? :)

Negi vidi na onom shotu gedita kako je ic sastavljeno a sledece slovo odvojeno vise.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 21:23 - pre 207 meseci
Dole je Win, osim ako ne praviš neku zajebanciju :)

Nego, znači i ti imaš Win na disku. Mašala :) Kao poslao ti prijatelj hehe :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 21:32 - pre 207 meseci
Evo kako to kod mene izgleda na kUbuntu 6.10.


Samo sam jednu stvar podesio, a to je:
K -> System Settings -> Appearance -> Fonts -> Use antialiasing for Fonts -> Configure -> Hinting Style: Full


(dole desno je firefox - GTK aplikacija)
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 21:32 - pre 207 meseci
Citat:
Pa pošto si ti stavio screenshot Notepada, ja sam stavio screenshot Gedita (koji je mnogo bolji od tog tvog Notepada), podrazumevanog uređivača teksta na Ubuntu. :)


Ja sam u Notepadu promenio font na Georgia 12 bold.

Pfffffffffff...
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.BVCOM.NET.



+13 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 21:36 - pre 207 meseci
***ote... ne mogu da verujem da ovaj degojs i posle svog ovog vremena uspe da natera bar 3 coveka nedeljno da kace sotke fontova...

degojs, respect!!!

[Ovu poruku je menjao japan dana 03.04.2007. u 22:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 21:40 - pre 207 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Ma sta da kazemo da je bolje, reci ces da je Ubuntu, nego vidi ovo:



Vidis li da w nije tacno izmedju dva e, i da je suvise veliki razmak izmedju a i s?

Nisam ni rekao da na tom screenshotu nema problema s fontovima, al' to nije screenshot s Ubuntu-a.
Pogledaj ti ostale screenshotove, s Ubuntu-a.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 21:43 - pre 207 meseci
Al pazi koji su to carevi: onaj Kočiz stavio sliku Gedita, ali sa drugim fontom :)))))))))))) I to stavio neproporcionalni font i kaže: evo ovde je jednak razmak hahahaha

A ovaj kao: poslao mi drugar screenshot hahahahahah


I meni strina instalira Linux na VMWare ili na disk, ja ne bih nikad sam :)))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 21:48 - pre 207 meseci
E stvarno, kad god vidim raspravku o fontovima, sit se ismejem:-)))))))))))
Ajde malo nesto drugo:-)))))))
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 21:50 - pre 207 meseci
Citat:
Nisam ni rekao da na tom screenshotu nema problema s fontovima, al' to nije screenshot s Ubuntu-a.
Pogledaj ti ostale screenshotove, s Ubuntu-a.


A da uporedjujemo GIMP i Photoshop malo?

^_^
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.BVCOM.NET.



+13 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 21:50 - pre 207 meseci
nego degojs, kako je prosao danasnji update? jel se ok otvaraju kineski sajtovi?
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 21:52 - pre 207 meseci
Citat:
degojs: onaj Kočiz stavio sliku Gedita, ali sa drugim fontom :))))))))))))

Ti si rekao da je tako bez obzira na to koji se font koristi, pa nisam ni mislio da hoćeš da ljudi stave screenshot istog fonta ko ti što si stavio.

Ako hoćeš screenshot istog fonta, nema problema.
Dobijaš uskoro :)
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 21:54 - pre 207 meseci
Citat:
bojan_bozovic: A da uporedjujemo GIMP i Photoshop malo?

A da upoređujemo GIMP i Paint? Paint dolazi uz Win, a ne Photoshop.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 22:01 - pre 207 meseci
Jao degojs, windows zagovornici imaju jednu osobinu, da komentarisu samo lose u linuxu, a kad vide dobro samo precute...

Ja ne vidim ni jedan problem da ove fontove citam na mom TFT-u ili Laptopu pa i celu knjigu mogu da procitam....


Odem kod nekoga sa windowsom i odma se smorim kad uzmem da citam... Mozda je navika sta li je, ali meni vise odgovaraju ovi fontovi sa shota gore, nego oni u windowsu...


Ponovo svako ima svoje misljenje, ali meni ni malo ne smetaju ovi fontovi, cak su i prijatni za citanje...
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 22:15 - pre 207 meseci
Citat:
Jao degojs, windows zagovornici imaju jednu osobinu, da komentarisu samo lose u linuxu, a kad vide dobro samo precute...


Nije tačno. Jesam li kratko i jasno napisao: "Ovo izgleda OK, nema šta" kada je Džeronimo stavio onaj prvi screen?

A to što tebi ne smeta.. pa sad.. jasno mi je, što bi ti i smetalo, kad ionako svi imate Windows, pa ako se desi da treba nešto ozbiljnije da se uradi, ajmo lepo reset, diži Windows i to je to.

Citat:
Mozda je navika sta li je, ali meni vise odgovaraju ovi fontovi sa shota gore


Ma da, više ti odgovaraju fontovi koji su "šareni" zbog lošeg AA. Naravno, naravno..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 22:51 - pre 207 meseci
Fotnovi su ok, možete da pričate šta hoćete, al' bar ne šeta kursor po ekranu kao na nekim računarima nakon instalacije SP2 na XP.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS04.04.2007. u 00:42 - pre 207 meseci
Stvarno ljudi, kako vam ne dosadi.
Inače Slobodan Milivojević je potpuno upravu. Ja sam se čudio zašto kod mene fontovi tako ne izgledaju, kada sam proverio video sam da je uključen Full AA na fontovima. Inače je distro Arch (Bojane ovo ti ne bi savetovao jer je ala Gentoo fazon samo sa binarnim paketima - evo načina kako isto bez da probaš sve distribucije, ti pitaj ), a okruženje KDE.
I pored toga, neka je linux šit sa svim fontovima (mada kod mene savršeno fino rade i win, ali i pojedini koji to nisu, fontovi), neka se pojavljuju crte na B92, mada je to bug koji je vezan za FF (prijavljeni su problemi i u win verzijama ovog browsera, ali opera recimo nema tih problema) i dalje ne vidim da je linux ne valja. To je pokazatelj da samo može bolje, a za neki sistem koji drži nebitno koliko % tržišta (jer ako pričamo o server tržištu je mnogo više raširen) i koji je usput besplatan (neki to i dalje zaboravljaju kada upoređuju sa MSom), na kome bez bilo kakvog problema možeš surfovati (jer nemaš problema sa virusima sve jedno na koji sajt ideš), gledati filmove, slušati svoju omiljenu muziku, za divno čudo igrati čak i igrice (nisu baš sve kao Windows, ali zato ima ih, i 3d pucačine, i Heroja i to ne preko Wine nego native Linux ), downloadovati torrente (koji ne moraju obavezno biti piratizovane stvari - kako ovde neki zaboravljaju kada pominju p2p download), možeš namestiti i TV da gledaš i Sateliski program... O da da ne zaboraviti i šerovati štampač (da bi svi neki mogli koristiti i štampati na tvom računaru) i šerovati fajlove (u nekim distroima ovo ide isto kao i u winu, desni klik pa šering)... Dakle može sve što i Windows i to za dž (ne zaboravite da i dalje ovo nisam platio - a dobio sam).
Kada neki OS platim, kao što sam na primer platio Vistu (priznajem jedan od retkih sam u Srbiji), od njega očekujem mnogo bolje od toga (jer onde gore ipak ništa ne plaćam), a ne savete tipa nemoj da ideš ovamo ili onamo, strpi se stići će patch za toliko dana, nemoj da koristiš ovaj ili onaj program (neki zaboravljaju da bug na FF ugrožava i Windows), 90% desktop tržišta držimo pa zato ima više virusa (ako želiš kvalitetnu zaštitu kupi antivirus - pa ti recimo uleti neki f-secure koji tek u maju najavljuje da će izbaciti verziju za Vistu), nekompatibilnost sa ovom verzijom ili onom verzijom programa (recimo nero 7 koji posedujem sasvim legalno) traži po netu da bi rešio tu nekompatibilnost (ili kriv je proizvođač, obrati se njemu - zaboravljate da recimo pomenuti Ubuntu ili Mint ili PCLinuxOS to recimo rešavaju preko centralnog repoa tako da korisnik ne mora ni da razmišlja o tome gde mu se programi nalaze)... Trebalo bi biti sramota uopšte i porediti Windows sa Linuxom i Windows bi morao tako da ga šije da znam zašto sam potrošio svoje pare, a ne da kada uporedim linux i windows dobijam ovako kao što je nešto gore napisano.

[Ovu poruku je menjao vladared dana 04.04.2007. u 01:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 70716 | Odgovora: 486 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.