Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubuntu Linux - neprikosloveni OS

[es] :: Advocacy :: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 70714 | Odgovora: 486 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS02.04.2007. u 22:42 - pre 207 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ali sta qrac

Hajd da se malo smejemo

Sta mislis ti Mladene o ovom?

Mislim da su fontovi Ok, ako imaš u vidu da je to program pod emulacijom. Malo je nefer porediti fontove u Windowsu, za koji je foobar pisan, i u Linuxu pod kojim radi pod emulacijom, sa sve Wine fontom.
Da bismo bili fer, evo priložiću za upoređivanje native Linux aplikaciju, čuveni Amarok kojeg Dejan obožava.
Evo, sve je pod konac kao i kod tebe u foobaru.

 
Odgovor na temu

ubuntulider

Član broj: 140615
Poruke: 20
62.108.108.*



Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS02.04.2007. u 22:43 - pre 207 meseci
njima verovatno ni ovi fontovi nevaljaju ili su muljavi

Vazno je da mu na windowsu nisu muljavi
 
Odgovor na temu

Goran Arandjelovic
Beograd

Član broj: 29116
Poruke: 387
*.dynamic.sbb.co.yu.



+9 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 00:07 - pre 207 meseci
^Ti si izgleda od pre deset dana na Linuxu... :)
Da nisi rekao koje si godište, pomislio bih da si neko drugi ko me već silno zasmejava pričom o Ubuntu-u i ostalim afričkim plemenima...:)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 00:27 - pre 207 meseci
Mladene, na toj slici je isključen aa? Ako jeste, a čini mi se da nije, uključi ga, da uporedimo sa onim što je kod Ivana na Visti.

Napravi screenshot kao prethodni: uključi AA, stavi amarok i Firefox da se vide. I ne menjaj veličinu fontova u FF.


[Ovu poruku je menjao degojs dana 03.04.2007. u 03:15 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.static.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 01:25 - pre 207 meseci
Jeste uključen antialiasing, na obe slike, uključen je po defaultu na Slacku, ne sećam se za ostale distroe.

[Ovu poruku je menjao MladenIsakovic dana 03.04.2007. u 02:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
77.46.231.*

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 02:40 - pre 207 meseci
Ovo što se ovi B-ovi tako šetaju levo desno, to je stvarno blamaža. Koja je poslednja verzija Winea? Nadam se da nije jako blizu 1.0 :) Takođe, situacija nije mnogo bolja ni u Firefoxu sa screenshota. Npr. ono "linkedin" je vrlo loše kerningovano i slično. Pretpostavljam da je to zato što font koji je korišćen nije Verdana, nego free clone od Bitstreama, Bitstream Vera Sans. Ovaj font ima lošiji rendering naročito pri malim veličinama. Tu je Verdana mnogo bolja.

Za one koji koriste Ubuntu, rešenje je lako: treba ukucati
apt-get install msttcorefonts
i situacija je rešena.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 09:23 - pre 207 meseci
Citat:

apt-get install msttcorefonts


A sta znaci to MS u "msttcorefonts"? ;-) Zar te silne Linux Distribucije ne mogu da kupe te fontove, mislim kazete da je Linux i GNU profitabilan biznis, nije valjda da ne mogu svi potrebni kvalitetni fontovi da se spakuju u te kutije :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
91.150.98.*

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 09:36 - pre 207 meseci
Vidiš, to je dobro pitanje. Microsoft je tu uradio odličan posao, Verdana je stvarno lep font, praktički je napravio novi standard. Da bi fontovi bili široko prihvaćeni, dao je mogućnost da ih bilo ko koristi besplatno, makar i na drugim operativnim sistemima.

Što da se ne koristi kada je lepo i besplatno.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 10:07 - pre 207 meseci
Citat:
A sta znaci to MS u "msttcorefonts"? ;-) Zar te silne Linux Distribucije ne mogu da kupe te fontove, mislim kazete da je Linux i GNU profitabilan biznis, nije valjda da ne mogu svi potrebni kvalitetni fontovi da se spakuju u te kutije :)


To je nacin na koji redhat/novell-suse pomazu linux zajednici ^_^
Cak ni za sopstvene distribucije nece da licenciraju video kodeke, jer su linuxovci navikli na sve ^_^
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.bvcom.net.



+13 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 10:11 - pre 207 meseci
Citat:
degojs: Osim toga, zakrpa za taj propust izlazi verovatno sutra, ili, manje verovatno, sledeći utorak. A ima i drugih rešenja koja rešavaju taj problem 100%, bez ikakve zakrpe. Ili 3rd party zakrpa.. Rešenja ima koliko hoćeš, tako reći.


From our ongoing monitoring of the situation, we can say that over this weekend attacks against this vulnerability have increased somewhat. Additionally, we are aware of public disclosure of proof-of-concept code. In light of these points, and based on customer feedback, we have been working around the clock to test this update and are currently planning to release the security update that addresses this issue on Tuesday April 3, 2007.

Citat:
Kad izlazi zakrpa za fontove na kupusari?


verovatno istog onog trenutka kad opasnost da ti fontovi krenu da pretvaraju masine diljem mreze u zombije bude "increased somewhat". mada mozda i nece. mozda ce ubaciti neku kernel level proaktivnu zastitu. ;)
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 10:14 - pre 207 meseci
Citat:
verovatno istog onog trenutka kad opasnost da ti fontovi krenu da pretvaraju masine diljem mreze u zombije bude "increased somewhat". mada mozda i nece. mozda ce ubaciti neku kernel level proaktivnu zastitu. ;)


Da linux ne guraju na desktop pa da kazem da si u pravu.
Sto je najgore, treba da bude i desktop za Joe Consumera 2007. Nije 1987! Vecina ljudi nece da koristi komandnu liniju vec iskljucivo GUI i iskljucivo next-next-finish metodom. Nece da znaju kako nesto radi i kako da podese, vec da im bude podeseno, ma sta to bilo, mreza, file sharing, usb stick, nebitno.
OS koji to ne omogucava (kao out-of-the-box resenje) ne moze biti mainstream desktop OS danas.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 03.04.2007. u 11:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.bvcom.net.



+13 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 10:56 - pre 207 meseci
sto se mene tice, i ne mora da bude mainstream. dovoljno je da bude zastupljen u procentu u kome ce bilo kakav razvoj imati smisla, tek toliko da ne moras sam da pises drajvere za svoj hw. a sta ce dzo da koristi... pa sad... pokemon, teletabis... neki crtani film u svakom slucaju...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 11:11 - pre 207 meseci
A jel' si dosada sam pisao drajvere za svoj hardver? Linux ipak nije Minix ili Plan 9 from Bell Labs. Vec ima svoje neveliko trziste onih koji su spremni da ga koriste na desktopu, i drugi pisu drajvere.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 11:13 - pre 207 meseci
Citat:

sto se mene tice, i ne mora da bude mainstream. dovoljno je da bude zastupljen u procentu u kome ce bilo kakav razvoj imati smisla, tek toliko da ne moras sam da pises drajvere za svoj hw. a sta ce dzo da koristi... pa sad... pokemon, teletabis... neki crtani film u svakom slucaju...


Onog trenutnka kada bi Linux postao "mainstream" - dakle, sa market-shareom od e.g. 40%+ (sto ce se desiti na sveti nikad) - svi danasnji "advokati Linuxa" bi se preselili na neku novu mizernu platformu :)

Zasto? Pa kako ces da budes chief nerd u kraju ako koristis nesto sto svako ima i zna da koristi :-))))

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.bvcom.net.



+13 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 11:25 - pre 207 meseci
@ivan: to je tacno, ali u mom slucaju to moze da se desi jedino iz nekog drugog razloga koji sad ne vidim. prerastao sam odavno to da se qrcim operativnim sistemom koji koristim, i da glumim chief nerda. jednostavno, linux mi zavrsava posao, i osecam se dovoljno komotno na njemu. kad imam potrebu da zbog posla koristim windows, koristim ga.

a ne vidim nikakav nerdizam u linuxu. ko god sedne za moju masinu, prilicno dobro se snalazi. ljudi koji imaju samo osnovno znanje uglavnom koriste ffox ili ooffice, a oba su na prilicno vidnom mestu u k-meniju.

@bojan: upravo to sam i hteo da kazem. ta zastupljenost je meni sasvim dovoljna.
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
91.150.98.*

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 11:38 - pre 207 meseci
I kod mene je slican slucaj, svejedno je meni koliko njih sta koristi, ja koristim Linux jer sam navikao na njega i sto mi zavrsava posao. Otud meni cudno kada pominjete stalno neko budzenje i kompajliranje kernela, ja ne pamtim kada sam kompajlirao kernel ili prckao po nekom conf fileu.

 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 11:48 - pre 207 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Nije 1987! Vecina ljudi nece da koristi komandnu liniju vec iskljucivo GUI i iskljucivo next-next-finish metodom.

Je l' si ti uopšte video neku noviju User friendly distribuciju? Izgleda da nisi.

Na novijim User friendly distribucijama niko ne tera korisnika da koristi Terminal jer skoro sve može da uradi preko GUI-ja, a neke stvari se rade čak i lakše nego na Win-u.

Evo, naprimer, ceo postupak instalacije (za veliku većinu programa) na Ubuntu se svodi na ovo:

1. Otvoriš Add/Remove ili Synaptic
2. Izabereš koje programe hoćeš da instaliraš
3. Klikneš na Apply

Nakon toga menadžer paketa preuzme programe koje je korisnik označio i instalira ih automatski.

Korisnik nema potrebe da traži programe po internetu jer je većina programa tu. Dovoljno je samo da odabere šta hoće i da se to instalira automatski.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 13:26 - pre 207 meseci
@ Dzeronimo
I Nokia N80 ce da radi, kazes? I iPod? A podesavanje fajl seringa, preko Sambe, automatski isto? Podesavanje rutinga, za home network, isto? X1900 ATI radi out-of-the-box, samo klik na install drajvera, ili se kompajliraju neki kernel moduli (joj GCC 3.4 imam a ne 4.0+)?

:)

 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
212.200.31.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 13:30 - pre 207 meseci
Bojane,
probaj PC Linux OS mislim da ćeš se iznenaditi :)
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS03.04.2007. u 13:35 - pre 207 meseci
@vladared

zasto? I BSD sam koristio, nema problema za mene, problem je sto bi ono na cemu radim eventualno morao u bochsu/qemu da teram (jer je wine krs nevidjen) a WTF je teranje osnovnih app na kojima radis pod emulacijom? Mogu ovde pod Bochs/Virtual PC da ga poteram, bolje je tako, ali mi ne treba, sta ce mi?

Mogu Cygwin da skinem i poteram KDE, i to je bolje resenje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 70714 | Odgovora: 486 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.