Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

fleash media server alternativa ili nesto trece

[es] :: Web razvoj :: fleash media server alternativa ili nesto trece

[ Pregleda: 1902 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ruznistvor

Član broj: 139861
Poruke: 5
80.93.231.*



Profil

icon fleash media server alternativa ili nesto trece27.03.2007. u 18:59 - pre 207 meseci
Planiram da u okviru svoje web stranice ubacim neki video striming. Posle obimnog guglanja i vaganja resio sam da raw video sa kamere provucem kroz Flash Media Encoder ciji cu output dalje da prikacim na neki media server i dalje saljem na internet.
Problem je sledeci, Flash Media Server kosta mnogo...da li sem tog servera mogu koristiti neki drugi? moze li Darwin da posluzi???

Prvo sam mislio da instaliram Win Media Encoder ne jednoj masini i na drugoj,serverskoj, Win Media Service (mislim da se tako zove) i tako radim striming. Medjutim, problem je sto su kompjuteri koji ce gledati moju stranu jako siromasni, nemaju skoro nista instalirano od multimedije, sem flesh plejera, tako da je ta opcija propala, sem ako ne postoji sansa da flash plejer pusta nesto sto Win Media Encoder moze da enkodira....

Sta da uzmem za server a sta za encoder?
Jedini problem je u tome sto kompjuteri u firmi, koji ce to sto snimam i pratiti, imaju malo toga instaliranog..
 
Odgovor na temu

ruznistvor

Član broj: 139861
Poruke: 5
80.93.231.*



Profil

icon Re: fleash media server alternativa ili nesto trece31.03.2007. u 19:40 - pre 207 meseci
dobro...evo kako sam odlucio...
koristim adobe flash encoder a kao server njihov media server (postoji ferr varijanta ili red5 koji je open source) ali mi je problem sledeci:
kako da povezem sada server i encoder. u encoderu postoji opcija, tamo gde se prikazuje output, da se konektujem na server i po defaultu je data adresa /localhost/applications. Medjutim taj folder je prazan i ja ne znam sta treba da uradim da bih mogao korektno da konektujem na server...zna li neko resenje ili neki link gde da ga potrazim (na zvanicnom sajtu ga nisam bas iskopao)

problem je i druga strana...manji ali ajde da pitam za savet
kada podesim server i encoder, sta da radim sa web stranicom koja ce d aprikazuje video.koji link da stavim u kod koj ce d apoziva flash player.
Prvi put radim s aovim i svak pomoc je dobro dosla
 
Odgovor na temu

ruznistvor

Član broj: 139861
Poruke: 5
80.93.231.*



Profil

icon Re: fleash media server alternativa ili nesto trece01.04.2007. u 15:26 - pre 207 meseci
I niko ne zna kako se pisu aplikacije za adobe media server???
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: fleash media server alternativa ili nesto trece

[ Pregleda: 1902 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.