Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uvoz iz Kine - kako ?

[es] :: Vodič za posao :: Uvoz iz Kine - kako ?
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 230044 | Odgovora: 322 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladimirw
vladimir vasiljevic
laborant
arilje,srbija

Član broj: 244487
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Uvoz iz Kine - kako ?20.04.2010. u 20:26 - pre 169 meseci
Pa problem je sto je jedan is Sangaja,jedan iz Hong Konga,jedan iz unutrasnjosti i koje kuda vec...Slike su sa jednog spanskog sajta vecinom i sa sajta jednog engleskog prodavca.
Cena robe je nerealno niska,pa i za Kinu..i na kraju sve te firme sam nasao na listi prevarantskih firmi na alibabi,link je postavio jedan od clanova na ovoj temi.
Izgleda sam ja baksuz.
Mada na alibabi mozete naci i korisne savete kako izbeci prevaru.
Obicno se svodi na kupovinu od firmi sa preporukom i od firmi koje su vise od dve godine na alibabi.
Mene je odbilo to,pored slika,sto ni jedan nije ni priblizno znao tezinu aparata koji ja narucujem,iako na xeroxovom sajtu se vrlo lako mogu naci sve informacije.
Ako neko zna neki link za nabavku masina da digitalnu stampu,ili je vec narucivao takvu robu iz Kine,zahvaljujem mu se u napred za svaki post
 
0

vladimirw
vladimir vasiljevic
laborant
arilje,srbija

Član broj: 244487
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Uvoz iz Kine - kako ?20.04.2010. u 20:34 - pre 169 meseci
pa da napomenem,trazio sam polovne masine.Inace znam i cija je firma i sve o masini koju trazim..toliki idiot nisam.
Uzgred,Ameri nece da salju za Srbiju,posalju vas na Xerox Evropa.oni opet na ovlascenog distributera za Srbiju a ovaj vas osine po dzepu krvnicki sa ugovorom o odrzavanju i tako...placa se duplo veca cena stampe ali to nije predmet ove teme.
Samo jedna od kineskih firmi je ponudila 3000usd za polovnu masinu,i to posle slanja linkova sa Ebay-a sa cenom masine pa su mi rekli da su zaboravili jednu nulu na kraju?!?kazu greska u cenovniku.

 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Uvoz iz Kine - kako ?20.04.2010. u 20:38 - pre 169 meseci
Pa to je 100% neka kopija pa zato i kosta toliko. Pre bih rekao da je to u pitanju, nego neka prevara.



EDIT: sad tek vidim da si rekao da si ih nasao na spisku firmi prevaranata. A ono sto kazes za firme koje su dve godine na alibabi...pa imas firme na alibabi koje su Golden Suplier i opet su prevaranti. Gomilu takvih imas na listama prevaranata.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

vladimirw
vladimir vasiljevic
laborant
arilje,srbija

Član broj: 244487
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Uvoz iz Kine - kako ?20.04.2010. u 20:43 - pre 169 meseci
ja bih samo jos jednom da ponovim-trazio sam polovnu masinu...ne novu.Ta se vise ne proizvodi a njen naslednik kosta preko 20 000e.
AKo neko ima neke kontakte tamo koji bi nama koji zelimo nesto da uvezemo iz Kine mogao da pomogne,tipa provere firme i sl..naravno uz nadoknadu,to bi bilo lepo


sto se tice golden suplier-ovi su svi 1st year golden suplier-to su mi neki englezi rekli da izbegavam
 
0

mima_cool

Član broj: 100948
Poruke: 309



+27 Profil

icon Re: Uvoz iz Kine - kako ?20.04.2010. u 20:53 - pre 169 meseci
Pogledaj ovo, sve je odlicno objasnjeno, bas za pocetnike http://www.kinainfo.com/.
 
0

kemmik
Dusko Kidisevic
Vlasnik, Kemmik CAD Centar
Kragujevac

Član broj: 215544
Poruke: 21
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.kemmik.com


+1 Profil

icon Re: Uvoz iz Kine - kako ?20.04.2010. u 21:03 - pre 169 meseci
Ja sam imao ponudu da uvezem rainbow usisivace koji se ovde prodaju za 3100e iz indonezije za 400$ minimalna kolicina 5 kom ali nisam se usudio. Znam da ovde sve mnogo koshta i da od amerike do srbije dolari prelaze u eure ali ipak nemam petlje.

Tako da bih i tebi preporucio da mozda bolje ovde kupish neki polovan nego da idesh na slepo.

Moje licno iskustvo sa bash ploterima je da su to jako osetljive mashine pogotovu polovne.

Prvi ploter koji sam kupio 2000 godine je bio HP 650. Polovan naravno i odmah se pokvario. Posle njega sam kupio HP 500 nov i josh uvek traje. Naucio sam da niko nece da prodaje profesionalne mashine ako im neshto ne fali ili su dosta rabljene pa ce im ubrzo zafali neshto.

Primera radi HP 500 kad sam ga ja kupio koshtao je ~2200$ u americi i priznavali su mi 1000$ za stari koji bi oni reciklirali. Ovde sam HP 500 platio 3600eura bez mogucnosti reciklaze starog (2003 godina je bila u pitanju).........

Toliko.

P.S. Znam coveka koji je isao u Kinu i kupio MUTOHA za 12000 e i sam ga dovezao ovde avionom naravno bez speditera. Nazalost on je pukao sa biznisom ali mogu da ga pitam dal je prodao opremu poshto znam da je prodavao. Ako te interesuje javi mi se na PP
 
0

vladimirw
vladimir vasiljevic
laborant
arilje,srbija

Član broj: 244487
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Uvoz iz Kine - kako ?20.04.2010. u 21:09 - pre 169 meseci
Hvala mima,ovo je vec nesto znacilo
kemmik...imam hp 500 plus ali da ne davim [email protected] se za ovo.
 
0

Lao_Wai
andrija jovanovic
export-import iz kine
Yiwu,Kina

Član broj: 248532
Poruke: 19
123.156.59.*



Profil

icon Re: Uvoz iz Kine - kako ?08.05.2010. u 04:25 - pre 169 meseci
druze moj,naci fabrike ovde nije problem
ima ih na stotine,bukvalno,da ne kazem i boljih nego te
ali,problem je u kolicini
50 kom haljina u kineskoj fabrici je,kako kad bi recimo,usao u podravku i rekao,treba mi jedno kilo vegete
ako me razumes,zato si i naleteo na preprodavca...tj,ne preprodavca u onom losem smislu reci,vec coveka koji ima prodavnicu maloprodaje i koji prodaje putem interneta
to se kod njih ovde zove tao bao
mislim,da se jedino moze u tvom slucaju pojuriti neka roba na stocku,pa da se odatle uzme ta kolicina ali to su onda proslogodisnji modeli
i jos jedna bitna stvar oko uvoza....nije frka da on tebi posalje robu,ali propratni papiri kod srpske carine znaju da prave problem...invoice itd
i jos jedna stvar...imas li firmu?? fizicko lice ne moze da uveze nista,bukvalno
u suprotnom,spediter mora da angazuje neku fantomsku firmu,za koju kao uvozi a ta firma da ima kasu,pa da ti proda to sto je uvezeno,i tako je sve cisto,ali i to kosta

ljudi moji,shvatite,nikako alibaba i madeinchina
zati\o i postoje agentske kuce,spedicije a i varijante samo\g dolaska
mada za dolazak,opet morate angazovati agenta,jer...trebva da posalje garantno pismo i treba vam prevodioc da se dogovorite sa fabrikantom...narocito oko garderoba i sica necega po vasoj narudzbi
niko pametan ne ulaze 20-30.000 usd u nesto preko neta,mislim,moze se kontaktirati fabrika...i sta onda??
dosad sam imao porilike da vidim na desetina hrvatskih uvoznika koji su se nasli u problemu zbog toga,jer su mislili kao naci ce jeftinije iz prve ruke,pa ih zeznu kod slanja robe,stigne kontejner u rijeku a unutra mede,zeke,aparati za kafu i ostale stvari..sve uredno upakovano u kutije...ne jer je kinez hteo da zezne,vec je doslo do zabune,jer niko nije proveravao sta ide
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Uvoz iz Kine - kako ?09.05.2010. u 00:16 - pre 169 meseci
Postovani diskutanti,

zanima me da li je iz Kine moguce uvesti vecu kolicinu robe, a placanje obaviti po prodaji iste ?

hvala
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Uvoz iz Kine - kako ?09.05.2010. u 01:05 - pre 169 meseci
A sta ti mislis? Pa to nece niko na svetu da ti ucini, da ti da robu, saceka da je ti prodas, i kada je prodas da mu platis. Razmisli sam.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

Lao_Wai
andrija jovanovic
export-import iz kine
Yiwu,Kina

Član broj: 248532
Poruke: 19
123.156.55.*



Profil

icon Re: Uvoz iz Kine - kako ?09.05.2010. u 10:48 - pre 169 meseci
jedino srbi rade po tom principu,da robu pa posle iste svoje pare mesecima,ako ih ikada i dobije
Kina nije u tako finansijski nepovoljnoj poziciji kao Srbija da mora to da radi,kod njih,moze trgovina,ali po njihovim uslovima,ako neces ima ko hoce,bukvalno taj princip
i u 99% slucajeva placa se 100% avansno
 
0

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Uvoz iz Kine - kako ?09.05.2010. u 14:42 - pre 169 meseci
Citat:
Izvoljski: Postovani diskutanti,

zanima me da li je iz Kine moguce uvesti vecu kolicinu robe, a placanje obaviti po prodaji iste ?

hvala

Hehehe, tako radi Delta-Misko i njemu slicni... ti mu das robu, a pare cekas mesecima! Tako da, osim ako nisi neki slican Delta-Misku i uzimas toliku kolicinu, Kinezi to nece progutati...


Poz,
Marko

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Uvoz iz Kine - kako ?10.05.2010. u 23:31 - pre 169 meseci
onda nista od posla.

Svasta, da im dam lovu unapred, a ko zna da li cu uopste i prodati njihovu smrdljivu robu !?
 
0

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
212.200.240.*



+101 Profil

icon Re: Uvoz iz Kine - kako ?10.05.2010. u 23:50 - pre 169 meseci
Propašće kinezi...
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
0

Lao_Wai
andrija jovanovic
export-import iz kine
Yiwu,Kina

Član broj: 248532
Poruke: 19
123.156.10.*



Profil

icon Re: Uvoz iz Kine - kako ?11.05.2010. u 05:21 - pre 169 meseci
ako nisi i inace uvoznik,tj neko ko poznaje trziste i inace se bavi prodajom nekih proizvoda,nemoj ni uvoziti
ti si to mislio,ti kupis,doneses u srbiju,rasprodas,pa novi djiro:)
da je tako lako biti uvoznik,svi bi uvozili,a ne nekih 3% privrednika,a zato oni i drmaju lovu
jer to,u praxi nije ni malo lako
ako pak,hoces da se bavis time,onda lepo uvezes,pa odes u neku marketing agenciju,pa odresis kesu za kampanju za taj proizvod,da imas bilborde,tv reklamu i sta ti ja znam
i onda i prodas tu smrdljivu robu,ali,tad te ceo taj djiro kosta 200-300.000 eura,a ne 5000 kako mnogi planiraju da rade uvoz:)
upamti,uvoznik je covek,za bilo koji proizvod,koji nije laksi od 300.000 eura u kesu....to ti je neka moja procena,ovako iz dosadasnjeg rada,a radio sam sa dosta ljudi,uglavnom stranaca
neretko su cak i vlasnici fabrika itd
nije uvoz,otisao sam u kinu,kupio jednu stvar te preneo avionom u koferu...to se zove,sverc uz turizam:):):) ko ono nekad sa turskom
uvoznik je covek,za koga fabrike neretko rade proizvodnju ovde,koji kupuje robu na kontejner,koji ima ugovore sa trgovackim lancima u svojoj zemlji,u kojima ce plasirati tu robu itd itd,ti lanci cxe ga reklamirati,neretko i sam ima svoju vrlo veliku veleprodaju itd
eto,nadam se da sam, ti pomogao malo,da ti rasvetlim,kako se prodaje ta smrdljiva roba
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Uvoz iz Kine - kako ?11.05.2010. u 16:04 - pre 169 meseci
zar ti je branim da uvozis iz Kine ? Samo izvoli. Goodluck.

Dobri su ovi sa pocetka posta. To se ne uci u knjigama. hehe da, moras da puknes par 1000 evrova kao i oni pa da se naucis. Za te pare radije cu otici u Englesku da studiram na Itonu i raditi sa pravim ljudima.
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Uvoz iz Kine - kako ?11.05.2010. u 17:01 - pre 169 meseci
Za 1000e?! Alal ti decko zivis u nekoj bajci. Za te pare neki Karicev "fakultet" ne mozes da zavrsis. Smesan si.

To kako ti mislis da radis se ne radi nigde u svetu. Mozda na pijaci, ali i tamo se placa unapred. Ovo je tema "Uvoz iz Kine", a ne "Kako da mi kinezi daju robu za dzabe dok ja obrnem pare, pa da im posle mozda platim".
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Uvoz iz Kine - kako ?11.05.2010. u 20:21 - pre 168 meseci
pa dobro genije koliko si ti para zaradio trgujuci sa Kinom ?
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Uvoz iz Kine - kako ?11.05.2010. u 21:08 - pre 168 meseci
Nesto sa tobom svakako nije u redu. Kazem ti, zaobidji temu, ako te ne zanima.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

vladimirw
vladimir vasiljevic
laborant
arilje,srbija

Član broj: 244487
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Uvoz iz Kine - kako ?11.05.2010. u 21:41 - pre 168 meseci
@lao wai-ti si covek car!
Pa toliko para i treba za jako ozbiljan biznis.Samo smo mi ovde vecina sitne ribe koje bi da probaju neki poslic da obrnu neki dinar,pa smo valjda ko svi ocajnici u stanju da se uhvatimo za nemogucu misiju ne bi li uspeli da zaradimo par stotina evra.Mada sam ja trazio stamparsku masinu,polovnu,i hvala bogu nisam zaleteo,vidim da ovde par njih radi posao sa kinezima i da je zadovoljno.E sad to sto mi imamo lose misljenje o njima,pa otvorite bilo koje nase novine pa vidite koliko je tu prevaranata.Ni Evropljani nisu sjajni ali mi nesto volimo da ih idealizujemo.
Na kraju krajeva,ovde je par ljudi lepo odgovorilo na temu,ja sam im zahvalan na tome.
A sad to sto bi neki da im se posalje roba a da plate kad prodaju-e to bih bas voleo da vidim da je neko uspeo i sa evropljanima sem ako nije dugogodisnji partner sa jakim bankarskim garancijama.Pa najbolje da ti posalju zaradu da se uopste ne petljas sa trgovinom.mislim...ima narod lepu poslovicu ...ti bi da se j.... a da ti ne udje-tesko rodjeni
 
0

[es] :: Vodič za posao :: Uvoz iz Kine - kako ?
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 230044 | Odgovora: 322 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.