Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?

[es] :: Elektronika :: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24087 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

labud_ns
Novi Sad

Član broj: 36948
Poruke: 23
195.252.123.*



Profil

icon Re: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?21.08.2007. u 19:45 - pre 203 meseci
Evo prochitah malo shta ste ovde pisali pa da se i ja ukljuchim ako nije kasno :) .
Pravim "srebrnu vodu " vec neko vreme (i koristimo je u porodici) a prema recepturi i savetima sa sledeceg linka:

http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=198

Izvinjavam se unapred ako je mozda zabranjeno stavljati linkove drugih foruma jer nisam bash najveshtiji u ovome.

Ja konkretno imam dve elektrode od srebra 99.99% koje mi je napravio zlatar od doneshenih granula chistog srebra, kupljenih u BGD-u.
Rastvor pravim od 500ml demi vode chija je provodljivost 0,72 microsimensa. (izuzetno kvalitetna demi voda koja se koristi za napajanje energetskih kotlova)
Pochetna struja mi je 0,07 mA (elektrode su mi debljine oko 2,5 mm i 10-ak cm su uronjene u vodu, a razmak izmedju njih je oko 5cm)
Napon je 12 V
u toku postupka povremeno mesham rastvor plastichnom kashikom i bar jednom u toku postupka promenim polaritet na elektrodama.
Posle nekih 2.5 sata krajnja struja mi je oko 0,55-0,6 mA
Da napomenem da je meshanje vazno jer se moze dobiti lazna slika o jachini struje koja protiche kroz rastvor zbog toga shto je koncentracija IONA oko elektroda najveca.

Znachi kada se proces zavrshi imam oko 6 ppm-a rastvor koloidnog iliti ionskog srebra.
Ko ima mogucnost da izmeri provodljivost treba da zna da se rezultat merenja u microsimensima podeli sa 2 i to bi otprilike bila koncentracija ili broj ppm-a.
Postoji i formula za izrachunavanje a ona glasi ovako:

4000 * (srednja vrednost struje u mA) * (vreme u h) / (kolicina vode u ml)
Znate kako dobijate srednju vrednost struje :).

Slobodno i samo napred bez straha da cete poplaveti.
Pishite i dalje o ovome jer je tema jako interesantna a i meni bi dobro doshlo josh informacija ;)
PS:
Obratite paznju na kvalitet vode jer je on najbitniji za dobijanje pravog rastvora....

Pozdrav iz Novog Sada!!!


Ko ne reskira ne profitira :)
 
Odgovor na temu

labud_ns
Novi Sad

Član broj: 36948
Poruke: 23
195.252.123.*



Profil

icon Re: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?21.08.2007. u 19:53 - pre 203 meseci
Josh samo neshto....
Srebro koshta 290€ / kg a za dve elektode treba oko 25 gr.
To je za home made varijantu.
Za vecu kolicinu vode treba i veca povrshina elektroda a verovatno i savremenija aparatura tipa toga o chemu ste pisali...
- promena polariteta, veci napon, regulacija struje itd....



Ko ne reskira ne profitira :)
 
Odgovor na temu

JECHAM
Odrzavanje visokog napona
Smederevo

Član broj: 13031
Poruke: 742
77.46.217.*



+8 Profil

icon Re: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?25.10.2007. u 19:18 - pre 200 meseci
Jos malo o proizvodnji srebrene vode
http://www.chipinfo.ru/literature/radio/199812/p6_7.html
Commo Compact 23
četvorokraki mešni ventil sa motorom i priručnom elektronikom
 
Odgovor na temu

rankulja
Aleksandar
Arandjelovac

Član broj: 155252
Poruke: 17
212.200.239.*



Profil

icon Re: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?18.03.2008. u 19:41 - pre 196 meseci
Jer moze neko da mi kaze gde u Srbiji mogu da kupim srebrne sipke najfinije cistoce?
sale
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24087 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.