Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?

[es] :: Elektronika :: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24068 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

diegomaradona
Bruno Marcic
Split

Član broj: 127600
Poruke: 36
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?02.06.2007. u 09:51 - pre 205 meseci
Ero kako imaš volje u 1 sat iza ponoći volje za zafrkanciju? :)

Volio bih da dodjemo do rješenja jer ako ovo zaista funkcionira poslužit će nama, ko jebe farmaceute.
Što se tiče probavanja samog koloida tu treba da se bude oprezan. Srebro se ne izlučuje iz organizma ako su čestice veče od nano čestica nego se taloži pod kožom i sa vremenom koža poprimi plavičastu boju(ta bolest se zove agririja). Nije opasna po zdravlje ali moraš priznat da nitko ne želi šetati okolo plav. U srednjem vijeku plemstvo se koristilo srebrenim priborom za jelo ( iako su sebi mogli priuštiti i zlatni pribor ) upravo zbog baktericidnog djelovanja srebra. U to vrijeme plemstvo je bilo mnogo zdravije od siromašnog puka iako lijekovi tada nisu postojali. Medjutim zbog konstantnog korištenja srebrenog pribora unosili su na taj način srebro u organizam koje se taložilo pod kožom i koža im je poprimala plavičastu boju. Od tuda i nastaje priča da plemići imaju "plavu krv".

Postoji danas mnogo svjedočanstava da su se ljudi pomoću srebro-koloida riješili opakih bolesti pa čak i karcinoma. Meni osobno mater boluje od semi-parkinsa (samo desna strana tijela je ukočena i to je još u blagom obliku). Parkins inače napada mozak i postupno ga oštećuje. Pročitao sam negdje na netu izjavu čovjeka koji je imao parkinsonovu bolest i nakon nekoliko mjeseci korištenja srebro koloida Ožiljci na mozgu su zarasli i bolest se povukla.

E sad konačno ono što je važno: Ako su čestice srebra u nano veličini onda se izlučuju iz organizma i ne talože se pod kožom.

Što se tiče samog ispitivanja "našeg eventualnog proizvoda" ja recimo imam problema sa kožom (gljivice,virusne bradavice..) i često sam kod dermatologa, dakle ako je to srebro zaista tako pogubno za bakterije i viruse čak ga i netrebam oralno uzimat da utvrdim pomaže li i ubija li bakterije ili ne. A moja mater ga može i oralno uzimat jer ionako ne može ništa sa sobom i ne izlazi nigdje pa što ima veze ako usput malo poplavi :).

Ajmo sad šalu na stranu i pokušat dobit to čudo. Gujo tebe se čeka, pričaj rafalno o onome što znaš :).


pozdrav
 
Odgovor na temu

r3d
NS trenutno, BL, HN !

Član broj: 133014
Poruke: 97
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?02.06.2007. u 11:17 - pre 205 meseci
http://www.all-natural.com/silver-1.html
http://www.keelynet.com/biology/colloid.htm
http://www.emanator.demon.co.uk/bigclive/silver.htm

Ali i ovo:
http://homepages.together.net/~rjstan/argyria_photos_intro.html
 
Odgovor na temu

r3d
NS trenutno, BL, HN !

Član broj: 133014
Poruke: 97
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?02.06.2007. u 11:39 - pre 205 meseci
A evo i sheme sto sam nacrtao za pravljenje koloidnog srebra niskonaponskom DC metodom!
Napon je 9-12V! Jedino nisam siguran za osjetljivost baze tranzistora ali valjda ce biti OK!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?02.06.2007. u 11:55 - pre 205 meseci
@diego a jesi li nabavio cisto srebro, pazi dobro to nije nimalo lako, meni je trebalo za sasvim drugu stvar (kalibracija temperature u jednoj finoj peci za keramiku) probao sam to sa nakitnim srebrom i kojekakvim stvarima medjutim rezultati su bili uzasni. U tom srebru se nalazi primjesa bakra sto naravno jako nepovoljno utice na srebro za dobivanje koloida. Ja sam na kraju to morao naruciti u rafineriji da mi naprave srebrne zice sa 99.99 cistoce.
Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

r3d
NS trenutno, BL, HN !

Član broj: 133014
Poruke: 97
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?02.06.2007. u 12:54 - pre 205 meseci
Tako je, tzv. Sterlingovo srebro je dobro samo za nakit jer je jace i elasticnije od obicnog srebra, ali za koristenje za bilo sta drugo nije dobro!
 
Odgovor na temu

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?02.06.2007. u 15:38 - pre 205 meseci
Evo jos par linkova, mada toga ima kao u prici...
http://www.val.hr/znanje/koloidno.html
http://www.antikom.si/radionika/aqua.htm
http://www.srebrnavoda.com/
http://www.luznar.net/koloidno_srebro.htm
Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

diegomaradona
Bruno Marcic
Split

Član broj: 127600
Poruke: 36
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?02.06.2007. u 18:31 - pre 205 meseci
Elti ove žice sam nabavio baš od ovih što izrađuju srebrni nakit, znači nisu dobre za ovu upotrebu?
Reci mi detaljnije kako si ti onda nabavio čisto srebro, o kojoj rafineriji je riječ? Daj mi neku adresu gdje to mogu nabavit.


R3d DC metoda nije dobra metoda, pitaj guju on će ti već bolje objasniti zašto.

pozdrav
 
Odgovor na temu

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?02.06.2007. u 21:15 - pre 205 meseci
Pa posto si ti u Argentini ja stvarno ne znam gdje bi ti to bilo zgodno da kupis. Zapitaj se malo jel stvarno problem uredno popuniti svoj profil. Toliko puta kazem da anonimusima necu nikako pomagati. Ovo je ozbiljan forum sa dosta profesionalaca i evo koristim jos jednom priliku da zamolim sve clanove da popune svoj profil korektno sa istinitim podacima. Ne znam zasto je to takav problem, cega se bojite. Iz profila se mnogo toga moze vidjeti i ocijeniti kakav je odgovor primjeran kojem clanu, odnosno na koji nacin mu je najlakse pomoci. I preporuka svima da anonimusima ne dajete nikakve odgovore dok sami ne dodju na to zasto ne dobijaju odgovore na svoja pitanja i uredno se prijave na forum. Pozdrav.
Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

diegomaradona
Bruno Marcic
Split

Član broj: 127600
Poruke: 36
194.126.213.*



Profil

icon Re: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?03.06.2007. u 06:13 - pre 205 meseci
E moj Elti ovo argentina sam napisao iz zajebancije, igram rekreativno nogomet pa i nick je napisan iz zajebancije( daleko sam od Maradone) i popunit ću profil nije nikakav problem.

pozdrav
 
Odgovor na temu

diegomaradona
Bruno Marcic
Split

Član broj: 127600
Poruke: 36
194.126.213.*



Profil

icon Re: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?04.06.2007. u 19:17 - pre 205 meseci
Gujo pa gdje si ti, imaš li volje reći nam koji su tehnički zahtjevi potrebni za izradu srebro koloida u otprilike jednoj litri vode? Nisi valjda djelatnik farmaceutske industrije ? :)

 
Odgovor na temu

r3d
NS trenutno, BL, HN !

Član broj: 133014
Poruke: 97
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?04.06.2007. u 20:08 - pre 205 meseci
Izgleda da se proculo i ubili ga
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
91.150.104.*



+128 Profil

icon Re: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?04.06.2007. u 20:46 - pre 205 meseci
r3d, mnogo čitaš Kurir.
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
*.dynamic.panet.co.yu.



+101 Profil

icon Re: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?05.06.2007. u 16:34 - pre 205 meseci
E bas tako,,hocete ovde Horor-iznurivanja ili da u nedogled ide pitanje-za-pitanjem ?
Guja je sve ( a imao zivaca od 16 mm kvatratnih) objasnio sto je mogao,i sam rekao da je to tajanstvano cudo,,
I sta cemo sada,da provalimo u neku firmu koja to inace radi???
Nase sugestije,komentari,pomoc ima granica,,ne treba varniciti za jos,,da imamo mi bi ponudili !

Pozdrav !
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
91.150.104.*



+128 Profil

icon Re: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?05.06.2007. u 18:55 - pre 205 meseci
roberte, umem i ja sam da odgovorim.
daklem ne radi se o neobjašnjenim detaljima, već o različitim mogućnostima nabavke a i shvatanjima. sve to može da dovede do jako loših rezultata a takvi i jesu razlog velikih prepucavanja između pristalica i protivnika koloidnog srebra.
znači, kolkodno srebro je dobro a nije skupo a opet je sjajna prilika za zaradu. a gde je takva prilika, zna se odma ima imitacija i prevara.
kao što je rečeno, srebro za elektrode je sa zavidnim brojem devetki (jaaako čisto) i obično se nabavlja u vidu žice koja se raskuje ili razvalja u pljosnate elektrode tj listiće.
znači površina je veća na taj način a onda je i drugačija struja. e sad ovde u bgd mislim
da bi se moglo srebro upazariti u IHTM al opet kažem ti detalji me nisu zanimali. ko hoće nek pretražuje.
e, sad ako toga ima ovde "tu i tu" šta može da se preporuči u HR MK ili SLO? nemam pojma zato i ne pišem.
voda za ovu zanimaciju treba da bude jako čista, znači bi-destilovana. hoće li sad neko da umisli da je dovoljna ona što se kupuje za kola ili ne (sigurno da ne!) ja ne mogu da utičem pa neću ni da preporučujem.
naravno u celoj priči je dal se u tom pazaru (komponenti) možeš pojaviti ko fizičko a ne pravno lice i kupovati , opet je lokalna stvar koju ne poznajem.
sam proces je opet zanimljiv jer niko ne zna kada je postignuta dovoljna koncentracija osim onih mutnih opisa na netu. hvac daje bolje i kvalitetnije izdvajanje od lvdc metode
a podrazumeva i nabolje komponente (srebro i vodu, po čistoći) pa opet kao brži metod nema definisanu tačku kada je "gotovo" pa sad dal će neko da to drži sat vremena ili dan opet zavisi od shvatanja ( a i od struje koju rastvor vuče, jel).
pošto je rastvor čistih komponenti PROVIDAN a ne blago žut, ni gledanje ne pomaže.
onda sama primena. mazanje po koži može da se radi i sa najgorim rastvorom a da ne bude štetno, ali PIJENJE... zamisli da pročitam ovde na je neko "malko promenio ten" pijući rastvor "po gujinom receptu". ne fala, nek se drugi podmeće.
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
91.150.104.*



+128 Profil

icon Re: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?05.06.2007. u 19:18 - pre 205 meseci
dodatak:
-nije isto dal su elektrode na 2 cm rastojanja ili na 20cm. znači i međurazmak utiče na struju tako da definisanje preporučene struje po površini elektroda a da se ne spominje kvalitet vode nije merodavno.
- u ac metodi se obe elektrode troše podjednako (logično zar ne)
-kada bi se po završetku postupka merila gramaža ostatka elektroda, moglo bi se možda reći koliko je grama srebra u vodi .

ima tu filozofije kolko hoćeš.
 
Odgovor na temu

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?05.06.2007. u 20:59 - pre 205 meseci
Pa koliko sam saznao u apotekama se moze kupiti gotov rastvor-koloidnog srebra, znaci ne treba izmisljati mlaku vodu, vec kupiti gotov rastvor i ispitati njegovu ucinkovitost, ako je pozitivan ucinak, onda se moze razmisljati i o kucnoj radinosti. Sto se tice samog procesa elektrolize, vjerujem da nije toliko presudno na koji nacin ce se ono otopiti, jer da bi doslo do kretanja iona oni moraju biti atomske ili molekularne velicine. Ja bih to probao odraditi sa manjom istosmjernom strujom u duzem vremenu. Prava destilirana voda se moze kupiti takodje u apotekama koja se koristi u spravljanju lijekova, a nikako ne koristiti onu za akumulatore ili za peglanje jer to se samo tako zove a daleko je od pravog destilata. Na kraju nije problem i sam je proizvesti kod kuce u najobicnijem EXPRES loncu uz malu modifikaciju. Cisto srebro sam kupovao u rafineriji u Zagrebu sa cistocom 99,99. ali se moze uzeti i srebrni escajg ako ga neko ima. Jedan prijatelj mi je pricao kako zna covjeka koji pretjeruje sa unosom ovog rastvora u organizam i kaze kad ga pogledas sa strane pod nekim uglom prema jakom svjetlu vidi se kako mu koza svjetluca kao da ga je neko malo zakacio sa srebrnim metalik lakom. Kako je krenulo mogli bi smo sve vise liciti na nasa auta. Pozdrav.
Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

diegomaradona
Bruno Marcic
Split

Član broj: 127600
Poruke: 36
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?06.06.2007. u 18:21 - pre 205 meseci
Elti upitno je to što bi kupio u ljekarni pod "srebro koloid". Njima nije u interesu da prodaju nešto jeftino a djelotvorno,što će onda sa svim onim skupim ljekovima?

Pa tako je moguće da onaj tvoj prijatelj ne pije srebro koloid nego rastvor od zlata i zato svijetli pod određenim kutom! :)

Što se DC metode tiče na netu se može naći dosta o tome ali uglavnom se ti eksperimenti sastoje od uvezivanja 9 voltnih baterija u seriju. Same baterije mogu dati veću struju od dozvoljene po cm kvadratnom elektrode i samim time čestice srebra će biti veće od dozvoljene nano veličine.

Ovdje ima dosta elektroničara pa me zanima može li se napraviti sklop koji će u početku procesa davati 20-30 volti napona i konstantnu struju (uvjetovanu površinom anode), pa kako proces teče zbog "otapanja" srebra i smanjivanja otpora u vodi da napon pada a struja ostaje na onom maksimumu dozvoljenom po cm kvadratnom anode. I tako kad napon padne ispod granice kojom bi bilo moguće daljne "trganje" srebra sa anode proces se sam zaustavlja. Dakle nije potrebna naša kontrola procesa i hoće li sam proces trajati 15 minuta ili sat vremena. Iako je guja rekao da sama DC metoda nije dobra izgleda mi kao najjednostavnija. Ako su neki dobili koloid upotrebom običnih baterija (loše kvalitete) moglo bi se kontrolom jačine struje u samom procesu dobiti dosta kvalitetnija otopina. Ajmo majstori ponudite rješenja i gotove šeme koje ispunjavaju sve gore navedene uvjete.



pozdrav
 
Odgovor na temu

qazxsw
Dejan Petrovic
Beograd

Član broj: 147960
Poruke: 11
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?07.06.2007. u 20:49 - pre 205 meseci
Nisam neki expert i jes da mi je ovo prvi post, ali....
@r3d
50KV DC!! Na ovome bi ti i Edison pozavideo!

Druga stvar... elektroliza sa naizmenicnim naponom... hmm...
Meni ima vise logige da ce DC pre da izdvoji parcice sreba od AC!
Krenite logikom... AC non stop odvaja i vraca, dok kod DC napusta sa jednog kraja i odlazi do dgugog!
Ostaje samo pitnaje kako da krene da tece (da se odvaja) kroz destilioanu vodu!

Opet ja moram da davim, ali zasto cetvrtka? KOju ce fundamentalnu promenu da unese u odnosu na sinosoidu ili trougaoni signal!
Elektroni ce kretati i vracati se...
U prvom slucaju to ce delovati skoro trenutno (idealni slucaj), u drugom malo brze pa sporije, a u trecem linearno! KAKVE veze ima???

E sad... ako bas ocete da pravite to 10KV AC onda predlazem semu biojonizatora!!


+ neke permutacije na temu!

(uz pomoc ove seme se od 220V dolazi vrlo lako do 6KV koliko iznosi napon na 27. kondezatoru)
 
Odgovor na temu

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?08.06.2007. u 07:42 - pre 205 meseci
Ovo svakako ne dolazi u obzir jer je struja iz ove kaskade toliko mala da ne bi ni krenula elektroliza ili bi trebalo cekati mjesecima da se nesto desi, izuzev kad bi nasao kondenzatore visestruko veceg kapaciteta itd. Znam to jer sam nekad davno pravio ovaj bioionizator.
Ja i dalje mislim da nema potrebe praviti nikakav izvor visokog napona, mislim da elektrolizu treba pokrenuti naravno sa nekim malo visim naponom jer je u pitanju destilirana voda pa ce struja tesko krenuti, ali koliko god se trudili oko destilirane vode nikad je necemo naci idealno cistu. Osim toga mislim da u pocetku elektrode treba postaviti jako blizu, a kad proces krene odnosno kako destilovana voda postane elektrolit doci ce do porasta struje pa bi onda elektrode trebalo razmaknuti i kontrolirati jacinu strije koja svakako ne bi trebala biti velika da ne dolazi do zagrijavanja rastvora i samih elektroda sto moze dovesti do patiniranja samih elektroda. Cak mislim da bi proces trebalo povremeno prekinuti i ocistiti elektrode a zatim ponovno nastaviti. Upitno je samo kolika je preporucljiva koncentracija otopine srebra. Mislim da je to podatak koji je veoma bitan u svemu tome.
Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.rcub.bg.ac.yu.



+128 Profil

icon Re: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?08.06.2007. u 08:20 - pre 205 meseci
elti, kolko puta do sada: N i j e elektroliza. nije bre.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Visoki AC napon,mala jakost struje,kako to postići?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24068 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.