Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hitno potrebna pomoć oko greške u kodu !

[es] :: Visual Basic 6 :: Hitno potrebna pomoć oko greške u kodu !

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8924 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.tz2.dlp212.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć oko greške u kodu !11.05.2007. u 20:25 - pre 205 meseci
Ok. Za Gospodina "rgdrajko" evo i datoteke...

VOZDRA MOMCI !

[Ovu poruku je menjao goranvuc dana 11.05.2007. u 21:56 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

rgdrajko
Beograd

Član broj: 117734
Poruke: 710
80.93.249.*



+3 Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć oko greške u kodu !11.05.2007. u 21:09 - pre 205 meseci
re Neznalac
Vidim da se radi o magacinu delova za kuhinje ili spisku ili slicno, to sam davno radio.
Posalji ponovo datoteku ima neku gresku, ali ovaj put kao zip. Opisi sta bi tacno zeleo i uradicu ti to preko klase, tako mi je lakse.
Mogu ukljuciti i opciju da ti svaki deo izmedju ostalog bude prikazan i sa slikom, cenom, dimenzijama i ne znam sta jos... Pa posalji i nekoliko slicica za probu.

Osnovo pravilo microsofta(koje sam negde procitao) tj. Bila Gejtsa:
"Nije bitno kako radi program, bitno je da lepo izgleda."

rgdrajko
 
Odgovor na temu

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.tz2.dlp493.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć oko greške u kodu !13.05.2007. u 17:24 - pre 205 meseci
Evo i mene kako sam i obećao da ću postaviti,sve u vezi ovog problema pa čak i neko od rješenja,ali u biti nepotpunog.

Gospon "rgdrajko" vidi sta možeš preko klasa uraditi to, ovdje sam ti sve detaljno objasnio i postavio u promeru kao zip.

HVALA I POZDRAV !
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

rgdrajko
Beograd

Član broj: 117734
Poruke: 710
80.93.249.*



+3 Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć oko greške u kodu !14.05.2007. u 14:42 - pre 205 meseci
Ok pogledao sam. Slog je opisan kao objekat u nekom programskom jeziku i nije problem ocitati slog po slog. Nije mi samo jedno jasno: zasto koristiti tu bazu kada mozes ispocetka da isprogramiras novu bazu, ovu bazu treba samo jednom na pocetku da je ocitas i konvertujes u tvoju bazu(opcija u programu), a dalje da radis sa tvojom bazom i da se vise ne vracas na staru bazu. Ili mozda mora da se ispravi ova baza u ovom formatu jer je ona potrebna za neku masinu koja ocitava takve slogove?
rgdrajko
 
Odgovor na temu

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.tz2.dlp480.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć oko greške u kodu !14.05.2007. u 16:28 - pre 205 meseci
Eh moj gospodine "rgdrajko" daj bogdom upitanju baza podataka lahko bih ja sa tim, nego ove datoteke sa extenzijom .ksl učitava drugi program i on je vezan za ove datoteke tako da mi nevredi praviti nikakvu bazu, kada je tom programu baza ta datoteka .ksl, i u njoj se sve treba da mijenja i dodaje,nikako nedolazi u obzir druga datoteka ili drugi cod u datoteci,baš sve to mora da bude ovako kako je cod napisan u ovim datotekama ali bih trebalo voditi računa kada se snima ili se neke promijene izvrše u samoj datoteci nesmije se narušiti srtuktura cod-a u datoteci .ksl

Znači ovo mi treba da bih ja sebi mogao unijeti cjenovnik i ostale osobine u program jer ih taj program nema,znači jednostavno program nema opciju za unos cjenovnika i artikala,a ja to trebam sebi da napravim kako ne bih non stop unosijo preko notepad-a.


Mislim da sam ti sad pobliže objasnio !

Čestitam vašoj mariji na 1 mjestu sa eurosong-a .
HVALA I ČUJEMO SE !

 
Odgovor na temu

rgdrajko
Beograd

Član broj: 117734
Poruke: 710
80.93.249.*



+3 Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć oko greške u kodu !14.05.2007. u 22:26 - pre 205 meseci
Mnogo ce mi pomoci ako objasnis kako ti rucno vrsis ispravke koda iz Note Pada a da ne narusis strukturu koda. Sta ispravljas, gde i kako? Bice jednostavnije za razumevanje ako das na uvid strukturu originalanog koda i strukturu tog istog ali ispravljenog koda na odredjenim mestima iz note Pada radi lakseg uporedjivanja zeljene ispravke.
rgdrajko
 
Odgovor na temu

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.tz.dlp506.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć oko greške u kodu !16.05.2007. u 13:07 - pre 205 meseci
Evo u primeru ti je sve,ako bude potrebno mogu ti i snimiti .avi fajl pa da pogledaš ako ti i nakon ovoga nebude jasno a mislim da bih trebalo.

PUNO POZDRAVA !
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.222.36-130.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć oko greške u kodu !17.05.2007. u 14:44 - pre 205 meseci
Dali će se ovo razriješiti ostaje da vidimo ?
 
Odgovor na temu

Ero S Ovoga Sveta

Član broj: 21509
Poruke: 173
*.teol.net.



Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć oko greške u kodu !19.05.2007. u 03:06 - pre 205 meseci
Kad je novac u pitanju moram i je da se ukljucim. heheheheeee!
Reci koliko si spreman da ispljunes KM-ova i u roku 24h dobices program???
Odgovori ovde ili mi posalji na PP.
 
Odgovor na temu

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.tz2.dlp313.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć oko greške u kodu !19.05.2007. u 15:22 - pre 205 meseci
Neznam dali je gospodinu "rgdrajko" ovo jasno sto sam okačio zadnje u vezi kopiranja novog artikla,a za gospodina "Ero S Ovoga Sveta" poslao sam ti P.P.


POZDRAV SVIMA !

[Ovu poruku je menjao Neznalac dana 20.05.2007. u 14:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

rgdrajko
Beograd

Član broj: 117734
Poruke: 710
80.93.249.*



+3 Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć oko greške u kodu !20.05.2007. u 16:17 - pre 205 meseci
Slikoviti, skolski primer programa, uradjen preko klasa, kako se otvara, ispravlja i dodaje slog na kraju tekstualne TRAKE.KSL datoteke koja pored teksta sadrzi tabove i druge kontrolne karaktere, pa se morao 100% zadrzati format tekstualnog sloga.


krcko: uklonjen nepotreban (i predugacak!) listing koda (kod je vec prikacen uz fajl, suvisno je postovati ga celog u poruci, jer nije kratak)


[Ovu poruku je menjao Aleksandar Ružičić dana 20.05.2007. u 22:51 GMT+1]
rgdrajko
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ero S Ovoga Sveta

Član broj: 21509
Poruke: 173
*.teol.net.



Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć oko greške u kodu !20.05.2007. u 17:33 - pre 205 meseci
Poslao sam ti poruku na PP.
Zanima me samo posto u onim tvojim datotekama nije uvijek isti sadrzaj, odnosno
nema uvijek duzine ili sirine ili debljine, morao bi mi dati tacno sve sta bi se moralo ispisivati i
mijenjati odnosno spisak kolona koje bi trebale da se nalaze u programu.
 
Odgovor na temu

rgdrajko
Beograd

Član broj: 117734
Poruke: 710
80.93.249.*



+3 Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć oko greške u kodu !20.05.2007. u 18:33 - pre 205 meseci
Ja celu noc ne spavam da bih uradio program TRAKE.KSL i kada sam ga postavio ovde vidim da se vas dvojica dogovarate oko para. Svaka dalja prica je bespredmetna.
rgdrajko
 
Odgovor na temu

Ero S Ovoga Sveta

Član broj: 21509
Poruke: 173
*.teol.net.



Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć oko greške u kodu !20.05.2007. u 19:53 - pre 205 meseci
@rgdrajko
Sreca sto ovo nije forum o knjizevnosti, ti bi postovao cijeo rat i mir kako si krenu. heheheee.
Neznam samo zasto neko od moderatora ne makne ovaj tvoj kod gore, i makar ga stavi u fajlove uz poruku.

Covjek je sam ponudio da ce da casti. A aoko ti imas vremena da citavu noc besplatno radis ja nemam.
Nevidim zasto tebi smeta ako se mi dogovaramo oko cijene. Ako znas, mozes i hoces uradi covjeku besplatno.
 
Odgovor na temu

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.tz2.dlp275.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć oko greške u kodu !20.05.2007. u 21:34 - pre 205 meseci
E ljudi šta dižete tenzije bezveze a za gospodina "rgdrajko" izvini stari ali ovdje niko nije pomenuo novac,ja jesam rekao da bih ponešto dao za onog tko bih mi popunio one nedostatke oko programa koje sam već ja prethodno napravio,ali nemojte da se sta ljutite jer cjenim vaš rad,smatram da ste mozak i za to ako ste nezadovoljni sa vašim radom dajte da vam što uplatim na žiri račun,Nemoj te se šta naći uvrijeđeni ali ja sam pošten čovjek i ako mi ovo bude odgovaralo što ste uradili ovo gore,daj da se dogovorimo da vam šta uplatim na račun.

A za ovog drugog gospodina čućemo se poslije kada pregledam ovo što je gospodin "rgdrajko" odradio,je rnemoj se ljutiti ipak je čovek prvi krenuo u rješenje moga problema.


E ljudi pozdrav za obadvojcu !
 
Odgovor na temu

Ero S Ovoga Sveta

Član broj: 21509
Poruke: 173
*.teol.net.



Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć oko greške u kodu !21.05.2007. u 00:50 - pre 205 meseci
Naravno Izbor je tvoj. Evo dole moje rjesenje ali nije dovrseno do kraja.
Ako ti odgovara uradicu dalje.
 
Odgovor na temu

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.tz2.dlp442.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć oko greške u kodu !21.05.2007. u 17:57 - pre 205 meseci
Evo ga i moj odgovor na rad gospodina "rgdrajko"

Da krenem prvo sa pohvalama ; Svaka čast na extra obavljenom poslu u vezi dodavanja novog artikla u datoteku,ali trebalo bih da se artikal dodaje u istu tadoteku iz koje je i učitan.

Dalje ; Nedostaci, Veoma mnogo cod-a u programu i samim tim potrebno je mnogo vremena da se to prilagodi ostalim datotekama .ksl,Zatim loše napisan cod jer važi samo za jednu datoteku i nije moguće učitati ostale datoteke sa extenzijom .ksl.Zatim u samom dodavanju i promjenama stavki u datoteci nije ostavljeno da se može mijenjati textura - naziv texture.

Moja ocena programa od 1-5 dajem (2,5) zbog nekompatibilnosti sa drugim datotekama .ksl

- Veoma pozitivno je to što je na odličan način naprevljeno dodavanje artikla u datoteku .ksl ali i tu ima propust što se artikal ne dodaje u onu istu datoteku iz koje se učitava.

- Ako gospodin "rgdrajko" želi da dovrši ovaj program do kraja, a to znači da se sve datoteke .ksl mogu otvarati sa njim i da se može naziv texture izmijeniti,onda bih mogao pričati o nekoj cijeni da ti uplatim štogod, ili ako si digao ruke od svega ovoga onda ću da nastavim suradnju sa gospodinom "Ero S Ovoga Sveta", jer gospodinu "rgdrajko"-u nudim dalju saradnju zbog toga što je se prvi ozbiljnije upustio u moj problem.

Javi šta si odlučio pa se čujemo !

Ljep pozdrav !
 
Odgovor na temu

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.tz2.dlp442.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć oko greške u kodu !21.05.2007. u 18:03 - pre 205 meseci
Evo sad sam pogledao program od gospodina "Ero S Ovoga Sveta" mislim da je to on što mi treba i da je to prava stvar,nisam još probao dodavati i mijenjati stavke,ali kada sam ga otvorio mislim da je to to,sve stavke koje su potrebne,zatim,učitava sve datoteke sa .ksl,i mislim da je to to,nisam probao dodati novi artikal,ali to bih trebalo da dodaje u istu datoteku sada dali na kraju datoteke,.ksl ili na početku svejedno je.


Ajd vidi šta će mo dalje,meni bih trebao source jer mislio sam nekakav gotivan skin nabaciti.da mi nepara oči običan gumb.


Ljep pozdrav !
 
Odgovor na temu

Ero S Ovoga Sveta

Član broj: 21509
Poruke: 173
*.teol.net.



Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć oko greške u kodu !21.05.2007. u 19:59 - pre 205 meseci
Poslao sam ti na PP.
 
Odgovor na temu

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.tz.dlp166.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć oko greške u kodu !22.05.2007. u 12:04 - pre 205 meseci
Neznam šta nam je se gospodin "rgdrajko" ušutio.
Ajd čovječe javi se da čujemo i tvoje mišljenje, doklesi stigao !

LJEP POZDRAV !
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Hitno potrebna pomoć oko greške u kodu !

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8924 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.