Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bluetooth sniffer (hcidump) za windows ???

[es] :: Wireless :: Bluetooth sniffer (hcidump) za windows ???

[ Pregleda: 3445 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

risk
Srdjan Rosic
moj radni sto / freelancing
Dublin, Ireland

Član broj: 5723
Poruke: 278
*.adsl.verat.net.

Jabber: srdjan.rosic@gmail.com
ICQ: 92276228
Sajt: www.sietf.org


+2 Profil

icon Bluetooth sniffer (hcidump) za windows ???25.03.2007. u 14:51 - pre 207 meseci
nisam znao gde da postavim ovo...

imam problema i ne znam da li me vise zeza telefon ili bt stack na glupom windowsu, pa mi treba bluetooth sniffer za windows, nesto kao hcidump, da li postoji tako nesto ?

ako bi uzeo jos jedan dongle i stavio ga na drugu masinu, da li bi hcidump mogao da uhvati i saobracaj koji nije namenjen mac adresi dongle-a, (da usnifuje tudj. saobracaj) ?
 
Odgovor na temu

sdurut
Mašinski šloser

Član broj: 76787
Poruke: 673



+66 Profil

icon Re: Bluetooth sniffer (hcidump) za windows ???25.03.2007. u 17:36 - pre 207 meseci
koji telefon imas?
 
Odgovor na temu

risk
Srdjan Rosic
moj radni sto / freelancing
Dublin, Ireland

Član broj: 5723
Poruke: 278
*.adsl.verat.net.

Jabber: srdjan.rosic@gmail.com
ICQ: 92276228
Sajt: www.sietf.org


+2 Profil

icon Re: Bluetooth sniffer (hcidump) za windows ???25.03.2007. u 19:31 - pre 207 meseci
lg kg800, samsung e900, motorola a925, sony ericsson k700i.
neki put nesto hoce neki put nesto nece, neki put komp kao posalje nesto telefon iskulira i komp se zaglupi, u principu pokusavam da istestiram koji od njih (ako ijedan uopste) podrzava headset profile u ulozi headset-a (gde bi mi windows racunar bio headset host). tako da mogu da ih koristim po kuci za voip, i mislio sam da za to koristim widcomm 5.1 bt stack i

(nesto slicno onome sto je british telecom nudio kao bluephone, odnosno, bt fusion paket, fixni+voip+gsm sa p900 telefonom)

anyway, to je sve nebitno za sam sniffing.

saznao sam u medjuvremenu da bluetooth uredjaji funkcionisu po principu master/slave i da 1 master odredjuje frequency hopping .. nesto... , za do 7 slave uredjaja i da se to kao zove piconet i da je tu eventualno moguc sniffing sa nekim cudnim firmwareima koje pa opet navodno nije tesko uploadovati. i da postoje specijalizovani snifferi uredjaji i da je cela prica o bt sniffingu jako jaaako komplikovana (u odnosu na obican wifi/ethernet).

tako da ako neko ima neko resenje koje mogu da probam u kucnoj radinosti bilo bi jako lepo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Bluetooth sniffer (hcidump) za windows ???

[ Pregleda: 3445 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.