Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Visa ITC (ex VisaPTT) upis 2007.

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Visa ITC (ex VisaPTT) upis 2007.

[ Pregleda: 4877 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dusan Jovanovic

Član broj: 139101
Poruke: 8
195.252.117.*



Profil

icon Visa ITC (ex VisaPTT) upis 2007.22.03.2007. u 22:39 - pre 208 meseci
Kao prvo pozdrav svima!
Ove godine zavrsavam srednju elektrotehnicku skolu,smer elektrotehnicar racunara i planiram da upisem Visu ITC u Beogradu smer IT. Prvenstveno sto vec posedujem solidno znanje,praksu i interesovanje iz te oblasti.

Stoga,interesuje me da li ovde oma ljudi koji planiraju ove godine upis na Visu ITC?

Kao i naravno iskustva ljudi koji vec studiraju doticnu skolu-koje je njihovo misljenje,iskustvo i preporuka.

Ovu temu otvaram prvenstveno da bih se konsultovao sa studentima koji vec studiraju pomenutu skolu,kao i buducim studentima iz razloga sto se i daljem dvoumim sta upisati. A krajnji je rok da nesto odaberem i pocnem sa pripremom.

U srednjoj skoli mi se prosek uvek "vrteo" oko 4.5 (uglavnom malo vise),izuzev u prvoj godini kada sam imao 5.00

Visu ITC sam odabrao prvenstveno zbog predmeta koji se predaju na njoj i sto najvise odgovara mojim sverama interesovanja. Naravno,poslednja namera ni je da ostanem "samo" na visoj skoli.

Stoga,interesuje me koje su mogucnosti prelaska na ostale fakultete nakon zavrsetka studija na visoj itc,ili u toku studija?

I na kojim fakultetima postoji smer priblizan smeru Internet tehnologije na Visoj ICT (ex Visa PTT)?
 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Visa ITC (ex VisaPTT) upis 2007.22.03.2007. u 23:03 - pre 208 meseci
Student sam it smeta.
Od sledeceg upisa treba da krene novi plan i program, kao ovaj sadasnji, sem sto je godina podeljena u III trimestra(do sada je bilo 2 semestra), tako da ides 3 godine u skolu, slusas 9 trimestara, kad to zavrsis, dobijas diplovu VISOKE skole, znaci ne vise!

Iskustvo, pa rekao bih da ima par predmeta sto znaju da smaraju, ali da ima stvarno korisnih predmeta, i ako zelis da naucis, mislim da neces pogresiti ukoliko upises ovu skolu, bas gledam ovih dana, i cini mi se da nijedna skola, sem RAF-a nema takav program, pocev od osnovnog rada sa racunarom, rada sa mrezama, programiranja, web, java1-2, c++, c#, baza podataka, moze dosta toga da se nauci.

Mislim da skola nije toliko teska, ukoliko redovno ponavljas, i razumes osnovu gradiva koje slusas.

Prelazak na druge fakultete, koliko sam citao, treba da se polaze gomila ispita(pre sve matematika, elektronika, OET, jer toga nema u skoli), ali kao sto sam napisao, posle 3 god dobijas diplomu visoke skole, tj tako bi trebalo da bude.
 
Odgovor na temu

Dusan Jovanovic

Član broj: 139101
Poruke: 8
195.252.117.*



Profil

icon Re: Visa ITC (ex VisaPTT) upis 2007.22.03.2007. u 23:36 - pre 208 meseci
Hvala puno na temeljnom odgovoru.

Jedno prakticno pitanje:

gde i sta raditi sa zavrsenom visom itc, smer it?
 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Visa ITC (ex VisaPTT) upis 2007.22.03.2007. u 23:44 - pre 208 meseci
Pa s onim sto tamo naucis, ako naucis lepo , trebalo bi da imas znanje kao CCNA, mozes da budes administrator neke mreze, mozda programer, sve zavisi od tvog znanja, ipak mislim da je vaznije znanje od diplome, mada dacu ti ja konkretan odgovor kada budem zavrsio to, pa ukoliko ne nastavim studiranje, onda cu traziti posao, pa odgovoriti na tvoje pitanje.
Napomena, VISA ICT, ce od jeseni biti VISOKA skola, tako da nema potrebe ja mislim za tim visa.
 
Odgovor na temu

Dusan Jovanovic

Član broj: 139101
Poruke: 8
195.252.117.*



Profil

icon Re: Visa ITC (ex VisaPTT) upis 2007.22.03.2007. u 23:50 - pre 208 meseci
Sta je to ccna?
Koja je razlika izmedju VISE i VISOKE skole?
 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
147.91.1.*



+5 Profil

icon Re: Visa ITC (ex VisaPTT) upis 2007.23.03.2007. u 09:21 - pre 208 meseci
Probaj malo da iskoristis www.google.com , moze ponesto i korisno da se nadje tamo ako nisi znao.

Sa visom si INZENJER, dok si sa visokom DIPLOMIRANI INZENJER, i ranije je visoka trajala 4-5 god,a sada ce biti 3, kao fakulteti ranije.
E sada, pogledaj po es ili na iznad pomenutom sajtu nesto o bolonji, ovde ces dobiti zvanje BECHELOR, sto bi trebalo da bude identicno kao diplomirani inzenjer.
 
Odgovor na temu

momke
Milan Momcilovic
McDonalds
Beograd

Član broj: 159945
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Visa ITC (ex VisaPTT) upis 2007.16.10.2007. u 07:14 - pre 201 meseci
I na kraju upisa li ti tu skolu??????
 
Odgovor na temu

Dusan Jovanovic

Član broj: 139101
Poruke: 8
195.252.117.*



Profil

icon Re: Visa ITC (ex VisaPTT) upis 2007.16.10.2007. u 11:25 - pre 201 meseci
Ne!
Iako sam polagao i upao na budzet, odlucio sam se da upisem FON gde nisam upao na budzet.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Visa ITC (ex VisaPTT) upis 2007.

[ Pregleda: 4877 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.