Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instalacija nvidia drajvera na linux-u

[es] :: Linux hardware :: Instalacija nvidia drajvera na linux-u

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7352 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kvaju

Član broj: 168744
Poruke: 517
77.221.1.*



+16 Profil

icon Re: Instalacija nvidia drajvera na linux-u27.07.2008. u 00:56 - pre 190 meseci
riverom.
Skinuo sam NVIDIA-Linux-x86-173.14.05-pkg1.run drivere, imam NVIDIA 7300 SE
Išao sam po ovim uputstvima.
dakle CTRL+ALT+F1
su
pass
init 3
sh NVIDIA-Linux-x86-173.14.05-pkg1.run
otovri mi se prozor onaj instalaciski i pođe mi pisati
No precompiled kernel interface was found to match your kernel; would you like the installer to attempt to download a kernel interface for your kernel from the NVIDIA ftp site (ftp://download.nvidia.com)? idem next/yes , ali neće.
skinuo sam po onim gore uputstvima gcc-c++ i gcc-cpp al mi nije jasno ovo oko karnela nikako,
Pa bi molio ako može pomoć.
Koji od ovih da skinem, jako su veliki oko 200MB? izađe onda da me instalacija drivera za Mandrivu 2008 "košta" preko 500MB.
Code:

[kvaju@localhost ~]$ uname -r
2.6.24.5-desktop586-2mnb
[kvaju@localhost ~]$



 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.238.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Instalacija nvidia drajvera na linux-u27.07.2008. u 06:45 - pre 190 meseci
Instaliraj Kernel-Source i Kernel-Devel pakete pa probaj onda instalirati drajver.

ukucaj u konzoli uname -r da vidis koji ti je kernel, pa skini odgovarajuci source i headere.

[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 27.07.2008. u 23:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kvaju

Član broj: 168744
Poruke: 517
77.221.1.*



+16 Profil

icon Re: Instalacija nvidia drajvera na linux-u28.07.2008. u 23:19 - pre 190 meseci
Evo riješio sam to što se karnela tiče, samo sad imam ovakav eror
Code:
Unable to load the kernel module 'nvidia.ko'.  This happens most
      frequently when this kernel module was built against the wrong or
      improperly configured kernel sources, with a version of gcc that differs
      from the one used to build the target kernel, or if a driver such as
      rivafb/nvidiafb is present and prevents the NVIDIA kernel module from
      obtaining ownership of the NVIDIA graphics device(s).

Nešto kao da verzija karnela nije ok s verzijom gcc-a koji sam također morao da skinem.
Code:

gcc -v
gcc version 4.2.3 (4.2.3-6mnb1)


Code:
uname-r
2.6.24.5-desktop586-2mnb


što se tiče Nvidia-installer.log, ja kad ga god otvorim, prazan bude.
tako da nemam šta da prikačim što se toga tiče.
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.cust.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Instalacija nvidia drajvera na linux-u28.07.2008. u 23:50 - pre 190 meseci
a zasto jednostavno nisi instalirao mandrivin nvidia drajver????? postoji bar 3 nacina da se to uradi.... ali ne... ti si ga bas krenuo na najgori (za pocetnika najkomplikovaniji moguci) nacin

mozes ili instalirati odgovarajuce kernel module (current, kernel current i dkms)





ili otici u podesavanje hardware-a i podesiti graficki server...



OVDE RECI YES!!!!


kad nastavis wizard... sam ce sve da sredi i da instalira ono od gore..... samo naravno moras biti na internetu i imati podesene repozitorijume.
Registered Linux user #338733
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kvaju

Član broj: 168744
Poruke: 517
77.221.1.*



+16 Profil

icon Re: Instalacija nvidia drajvera na linux-u29.07.2008. u 00:47 - pre 190 meseci
Hvala ti na odgovoru.
Da ti pravo kažem za te drivere na lakši način instaliranje zaista nisam znao, jer kad god googlam, nude se rješenja kao što sam pokušavao gore.
Probao sam na ovaj zadnji način što si rekao da uradim
Podešavanje grafičkog servera
Izabrao sam Geforce FX and later.
U mene je

Ali u Nvida postavkama piše da je ovo verzija 169.12, dok na Nvidia siteu za ovu graf piše 173.14.05.
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.cust.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Instalacija nvidia drajvera na linux-u29.07.2008. u 11:27 - pre 190 meseci
Uvek preporucujem koriscenje drajvera koje prave ljudi koji su i izbacili distribuciju... znaci ako imas npr. Mandrivu, koristi Mandrivine pakete.... sto znaci i drajvere koji su stigli od njih. To sto na Nvidia sajtu kaze da ima noviji drajver, osim ako ti bas nesto vrlo konkretno u tom drajveru treba, nije razlog da odmah juris da ga stavis

Po mom iskustvu, Mandriva developeri zaista veoma vredno rade i stalno izbacuju update za sve sto se pojavi... tako da ti je najbolje da pratis njihov tempo. Em ce ti biti lakse, em neces nista pokvariti, em ces imati proverene/testirane pakete bas za Mandrivu (u ovom primeru).

Koliko vidim ti sad imas odgovarajuci drajver za tvoju karticu, znaci i da imas 3D... i po meni nemas problema... dodaj updates repozitorijume... pa pokreni sistem update i da vidis sta ces sve naci.... i da... onda ostavi racunar online... u zavisnosti od brzine konekcije... ali ako je neki DSL ili slicno... trajace bar 12-15 sati.... jer je update-a prilicno mnogo (samo open office je npr. ~120mb)
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

kvaju

Član broj: 168744
Poruke: 517
77.221.1.*



+16 Profil

icon Re: Instalacija nvidia drajvera na linux-u29.07.2008. u 16:13 - pre 190 meseci
Evo sad sam preko Software managera skinuo najnovije.
Skidao sam najviše radi toga jer mi dosta često u np Software manageru zablokira, i posivi prozor i sve stane nekih 30sec, to me strašno živciralo, nadam se da sad neće više, i da je do toga bilo.

Što se tiče sistema, update sam uradio čim sam instalirao Mandrivu.

Hvala na pomoći malisha.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux hardware :: Instalacija nvidia drajvera na linux-u

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7352 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.