Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zanima me sve o linux-u

[es] :: Linux :: zanima me sve o linux-u

[ Pregleda: 3100 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SerbianArcher
Ivan mslo
beograd

Član broj: 132711
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon zanima me sve o linux-u03.02.2007. u 13:59 - pre 209 meseci
Serbian Archer:
pozz svima dali bi mi neko objasnio kako radi linux i dali je potrebna neka posebna konfiguracija?Koju bi literaturu predložili početnicima za učenje osnova Linux-a (instalacija OS-a, istalacija drajvera i programa, upotreba shell-a...)?
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.scnet.yu.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: zanima me kasko radi linux03.02.2007. u 14:07 - pre 209 meseci
nikakva posebna konfiguracija... običan američki jazavac će odraditi posao...
pretpostavljam da ti engleski nije problem: Installing Linux

ps. za SVE ostalo, slobodno pročitaj teme na forumu... ne traži sve na gotovo...
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.mainstream.co.yu.



Profil

icon Re: zanima me sve o linux-u03.02.2007. u 18:31 - pre 209 meseci
Ne treba ti za Linux nikakva specijalna konfiguracija jer skoro sve distribucije imaju verziju za običan PC.

Preporučujem ti da prvo odabereš neku distribuciju, pa onda da pročitaš literaturu koja je pisana baš za tu distribuciju. Postoji stvarno mnogo različitih distribucija i ako budeš čitao literaturu za jednu, a budeš koristio drugu, onda neke stvari mogu da te zbune.

Pošto si početnik, onda je najbolje da se opredeliš za neku user friendly distribuciju. Mnoge distribucije imaju LiveCD (ne moraš da instaliraš ništa na hard disk, nego možeš i s CD-a da koristiš tu distribuciju), pa možeš da pobaš razne user friendly distribucije dok ne nađeš ono što ti najviše odgovara, a kad nađeš, onda možeš da instaliraš. Preporučujem ti da probaš Ubuntu (Dapper ili Edgy), pošto ga baš dosta ljudi koristi (Ubuntu je jedna od najpopularnijih distribucija), pa ćeš lako da nađeš odgovore ako budeš imao neka pitanja u vezi njega.
 
Odgovor na temu

uros2203

Član broj: 66417
Poruke: 4
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: zanima me sve o linux-u05.02.2007. u 21:10 - pre 209 meseci
Moja preporuka ti je da instaliras neku distribuciju koja forsira KDE graficko okruzenje i u kojoj uglavnom sve radi po zavrsetku instalacije (cak i usb kablovski modem) kao npr. Simply MEPIS.Iz iskustva znam da se pocetnicima vise svidja KDE okruzenje od GNOME-a.Sto se tice literature postoji tema literatura za linux.
 
Odgovor na temu

dragyy

Član broj: 125783
Poruke: 7
85.30.102.*



Profil

icon Re: zanima me sve o linux-u05.02.2007. u 23:31 - pre 209 meseci
I ja mislim za pocetnike da je najdobro instalirati Linux na kome bi sve radilo nakon instalacie. Evo i ja sam pocetnik za Linux pa preporucujem ti poslusati poiskusne ali nemoj se zeznuti kako mene , instalirao sam Fedora Core 6 ne deka je los ama nije za pocetnike treba nakon instalacije instalirati dosta dodatni programcici za da bi sve to radilo kao kod windowsa. A za literatura mislim da najgolema literatura ti se forumi kao sto je elitesecurity. Pozdrav
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
82.117.201.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: zanima me sve o linux-u06.02.2007. u 04:37 - pre 209 meseci
Slažem se sa Urošem i dodao pored predloženog SimplyMephisa kao najjača rešenja PC LinuxOS i Kubuntu, sa tim da je PC Linux možda čak i bolji od kubuntu(a), jer mu je prepoznavanje hardvera besprekorno, što se za onaj drugi ne bi moglo reći, a da ne kažem sjajna optimizacija koja radi savršeno na bilo kojoj mašini. Kubuntu, opet ima prednosti u gomili programa koje nudi (pošto mu dođe isto što i ubuntu), ali... Sve je stvar izbora. SimplyMephis je u principu isto što Kubuntu, samo sa boljim izborom programa (startnim) i nekim još sitnicama koji ga čine zasebnom distribucijom...
 
Odgovor na temu

hAlleLuJa
pg

Član broj: 21736
Poruke: 63
195.250.118.*



Profil

icon Re: zanima me sve o linux-u07.02.2007. u 21:35 - pre 209 meseci
Citat:
vladared: Slažem se sa Urošem i dodao pored predloženog SimplyMephisa kao najjača rešenja PC LinuxOS i Kubuntu, sa tim da je PC Linux možda čak i bolji od kubuntu(a), jer mu je prepoznavanje hardvera besprekorno,

uzmi PC linux OS!

a sto se tice literature imas ovdje par knjiga: http://www.1o1.com/Knjige/Knjige_na_nasem_jeziku/
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: zanima me sve o linux-u

[ Pregleda: 3100 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.