Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Winamp i EHO - kako ga se resiti?

[es] :: Audio softver :: Winamp i EHO - kako ga se resiti?

[ Pregleda: 2408 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
80.74.160.*



+2 Profil

icon Winamp i EHO - kako ga se resiti?20.03.2007. u 14:51 - pre 208 meseci
Imam Winamp sa Plug-inom za slusanje radija i gledanje TV-a, ali konfigurisao sam ga da samo slusam Radio. Do nedavno je lepo sve radilo, ali sada je poceo da se zesce pojavljuje EHO (ne na pesmama u Winampu vec na radio stanicama). Cini mi se da nije stvar do Equilizer-a i Presets. Prvo sam mislio da je samo jedna stanica u pitanju, ali ne, sve su sa EHOM. A zanimljivo je to da kad snimim nesto sa radija pod tim ehom, kada to snimljeno reprodukujem, nema eha!
Zna li neko kako bih ga mogao otkloniti?
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Winamp i EHO - kako ga se resiti?20.03.2007. u 18:32 - pre 208 meseci
Sigurno je da postoji neka "petlja" koju pravi softver ili je problem u podesavanju Audio Properties. Za pocetak pokusaj da iskljucis preslusavanje Line In-a i CD Audio (koji neki TV tuneri koriste za trasiranje audio signala) u Audio Properties. Mozda ti je snimanje podeseno na "What U Hear", pa ti softver vraca zvuk i pravi petlju.
Ovo je sve samo pretpostavka, ali probaj da se poigras sa tim podesavanjima.
 
Odgovor na temu

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
80.74.160.*



+2 Profil

icon Re: Winamp i EHO - kako ga se resiti?21.03.2007. u 00:44 - pre 208 meseci
Da, bio si u pravu, radio mi ide i preko CD Player i Wave u Audio Properties (tek kada i jedno i drugo stavim na MUTE, gasi se izvor Radija) i to, kada slusam preko CD Player (checkiram MUTE za Wave) cuje se mnogo glasnije, tj. normalno, a kada mutiram CD Player i slusam preko Wave, cuje se jako slabo. Onda, kada se poigram brze prebacivanjem MUTE-a sa CD Player-a na Wave, gubi se ritam pesme koja ide na radio stanici, tj. kao da preko jednog izvora (ili CD Player ili Wave) pesma, tj. live streaming radija ide brze a preko jednog sporije, sto verovatno kada su oba izvora ukljucena, stvara EHO.
Nisam jos 100% siguran u cemu sam ja tu u pravu i sta sam skontao, ali verovatno kada stavim jedan izvor, u ovom slucaju Wave (posto se slabije cuje) na MUTE, trebalo bi da se EHO izgubi.
Hvala Aleksandre! Jednostavno, ali opet bez pomoci komplikovano!
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio softver :: Winamp i EHO - kako ga se resiti?

[ Pregleda: 2408 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.