Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem u redosledu incijalizacija

[es] :: .NET :: problem u redosledu incijalizacija

[ Pregleda: 1646 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Neznalica_sa_ugla
split

Član broj: 83282
Poruke: 390
*.xnet.hr.



Profil

icon problem u redosledu incijalizacija19.03.2007. u 12:07 - pre 208 meseci
Prvo moram da objasnim o cemu se radi , a onda cu pitati.....
U aplikaciji C# ,ima klasu koju vidim iz svih formi , u njoj je definisana : konekcija na bazu , selekt string ....
Onda ima Korisnicku kontrolu sa kojom i jesu problemi . U kontroli datarideru postavim parametre ( konekciju , selekt string ) i napravim kontrole koje tu pripadaju .
Na formu stavim neke obicne kontrole i onu moju korisnicku . I nastaju problemi :
a) Ako u kontroli definiram dataset i datatable onda program korektno radi ,ali ne mogu vise staviti moju kontrolu na bilo koju drugu formu .
b) ako izbegnem definiranje ostavim samo incijalizaciju , onda kontrolu mogu stavljati na druge forme ,ali prilikom izvrsavanja program puca ( problem je u DataTabel)
naime kada se kontrola povlaci na formu cini mi se da vec tada trebaju biti poznati svi elementi kontrole (kao da se konektuje i pokupii podatke iz baze ) ,, ako se vac tako naporavi vise se to ne moze promenuti .
varujem da je jos netko imao slican problem , pa ako neko zna nek pomogne ( Gde u korisnickoj kontroli staviti init da mogu koristiti kontrolu ,ali i da je poslije mogu Selekt string i da ona pokupi odgovarajuce podatke ) .Mozete me kontaktirati porukom ili emailom .
Unapred hvala ......






 
Odgovor na temu

DarkMan
Darko Matesic

Član broj: 20445
Poruke: 572
*.mediaworksit.net.

Jabber: DarkMan


Profil

icon Re: problem u redosledu incijalizacija19.03.2007. u 15:15 - pre 208 meseci
Ako sam te dobro razumeo probaj sledece: radi inicijalizaciju podataka samo kada je this.DesignMode == false tj. kada nisi u dizajneru vec se kod izvrsava. Obrati paznju da je DesignMode u konstruktoru uvek false, moraces proveru vrsiti na form Load.
 
Odgovor na temu

Neznalica_sa_ugla
split

Član broj: 83282
Poruke: 390
*.xnet.hr.



Profil

icon Re: problem u redosledu incijalizacija20.03.2007. u 07:33 - pre 208 meseci
Da uparvo to. Sada radi kako treba. Hvala puno
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: problem u redosledu incijalizacija

[ Pregleda: 1646 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.