Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa pristupom mailu

[es] :: Browseri :: Problem sa pristupom mailu

[ Pregleda: 2020 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miljanrajkovic
Miljan Rajkovic

Član broj: 138941
Poruke: 5
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Problem sa pristupom mailu19.03.2007. u 09:39 - pre 208 meseci
Imam strasan problem sa pristupom mailu. Prvi put se javio na masini sa Windos Me, pa sam mislio da je u pitanju neki virus koji zatvara portove za pristup mail-u. Kasnije se problem javio na jednom laptopu sa windows-om XP SP2 i na kraju na desktop racunaru, takodje sa sveze instaliranim Windows-om XP SP2.

Problem se ogleda u nemogucnosti da se pristupi mail-u na yahoo, gmail-u, hotmail-u. Web browswer pristupi sign in stranici, upisu se username i password i dalje ne ide. Pokusao sam da menjam web browser, koristio sam IE, firefox, Operu, ali problem i dalje ostaje. Takodje sam pokusao da izbrisem cache browsera, da obrisem cookies, ali nista. Skenirao sam disk antivirusima, antispyware-ima, ali nista ne pomaze. Jos da pomenem da je na racunaru instaliran antivirus (NOD32) i firewall (Lavasoft). Pokusao sam i da iskljucim firewall, ali ni to ne pomaze.

Svi racunari koje sam gore pomenuo su prikljuceni na broadband internet (ili kablovski ili ADSL). Na laptopu sam uspeo da resim problem tek posle dve reinstalacije windowsa. S obzirom da ne moze da se pristupi mailu, google talk, MSN messenger i yahoo messenger odbijaju da rade. Medjutim skype radi bez problema, kao i sve ostalo.

Mnogo bi mi znacilo ako neko ima resenje za ovaj, sad vec iritirajuci problem, koji ne ukljucuje ponovnu reinstalaciju windowsa. Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.static.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Problem sa pristupom mailu23.03.2007. u 16:47 - pre 208 meseci
Nazovi ti lepo svog ISP-a pa njemu objasni problem, verujem da je do njih nešto!

Takodje pokušaj da uninstall-iraš Firewall pa onda pokušaj.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Problem sa pristupom mailu25.03.2007. u 17:09 - pre 208 meseci
Treba da pogledas u svom firewallu koje su ti aplikacije blokirane i koji portovi su blokirani. Takodje ja bih deinstalirao fw (ostavio bih samo onaj windowsov) pa probao tada, btw da nije neka inkompatibilnost ako su ti ukljucena oba firewalla (windowsov i lavasotov)?
Sto se ISP-a tice da li si probao pristup netu preko drugog ISP-a??
 
Odgovor na temu

[es] :: Browseri :: Problem sa pristupom mailu

[ Pregleda: 2020 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.