Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

uklanjanje "plavog" koda iz netbeans-a ?!?

[es] :: Java :: uklanjanje "plavog" koda iz netbeans-a ?!?

[ Pregleda: 2489 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nowa
bg

Član broj: 101490
Poruke: 33
62.240.0.*



+1 Profil

icon uklanjanje "plavog" koda iz netbeans-a ?!?16.03.2007. u 08:38 - pre 208 meseci
koristim netbeans 4.0. problem je sledeci:
desava mi se da slucajno u vizuelnom editoru za GUI duplo kliknem na neku
komponentu i netbeans onda automatski generise kod za ActionListener (ili nesto slicno).
Obzirom da nisam hteo taj event handler, a kod je "plav", hteo bih da ga uklonim,
ali netbeans to ne dozvoljava. kako naterati nb da uradi ono sto ja hocu,
a ne ono sto on "hoce"?

ko mi prvi resi problem, obecavam cokoladu!
 
Odgovor na temu

grizzly
Beograd

Član broj: 7978
Poruke: 262



+4 Profil

icon Re: uklanjanje "plavog" koda iz netbeans-a ?!?22.03.2007. u 16:02 - pre 208 meseci
Ne možeš taj kod direktno izbrisati, ali možeš preko GUI editora kliknuti desni klik na to dugme, pa na karticu events. nađi događaj koji si greskom postavio i samo ga ukloni...

poz
 
Odgovor na temu

nowa
bg

Član broj: 101490
Poruke: 33
62.240.0.*



+1 Profil

icon Re: uklanjanje "plavog" koda iz netbeans-a ?!?23.03.2007. u 23:49 - pre 208 meseci
probao sam ali ne kapiram kakvu zapravo "magiju" treba da izvedem da
bi kod nestao. :) ako bi mogao detaljno da objasnis bio bih ti veoma zahvalan.
ponuda za cokoladu jos uvek vazi.

p.s. da li studiras fon, posto mi ime i nadimak zvuce poznato?
 
Odgovor na temu

grizzly
Beograd

Član broj: 7978
Poruke: 262



+4 Profil

icon Re: uklanjanje "plavog" koda iz netbeans-a ?!?28.03.2007. u 17:08 - pre 207 meseci
Znaci ti si napravio GUI sa dugmetom i kada slucajno duplo kliknes na njega on generise u kodu metodu koja kaze sta da se radi ako se dogodi neki event. U kodu je ta metoda plava znaci tamo je ne mozes obrisati, nego samo u gui editoru gde si i zeznuo stvar. Klikni desni klik na to dugme i na dnu klikni properties. Pojavice ti se prozor sa tri jezicka na vrhu properties, events i code. Klikni na jezicak events i tu ce ti se izlistati svi dogadjaji koje je moguce obuhvatiti listenerima i nadji actionEvent ili koji se vec napravio posto su ostali pise null ili none ili tako nesto... Kada ga nadjes klikni na dugmence pored i videces remove i to jo to!

pozdrav, sreca tvoja da gluvarim na faksu dok utakmica ne pocne... Da na FONu :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: uklanjanje "plavog" koda iz netbeans-a ?!?

[ Pregleda: 2489 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.