Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mac OS X: mega-patch

[es] :: Advocacy :: Mac OS X: mega-patch

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 23144 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch22.03.2007. u 19:24 - pre 207 meseci
Pazi ovako. Kada pričamo o Macu i PCu , ako već imaš neku od te 2 konfiguracije, sem ako ih totalno ne menjaš, glupo je pričati o tome. Ako imaš Pentium I računar i želiš da kupiš novi treba dobro razmisliti šta je bolje za tebe.
Tako fama da je Mac skup više nije toliko tačna. Postoji 3 verzije Maca. Mac mini koji košta doduše u Americi 599$, što verovatno na našem tržištu bi bilo neka cifra viša u €, sledeći je iMac koji je neka moja ciljna grupa ako pričamo o kvalitetu, koji košta oko 999$ u zamlji Srboslaviji naravno više u € i Mac Pro koji je zver koja se valja sa 2500$ i ponovoljena cenovna priča u Srbiji.
E sada namerno ću da pričam o ovoj zadnjoj verziji koju pokreće otprilike sličan hardware kao što je Dell Precision 690 koji, vidi boga ti, košta 2271$, pardon sada daju popust od 280$. Poenta čitave priče je da otprilke sličan hardware košta i na PCu slično, ali ... Da se dalje ne ponavljam...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch22.03.2007. u 21:31 - pre 207 meseci
^ A šta će običnom čoveku, uredskom službeniku, pa čak i programeru kompjuter od $2000? Jesi ti pri sebi??? Nije uopšte u pitanju koji je kompjuter, nego koliko košta.. Mac ili Dell, sve lete ljudi da daju par hiljada za kompjuter? :))

Poenta je da običan čovek ladno može da ode i kupi PC za npr. $400 i da to radi sve što će mu ikada zatrebati. I dobiće i tastaturu i miša, DVDRW, a verovatno i zvučnike :)

To što ti pričaš, to je kao da uzmeš da ljudima objašnjavaš kako Ferrari nije skup, evo uporedite cene sa Poršeom.. tako otprilike. Well.. guess what?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
89.216.196.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch23.03.2007. u 00:40 - pre 207 meseci
Citat:
degojs:
Ma pazi.. na stranu sve to.. malo je smešno bilo da mi boccio tu priča kako će da kupuje kompjutere po $1500 komad, a tamo na DPT se raspituje hoće li OEM Win XP da pojeftini kad izađe Vista? Mislim..

Klasicni argumentum ad logicam. Ne zove se ovo dzabe Advocacy :)))

Ovo je potpuno besmisleno poredjenje. Ti nikad nisi gledao da dobijes nesto po jeftinijoj ceni ako vec mozes, jel da? Rasipas se left&right kad god stignes? Naravno da cu da gledam da dobijem jeftinije XP ako vec mogu i to nema nikakve veze sa cenom radne stanice koju bih platio po developeru. A kad vec vuces takvo poredjenje, evo ti konkretne cifre. Poslednju masinu koju sam uzeo sam platio nesto preko 800 evra. Bez OS-a. To mu dodje oko $1100. Sa OS-om izadje oko $1250. Za $250 vise, da kojom srecom mogu da kupim po USA ceni, imao bih Mac-a sa OS X slicnih karakteristika. Margina je oko 20%, sto je dugorocno gledano (da kazemo da je radni vek masine 2 godine), smesno. Ne kupujem 250 radnih stanica...

I gde je tu problem u mojoj izjavi? Ja ga ne vidim, ocigledno samo ti...

Citat:
degojs:
I da, smešno mi je i ono što neko (boccio?) reče kao ima on jednog starog dev koji neće da dirne Windows.. hehehe, mislim.. ko je tamo šef kome? I koji je to stav uopšte, kao neću da dirnem X, Y ili Z, bla, bla? Šta kao, zakleo se na grobu svog ortaka koga je ubio Gejts iz zasede.. :))) Ma bre to su dečije priče..

Ne znam kako da komentarisem, neverovatno mi je da ne kapiras razliku izmedju corporate culture vecih korporacija i malog dinamicnog tima. Da ja ranujem firmu od 500 ljudi, znao bi se i dress code i kad se ide na pauzu i ko sme da prdne pre podne, a ko popodne. Ali poenta malih timova je mnogo veca lojalnost timu, i samim tim velika liberalnost pojedinca koji ima mnogo siri span aktivnosti i veci uticaj na tim. A u takvoj situaciji "naredjivati" nekom da koristi ovaj ili onaj OS je, sa stanovista menadzovanja i produktivnosti, blago receno idiotski. Ako zeli da svaki dan kiseli noge u lavoru i nosi carape naopako protivu uroka - who gives a fuck.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch23.03.2007. u 01:54 - pre 207 meseci
Citat:
Za $250 vise, da kojom srecom mogu da kupim po USA ceni, imao bih Mac-a sa OS X slicnih karakteristika.


Sorry, ako ćeš da gledaš cenu Maca u USA, onda isto tako gledaj cenu PC+Win (i to zajedno, ne zasebno) u USA.

Citat:
Ovo je potpuno besmisleno poredjenje.


Slažem se, napisao sam ti već zašto..

Citat:
I gde je tu problem u mojoj izjavi? Ja ga ne vidim, ocigledno samo ti...


Napisao sam ti gore.

Mislim, meni je uopšte glupo da se dalje raspravljamo. Tvoja stvar što imaš opravdanje za Mac od $1500, a ovamo kao pošto je XP OEM, hoće li pojevtiniti. Ma daj..

Citat:
A u takvoj situaciji "naredjivati" nekom da koristi ovaj ili onaj OS je, sa stanovista menadzovanja i produktivnosti, blago receno idiotski. Ako zeli da svaki dan kiseli noge u lavoru i nosi carape naopako protivu uroka - who gives a fuck.


Okrenuo si priču za 180.

Nisam ja rekao da ti njemu naređuješ iz čista mira da koristi drugi OS, ako i sa tim nekim radi posao OK, već da je kretenski da on može tako da se uopšte ponaša prvo sam, a onda da ti to ovde navodiš kao neki primer.. tj. ako bi trebao da uradi nešto na Win, a on i dalje "neće da dirne Win", šta onda? Uopšte, posao ako je iole ozbiljan, a neko ima takve stavove.. šta je to nego smešno, tj. besmisleno?

Dugoročno gledano, mislim da je bolje u timu imati čoveka koji nema takve stavove, makar je malo slabiji sa znanjem. Ljudi kao što je taj tip imaju sklonost da umisle da su neki poseban k**** i nezamenjivi, samo prave probleme (npr. ako se neko, makar i šef, usudi da "visočanstvo" upita da uradi nešto sa nečim što nije njegova omiljena igračka). Opet, to je samo moje iskustvo. Gde je tome kraj.. sutra će da se pojavi neki i kaže: "E boccio, pa ja neću da diram Mac (Eclipse, Zend, Adobe.. odaberi sam)." :)



[Ovu poruku je menjao degojs dana 23.03.2007. u 03:17 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch23.03.2007. u 02:01 - pre 207 meseci
Citat:
Za $250 vise, da kojom srecom mogu da kupim po USA ceni, imao bih Mac-a sa OS X slicnih karakteristika. Margina je oko 20%, sto je dugorocno gledano (da kazemo da je radni vek masine 2 godine), smesno. Ne kupujem 250 radnih stanica...


:)

Ovamo kao, nije $250 ništa (i to pod uslovom da gledamo cene Mac USA vs PC Srbija (?ili gde već) i to zasebno Win), šta je to samo 20%, itd, itd, a tamo mi kažeš:

Citat:
Ti nikad nisi gledao da dobijes nesto po jeftinijoj ceni ako vec mozes, jel da?


Tj, daj da uštedim npr. $20 na licenci za Win.

Odluči se šta ćeš da pričaš, smešno je.

Što se mene tiče, mrzi me da se dalje raspravljam sa tobom, jer u tvojoj priči ne vidim ništa logično, a ipak je tvoja firma u pitanju. Svakako, ti sam znaš šta je za tebe najbolje, pa onda.. vozi Miško. Ali ja ne vidim da si naveo jednu jedinu stvar zašto je Mac bolji kao programerski sistem nego Win, a da je skuplji to smo znali. U stvari i nema šta da se kaže, kad se uzme spektar tehnologija sa kojim može da se radi na Win vs Mac.

P.S.
Znaš li šta je MS Action Pack? Proguglaj malo, nazovi MS pa vidi.. Valjda ga nisu ukinuli ili promenili uslove :)


[Ovu poruku je menjao degojs dana 23.03.2007. u 05:46 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
212.200.31.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch23.03.2007. u 07:36 - pre 207 meseci
degojs:
IMAŠ maca i za 599$ (samo što sam namerno upoređivao one najskuplje da bi TI video da postoje odgovarajuće PC konfiguracije).
Da li ti znaš šta me MS Action Pack? Da li znaš da krajnji korisnici ne mogu da ga koriste? Nego samo škole, firme koje su reseleri i tome slično!!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch23.03.2007. u 12:02 - pre 207 meseci
^Koliko ja znam, ako imaš firmu koja se bavi programiranjem, kao u slučaju boccia, možeš da koristiš Action Pack. Nigde nisam ni rekao ništa za krajnje korisnike.

Citat:
The Microsoft Action Pack Subscription is available exclusively to consultants, value-added resellers, value-added providers, system integrators, developers, system builders, hosts, and service providers who are enrolled as Registered Members in the Microsoft Partner Program and who distribute or influence the acquisition of Microsoft software and Microsoft-based solutions by end customers.


Ili me pitaš? Ima kod mene tip na poslu koji je imao MSAP - pa to je gomila CD-ova.. I znaš kako, to vredi 1 godinu: ako izađu nove verzije softvera, ti dobiješ upgrade besplatno. On je recimo tako imao Win XP Pro, pa će onda besplatno dobiti Vistu (ako već nije, itd). I koliko ja znam, ljudi to koriste i kod kuće --- registruju firmu na svoje ime ($60) i vozi..

Što se cene Maca vs PC tiče.. bezveze mi je to i raspravljati.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 23.03.2007. u 14:14 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch13.04.2007. u 15:28 - pre 207 meseci
Hehe ... zna se kako je bilo: http://www.youtube.com/watch?v=cAZ7yzjL1Sg

I normalno da su PC-jevi bili jeftiniji onda: http://www.youtube.com/watch?v=GL4hyATkQ74

Al' da l' je sad tako? Danas se cena Mac-ova ne razlikuje mnogo od cena ostalih kvalitetnih Brandname mašina.

[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 13.04.2007. u 16:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch12.06.2007. u 06:57 - pre 205 meseci
Nakon prve bete Safarija za Windows, nakon svega 2 sata je jedan od onih security researchera koji baš i ne vole Apple (Apple je zaradio mnogo neprijatelja u zajednici kad je nekolicini njih prijetio tužbama zbog pronalaženja/objave sigurnosnih propusta u Mac OS-u) objavio 0day exploit:

http://larholm.com/2007/06/12/...ndows-0day-exploit-in-2-hours/

Je li ovo pitanje loše metodologije programskog inženjerstva da Apple nije u stanju riješiti klasu bugova od kojih je IE patio prije 5+ godina i koji su odavno na listi za odstrel?

Pokazuje li ovo da je mahom financijski (Macovi su uvjet bili mnogo skuplji od PC platformi) uvjetovana izolacija Appleovog OS-a donosila "security through obscurity", i da sad, jednom kad je nadhovat mnogo široj populaciji, se nikad-riješeni problemi počinju manifestirati u većim razmjerima?

I još jedan:

http://erratasec.blogspot.com/2007/06/niiiice.html

I još:

http://aviv.raffon.net/Comment...17-013d-43ae-9abc-7d265113892c

Izgleda da će mega-patchevi biti svaki mjesec odsad... :)
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch14.06.2007. u 01:16 - pre 205 meseci
Ciniq jel si pogledao prezentaciju (od pocetka do kraja) za novi Leopard?

ha ha ha, samo sam se nasmejao... aj sto brije na 64bit-a, ali oni fazoni sa previewom fajlova i finderom, aoooo... to ce MS da izbaci za 10 godina...
sve u svemu, ako se ne varam, cena full full leoparda i obicnog home bi trebala da bude nesto preko 100 dolara....

a tek chat? ha ha iChat, idejno je to daleeeekoo od popup MSN-a koji skakuce pishti i vristi.... sve u svemu od 10 noviteta za leopard, meni su orgoman utisak ostavila bar 3

Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
161.53.243.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch14.06.2007. u 10:04 - pre 205 meseci
Nisam gledao.

Na koju točno tehnologiju referiraš? Ovako kad kažeš "preview fajlova", to mi malo što znači :)
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.du.xdsl.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch14.06.2007. u 10:30 - pre 205 meseci
Nekoliko tehnologija - pogledaj keynote...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch15.06.2007. u 13:16 - pre 205 meseci
Degojs, mozes da teras i Windows na Macu, i sve sto kazes da je prednost PC-ja se gubi. Zaboga, ljudi kupuju i kompove poput ovoga koji je pet puta skuplji od Maca, jer hoce. Bas kao sto kupuju ferarije i maseratije iako im i neki mali polo radi posao. Znas li sta bi ti rekao vlasnik maseratija da mu kazes da je bacio pare jer mu i polo radi posao? Za neke je Mac statusni simbol jer je skup i ne srece se cesto, bas kao sto ni maserati ne bi bio nista posebno da ih ne prave u serijama od pet stotina primeraka i ne prodaju papreno, bez obzira sta da je ispod haube. A tako ce i sa kompjuterima biti uskoro, jos se prosecan korisnik zanima za to sta je "ispod haube", gigaherci, gigabajti, no to ce se promeniti.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 15.06.2007. u 14:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch16.06.2007. u 03:16 - pre 205 meseci
hehe, recimo preview videa, opisacu na svoj nacin

recimo da imate folder sa 100 snimaka svojih putovanja, udjete u finder, prebaicte se u folder, u sekundi vam se od svih fajlova
napravi potpuno nenormalni video wall, sa 100 malih slicica (kao u televizijskoj reziji) koja svaka za sebe ide u playback...
naravno vas zanima recimo letovanje u grckoj, na tastaturi kucate grc... iz tog video zida, izlecu fajlovi koji sada stoje pred vama, doleteli
munjevito kao search hit-ovi, a vi tastaturom dodajete slova u pretrazi, kad odjednom iskache glavni fajl koji trazite....

shminka potpuna, meni stvarno mnooogo lepo izgleda...

desktop recimo izgleda mnoogo fenserasto, sa iskakanjem sadrzaja foldera kada se priblizite na mac task bar, tipa u folderu slike iskache popup sa previev-om slika, kako mrdate misha slike se menjaju....

widgeti... aoooo... 3000 komada... alati za samostalno pravljenje... ma show program....

64 bit-a, e to je bas nenormalno... lik ucitava sliku velicine 4 gigabajta, neka ogromna biblioteka na slici, sa ogromne udaljenosti (50ak metara sigurno), sve to 64 bit-a ucitava za 3-4 sekunde, a 32jki treba poprilicno, 10ak sec ... onda usledi shock sa zoomiranjem, kada iz te ogromne slike krece zoom direktno na knjigu u polici ko zna gde u toj biblioteci, gde posle 1-2 sekunde zoom toliko prilazi da se vidi sitan naslov knjige na polici... za 32 bita se cheka...i cheka...

naravno full powered 64bita pokazuje moc prilikom startovanja nekog filtera, gde 32jka drasticno kasni pritom non stop swapujuci na disk sto se vidi na ekranu u donjem uglu sa 2 pokazivaca u obliku tackica (disk i procesor zauzece)... naravno na 64bita, cela 4 giga slika je doslovno "oprana" 3-4 puta brze nego na 32...

i tako, meni je bilo zanimljivo da pogledam ovaj mini film iz apple-a....
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Mac OS X: mega-patch

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 23144 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.