Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mac OS X: mega-patch

[es] :: Advocacy :: Mac OS X: mega-patch

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 23131 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch18.03.2007. u 19:21 - pre 208 meseci
Citat:
I šta je tu čudno? Ako si Win programer, onda se podrazumeva da ćeš da radiš na Win-u. Isto tako će Linux programeri da koriste Linux, a Mac programeri Mac.


Ako imam Windows, mogu da radim i .NET i Javu i PHP.. ako imam Linux, bar jedno otpada.

U stvari, sudeći prema ljudima na DPT, od kojih najveći broj radi PHP za Linux (LAMP), i oni koriste Windows.

Zamisli da si vlasnik neke male firme koja se bavi uslugom programiranja. I šta sad, odbićeš sve poslove za .NET jer si bio pametan pa stavio Linux na sve radne stanice, te iako imaš ljude koji umeju da rade .NET, ne mogu.. Ili ćeš možda da staviš Windows, pa lepo da programirate sve za što imate znanja i vremena?

Pa ti vidi..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch18.03.2007. u 19:31 - pre 208 meseci
Citat:
degojs: Ma da, dođi negde gde rade .NET pa vidi šta koriste... Sigurno Eclipse i Mono na Linuxu :))


JDK sa sve Net Beans-om postoji i za linux,a Eclipse sam pomenuo jer mi je prvi pao na pamet :-)
Inace,iza Mono-a koji je pre svega zamisljen kao multiplatformska implemetacija .NET-a stoji Novell-ma nema sta,neozbiljno i geek only :-)




Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch18.03.2007. u 19:33 - pre 208 meseci
I jos jednom dame i gospodo rasprava krece u smeru linux vs win...

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7173 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch18.03.2007. u 19:34 - pre 208 meseci
Novell je stajao i iza WordPerfecta, koga su kupili za milijardu i kusur dolara a prodali za stotinjak miliona - iliti, posao decenije - dakako, vrlo ozbiljan :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch18.03.2007. u 19:44 - pre 208 meseci
A tako je izgleda i sudjeno Mono-u?
Ne,ne-on vec ima zapisanu svoju buducnost,koja mu je odredjena sudbinom i blizi mu se propast...
Bez uvrede,s**** brate...
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch18.03.2007. u 19:46 - pre 208 meseci
Citat:
JDK sa sve Net Beans-om postoji i za linux,a Eclipse sam pomenuo jer mi je prvi pao na pamet :-)
Inace,iza Mono-a koji je pre svega zamisljen kao multiplatformska implemetacija .NET-a stoji Novell-ma nema sta,neozbiljno i geek only :-)


Ako radiš posao za iole veću firmu, velika je šansa da ćeš imati i Javu i .NET i VB6 i Oracle i SQL Server, itd.. Jedino na Windowsu možeš bez ikakvih problema da radiš sa svim tim tehnologijama i to sa alatima koje svi koriste, svi su dobro upoznati, itd.

Koliko oglasa za posao ima za Mono/Eclipse/Linux u poređenju sa .NET/Visual Studio/Windows?

Šta ako trebaš da zameniš nekog programera (otišao čovek da radi za Google :), da li ćeš lakše naći prvog ili drugog, itd?

Daj opameti se, stvarno smaraš..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7173 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch18.03.2007. u 19:47 - pre 208 meseci
Ne nego samo komentarisem tvoja podrazumevanja autoriteta i garancije ozbiljnosti - e.g. Novell :-)))
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch18.03.2007. u 19:58 - pre 208 meseci
Citat:

Koliko oglasa za posao ima za Mono/Eclipse/Linux u poređenju sa .NET/Visual Studio/Windows?

Kladim se da vecina .NET developera/kodera nisu ni culi za mono i linux-based razvojne alate.

Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch18.03.2007. u 20:02 - pre 208 meseci
Citat:
Kladim se da vecina .NET developera/kodera nisu ni culi za mono i linux-based razvojne alate.


Šta vredi i da su čuli? Pazi, ako su i čuli i šta --- odu kod šefa i kažu: e, ajd da pređemo na Linux i koristimo mono/Eclipse, iako ceo svet koristi .NET/Visual Studio/Windows za .NET?

I onda lepo šef kaže može, lepo se uradi tako... pa se desi da recimo ta dva programera napuste firmu, odu negde drugde, a šef treba da im nađe zamenu.. Pa lepo stave oglas za mono/Eclipse/Linux, pa prođe jedna nedelja, ništa, druga nedelja niša, treća nedelja, javi se neki student koji pojma nema, eto čuo je, a programirao ništa. Pametno, nema šta. A i ako nađeš nekog, taj će da ti traži više $$$..

Osim toga, mono je ipak u zaostatku za MS .NET po raznim pitanjima.

Ma Body Bag se načitao budaleština na slashdotu.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch18.03.2007. u 20:11 - pre 208 meseci
Sta znam meni ta cela stvar mono/linux kao .NET platforma zvuci previse smesno.
A jos da se radi o nekim ozbiljnim projektima na istoj ...:)
Stvaro pregledati oglase / online oglase videti sta se trazi ? nigde ne videh linux .NET developer :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch18.03.2007. u 21:08 - pre 208 meseci
Citat:
degojs: Zamisli da si vlasnik neke male firme koja se bavi uslugom programiranja. I šta sad, odbićeš sve poslove za .NET jer si bio pametan pa stavio Linux na sve radne stanice, te iako imaš ljude koji umeju da rade .NET, ne mogu.. Ili ćeš možda da staviš Windows, pa lepo da programirate sve za što imate znanja i vremena?

Ajde još jednom pročitaj šta sam napisao:
Citat:
I šta je tu čudno? Ako si Win programer, onda se podrazumeva da ćeš da radiš na Win-u.

Gde sam tu pominjao Linux?

Ako se neko bavi razvojem aplikacija za Win, onda Win jeste najbolje rešenje za to.
Jednostavno, ako razvijaš aplikacije za određeni OS, onda se podrazumeva da ćeš na tom OS-u i da razvijaš aplikacije.

Isto kao što će neko ko se bavi razvojem aplikacija za Linux da radi na Linuxu.
Isto kao što će neko ko se bavi razvojem aplikacija za Mac da radi na Mac-u.

Šta je tu nejasno???



Jedina stvar koja nije jasna je:
Kakve veze ova tema ima s Linuxom, fontovima, .NET-om i ostalim stvarima koje pominješ?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch18.03.2007. u 21:36 - pre 208 meseci
Nemoj da izvrćeš.. ako programiraš bilo šta, ne samo .NET i za Win, Windows je opet, u velikom broju slučajeva, najbolje rešenje.

Već sam ti rekao, stvari često nisu tako jednostavne, jer često imaš situaciju da firma koristi veći broj tehnologija (Java, .NET, VB6) i tada je Windows opet najbolji izbor jer možeš da na njemu programiraš sva ta rešenja.

A napomenuo sam ti da velik broj ljudi koristi Windows čak i kada radi rešenja za LAMP.

Ma..

Citat:
Jedina stvar koja nije jasna je:
Kakve veze ova tema ima s Linuxom, fontovima, .NET-om i ostalim stvarima koje pominješ?


Sad kad si tropa vezano za te stvari, sad kao nije to tema.. Onda nisi trebao ni da se uključuješ u tu raspravu od samog početka.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch18.03.2007. u 22:43 - pre 208 meseci
Citat:
degojs: često imaš situaciju da firma koristi veći broj tehnologija (Java, .NET, VB6) i tada je Windows opet najbolji izbor jer možeš da na njemu programiraš sva ta rešenja

Da, sva ta rešenja; ali šta je sa ostalim rešenjima?
Šta ako neko hoće da razvija Cocoa aplikacije za Mac?

Citat:
degojs: ako programiraš bilo šta, ne samo .NET i za Win, Windows je opet, u velikom broju slučajeva, najbolje rešenje.

To što ti misliš da je Win najbolje rešenje za sve ne znači da je tako.
Ako neka firma ne razvija aplikacije za Win, kako onda Win može da bude bolje rešenje od platforme za koju ta firma razvija aplikacije?

Citat:
degojs: sad kao nije to tema.

Pa ajde, kaži kakve veze to ima sa Mac-om.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch19.03.2007. u 00:11 - pre 208 meseci
Znaš neku veću firmu da koriste softver razvijan specijalno za Mac?

Eh....



[Ovu poruku je menjao degojs dana 19.03.2007. u 01:27 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch19.03.2007. u 11:54 - pre 207 meseci
Citat:
blood: Sta znam meni ta cela stvar mono/linux kao .NET platforma zvuci previse smesno.
A jos da se radi o nekim ozbiljnim projektima na istoj ...:)


http://www.mono-project.com/Companies_Using_Mono#Who_uses_Mono.3F

http://en.wikipedia.org/wiki/Mono_(software)#Distributions_shipping_Mono

Nekima nije smiješno ;)
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch19.03.2007. u 12:50 - pre 207 meseci
Citat:
degojs: Nemoj da izvrćeš.. ako programiraš bilo šta, ne samo .NET i za Win, Windows je opet, u velikom broju slučajeva, najbolje rešenje.

Već sam ti rekao, stvari često nisu tako jednostavne, jer često imaš situaciju da firma koristi veći broj tehnologija (Java, .NET, VB6) i tada je Windows opet najbolji izbor jer možeš da na njemu programiraš sva ta rešenja.

A napomenuo sam ti da velik broj ljudi koristi Windows čak i kada radi rešenja za LAMP.

Vise se ne prica o OS X security? Tjah... Enivej, to sto pricas je klasican mill homing.

Obicno je sintagma "veliki broj ljudi..." karakteristicna za kafanske diskusije :) Evo, mi radimo razvoj LAPM sofvera (RIA aplikacije) bas na toj spomenutoj Eclipsi, i to 3 Win-a, 2 Linuxa, 1 Mac. Pravi buvljak :) E, sad, Windows definitivno jeste NZS za razvoj i distribuciju aplikacija, potpuno se slazem. Ko je lud da razvija softver (koji ne spada u neki sistemski, tipa file manager, etc.) koji je iskljucivo za Mac? Ko je blesav da pljune na 70% trzista?

Ali to nije zato sto je to najbolje resenje, vec prosto iz kristalno jasnih komercijalnih razloga... Prema tome, ne poturaj najbolje tamo gde treba da stoji najisplativije.

Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch19.03.2007. u 15:01 - pre 207 meseci
Citat:
E, sad, Windows definitivno jeste NZS za razvoj i distribuciju aplikacija, potpuno se slazem. Ko je lud da razvija softver (koji ne spada u neki sistemski, tipa file manager, etc.) koji je iskljucivo za Mac? Ko je blesav da pljune na 70% trzista?


E onda se slažemo oko toga, baš lepo, tačno kako sam i rekao :)

Citat:
Ali to nije zato sto je to najbolje resenje, vec prosto iz kristalno jasnih komercijalnih razloga... Prema tome, ne poturaj najbolje tamo gde treba da stoji najisplativije.


LOL

Pa koje okruženje je bolje za .NET od Windowsa i Visual Studija? :)


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch19.03.2007. u 15:02 - pre 207 meseci
Citat:
i to 3 Win-a, 2 Linuxa, 1 Mac


Čemu tu služi Mac, ali bez laganja?

Kurčenju, tj. "eto baš hoću Mac", zar ne?


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch19.03.2007. u 15:37 - pre 207 meseci
Citat:
degojs:
Citat:
E, sad, Windows definitivno jeste NZS za razvoj i distribuciju aplikacija, potpuno se slazem. Ko je lud da razvija softver (koji ne spada u neki sistemski, tipa file manager, etc.) koji je iskljucivo za Mac? Ko je blesav da pljune na 70% trzista?


E onda se slažemo oko toga, baš lepo, tačno kako sam i rekao :)

Pa ne slazemo se bas. Ako sam pravilno shvatio (mozda nisam?), ti kazes da je Win platforma najbolja za razvoj aplikacija, u smislu da su RAD alati i razvojna okruzenja na Win platformi najbolji. Ja kazem da to nije tacno, vec da se Win platforma najcesce koristi zato sto je 70% ciljnih korisnika bilo kakve (non-system) aplikacije na toj platformi, i prirodno je da se u najvecem broju slucajeva koristi za razvoj iz cisto komercijalnih razloga. Ja ne znam, mozda nisam bio dovoljno jasan, ali meni ovo nikako nije isto. Iako, ruku na srce, rezultira istim, ali su razlozi potpuno drugaciji, o tome pricam.

Citat:
degojs:
Pa koje okruženje je bolje za .NET od Windowsa i Visual Studija? :)

Ma u redu to, ali si ti spominjao i LAMP resenja kako se najcesce razvijaju na Win platformi, i jos stosta... Ne pricam ja o .Net-u. Ti si bukvalno rekao: "ako programiraš bilo šta, ne samo .NET i za Win, Windows je opet, u velikom broju slučajeva, najbolje rešenje."

Moja replika se odnosi na to. Opet radis mill homing, ili po srpski "navodjenje na svoju vodenicu". Mozda treba prvo da definisemo sta tacno znaci "najbolje" :) Najkvalitetnije iz ugla rapid-developmenta ili najisplativije iz ugla menadzmenta?

Citat:
degojs: Čemu tu služi Mac, ali bez laganja?
Kurčenju, tj. "eto baš hoću Mac", zar ne?

Ni najmanje. Mac je nezamenjiv za testiranje LAMP aplikacije, pa ne mislis valjda da cu na Win-u da testiram kako se RIA aplikacija ponasa u Safariju? Jeste da Mac populacija cini 5% interesenata (potencijalnih kupaca), ali tih 5% ucestvuje bar 10-15% u revenue stream-u. Znaci "lojalniji" su i sa dubljim dzepom od Win korisnika. Sa druge strane, ovi linux zealoti sve oce dzabe, nisu bas rado gledana ciljna grupa komercijalnim web aplikacijama :)



Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
77.46.231.*

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Mac OS X: mega-patch19.03.2007. u 16:14 - pre 207 meseci
Citat:
Ni najmanje. Mac je nezamenjiv za testiranje LAMP aplikacije, pa ne mislis valjda da cu na Win-u da testiram kako se RIA aplikacija ponasa u Safariju?


Slazem se sa ovim. @egojs, pogledaj npr. koliko njih na DPT ima Apple racunare. Ja sam se iznenadio.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Mac OS X: mega-patch

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 23131 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.