Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa playbackom

[es] :: Video kompresija :: Problem sa playbackom

[ Pregleda: 1823 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Universal Mind

Član broj: 106807
Poruke: 17
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Problem sa playbackom15.03.2007. u 18:27 - pre 208 meseci
Pre izvesnog vremena mi se pojavio problem sa playbackom filmova, naime desava mi se da se video periodicno u nepravilnim razmacima usporava. Probao sam da instaliram pakete kao sto su CCCP i K-lite, (oba bazirana na ffdshow-u) kao i sam ffdshow takodje i naravno ne u isto vreme, ali nisam resio problem. Kada bilo koji od paketa deinstaliram sa sistema nemam problema sa usporenjem ali mi se javlja drugi problem tipa zelena linija u dnu ekrana recimo. Jedino kada filmove pustim iz VLC media playera (video lan) nemam apsolutno nikakvih problema sa slikom ali nikako ne mogu da nadjem pravi encoding za titlove. Svaki predlog je dobrodosao. Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
*.ikomline.net.



+7 Profil

icon Re: Problem sa playbackom15.03.2007. u 18:44 - pre 208 meseci
Prvo deinstaliranjem kodeka nisi resio problem jer uvek nesto zaostane i vremenom se skuplja "smece" koje samo jos vise pravi problem.
Drugo, vec je pisano o kodecima(i codec pack-ovima) na ovom foruma....uradi pretragu.
Trece, VLC nije totalno resenje, jer su ti potrebni "zdravi" kodeci za Windows sistem, vecina video programa se oslanja na njih...zato potrudi se da ih instaliras pravilno.
Cetvrto, jel ti ne mozes da pustas titlove sa nasim slovima preko VLC-a?!
 
Odgovor na temu

Universal Mind

Član broj: 106807
Poruke: 17
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Problem sa playbackom15.03.2007. u 19:15 - pre 208 meseci
@Boki70a:Ne bih da zvučim grubo, ali bez uvrede ne vidim svrhu ovoga što si napisao. Način na koji funkcioniše pretraga na ovom forumu mi se nikada nije sviđao ali bez obzira na to budi siguran da ne bih pokretao novu temu da sam uspeo da pronađem rešenje. Ne znam sta smatraš pod "zdravim kodecima", ali da nemam problema s našim karakterima VLC bi mi bio sasvim dovoljan. A što se tiče naših karaktera, VLC ih prikazuje ali ne mogu da ih vidim sve, Š i Ž čini mi se. U svakom slučaju, hvala na pokušavaju da pomogneš.

Da budem precizniji, reinstalirao sam sistem pre samo tri dana, i na "čistu" instalaciju instalirao Combined Comunity Codec Pack jer mi je bio potreban za playback .mkv fajlova i sve je radilo savrseno. Čini mi se da se problem javio nakon što sam povukao neke apdejtove sa Windows Update sajta. Ne znam koliko je ovo relevatno jer mi se isti problem pojavio i pre reinstalacije sistema (jedan od razloga zbog kojih sam uostalom i reinstalirao sistem ali ne nameravam to ponovo da radim) i ukoliko se dobro secam tada nisam svlačio nikakve apdejtove, ali opet ništa drugo mi ne pada na pamet. Bilo koja konkretna sugestija? Hvala

[Ovu poruku je menjao Universal Mind dana 15.03.2007. u 20:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
*.ikomline.net.



+7 Profil

icon Re: Problem sa playbackom15.03.2007. u 20:33 - pre 208 meseci
Da imas "zdrave" kodeke ne bi imao problem sa BSplayer-om i WMP-om. Odnosno, drugim recima ne smes da imas dva instalirana kodeka u jednu svrhu. A mozda to nije problem, u principu moze da bude svasta, recimo u pozadini da ti radi neki program,pa zbog toga da imas usporenje sa playback-om jer je veliko opterecenje na procesoru. CCCP je OK, i ostani samo na tom codeck packu, doduse ne apdejtuje se cesto, al je stabilan i najbitnije od svega ima najneophodnije kodeke(nisu duplirani kao kod K-Lite-a).
Malo mi je cudan taj problem sa titlovima u VLC-u, obicno je problem sa č,ć i đ jer su ti oni koji su "simbolizirani" i koji ma je potrebno dekodiranje prilikom playbacka. Mozda ce se naci neko kompetentniji za ovaj problem.

Koje trenutno kodeke imas na kompu?!
Da bi resio taj problem sa BSplayerom i WMP-om uradi sledece (naravno moras da imas instaliran CCCP)
Skini GraphEdit sa: http://www.videohelp.com/tools?tool=GraphEdit.
Drag'n' Drop taj tvoj problematicni video na GraphEdit i posalji screenshoot...pa da vidimo koje DirectShow kodeke i spliter vuku BSP i WMP.

Veoma je bitno da imas pravilno instalirane kodeke na svom sistemu, bez obzira sto koristis VLC....trebace ti kad tad budi sigaran u to!

P.S.
ili jos bolje ako nemas nijeda kodek (mislim ako si ih vec deinstalirao), instaliraj sledece:
MatroskaSplitter :http://haali.cs.msu.ru/mkv/MatroskaSplitter.exe
FFdshow by clsid: http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=173941
Narvno tu je i Media Player Classic, odlican DirectShow plejer, mozda bi mogao i sa njim da pokusas: http://tirnanog.fate.jp/mirror/Media%20Player%20Classic/ (naravno, skini najnoviju verziju)
Pa tek onda uradi ovo sa GraphEditom i pokusaj playback sa oba spomenuta plejera.

E sad ja da ne ispadnem grub, da si se malo vise potrudio oko pretrage nasao bi(cak se nalazi na prvoj strani):
http://www.elitesecurity.org/t...im-drugim-kompresovanim-videom

Konkretnije od ovoga neces naci!
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Boki70a dana 15.03.2007. u 22:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Universal Mind

Član broj: 106807
Poruke: 17
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Problem sa playbackom16.03.2007. u 00:28 - pre 208 meseci
E to već jeste konkretno. Hvala puno. Pokušaću pa ću javiti šta sam uradio.

Nije u pitanju preopterećenje procesora, to sam prvo proverio u task manageru jer sam relativno skoro imao problem s pregrevanjem. A inače stalno mi radi gomila programa u pozadini ali ranije nije bilo problema pa pretpostavljam da ni sada nije problem u tome. Mislim, pokušao sam i da ih ugasim i isto je.

Uzgred CCCP Insurgent je detektovao ova dva paketa koja sam gore pomenuo kao uninstalled. Da li to znači da ih je uninstaller sve izbrisao i da ništa od njih nije zaostalo kao što kažeš? Takođe prijavljuje 148 registrovanih Direct Show filtera.

Koji text encoding u VLC-u koristiš prilikom učitavanja titlova?


Instalirao sam Matroshka Splitter i ffdshow ali nema promena:( Šaljem screenshot kao što si rekao... Uzgred problem imam sa SVIM video fajlovima...



[Ovu poruku je menjao Universal Mind dana 16.03.2007. u 13:55 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
*.ikomline.net.



+7 Profil

icon Re: Problem sa playbackom16.03.2007. u 16:15 - pre 208 meseci
Graf ti je super?! Ne znam stvarno sta izaziva taj problem.
Pokusaj u BSP da cekiras opciju VMR9, mozda je do Video renderera.
Sad ne znam koju verziju WMP koristis, v11 je poznata da pravi dosta problema (inace imam ga na kompu al samo zbog kodeka koji dolaze sa njim i pazi kako apdejtujes windows mozes da skines zakrpu za jacu DRM protekcija).
Jesi li pokusao sa Media Player Classic(MPC)?!
Ali pre nego sto pokusas sa MPC, u MPC-u idi na "Options->External Filters" i koristeci "Add Filters..." dodaj filtre kao na slici i za svaki cekiraj "prefer" i obrati paznju da redosled bude isti kao na slici. A pre toga na opciji "Playback->Output" cekiraj Haali's video renderer (uzgred Haali renderer dolazi sa MatroskaSplitter-om), jer ako ga ne cekiras MPC ga nece koristit bez obzira sto si ga stavio u External Filters sa cekiranim "prefer"

I sta si ti ustvari uradio sa muljanjem ovih opcija ?!...ti si zapravo rekao MPC-u koje ce filtre(kodek,spliter,video renderer) da koristi pri playbacku, bez obzira koji je njihov merit u DirectShow engine-u(i samim tim si 100% siguran da ce bas te filtre da koristi), u slucaju da za konkretan video ti filtri ne odgovaraju MPC ih zaobilazi i trazi odgovarajuci DirectShow filter na osnovu merita.

Citat:
Da li to znači da ih je uninstaller sve izbrisao i da ništa od njih nije zaostalo kao što kažeš?

Default program unistaller, kao i onaj iz add/remove programs NIKADA ne cisti do kraja, i UVEK se skuplja smece...najbolje je koristiti neki specijalizovani program za deinstalacije koje ne samo sto cisti zaostale fajlove nego pravi cistku i u registrima.
Citat:
Koji text encoding u VLC-u koristiš prilikom učitavanja titlova?

Jao...zaboravio sam, davno sam koristio VLC, za razliku od tebe nemam potrebu da ga koristim .
U MPC-u koristim "EastEurope" (u stavari u ffdshowu(opcija "subtitles") koristim "EastEurope", jer sa Haali rendererom MPC ne moze da pusta titlove).
A u GMplayer-u(Mplayer GUI) koristim "cp1250" za nasa slova. Inace, GMplayer koristim za problematicne/falicne filmove koji ne mogu da se pustaju preko DirectShow plejera i ako ih on ne moze pustati znam da film ne valja i da je spreman za Recycle Bin.
Pa ti izvuci neku analogiju iz ovoga.
 
Odgovor na temu

Universal Mind

Član broj: 106807
Poruke: 17
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Problem sa playbackom17.03.2007. u 00:45 - pre 208 meseci
Koristim WMP11 s kojim ranije nije bilo apsolutno nikakvih problema, ali s obzirom da problem imam i sa svim ostalim plejerima sa sigurnošću mogu da zaključim da nije do njega. Probao sam sve što si predložio ali se ništa nije promenilo:( Osećam se tako bespomoćno kada se dogode stvari koje ne mogu da ispravim, kao što je npr ova.

Citat:
Default program unistaller, kao i onaj iz add/remove programs NIKADA ne cisti do kraja, i UVEK se skuplja smece...najbolje je koristiti neki specijalizovani program za deinstalacije koje ne samo sto cisti zaostale fajlove nego pravi cistku i u registrima.


Nemam baš previše poverenja u takve programe, ali svejedno, da li imaš neku preporuku? Nešto što si isprobao i što provereno radi.

Uzgred, imam dva .mkv fajla koje je jedino VLC uspeo da pokrene, ali bez mogućnosti da pomeram slajder na seek-baru. Jesi li naišao nekada na nešto slično?

Hvala na trudu.

Srdačan pozdrav.
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
*.ikomline.net.



+7 Profil

icon Re: Problem sa playbackom17.03.2007. u 05:31 - pre 208 meseci
Namerno sam ti rekao ova podesavanja sa MPC-om, s obzirom da imas takve probleme, jer sa takvim podesavanjem ne bi trebalo da imas probleme, a pogotovo sa usporenosti pri playbacku.
Citat:
Koristim WMP11 s kojim ranije nije bilo apsolutno nikakvih problema

I ja imam probleme sa WMP 11, a nekad ne, uglavnom je to vezano po nekom mom iskustvu za njegov video renderer i podesavanja za Overlay Output u ffdshow Video dekoderu, tako da ga ne koristim.
Citat:
ali s obzirom da problem imam i sa svim ostalim plejerima sa sigurnošću mogu da zaključim da nije do njega. Probao sam sve što si predložio ali se ništa nije promenilo

E sad da te ne bi terao da uploadujes listu svih instaliranih DirectShow filtera, za pocetak ako mozes da uploadujes neki primerak od 4-6mb, pa da vidim kako se to kod mene ponasa(mozes i taj MKV sto si napomenuo). Za splitovanje koristi:
Za AVI - AVImuxGUI http://www.videohelp.com/tools?tool=AVIMux_GUI
Za MP4 - Yamb 2.0 preview(najnoviji videces po datumu) http://kurtnoise.free.fr/index.php?dir=Yamb/ + mp4box http://kurtnoise.free.fr/index.php?dir=mp4tools/
Za MKV - MKVextractGUI http://www.videohelp.com/tools?tool=MKVExtractGUI
Samo da ti napomenem, malo je u tim programima cudno uradjeno to splitovanje, ali mislim da ces se snaci(mrzime da ti objasnjavam sada za svaki program ponaosob...ako ti stvarno nije jasno reci pa cu da ti objasnim)
Citat:
Nemam baš previše poverenja u takve programe, ali svejedno, da li imaš neku preporuku? Nešto što si isprobao i što provereno radi.

Your Uninstaller! 2006 .... toliko sam se navikao na njega da mi je prosto nezamislivo da ga nemam na kompu, a probo sam ih dosta, tako da ti je ova preporuka iz iskustva a ne neka prosledjena informacija sa neta.
Citat:
Uzgred, imam dva .mkv fajla koje je jedino VLC uspeo da pokrene, ali bez mogućnosti da pomeram slajder na seek-baru. Jesi li naišao nekada na nešto slično?

Nemoj to da te cudi, pogotovo sa MKV formatima, jel u njega ljudi stavljaju sve i svasta od kodeka. Inace nije cesta pojava, ali se desava i imao sam par takvih slucajeva, al nista strasno, ostavis ih takve (da ne bi lomio mozak sta je u pitanju , a i napomenuo sam ti u predhodnom postu da za takve slucajeve koristim GMplayer....ti mozes da ostanes pri VLC-u)
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Universal Mind

Član broj: 106807
Poruke: 17
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Problem sa playbackom04.04.2007. u 17:27 - pre 207 meseci
Rešio sam problem, tačnije sam se rešio, ne pitaj me kako, ali sada sve radi kako treba:) Probao sam da vratim CCCP, zatim ga skinuo i instalirao ffdshow i mathroska splitter i voila! Čudno zaista...
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Problem sa playbackom

[ Pregleda: 1823 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.