Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna pomoc oko postavljanja mreze u prostoru

[es] :: Wireless :: Potrebna pomoc oko postavljanja mreze u prostoru

[ Pregleda: 2178 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

masterhaze
Beograd

Član broj: 91972
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Potrebna pomoc oko postavljanja mreze u prostoru15.03.2007. u 15:36 - pre 208 meseci
Problem je sledeci, do sada nisam radio sa Wireless mrezama vec sam razvlacio kablove, sada sam resio da napravim u stanu jednu wireless mrezu pa mi je potrebna pomoc. Ideja je sledeca :

Desktop racunar + 2 laptopa u mrezi (deljenje podataka, igrice...) + internet "for all"

Moja zamisao je sledeca (a vi recite ako gresim, a ako ne pohvalite me :

kupiti wireless ruter, do njega dovuci kablovski internet i utp kablom zakaciti desk racunar, printer i ostalo a sa laptopovima setati po kuci i imati internet i igrati igrice.

Zanima me da li je to tako izvodljivo i kako da zastitim svoj internet resurs od upada komsija zeljnih mojeg brzog linka ?

Hvala unapred i molim vas nemojte mi stavljati linkove na neke druge textove.
 
Odgovor na temu

wirelless1

Član broj: 137301
Poruke: 72
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko postavljanja mreze u prostoru15.03.2007. u 17:36 - pre 208 meseci
E ovako koliko sam shvatio imas ukupno 3 racunara za to bo ti dobro odradio posao neki wireless router D-link u mojoj ideji D-Link DSL-G684T pogledaj na google njegove specifikacije dosta je dobar...sto se tice komsije i njegove zelje za brzim internetom nema sanse ako se router podesi kako treba nece moci da uradi nista sem ako nije nadareni Hacker sa min 10 god iskustva mada u sustini ako oce da udje u tvoju mrezu uci ce ali otom potom ....nadam se da sam ti pomogao :)
 
Odgovor na temu

masterhaze
Beograd

Član broj: 91972
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko postavljanja mreze u prostoru16.03.2007. u 11:15 - pre 208 meseci
Ej brale, a reci ti meni kako se ruter podesi da komsija ne udje u mrezu ? Neka enkripcija ili sta, jel to dolazi sa njim kao softver ili ja moram da petljam oko toga?
Hvala na odgovoru u svakom slucaju!
 
Odgovor na temu

wirelless1

Član broj: 137301
Poruke: 72
85.94.123.*



+3 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko postavljanja mreze u prostoru17.03.2007. u 03:05 - pre 208 meseci
Pa sa malo znanja engleskog jezika ,procitane specifikacije rutera ,moci ces sve da podesis kako treba ali bih ti ja iskreno receno preporucio da dovedes nekog iz najblizeg servisa racunara da ti to odradi kako treba za 30 min nego da ti preuzmes posao koji ce te mucit danima pogotovo ako nemas neko predznanje :)
 
Odgovor na temu

maticmilos
sbg
Beograd

Član broj: 51397
Poruke: 185
195.252.70.*



Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko postavljanja mreze u prostoru18.03.2007. u 00:13 - pre 208 meseci
Postoji lista u ruteru gde mu kazes koje MAC adrese da prihvata, i koje IP da deli. Nije jednostavno pored svih zastita, enkripcija itd da se pristupi tudjoj mrezi. Taj, koji zna da hakuje sve te djavole, pametnije naplacuje svoje vreme.

Poz!
www
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Potrebna pomoc oko postavljanja mreze u prostoru

[ Pregleda: 2178 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.