Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TrendMicro HijackThis 2.0 beta

[es] :: Zaštita :: TrendMicro HijackThis 2.0 beta

[ Pregleda: 1889 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon TrendMicro HijackThis 2.0 beta15.03.2007. u 12:47 - pre 208 meseci
Bio sam prilicno iznenadjen kada sam video Trend Micro-HijackThis2.0-beta postavljenog za download.
Naime, tvorac HijackThis softvera namenjenog za detekciju i uklanjanje spajvera holandski student Merijin Bellekom je na svom sajtu 12. marta objavio da ce ga zbog obaveza na fakultetu i nemogucnosti da se ozbiljnije posveti svom projektu, prodati po za sada nepoznatim uslovima antivirus kompaniji TrendMicro.
HijackThis je prema recima pomenute kompanije do sada imao oko 10.000.000 download-a sto je svakako dokaz o kvalitetu ovog prorama.
Nova verzija 2.0beta je prlagodjena Visti i IE7



Izvor Virus Bulletin

Ono sto mi je odmah zapalo u oci kao dosta korisna stvar je opcija Upload to TrendSecure cime smo dobili mogucnost da dobijemo pomoc pri tumacenju i identifikovanju spajvera ...
Nazalost, nisam uspeo da dobijem povratnu informaciju, mozda bas iz razloga sto se radi o beta verziji.
Na jednom racunaru sam dobio gresku sa prilozene slike, cak i posle instalacije trazenog fajla dok se na drugom racunaru browser nije ni pokrenuo.



Do sada smo mogli sacuvani log fajl proslediti na web stranicu radi analize ili vizuelnom metodom uocavati sumnjive procese i proveravati ih preko
link1
link2
link3
link4



Hijackthis 2.0 ima dosta korisnih opcija pa ovo zaista spada u grupu must have softvera



Izbor da li ce te koristiti stariju verziju ili novu za sada betu ostaje na vama ali Vam iskreno preporucujem da ga koristite u detektovanju stetocina


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: TrendMicro HijackThis 2.0 beta

[ Pregleda: 1889 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.