Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Manipulacija Access-ovom bazom

[es] :: Visual Basic 6 :: Manipulacija Access-ovom bazom

[ Pregleda: 2182 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

no_name7

Član broj: 104906
Poruke: 51
*.teol.net.



Profil

icon Manipulacija Access-ovom bazom13.03.2007. u 17:00 - pre 208 meseci


Radim seminarski rad iz Access-a, tj. napravio sam bazu podataka koju sam povezao sa Visual Basic-om "Visual Studio 2000"
Mene interesuje koju komandu koristiti za unos podataka, kao i brisanje podataka iz baze.
Od komande koje rade sa bazom, nasao sam DBGrid i DataGrid. Samo nije mi jasno kako ove komande rade i kako da to povezem sa Access-ovom bazom. Znam da se to ne moze na brzinu naucit ali ako neko ima iskustva sa mojim problemom neka mi pomogne da rijesim moj problem.

Trazio sam i u Access-ovoj bibliji 2002 "zlatno izdanje 1. dio" ali nisam nasao ono sto meni odgovara. Zanima me koja bi knjiga mogla da sadrzi teoriju o radu sa podacima u bazi i njihovom manipulaciom u Visual Basic jeziku?

Baza koju radim je namijenjena maloprodajnoj trgovini.

Unaprijed hvala.
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Manipulacija Access-ovom bazom14.03.2007. u 08:09 - pre 208 meseci
Citat:
no_name7:Znam da se to ne moze na brzinu naucit

Mislim da je ovo kljucno ;) Probaj prvo da malo naucis neke osnove iz programiranja, ne mozes odmah da skocis na programiranje poslovnih aplikacija.
Citat:
no_name7: Radim seminarski rad iz Access-a, tj. napravio sam bazu podataka koju sam povezao sa Visual Basic-om "Visual Studio 2000"

Ovu verziju jos nisam video, gde si to nabavio?
Citat:
no_name7:Zanima me koja bi knjiga mogla da sadrzi teoriju o radu sa podacima u bazi i njihovom manipulaciom u Visual Basic jeziku?

Dakle, ne znam gde zivis, ali idi u prvu knjizaru u nekom vecem gradu gde drze kompjutersku literaturu, pa pogledaj sta sve imaju za VB 6.0 i uzmi neku za pocetni nivo znanja, ali gledaj da sadrzi i deo koji je namenjen za rad sa bazama podataka. Ja ti ne mogu preporuciti nijednu konkretnu, ali ce se sigurno javiti neko ko to moze.

Srecno i samo polako.
 
Odgovor na temu

steve585
Stevan Stanić
Project Manager
Zagreb

Član broj: 131815
Poruke: 281
*.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Manipulacija Access-ovom bazom24.03.2007. u 12:24 - pre 207 meseci
Ako radiš sa DAO objektom onda koristi za ubacivanje podataka

Addnew

za brisanje

Delete

Uvijek je moguća i raditi sa SQL-om

Što se knjige tiče, peporučujem "VB 6.0 i programiranje baza podataka"



steve585
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Manipulacija Access-ovom bazom

[ Pregleda: 2182 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.