Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DV kamera - neki trikovi? - snimam spot

[es] :: Video produkcija :: DV kamera - neki trikovi? - snimam spot

[ Pregleda: 2788 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Error404
freelancer
Zemun

Član broj: 37243
Poruke: 104
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon DV kamera - neki trikovi? - snimam spot08.03.2007. u 20:26 - pre 208 meseci
OK. Razumem se nesto malo u montazu - znam odlicno Premier itd. Imam Sonijevu DV kameru (dcr-hc22) i snimam tom kamerom spot za jedan bend. Naravno u pitanju su prijatelji i ne ocekujem cuda od DV kamere ali trudim se i to je najbolja kamera koju imam. Vec imam neke snimke uradjene i sasvim su solidni ali ne znam bas da li je to ok za tv prikazivanje. Naravno vodio sam racuna o osvetljenju i slicno i zaista su sasvim ok snimci.
E sad zanima me da li neko ima neki predlog na koji bi nacin eventualno mogao jos da pospesim taj snimak, neki trik, mozda neki zanimljiv filter koji bi mogao da upotrebim ili nesto slicno. Neki trik da snimak sa DV kamere izgleda kao sa filmske - hehe salim se naravno.

Hvala
nvdizajn.freezoka.com
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: DV kamera - neki trikovi? - snimam spot09.03.2007. u 00:52 - pre 208 meseci
Može to da bude ok ako si vodio računa kao što kažeš... a probaj na ovoj temi.
http://www.elitesecurity.org/t...videa-da-izgleda-hollywood-ski
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: DV kamera - neki trikovi? - snimam spot09.03.2007. u 01:35 - pre 208 meseci
Pozdrav,

zavisno od toga kako reziras spot, uglavnom se odlucis za jedan stil i filter(e) koji ga karakterise najbolje vuces kroz citav spot. Mozes se uvek igrati na temu starog filma sa sve kracerima i ostalim trikovima iz tg opusa, mozes i Milicevicevskim metodama igranja sa hue/saturation da navuces onaj stepen zivosti boja koji ce biti lajt-motiv u spotu (ovo samo pod uslovom da je bilo optimizovano svetlo na svim snimcima), naravno, kada ne znas sta bi uradio, izmontiras sve i navuces svuda radial blur u zumu sa nekih 10-ak% i opet dobijes nesto interesantno, u svakom slucaju neobicno. Svakako, sa "cetkicama" ako se poigras, dobices nesto nalik na crtano, zavisno od intenziteta mozes dobiti i skroz crtanu animaciju (opet mora kolor-korekcija i za ovo) ali tada gubis realisticnost snimka. Moras se odluciti sta tacno kao reziser zelis.
 
Odgovor na temu

d4rk3lf
Boban Krsmanović

Član broj: 84104
Poruke: 268
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: DV kamera - neki trikovi? - snimam spot09.03.2007. u 21:49 - pre 208 meseci
Ghousting video efekat može prilično zanimljive rezultate da da.
 
Odgovor na temu

Sirenica
Sirenica
RUV RTV NS
Novi Sad

Član broj: 117754
Poruke: 134
*.tvns.co.yu.

Sajt: www.aida-srbija.com


Profil

icon Re: DV kamera - neki trikovi? - snimam spot13.03.2007. u 07:09 - pre 208 meseci
Pa imas one... old movie... ili sepia tone...
Ako je bas tako losa slika, da moras da je filterujes ( zamazujes )!?
It's a perfect day for freediving! :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: DV kamera - neki trikovi? - snimam spot

[ Pregleda: 2788 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.