Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa wireless karticom???

[es] :: Wireless :: Problem sa wireless karticom???

[ Pregleda: 1977 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srdjan_pmf
Srdjan Poznic
Novi Sad

Član broj: 86104
Poruke: 32
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Problem sa wireless karticom???08.03.2007. u 12:50 - pre 208 meseci
Pozdrav drustvo.

Imam problem sa wireless karticom, naime uzeo sam od kolege karticu za wireless TP-Link TL-WN551G (mislim da je ta) koju je on kupio pre par dana i radi kod njega fino sto znaci da je ispravna, medjutim moja ploca nikako ne moze da je ocita. Pokusao sam da stavim karticu u PCI slot u kojem je modem i modem u tom PCI slotu radi, znaci slot je ispravan, probao sam u drugi slot i opet nece, ali zanimljivo da ni ne prijavi u windowsu ni kao "Unknown device". Pokusao sam i sa nekom starijom karticom i kada nju stavim, nece ni da mi se ukljuci graficka tj monitor.

Ploca je starija, probao sam i BIOS da update-ujem (zadnja verzija je 2002.god) ali nista. Da li je moguce da je star bios ili ploca pa zato, mada ja znam da to ne bi trebalo predstavljati problem, trebalo bi bar da ga ocita kao 'Unknown device', zar ne???
Pomozite!
 
Odgovor na temu

kobac66
Predrag Kraguljac
Elektronicar
Sremcica

Član broj: 20343
Poruke: 475
*.jprb-kolubara.co.yu.



Profil

icon Re: Problem sa wireless karticom???09.03.2007. u 07:29 - pre 208 meseci
Zavisi koliko starija.
Starije verzije ploca (skoro sve PI i neke PII uglavnom) cesto nemaju 3.3V na PCI slotu a bez toga vecina wireless kartica nece da radi.

 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Problem sa wireless karticom???09.03.2007. u 08:16 - pre 208 meseci
Cudi me da priajvljuje da ista ima na tom slotu, jer ako nema 3.3V, kartica ne bi trebalo da uopste radi.
Za svaki slucaj proveri imas li taj napon na PCI slotu.

Na crtezu



su crvenom bojom oznaceni kontakti na kojima treba da bude 3.3V. Ako nema, treba da prepravis plocu. Nije komplikovano ali zahteva pazljiv rad. Uputstvo zaprepravku imas na http://wireless.uzice.net/uputstva/prepravkaPCI2.1naPCI2.2/ odakle je i preuzet crtez.
 
Odgovor na temu

arpads
Beograd

Član broj: 88635
Poruke: 6
*.sksyu.net.



Profil

icon Re: Problem sa wireless karticom???13.03.2007. u 21:02 - pre 208 meseci
Doticna kartica bas i ne radi dobro (ponekad nikako) pod VIA KT400 i KT600, ako imas taj chip-set nemoj se ni truditi, a ako u jednom slotu radi,a u drugom ne - imas problem sa IRQ-om, proveri BIOS podesavanja ... Pozdrav !
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Problem sa wireless karticom???

[ Pregleda: 1977 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.