Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Routing and remote access win2000server

[es] :: Enterprise Networking :: Routing and remote access win2000server

[ Pregleda: 2851 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

acca
Aleksandar
Beograd

Član broj: 5442
Poruke: 44
*.beotel.net



Profil

icon Routing and remote access win2000server27.06.2003. u 15:18 - pre 253 meseci
Pozdrav svim,
Imam sledeci problem:
U mrezi su tri racunara, jedan je win2k Server(domain controller), i dva win2k klijenta. Hteo sam da svi racunari koriste istu dial-up konekciju na Internet koju ostvarujem sa servera. Uradio sam sledece stvari(bas kako pise u helpu):
1.instalirao i omogucio Routing and remote acces services
2.Konfigurisao IP adresu home network interfejsa
3.Omogucio rutiranje na dial-up portu
4.napravio demand-dial interfejs kojim se konektujem na ISP
5.Napravio default static route koja koristi Internet interfejs
6.Dodao NAT protokol
7.Dodao Internet i home network interfejs NAT ruting protokolu
8.Omogucio NAT addressing and name resolution
9. Konfigurisao druge racunare u LAN-u

Medjutim, kada pokusam da otvorim bilo koji sajt sa klijentskih racunara, pojavljuje mi se stranica na kojoj pise "Under construction". Ocigledno nesto nisam dobro uradio, ali sta?

Da li me neko moze posavetovati kako da resim ovaj problem?
Unapred hvala, Acca

P.S. Ako ovoj poruci nije mesto u ovom forumu, izvinjavam se.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Routing and remote access win2000server27.06.2003. u 15:26 - pre 253 meseci
Ako izuzmemo mogucnost da si naopako dodao home i Internet interfejse pod 7., onda pretpostavljam da je u pitanju 9. Zapravo nisi rekao kako si konfigurisao klijente (druge racunare u lanu).
Potrebno je da u Proerties-u za TCP/IP postavis za Default Gateway IP rutera (Win Server) i to IP na mreznoj.
Takodje DNS (ovome dajem vecu sansu da je greska) treba da bude provajderov DNS. Mozes takodje da imas i DNS na tom serveru ali onda postoje dodatne stvari koje mogu da krenu naopako.
Dakle, vidi da li si dobro podesio ove dve stvari. Trenutno ne mogu da se setim sta si drugo mogao pogresiti.
 
Odgovor na temu

acca
Aleksandar
Beograd

Član broj: 5442
Poruke: 44
*.beotel.net



Profil

icon Re: Routing and remote access win2000server27.06.2003. u 16:09 - pre 253 meseci
Klijenti dobijaju IP adresu automatski (obtain IP address automatically)
Default gateway mi je 192.168.0.1 (tj. win server u lokalnoj mrezi)

Citat:

Takodje DNS (ovome dajem vecu sansu da je greska) treba da bude provajderov DNS. Mozes takodje da imas i DNS na tom serveru ali onda postoje dodatne stvari koje mogu da krenu naopako.


Ne razumem gde ovo da promenim, trenutno mi je kod klijenata preffered DNS server 192.168.0.1, i to je DNS server u LANu. Ako ovde ubacim DNS provajdera, sta se onda desava? (U helpu za podesavanje racunara u SOHO pise: "DNS server the IP address of the interface for the network translation computer on the small office or home network" )
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Routing and remote access win2000server27.06.2003. u 17:21 - pre 253 meseci
E vidis, tu je fora. Ja sam imao slican problem pre izvesnog vremena kad sam jednu prezu trebao da "zakacim" na net i pri tome koristim NAT. Dobili smo DSL i covek iz ISP mi rece na klijentima nemas sta da podesavas i ja ga po inerciji poslusao i ostavio DNS na taj setver u LAN-u. Internet nije radio dok nisam ukljucio DNS provajdera. Tad je nastao problem jer je logovanje trajalo prilicno dugo jer nije pronalazio DC.
Probaj da kao Secondary DNS stavis ISP-ov. Ako to ne pali onda trebas da tvoj DNS podesis tako da ne bude root DNS vec da forwarduje upite provajderovom DNS-u.
 
Odgovor na temu

acca
Aleksandar
Beograd

Član broj: 5442
Poruke: 44
*.beotel.net



Profil

icon Re: Routing and remote access win2000server28.06.2003. u 14:23 - pre 253 meseci
Probao sam da stavim i preffered i alternate DNS server ISPa, ali ne radi. Ocigledno sam nesto drugo zeznuo...

Citat:

trebas da tvoj DNS podesis tako da ne bude root DNS vec da forwarduje upite provajderovom DNS-u.

kako ovo da izvedem. Ako te mrzi da pises, daj makar neki link da vidim gde to moze da se procita.

Hvala
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.net.yu

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Routing and remote access win2000server28.06.2003. u 21:30 - pre 253 meseci
pa cudno je to da ti daje under construction. mozda se nesto zeznulo sa dns-om pa ti on stalno otvara sajt sa tog servera (ako ti je instaliran IIS).

A zasto jednostavno ne ukljucis ICS? to je i napravljeno da se ljudi nebi zezali sa RRAS-om.

Sto se tice DNS-a u primary stavis dns na tvom serveru a kao secundary stavis provajderov i radi 100%, mada pokusaj i da stavis provajderov kao primarni ako taj tvoj nesto zeza
 
Odgovor na temu

saxy
Cirih

Član broj: 11653
Poruke: 3
*.dclient.hispeed.ch



Profil

icon Re: Routing and remote access win2000server29.06.2003. u 00:45 - pre 253 meseci
Pokusaj ovde da pronadjes nesto.

http://www.microsoft.com/techn...serv/deploy/depopt/connint.asp
 
Odgovor na temu

acca
Aleksandar
Beograd

Član broj: 5442
Poruke: 44
*.beotel.net



Profil

icon Re: Routing and remote access win2000server30.06.2003. u 12:00 - pre 253 meseci
Odlicno,
Sada sve radi, ali imam jos jedno pitanje:

Kako korisnik koji radi na klijentskom racunaru da prekine vezu i oslobodi mi telefonsku liniju? Znam da na serveru moze da se podesi da se veza sama prekida kada se ne koristi odredjeno vreme, ali kako da je korisnik prekine onda kada on to zeli?

Hvala


 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.net.yu

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Routing and remote access win2000server30.06.2003. u 13:09 - pre 253 meseci
To moze samo sa ICS-om (valjda)
 
Odgovor na temu

voodoosin
sinisa sasic
DTP
chicago, IL

Član broj: 10812
Poruke: 153
*.as-sa01.europronet.ba

ICQ: 323174686


+3 Profil

icon Re: Routing and remote access win2000server18.07.2003. u 14:38 - pre 252 meseci
pokusaj sa programom sygate home network, pruza mogucnost klijentskom racunaru da uspostavi i da prekine vezu. ja imam dva racunara u mrezi ne znam da li radi na vise.
>>> ThatsOnlyMe <<<
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Routing and remote access win2000server

[ Pregleda: 2851 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.